Gönderen Konu: Niçin Türklük Değilde, Ilımlı İslam isteniyor  (Okunma sayısı 12548 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nil

• Türkçü-Turancı
Emperyalistleri başarısız kılan tek bir şey vardır,  oda milliyetçiliktir.Bundan dolayı tabiki Türklüğü ağızlarına almayacaklar.RTE ve saz arkadaşları gibi dini ihanet aracı olarak kullanan adamları da başımıza bela ettikten sonra ,ılımlı islam safsatası ile gündemi meşgul edecekler.Milli duygularla bir yumruk olmuş bir milleti parçalamak zordur.Onun için dine göre insanları ayıracaklar, sonra şii, sunni diyecekler, din çatışması varken , insanların aklına ırkı ,milliyeti gelmeyecek.Böylece emperyalistler istedikleri gibi kaynaklarımızı sömürecekler.Bu ilk değil ,son da olmayacak.Bu emperyalistlerin enerji savaşıdır.Ortadoğu ve Orta Asya bu nedenle emperyalistler tarafından hep diken üstünde tutulacak, ajanlar cirit atacak, ABD güdümünde yeni turuncu devrimler yapılacak.Emperyalistlerı Osmanlı zamanında zaten bunların planını yapmışlardı.

Çevrimdışı acun_34

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: Niçin Türklük Değilde, Ilımlı İslam isteniyor
« Yanıtla #11 : 15 Aralık 2006 »

Emperyalist..

Empire..

İmparator..

İmparatorluk ...

Kelimenin kullanış amacını çok dikkatli değerlendirmek gerekir.

İngiltere : Emperyalist bir ülke.. Milliyetçi mi ? İngiliz - İngilizce ?
Almanya : İmparatorlukla idare edilen bir ülke mi?
                Almanya milliyetçi mi ?
                Ya Deutschland uber alles = Almanya herşeyin üzerinde derken
                ne demek istiyorlardı?

Bu ülkeler emperyalist mi idi ? yoksa değil mi idi ?
Bu ülkeler milliyetçi mi değil mi?

Çevrimdışı nil

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #12 : 16 Aralık 2006 »
İngiltere : Emperyalist bir ülke.. Milliyetçi mi ? İngiliz - İngilizce ?
Almanya : İmparatorlukla idare edilen bir ülke mi?
                Almanya milliyetçi mi ?
                Ya Deutschland uber alles = Almanya herşeyin üzerinde derken
                ne demek istiyorlardı?

Bu ülkeler emperyalist mi idi ? yoksa değil mi idi ?
Bu ülkeler milliyetçi mi değil mi?

[/quote]

Bu ülkeler  gözlerini Osmanlı topraklarına hangi amaçla dikmişlerdir?Milliyetçi duygularla ülkemizi istila etmiş olma ihtimalleri var mıdır?Atatürk önderliğinde Kurtuluş Savaşı destanı yazan Türk milletine mi,yoksa bir milleti yok etmek için topraklarını istila eden bu ülkerlere mi milliyetçi diyeceğiz?
  Açlıktan,yoksulluktan kıvranan kara Afrika ülkelerinin yeraltı ,yerüstü kaynaklarını kendi refahları için kullanan ülkeler bunlar değil mi?Ülkemizde kürtlere her türlü maddi desteği sağlayan bu ülkeler , bunu milliyetçilik için mi yapıyorlar?Afganistan,Irak,Kazakistan,Kırgızistan, kısaca Orta Asya vb. ülklerle bu kadar ilgilenmeleri bu ülkelerin milliyetçiliğinden mi , yoksa çıkarları uğruna savaşmalarının bir sonucu mudur?

Çevrimdışı acun_34

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #13 : 16 Aralık 2006 »

Saygıdeğer Nil Hanım  iletimin bir bölümünü alıntı olarak kullanarak lutfedip  bazı sorular atfetmişler.
Sorulan soruların benim üzerinde durduğum kelimenin muhteviyatı ile bir ilgisi olmadığı da aşikardır.

Bu noktada şunu vurgulamak istiyorum

Emperyalist kelimesinin nereden türediğini ve de nasıl kullanıldığını anlatmak amacını taşımışım..

Konuyu tarihi olaylara ve de yayılmacı politika izleyen milletlere indirgediğimizde :

Verilecek çok örnek var.

Japonya :

İmparatorlukla yönetilmekte olan bir ülke ..
Empire..Imperial ..İmparator..İmparatorluk kelimelerinin karşılıklarını bulabileceğimiz bir ülke..

