Gönderen Konu: İl-İl Örgütlenme  (Okunma sayısı 6301 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı türkkaan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
İl-İl Örgütlenme
« : 28 Aralık 2012 »
Kandaşlarım ülkemizin ne halde olduğunu biliyorsunuz. Bunu için sayı artırmalı, il il teşkilatlanmalıyız diye düşünüyorum. Ben K.Maraş' tayım. Herhalde tek Türkçü de benim şehrimde.  Sizler nerelerdensiniz ne düşünüyorsunuz konu hakkında ?

Çevrimdışı karadede

• Yeni Üye
  • *
Ynt: İl-İl Örgütlenme
« Yanıtla #1 : 08 Şubat 2013 »
KESİNLİKLE teşkilatlanmamız lazım, K. maraş'taki tek Türkçünün sen olmadığına eminim. Ancak ne zaman sahaya çıkılsa ve ciddi bir teşkilatlanma başlasa ne yazık ki çalışmalar 3.kişiler tarafından sekteye uğratılmış ve dernek kapılarına kilit vurulmuştur.

Çevrimdışı türkkaan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #2 : 08 Şubat 2013 »
Artık başlamak lazım. İlgili arkadaşlara/ağabeylere duyurulur.

Çevrimdışı KökTürk

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #3 : 17 Şubat 2013 »
Antep'te, Maraş'ta  ve çevre illerde böyle düşünen kandaşlarımızın olması sevindirici. Öncelik bu şehirlerde olursa daha etkili olur.
Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerde teşkilatlanmak nispeten daha kolay.

Gökbörü Derneği sadece Ankara merkezli mi faaliyet gösteriyor, yoksa diğer illerde de bir oluşum var mı ?
“Öd tengri yaşar. Kişi oglı kop ölgeli törümüş.”
(Zamanı Tanrı yaşar. İnsanoğlu hep ölmek üzere türemiş.)

- Bilge Kağan

Üstte mavi gök, altta yağız yer kılındıkta, ikisi arasında insan oğlu kılınmış.
İnsan oğlunun üzerine ecdadım Bumin Kağan, İstemi Kağan oturmuş.
Oturarak Türk milletinin ilini töresini tutuvermiş, düzenleyivermiş.
Dört taraf hep düşman imiş.
Ordu sevk ederek dört taraftaki milleti hep almış, hep tâbi kılmış.
Başlıya baş eğdirmiş, dizliye diz çöktürmüş...

Çevrimdışı Karakalpak

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #4 : 22 Şubat 2013 »
Örgütlenmek şart. Ben Antalya'da yaşıyorum. Seve seve elimden ne geliyorsa yaparım.

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #5 : 22 Şubat 2013 »
Antep'te, Maraş'ta  ve çevre illerde böyle düşünen kandaşlarımızın olması sevindirici. Öncelik bu şehirlerde olursa daha etkili olur.
Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerde teşkilatlanmak nispeten daha kolay.

Gökbörü Derneği sadece Ankara merkezli mi faaliyet gösteriyor, yoksa diğer illerde de bir oluşum var mı ?

