Gönderen Konu: HRİSTİYAN TÜRKLER  (Okunma sayısı 4103 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tungaturan

• Türkçü-Turancı
  • ben TÜRK AZ_Sİ
HRİSTİYAN TÜRKLER
« : 28 Mayıs 2006 »
                 Bir süredir hristiyan Türkler hakkında bilgi edinmek için bazı sitelere girdim,bazı yazıları okudum.bunların içinden hristiyan Türkler'in kendi  haklarında söyledikleri şeyler dikkatimi çekti.Dini ayrılık dışındaki bütün noktalarda Türk kültür ve milli şuuruna tamamen bağlı insanlar.Yaşadıkları coğrafya Anadolu'dan çok uzakta ve tam manasıyla devlet sahibi değiller.
                  Din konusunda göç sırasında farklı yolu takip etmiş olmalarının bu farklılığı yarattığını ama Türk kültürüne bunun hiç bir olumsuz etkisinin olmadığını söylüyorlar.Irklarına olan bağlılıkları ve hizmetleri gözardı edilecek türden değil.
                  Türk ama bizim yüzlerce yıl bayraktarlığını yaptığımız İslam'a ait değiller.Yani ''farklı soydaşlarımız.''Bunlara yönümüzü biraz çevirmemiz lazım diye düşünüyorum.Amaç Türk birliği olunca ( Yemen'de çöküntüye uğrayan İslam birliği fikri ortadan kalktığı için...adı yemendir gülü çemendir GİDEN GELMİYOR acep nedendir.......)onların varlığından haberdar olmak,onları sahiplenmek lazım gelir.

Daha deniz daha ırmak,
Gök çadır güneş bayrak.