Bir kelimenin sonuna ist..izm kelimesi gelince nasıl da anlam değiştiriverip hatalı kullanılıveriyor?
Bunu anlatmaya çalıştım.

Japonya ..Milliyetçi olmasa ; 2 Dünya Savaşından yenik çıkıp atom bombası ile tanışmış bir Millet bugün hala neden ve nasıl ayakta kalabilmiş?
Bu sorunun tek cevabı vardır : Japon milliyetçidir.
Ama imparatorlukla idare edilen bir ülkedir . ( sembolik denmeye kalkılmasın !  )
Bu milliyetçiliği bilinen Japonya yayılmacı bir politika izlemiş midir ?
Evet.
2nci dünya savaşı bitene kadar izlemiştir .
Savaş bitmiştir.
Yenilmiştir.
Bugün Japon milleti milliyetçi midir ?
Bence evet.
Hem yayılmacılık teşebbüsünde bulunmuş  ve de Milliyetçidir.
Bugün ise teknolojisi le yayılmaya çalışmaktadır.

Almanya :
Özellikle Hitler bir imparator mu idi ? ( Imperial..Imperialist denebilsin ? )
Bir Alman milliyetçidir..
Almanya da yayılmacı bir politka izlemesine rağmen ,her bir Alman Milliyetçidir.
Bugün aynı Almanya tıpkı Japonya gibi teknolojisi sayesinde yayılmaya çalışmaktadır.
( Sanırım Ülkemizi 2nci dünya savaşı esnasında istila etmeye çalışanlar dışında Almanya yı sayabiliriz.)

Hulasa; vurgulamaya çalıştığım konu yayılmacı,sömürgeci demek ile emperyalist demek arasında kelime olarak anlam farkı
olduğunu vurgulamak içindi.

Emperyalist güçler ! kategorisinden olan kızıl ordunun
( imparatorun pardon! çar ın -arada ne fark var ise ? )
değişmek ile sosyalist rejimin ordusunun   
yayılmacı !!  ( emperyalist kelimesi ile karıştırılan bu dur ! )
hedefleri doğrultusunda
Irktaşlarımızın yaşadığı Ülke ve de Vatanlarını nasıl komünizme zorladığını da biliyoruz.

Doğu Türkistan daki Irktaşlarımız Çin baskısı ve de
komünist Çin in yayılmacı politikası ( emperyalist mi dese idim ?)sayesinde inlemekteler.

Tekrar yazıyorum :
Emperyalist kelimesi imparatorluk yanlılarının görüşünü taşıyan biri anlamına geldiği için yayılmacı ve de sömürge zihniyetli çıkarcı kavramları ile özdeşleştirilmesinin hatalı olduğu görüşünü savunuyorum.

Saygılar

Çevrimdışı acun_34

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #14 : 16 Aralık 2006 »

Gelelim Başlık konusuna:

İslam ..
Ilımlı İslam..
Ne alaka ?

Bu ifadeler Abd nin resmen politik bir yakıştırmasını ifade ediyor.

taliban da , usame ben ladin de islam yanlısı ama nüfusunun % 90 ından fazla
bir kesimi de islam olan  Türklere bakınız ...nasıl da modern görüşteler demeye çalışan evangelist tarikatının
üyesi bir abd liderinin kullandığı bir yakıştırma bu ılımlı islam kelimesi...

Abd nin unuttuğu tek kavram var TÜRKLER ve TÜRKÇÜLÜK ...

Bir tarikat üyesinin idare ettiği bir ülke biz Türklerde din ile devlet işlerinin kesin LAİKLİK  çizgileri ile
ayrıldığını bilemiyor veya bilmemezlik işine geliyor.
Elbette bu konuda abd ye en büyük kozu rte nin verdiğini de kesinlikle göz ardı etmiyoruz.
Lanet olsun dini devlet işlerine alet edenlere..
TTK

Çevrimdışı hakan24

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 25 Aralık 2006 »
Bu dünyanın en yüce ve büyük ırkına ne yapılmışsa İslam dini kullanılarak yapılmıştır.Biz TÜRK milleti olarak kendi kültürümüze,destanlarımıza ,TÜRKÇEMİZE sahip çıkmazak daha KKTC'ni Tanımamış şerefsiz araplarmı bize kardeş gözüyle bakacak,araplar en az rumlar ,ermeniler ve diğer şerefsizler kadar tehlikeli en yumuşak yerimizde bizim onlarla aynı dini paylaşmamız,arapların kültürü o kadar içimize girdi ki kendi dilimizle bırakın ibadet etmeyi neredeyse dua bile edemiyoruz.HADİ bir soru soralım
Bir hırıstiyan ya da dinsiz yada şamanist yada budist bir TÜRK devleti(boyu,ailesi..vb.)ile müslüman arap devleti (boyu,ailesi..vb.)savaşa girse kimden yana olacaksınız?
NOT:Tanıdığım tüm MHP'liler müslüman arap dedi
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

