Gönderen Konu: Bu bakış açısı bizi nereye götürür  (Okunma sayısı 3463 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Oğuzhan

• Yeni Üye
  • *
Öncelikle bütün kardeşlerime selamlar olsun diyorum!

Arkadaşlar ben araştırmayı seven, bilgiye aç bir insanım.Her yeni bir bilgi öğrendiğimde aslında ne kadar az şey bildiğimin farkına varıyorum.Bu siteyede Türkçülük ile olan bilgi eksikliğimi gidermek ve bu görüşte olan sizlerinde düşüncelerini öğrenmek için kayıt oldum.İyi ki de olmuşum.Şimdiye kadar okuduklarımda çok şeyler öğrendim, öğrenmeyede devam ediyorum.İzninizle aklımda olan soruları sizlere yöneltmek ve bu sorular hakkında neler düşündüklerinizi öğrenmek istiyorum.Arkadaşlarım soracağım sorularda yanlış-eksik bilgilerimden dolayı yanlış varsayımlar olabilir ,bunları da bana söylerseniz, cehaletimin azalmasına yardımcı olmuş olursunuz.

Anladığım kadarıyla Türkçülük te Türk olmak şart gibi duruyor.Atalarımız Orta Asya dan şu an ki topraklarımıza göçeli 2000 yol oldu,Kimin Türk kimin melez olduğunu nasıl ayırabiliriz? Bu 2000 yıllık tarih esnasında bundan 1500 yıl önce bile araya birilerinin karışmadığını nasıl bilebiliriz?

Türkçülük Müslümanlıktan(Hristiyanda olabilir sonuçta Hristiyan Türklerde var ) önce gelmelidir şeklinde yazıyı okudum.Şimdi burada işin içine inançlar giriyor.Şimdi arkadaşlar bir Tanrı inancına sahip olmayanların Türkçülüğü dinin önüne koymasını anlayabilirim ancak şimdi eğer bir insan ölümden sonra yaşam olduğuna inanıyorsa , ve bu yaşamında sonsuzluğa kadar süreceğine inanıyorsa , ortalama 80 yıllık yaşanan bu dünyanın nimetlerini , sonsuzluğun nimetlerine/cezalarıyla nasıl yarıştırabiliriz?

Atatürk'ün"  Ne Mutlu Türk üm diyene ! " sözü hakkında düşünceleriniz nedir?Yani bir kimsenin "Ben Türk'üm demesi ve o uğurda savaşması ,yeterli değil midir?"

Ben kan olarak %100 Türk değilim. Hatta aile haritası çıkarırsak sadece %25 Türk %50 Gürcü %25 Çerkez'im . Türkiye'de doğdum inşallahta Türkiye'de öleceğim.Savaşa girsek en önden koşarım.Şimdi ben Türkçülüğü savunmayı bırakıp, ülkücülük akımını mı desteklemeliyim?

Şimdi de nacizhane bir eleştiri getirmek isterim.Şu an ki ülkücü hareket partisi MHP ve başında Devlet Bahçeli bulunmakta .O bulunduğu sürecede MHP yi desteklemem çünkü Abdullah Öcalan'ın asılması gerekirken af edilmesinde onun payıda var.Ali Güngör'ün efsane konuşmasından sonra partiden el çektirilmesini de unutamam.Bu konu hakkında da görüşünüzü belirtirseniz sevinirim.

Nacizhane aklıma takılanlardan bazıları bunlardı arkadaşlar .Aslında kafamda sorular çok .Ama hepsini yazsam saatler alır.Herkese tekrardan selam ve sevgiler.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
Ynt: Bu bakış açısı bizi nereye götürür
« Yanıtla #1 : 20 Temmuz 2014 »
Anladığım kadarıyla Türkçülük te Türk olmak şart gibi duruyor.Atalarımız Orta Asya dan şu an ki topraklarımıza göçeli 2000 yol oldu,Kimin Türk kimin melez olduğunu nasıl ayırabiliriz? Bu 2000 yıllık tarih esnasında bundan 1500 yıl önce bile araya birilerinin karışmadığını nasıl bilebiliriz?

Siz nasıl %50 Gürcü, %25 Çerkez olduğunuzu tespit edebiliyorsanız. Bizde bunu biliyoruz. Türkiye'de saf ermeni oluyor, saf kürt oluyor, saf çerkez, saf laz vs. oluyor da anadan Babadan Atalardan TÜRK olmayacağına nasıl inanabiliyorsunuz? Bu ülkeye adını hayaletler değil, ORTA ASYA'dan ucundan kan damlayan kurtbaşlı kılıçlarıyla gelen ATALARIMIZ verdi. Burayı bize vatan yaptılar, her karışına asil kanlarını döktüler. Atalarımızın geçmişi, boyu, sülalesi, kültürü bellidir. Buna isteyen inanır, istemeyende kendini hepimiz Halkların Ortak Çocuklarıyız diye niteleyebilir. Bu da bizim sorunumuz değildir. 