Gökbörü Türkçüler Derneğinin Genel Merkezi Ankara'dadır. Halihazırda Ankara ve İstanbul'da şubeleri bulunmaktadır. Ancak başka şehirlerde de şube kuruluşları için çalışmalar yapılmaktadır.
Türkçülük herhangi bir siyasi ve ideolojik yapıya benzemez. Türkçülüğün yanına başka bir sıfat ve tanımlama da konulamaz. Yani rafine bir yapısı vardır. Türkçülük hiç bir siyasi beklentisi olmayan siyaset üstü bir ülküdür. Toleransları (eğilme, bükülme) yoktur.  Sadece Türk kan ve soyundan olanlar ve Türk gibi düşünüp, Türk gibi yaşayanlar Türkçü olabilir. Bu nedenle de gerçek manada mensubu ve davanın güdücüsü azdır.
İşte bu nedenlerden ötürü yaygın örgütlenme noktasında kılı kırk yarmakta, bir hevesle girişilen ama kısa bir süre sonra ya heyecanı tükenen, ya da yükün ağırlığını taşıyamayacak kişilerle yola çıkmıyor, hele ki sanal üzerinden örgütlenmenin sözüne bile tahammül edemiyoruz. Bu sözlerim bu otağdan yazan siz değerli arkadaşları ciddiye almadığımız anlamına gelmemelidir. Burası ancak bir tanışma, bilişme vesilesi olabilir. Şayet birebir tanışmamış, ölçüp tartmamış, yüreğinin güç ve imanından emin olmamışsak dernek şubesi ve temsilciliği noktasında kapı aralamayız.
Derneğimiz neredeyse 7/24 açık ve yeri bellidir. İçinde Türklüğe ve Türkçülüğe dair kıpırdanmalar hisseden ve yüreği Türklüğe hizmet aşkıyla dolu olan Türk oğulları ve Türk kızları gelsinler konuğumuz olsunlar, tanışıp, bilişelim. Derneğimizin genç kadrolarıyla kaynaşıp haşır-neşir olsunlar. Biz kendilerine, kendileri de bize inansın ki bu kutlu bayrağı emanet ederken birbirimize karşı hiç bir tereddüt olmasın.
Türkçülük herhangi bir düşünce, Gökbörü Türkçüler Derneği de herhangi bir dernek, kuruluş vs. değildir.
Gökbörü Türkçüler Derneği; Türklüğün yarınlarının umudunu yaşatmakta, yeşertmekte, Türk oğullarına Türk olmanın şeref ve haysiyetini derin bir bilinç olarak yerleştirmekte ve bütün bunlardan daha önemlisi Türk çocuklarına soylarının, Türklüğün, gizli gücüne inanmalarını ve güvenmelerini öğretmektedir.
Şimdi, damarında Türklüğün asaletini, yüreğinde Türkçülüğün ateşini taşıyan bütün Türk çocuklarını yukarıda anlatttığım kutlu ülküler uğrunda bir ve beraber olmaya çağırıyorum.
Bu çağrı ayını zamanda muhataplarının içtenlik sınavıdır.

TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı KökTürk

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #6 : 22 Şubat 2013 »
Açıklayıcı cevabınız için teşekkürler sayın Üçoklu Börü Kam.

Esenlikler. TTK.
“Öd tengri yaşar. Kişi oglı kop ölgeli törümüş.”
(Zamanı Tanrı yaşar. İnsanoğlu hep ölmek üzere türemiş.)

- Bilge Kağan

Üstte mavi gök, altta yağız yer kılındıkta, ikisi arasında insan oğlu kılınmış.
İnsan oğlunun üzerine ecdadım Bumin Kağan, İstemi Kağan oturmuş.
Oturarak Türk milletinin ilini töresini tutuvermiş, düzenleyivermiş.
Dört taraf hep düşman imiş.
Ordu sevk ederek dört taraftaki milleti hep almış, hep tâbi kılmış.
Başlıya baş eğdirmiş, dizliye diz çöktürmüş...

Çevrimdışı o.öcal

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
« Yanıtla #7 : 22 Şubat 2013 »
Bu sınavdan her Türkçüyüm diyenin geçeceğini sanmıyorum. Kimisine çok kolay gibi  görünse de çok zor bir sınav.

Yıllardan beri sanaldan tanıdığım ve Türkçülüğünden asla şüpheye düşmediğim bir arkadaşın paylaşımlarından oldukça rahatsızlık duyduğumdan aylardır sürdürdüğüm sabrımı bozarak en sonunda yazışmak istedim.

Yaşı cinsiyeti ve düşüncesi ile asla bağdaştıramadığım bir şekilde Türkçülüğü sadece ama sadece Sünnilere küfür etme düzeyine indirdiğinden ötürü zararlı paylaşımlar yerine eğitici paylaşımlarınız olsa gençler bir şeyler öğrense olmaz mı gibi yaklaşımlarıma, sizin Türkçülüğünüz başka olabilir, bize şöyle Türkçüler derler gibi çıkışı.

Yine il adları ile Türkçülük grupları kuran Türkçülerin birisiyle yazışayım dedim. Ortada görülen büyük bir dağınıklık var neden bir olup ortak eylemler yapmıyorsunuz. Ben her hangi bir grubun derneğin üyesi falan değilim sadece birlikten yanayım. Şimdi buna ihtiyacımız var. Artık vatan sınırları zorlanır duruma geldi, falan grupla birlikte eylemler yapılamaz mı, bir sorun mu var gibi yaklaşımıma, hayır bir sorunumuz yok demesine rağmen ikinci mesajıma cevap verme cesaretini gösteremedi.

Türkçülük ne birilerinin tekelinde ne de içerisinde olumsuz unsurları barındıracak bir ülküdür. Her Türkçüyüm diyene teslim edilecek bir bayrak olmadığını düşünüyor, sayın başkanımızın çizdiği yolun bütün Türkçü düşünenlerin dernekleşme yolu olmasını diliyorum.

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!