Gönderen Konu: Tavsiye edilen Kitaplar  (Okunma sayısı 4923 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muzaffer33

• Türkçü-Turancı
  • **
  • T T K !
Tavsiye edilen Kitaplar
« : 22 Ocak 2013 »
Kandaşlarım esenlikler olsun hepinize. Böyle bir konu açmamın nedeni; 'Türk Dili ve Edebiyatı' forumu içerisinde Türklükle, Türkçülükle, Türk Tarihi ile ilgili kitaplar hakkında bir başlık veya ilgili başlık olmaması. (Varsa ben bulamadım kusuruma bakmayınız) Bu nedenle bu başlık altında okuduğumuz, tavsiye edebileceğimiz kitapların isimlerini, yazarının adını, kitabın fotoğrafını hatta kısa özetini paylaşarak birbirimiz ile paylaşabiliriz diye düşündüm. Böylelikle  okumadığımız, ilgimizi çekebilecek kitaplar hakkında ön fikir sahibi olabiliriz. Umarım gerekli ilgiyi gösterip bol kitap tanıtımı-paylaşımı olur başlık altında...
Sen bendini yıkan asi su,
Sen engel tanımayan rüzgar,
Sen Ergenekon dağından doğan güneş,
Sen TANRI’nın iman ve bilek gücü ile donattığı şanslı kul
Senin adın TÜRK…!

Çevrimdışı Muzaffer33

• Türkçü-Turancı
  • **
  • T T K !
Ynt: Tavsiye edilen Kitaplar
« Yanıtla #1 : 22 Ocak 2013 »
İlk kitap paylaşımını da ben yapayım kandaşlarım...

Yaklaşık 5 yıl önce okumuş olduğum, Ali Kemal Meram'ın yazmış olduğu 'Göktürk İmparatorluğu Tarihi' kitabını tavsiye ederim.
Kitapta Göktürk Devletinin kuruluşu, çinlilerle girişilen mücadele ile ilgili bilgilerin yanısıra kitabın içerisinde yer alan Orhun Yazıtlarını okumak apayrı bir his. Tarihini, kimliğini, yazıtları merak eden her Türk'ün bu kitabı okuması gerektiğini düşünüyorum.

İnternet üzerinde kitabın görselini de buldum, onu da paylaşalım...

Sen bendini yıkan asi su,
Sen engel tanımayan rüzgar,
Sen Ergenekon dağından doğan güneş,
Sen TANRI’nın iman ve bilek gücü ile donattığı şanslı kul
Senin adın TÜRK…!