Türkçülük Müslümanlıktan(Hristiyanda olabilir sonuçta Hristiyan Türklerde var ) önce gelmelidir şeklinde yazıyı okudum.Şimdi burada işin içine inançlar giriyor.Şimdi arkadaşlar bir Tanrı inancına sahip olmayanların Türkçülüğü dinin önüne koymasını anlayabilirim ancak şimdi eğer bir insan ölümden sonra yaşam olduğuna inanıyorsa , ve bu yaşamında sonsuzluğa kadar süreceğine inanıyorsa , ortalama 80 yıllık yaşanan bu dünyanın nimetlerini , sonsuzluğun nimetlerine/cezalarıyla nasıl yarıştırabiliriz?

Türkçülerin TANRI inancına sahip olmadığını iddia etmek kadar saçma bir şey olamaz. Yazılarını bitirirken ya da yemin ederken TANRI TÜRK'Ü KORUSUN diyen insanlara iftira atmanıza gerek yok. Türkçü olan bir insan dindar olamaz diye bir kaide de yok. Merhum Fevzi Çakmak Paşa ve Zeki Velidi Togan dindar insanlardı. Tabiiki de Türkçüydüler. Bu zihniyet, Türkçüleri dinsiz, ateist gibi göstermeye kalkan bazı alçakların iftiralarıdır. Daha evvelden bunlara defalarca cevap verdik. O yüzden yinelemeye lüzum görmüyoruz.

Atatürk'ün "Ne Mutlu Türk'üm diyene!" sözü hakkında düşünceleriniz nedir?

BAŞBUĞ ATATÜRK bu sözü yalnızca TÜRKLER için söylemiştir. Çünkü Osmanlı döneminde TÜRK'üm demek bir hakaret ve aşağılama sayılıyordu(devşirmeler tarafından). TÜRK MİLLİ KİMLİĞİ'ni yeniden inşa ederken bu sözü kullanması, TÜRKLÜĞE ruh vermesi gayet doğaldır. Ve de kurduğu devlete Göktürklerden sonra İkinci kez TÜRK adını vermesi onun nasıl Türkçü şuurda olduğunun açık bir göstergesidir.

Ben kan olarak %100 Türk değilim. Hatta aile haritası çıkarırsak sadece %25 Türk %50 Gürcü %25 Çerkez'im.

Allah başka dert, keder vermesin.  ;D

Şimdi ben Türkçülüğü savunmayı bırakıp, ülkücülük akımını mı desteklemeliyim?

İlla bir yerde bulunmak zorunluluğunda hissediyorsanız sizin bileceğiniz iştir. Yukarıda belirttiğiniz etnik durumuzdan ötürü zaten Türkçü olamazsınız. Yaşadığı, ülkeyi bayrağını seven, ülkenin yegane egemeni olan TÜRK Milleti ve değerleriyle sorunu olmayan sıradan bir vatandaş olarakta hayatınızı idame ettirebilirsiniz.

Şimdi de nacizhane bir eleştiri getirmek isterim.Şu an ki ülkücü hareket partisi MHP ve başında Devlet Bahçeli bulunmakta .O bulunduğu sürecede MHP yi desteklemem çünkü Abdullah Öcalan'ın asılması gerekirken af edilmesinde onun payıda var.Ali Güngör'ün efsane konuşmasından sonra partiden el çektirilmesini de unutamam.Bu konu hakkında da görüşünüzü belirtirseniz sevinirim.

Biz; "Siyasette muhabbet hepsi yalan hepsi palavra, Doğru sözü Kültigin kitabesinde ara" diyen ATSIZ BEĞ'in talebeleriyiz. Dolayısıyla MHP ve Ülkü Ocaklarıyla ilgili görüşleriniz ve eleştirilerinizi, bu kurumların ilgili makamlarına yöneltirseniz daha yerinde olur. Bizi bağlayan bir durum bulunmamaktadır.

Üyeliğiniz iptal edilmiştir.
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı Kurtkaya

• Otağ Sorumlusu
  • Türkçü-Turancı
Ynt: Bu bakış açısı bizi nereye götürür
« Yanıtla #2 : 20 Temmuz 2014 »
Alıntı
Ben kan olarak %100 Türk değilim. Hatta aile haritası çıkarırsak sadece %25 Türk %50 Gürcü %25 Çerkez'im.
Sizi ucu pullu davetiyeyle mi çağırıyorlar?
Yoksa işiniz yok da kendinize iş mi arıyorsunuz?
Akıldan eksik ya da küfür işitmekten zevk mi alıyorsunuz? Ya da oruç ağız adamı günaha mı sokmaktır kastınız?
Defolun gidin kutsal otağımızdan ve de Türk'ün kanı pahasına sahip olduğu Türk yurdundan!?
Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun!