Gönderen Konu: TÜRKİYE ADI DEĞİŞSİN!  (Okunma sayısı 19042 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
Ynt: TÜRKİYE ADI DEĞİŞSİN!
« Yanıtla #10 : 19 Ekim 2007 »

tonyukuk25,

Otağa üye olur olmaz açtığınız konu başlığıyla, yapmak istediğiniz kurnazlığı sezmediğimizi sanmayın.

Biz bu tür yumuşak ve ilmi kılıfa büründürülmüş, iyi niyetli(!) gibi gösterilen yaklaşım metotlarının kimlere ait olduğunu ve ne amaçla ileri sürüldüğünü, gayet iyi biliyoruz.

Lozan'ın bir hezimet olduğunu ileri sürenler bu gün laik Cumhuriyetin en azılı düşmanı olan Fetullah Gülen ve benzeri rejim karşıtı kişi ve kurumlardır.
kürt ismet üzerinden Başbuğ Atatürk’e saldırıldığını anlamamak için, aptal olmak lazım.

Bu taktiklerle yıkılmak ve yok edilmek istenilen tek kişi Başbuğ Atatürk'tür. Zira Atatürk Türk Milletiyle, Türk Devletiyle ve Laik Cumhuriyetle özdeş bir şahsiyettir. Onun için, tatlı su yumuşakçaları, bu taktiklerle hareket ederek, amaçlarını gizlemeye uğraşırlar. Ama bu kurnazlıkları bize yediremezsiniz.

Diğer bir husus; Başbuğ Atatürk yalnızca asker ve devlet kuran bir kişi değildir. Başbuğ'u sırf bu vasıflarıyla tanımak ve tanıtmak, şayet cehaletten değilse, düpedüz art niyettendir. Çünkü Başbuğ Atatürk Türk Tarihinde çok ender görülebilen bir kaç Türk büyüğünden birisidir.
Çoğu kişi Başbuğu anlayacak akıl ve idrakten yoksun olduğu için O'nu, üç beş yarım akıl ve gizli hainin ağız ve kalemlerinden çıkan bilgilerle, sıradan bir insan gibi, tanıyor.
Siz de aynı tutum içerisindesiniz.

2. Cumhuriyet  başlıklı diğer bir iletiniz de baştan aşağıya çelişkilerle dolu ve sanırım farklı yazarlardan aldığınız paragraflar üzerine kendi yorumlarınızı ekleyerek oluşturmuşsuz.

Özetle, ileri sürdüğünüz fikirler hem arızalı ve hem de çelişkilerle dolu.
Hele son eklediğiniz, yönetim bölümüne taşıdığım, “ŞEHİT KİM? KALLEŞ KİM?” başlıklı yazın, hiçbir tereddüde mahal vermeyecek şekilde, seni tanımamıza yetmektedir.

Senden Türkçü filan olmaz. Sende  sentezci, ümmetçi ve hatta fetullahçı kokusu var.
Haydi güle güle...
Üyeliğin iptal edilmiştir.
TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı ASTO

• Yasakli
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 20 Ekim 2007 »
Lozan ın zafer olduğunu düşünmüyorum.Biz masabaşında bize verilenleri zaten askeri gücümüzle kazanmıştık.Masa başında kazanım olmamış askeri kazanımların bir bölünü resmileştirilmiştir.Boğazların kontrolü bile bizde değildi.Peki ya doğuda sovyetlere terk edilen yerlere ne demeli? Bunları fettoşcular söylüyorsa bana ne? Çok mu umurumda olacak sanki? Ben bilginin doğruluğuna bakarım. Yahu bu demin attığınız adamdan Türkçü olmuyor da son yılların fırlama kemalistleri mi oluyor? Yahu Atsız bu rezilliği görse cevabınızı verirdi ama durun bakalım sesi gür mert adamlar kalmadı artık.Hadi bakalım.Durmak yok yola devam. Bakalım benden ne koku alacaksınız merak ettim:D

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
« Yanıtla #12 : 20 Ekim 2007 »
Burası Türk Irkçıların Otağıdır. Yol geçen hanı ya da kahvehane sandın. Hadi çocuk bahçesine geri dön. Fazla zaman kaybetitirdin.
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı ÇEPNİ FİRUZ

• Türkçü-Turancı
  • TÜRK IRKÇISI
« Yanıtla #13 : 20 Ekim 2007 »
Lozan ın zafer olduğunu düşünmüyorum.Biz masabaşında bize verilenleri zaten askeri gücümüzle kazanmıştık.Masa başında kazanım olmamış askeri kazanımların bir bölünü resmileştirilmiştir.Boğazların kontrolü bile bizde değildi.Peki ya doğuda sovyetlere terk edilen yerlere ne demeli? Bunları fettoşcular söylüyorsa bana ne? Çok mu umurumda olacak sanki? Ben bilginin doğruluğuna bakarım. Yahu bu demin attığınız adamdan Türkçü olmuyor da son yılların fırlama kemalistleri mi oluyor? Yahu Atsız bu rezilliği görse cevabınızı verirdi ama durun bakalım sesi gür mert adamlar kalmadı artık.Hadi bakalım.Durmak yok yola devam. Bakalım benden ne koku alacaksınız merak ettim:D     

Sanırım seninde savunduğun adamdan  pek farkın yok. Ulu Başbuğumuz Mustafa Kemal Atatürk'ün siyaseti yetersiz olsaydı bügün Türkiye diye vatanımız dahi olmayacaktı.Bütün dünya bunu kabul ederken sen ve senin gibilerin Atamıza, yetersiz sıyasetçi yakıştırması yapmanız asla kabul edilemez.  TTK