ALAYINA İSYAN,İNADINA TURAN

Çevrimdışı avşar

• Yasakli
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 25 Aralık 2006 »
bak gardaşım öncelikle ben kendimi tanıtayım ismim fatih pusat selçuk konyalıyım selçuk üniversitesi öğrencisiyim.
bak gardaşım karahanlılar selçuklular osmanlı devleti Türkiye cumhuriyeti ve daha nice asil Türk milleti var
bunlar islamı seçmekle yanlışmı yaptı islamı seçmek araplaşmak anlamına gelmez ben müslümanım ama arap değilim çok şükür ölümüne Türküm ülkücü hareket ve mhp size göre türklük düşmanı peki bu adamlar arapçıysa
niye ülküleri turan bak gardaşım elbetteki Türküz ama aynı zamanda müslümanız müslümanlık araplık değildir
bunlar bizi bölmek için kurulmuş komplodur eğer sen islamı araplaşmak olarak anlıyorsan çok yanlış içindesin
çünkü bunu demek osmanlıyı selçukluları karahanlıları arap olarak nitelendirmiş olursun kal gardaşım sağlıcakla.
konyadan bütün Türk budununa saygı ve selamlar.

ALLAH TÜRKÜ KORUSUN TÜRK ZATEN YÜCEDİR.
yufka yüreklilele çetin yollara aşılmaz
bu yol kutlu bir yoldur
gider Tanrı dağına

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
« Yanıtla #17 : 26 Aralık 2006 »
Daha MHP'nin ne olduğunu anlamıyorsan ne cevap verecez sana? Geçenler de işçi partsinin 7. olağan genel kongresini izledim. Adamların söylemlerie bakarsan MHP'den daha çok milliyetçi davranıyorlar. Bu durumda çerkez Perinçek'e Türk milliyetçisi bu adam mı diyelim? Şu gözünüze taktığınız gözlükleri değiştirin, atın bir tarafa.

Kimse başka birinin dinine karışmıyor. Birileri İslâm'ı seçer birileri Hristiyanlığı. Bizler insanın kanına bakarız neye inandığına değil.! Bunu anlamak bu kadar zor olmasa gerek.

İşiniz gücünüz yok, Türkçüler din düşmanı, İslâm düşmanı. Ya bir hareket gösterin. Kürtler istediklerini yapıyorlar, savunduğun ülkü ocakları, Mhp bizler kardeşiz laf salatasını yapıyorlar.Ocaklarda ve Mhp'de bir ton kürt var. Tam tezatlık.

Ne zaman Türk düşmanlarının kafasını ezmek için meydanlara indiniz?

Üyeliğin iptal edilmiştir. Cevap vermene bile gerek yok.  Biraz çevrenize bakın da neyin ne olduğunun farkına varın.
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı hakan24

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 26 Aralık 2006 »
Ya kardeşim ne zaman bu millet bir ırk olduğunun farkına varacak merak ediyorum.Ben bir müslüman TÜRKÜM ama önce kanım,ırkım gelir bizim atalarımızın en büyük hatası İslamiyetin kabulü ile İslam dinini tamamen saf duygular ile benimsemiş ama farkına varmadan yıllarca boyunduruğu altına aldığı arapların kültür istilası altında kalmamış mı ?bunu görememek için kör olmak gerekli kendi ülkemizde kaç kişinin adı TÜRKÇE anca ahmet,hasan hüseyin....vb.budanmı yalan,müziğine bak bizim  kültürümüzde darbuka mı?ya da dansöz mü ? var.Arkadaş bana cevap yazıyor ama sorduğum soruya cevap vermiyor,tercihini belirtmiyor ondan sonra ben Türk milliyetçisiyim de dur.NE güzel dünya... :turan:

ALAYINA İSYAN , İNADINA TURAN

uluerenler

• Ziyaretçi
Sebebi çok açık Osmanlının son dönemini hatırlamak yeterli bu konuda .Nezaman ki damarlarındaki asıl kudreti unutan devşirmelerin sesi çıkmaya başladıysa o zaman sonuç karanlık ne ılımlısı ne ılımsızı oncelik ırkımız.
Tanrı Türkü korusun