GENEL KONULAR OTAĞI > SORU-CEVAP

SOYAĞACIMIZ - Soyumu nasıl öğrenebilirim ?

<< < (58/61) > >>

iozdemir27:
Değerli Turancılar:
Gaziantep'in Yavuzeli İlçesine bağlı Höcüklü köyüne bağlıyım acaba hangi Türk boyuna Bağlı Olduğumu Öğrenmeme yardımcı olabilecek birileri var mı Simdiden Teşekkür ederim

turania_25:

--- Alıntı yapılan: turania_25 - 30 Aralık 2020 ---Turania_25 kardeşimin sorusunu da unutmuş değiliz.
Şimdilik iyi geceler diliyorum.
--- Alıntı sonu ---
Ağabey, bu defa unuttun bizi sanırım   8-)
2020, 10. aydaki sorunun cevabı sizi bekler ağabeyim.  ;D
Selamlar.

YasinTurk:
Selamunaleyküm Erzincan kemaliye (eğin) kabataş köyündenim soy ve seceremi öğrenmek istiyorum ancak ne bölge halkının tarihe dönük bir bilgisi var nede babamın, tek bildiğim lakabımız kulikoğlu olarak geçermiş bilirsiniz özellikle kemaliye bölgesi geçmişte çoğunlukla ermenilerin yaşadığı bir yerdi acaba köklerinde bir ermenilik varmıydı onun içinmi susuyorlar aklıma gelmiyor değil hatta cimere bile yazdım ordanda cevap alamadım bu konu ile bilgisi olan var ise yardımlarını bekliyorum.
Not : Köy sünnidir köylüler kahir ekseriyet mhp ye oy verir ve milliyetçilerdir.

[Hun Türk]:
Köy için değil ama o bölgede ki Ermeni köyleri Osmanlı'nın zorla göçü esnasında boşatılmıştır. Yerlerine ise çoğunlukla 93 harbinden gelen Türk boyları yerleştirilmiştir. Kalan Ermeni soysuzları göç esnasında olanlar başlarına da geleceğinden korkarak kendilerini bir anda Alevî ilân edip o bölgeye yakın olan Tunceli dolaylarına yerleşmiştir. --Şuan kendilerine Alevî Kürt denen soysuz genetiği bozuk topluluk aslen Ermenidir.--

Köy özelinde bilgisi olan üyerimiz olursa geç de olsa cevap verilebilinir.

YasinTurk:
Cevabınız için teşekkür ederim köyümüz baya bir eski yerleşim yeri ayrıca 93 harbinden sonra bölgeye yerleştirilen Türkler illaki olmuştur özellikle ahıska ve çerkez nüfus da var diye biliyorum o bölgede ancak verdiğiniz cevaplar için kaynak belirtirseniz çok sevinirim bende o kaynak doğrultusunda araştırma mı yaparım iyi günler. :prbay

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git