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #14 : 20 Ekim 2007 »

Yahu bu demin attığınız adamdan Türkçü olmuyor da son yılların fırlama kemalistleri mi oluyor? Yahu Atsız bu rezilliği görse cevabınızı verirdi ama durun bakalım sesi gür mert adamlar kalmadı artık.Hadi bakalım.Durmak yok yola devam. Bakalım benden ne koku alacaksınız merak ettim:D

Daha kaç ayrı rumuzla üye olarak, Otağı kirletmeye devam edeceksin?
Anlaşılan senin kaşıntın var!
Kaşınanı kaşırız, hem de sevabına...
........................
................................

İşimiz, gücümüz yok senin gibilerin, zırvalarıyla uğraşacağız, öyle mi?
Senin gibilerin bu Otağa üye olmalarına ve barınmalarına ne kanları müsayittir, ne de örümcekli kafaları. Görüldüğü gibi allerji yapıyor.
Şayet Türk kanı taşımış olsaydın- sırf Türk olmak da yetmiyor, Türk düşüncesi de lazım- gelip Başbuğ Atatürk'e, o mendabur dilini uzatmazdın.
Bize ağzımızı bozdurmadan; sümüklü fettoş'la, naylondan milliyetçi sahte başbuğunuz(!) hain Türkeş'in  ümmetçi sentez çöplüğüne, kürt, laz, çerkez ve bilimum etnik döküntüler çorbası din kardeşlerinin yanına, defolup git ! Çöl devesi, devşirme seni.

TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı duzenbozuk_67

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 06 Mart 2008 »
herkesin hayaleri vardır eğer büyük Türk devleti bir gün kurulacaksa inş... kurulacak bir gün elbet tabiki Türkiye adı kullanılamaz sanırım ama Türkiye adı anayasının çeşitli maddeleriye konulmuş ve değiştirilemez maddeleri arasında yer alıyor ben isterdim ki devletin adı türkistan olsun hoş olurdu sanırım Türk coğrafyasını göz önüne alırsak sanırım batı türkistan sayılabilecek bi konumdayız diye düşünüyorum hayel ama güzel bence

Çevrimdışı Serhat Balcı

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Tanrı Türk'ü Korusun!
« Yanıtla #16 : 06 Mart 2008 »
Andam Batı Türkistan; Kırgızistan,Kazakistan,Özbekistan ve Türkmenistan Devletlerinin olduğu bölgedir.Doğu Türkistan ise Çin esaretindedir.Eskiden Türkistan adlı tek ülke varken Rusya ve Çin polikaları sonucunda Batı ve Doğu olarak ikiye bölünmüş daha sonra Batı bölüm Rus, Doğu bölümü ise Çin Esaretine girmiştir.Ruslar ise batı Türkistan'ı dört parçaya ayırmışlardır.

Başbuğumuz bu gerçekleri bildiği için devletimizin adını Türkistan koymamıştır.

Devletimizin adı öz Türkçe olarak Türkili veya Türkeli olsaydı hoş olurdu.Ama Başbuğumuz Türkiye demeyi uygun görmüş onun sözünün üstüne söyleyecek sözümüz yoktur.
Dökülen kan,Alınan can bizim
Yıkılsın Liberal-Kapitalizm

Çevrimdışı İsimsiz

• Türkçü-Turancı
  • **
  • %100 Türk...
« Yanıtla #17 : 06 Mart 2008 »
Evet, Türkeli denseydi çok daha iyi olurdu. Fakat bildiğim kadarıyla Türkiye denmesi, tarih boyunca Anadolu'nun yabancılar tarafından hep Türkiye adıyla anılması. Cumhuriyet kurulduğunda devletin adının Türkeli olmasını Atatürk'e teklif edenler varmış. Fakat tarihte Anadolu hep Türkiye olarak anıldığı için Atatürk de devletimize Türkiye adının konulmasını uygun görmüş. Tabii bunun doğruluğu tartışılır.
Türkiye Türklerindir...

ilteris7

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 06 Mart 2008 »
herkesin hayaleri vardır eğer büyük Türk devleti bir gün kurulacaksa inş... kurulacak bir gün elbet tabiki Türkiye adı kullanılamaz sanırım ama Türkiye adı anayasının çeşitli maddeleriye konulmuş ve değiştirilemez maddeleri arasında yer alıyor ben isterdim ki devletin adı türkistan olsun hoş olurdu sanırım Türk coğrafyasını göz önüne alırsak sanırım batı türkistan sayılabilecek bi konumdayız diye düşünüyorum hayel ama güzel bence

-istan Farsça yer, ülke anlamına gelir.

Türk Birliği kurulunca devletin adı TÜRK İLİ olacaktır.

TTK

Çevrimdışı TürkmenBaşbuğu

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #19 : 08 Mart 2008 »

yeni bir devlet kurulacaksa ki Türk birliği sadece Türkiyeden ibaret olmayacağına göre zaten yeni bir anayasa yapılacak anlamına gelir ki o anayasayada devletin adı Türk ili diye yazılır merak etmeyin.
Önde yalın kılıç Türkmen başbuğu
Ardında Oğuz'un ellibin tuğu
Andırır Altay'dan kopan bir çığı

Türksen öğün !!! değilsen itaat et !!!