Gönderen Konu: Türk Savaştan Hiç Kaçar Mı?  (Okunma sayısı 13367 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Deli

• Türkçü-Turancı
Türk Savaştan Hiç Kaçar Mı?
« : 14 Mayıs 2006 »
    Irkdaşalrım.Şundan bir ,bir buçuk önce ortaya birden çıkan ve ortalığı kasıp kavuran bir kitap çıktı.Şu Çılgın Türkler adlı kitap ismiyle tam gönüllerimize işleyen bizi anlatan bir kitaptı.

Kitabı bir kere okudum.İçerik olarak güzel,kitap geneldede gayet güzel ama bir bölümü benim canımı çok sıktı.Sakarya Savaşı öncesi yaklaşık 30.000 kişinin savaştan kaçtığı söyleniyor.

İşte burada Turgut Özakman büyük bir yanlışlık yapmış ve o kaçanların hangi Irktan olduğu söylenmemişti.Bu bence kitabın başlığına büyük bir gölge düşürüyordu.Yani Türkler sanıldığı kadar Çılgın,Deli değilmiş.Demekki Türkler arasındada korkaklar varmış.Yani çocukluğumuzdan bu yana anlatılan Türklerin son adama kadar vuruştuğu Kür-Şad ihtilali yalanmış veya abartılmış.

Evet hiçbirşey okumayan,bilgisiz,İngiliz özentisi,Avrupa meraklısı soydaşlarımız işte bu bölümden sadece bunu çıkartır.

Oysa orda kaçanların Yüzde Yüzü Türk değildi.Çerkez,Kürt,Laz,Çingene ve aramızda yaşayan azınlıklardan oluşan karma bir korkaklar sürsüydü.Peki Turgut Özakman böyle bir hatayı niye yapsın?

Yaşı ileri bir kişi olan Turğut Özakman,böyle bir hata yaptı mı,yoksa Milli duygulardan tamamen uzak bir kişi,belki başkalarının güdümünde bunu bilemem.Ama eğer bu bir hataysa o 30.000 kişinin ırkı açıklansın,yoksa Turgut Özakman neci sorusu sorulsun.

Saygılarımla

NE AMERİKA , NE RUSYA , NE ÇİN ,
HERŞEY MİLLİYETÇİ TÜRKİYE İÇİN ...

Çevrimdışı Deli

• Türkçü-Turancı
Ynt: Türk Savaştan Hiç Kaçar Mı?
« Yanıtla #1 : 15 Mayıs 2006 »
    Bayraklı Irkdaşım kitabı bir arkadaşıma verdiğim için tam sayfa söyleyemiyecem.Ama hatırladığım kadarıyla Ya İnönü Ya  Sakarya  Savaşında savaş başlayınca satır aralarında 30.000 ne yakın kişinin savaştan kaçtığı yazıyor.

Okuduğum yeni bir kitap var o bitsin arkadaşımdan kitabı alıp yeniden başalayacağım.Bu dört beş gün sürer galiba.O zaman ben sana kesin bir sayfa sayısı söylerim.

Çevrimdışı ALP-ER-TUNGA

• Türkçü-Turancı
  • BU YOL KUTLUDUR;GİDER TANRIDAĞ'INA!
« Yanıtla #2 : 15 Mayıs 2006 »
Turgut Özakman ÇOMÜ'de(Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi) verdiği konferansta(bende izlemiştim bu konferansı,oradaydım)şu cümleyi kullandı:
BEN TARİHÇİ DEĞİLİM,BU KİTABI ARAŞTIRMACI YAZAR KİMLİĞİ İLE YAZDIM.
Yani bu şu demek bu adam bu kitabı yazarken bir takım kaynaklardan yararlandı.Belkide salladı.
Ama ben şunu diyorumki,tarihçi olmayan adamın tarih konulu kitabına(roman demek belki daha uygun)pek itibar etmemek lazım.Ama diğer andaların dediği gibi kaçanlar var olmuş olsa bile bunlar kesinlikle Türk Irkından olamaz!Olsa olsa diğer çeşitli etnik gruplardandırlar.Kürt Olmaları daha muhtemel.
Saygılarımla...
TTK

ÜZE TENGRİ BASMASAR,ASRA YİR TELİNMESER,TÜRK BUDUN,İLİGİN,TÜRÜGÜN KEM ARTADI...

Çevrimdışı aslanargun

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 16 Mayıs 2006 »
TÜRKLER YİĞİT bir Millettir! TÜRK ne korkar, ne kaçar! Biz dünyayı titretecek güce sahip Milletiz!

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #4 : 19 Mayıs 2006 »
Sayın Kandaşım

30.000 kişilik firar edenler Sakarya Savaşı esnasında değil; Kütahya Eskişehir Savaşından sonra Ordumuz yenilince kaçmışlardır.

Ordumuzun bu savaşta yenilmesinin sebebi; İsmet İnönü'dir. Atatürk'ün uyarılarına ve direktiflerine rağmen; ön saflarda çarpışan birliklerimize  zamanında cephane ve takviye kuvvet göndermediği için kurduğumuz cephe hattı yarılmıştır.

Cephe Hattı yarılınca İsmet İnönü; orduyu toplamadan Polatlı'ya kaçıyor. Bu orduda büyük bir paniğe sebeb oluyor ve 30000 civarındaki kişi birliklerini terkedip, dağlara kaçarak eşkiyalık yapıyorlar.

Ancak bu asker kaçağı eşkiyaların çoğu Atatürk tarafından cepheye yollanan İstiklal Mahkemelerince asılarak idam ediliyorlar...

TTK

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı bozkurt_cepni_053

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #5 : 20 Mayıs 2006 »
TÜRK SAVAŞMAK İÇİN YARATILMIŞTIR...

KENDİNİ TÜRK ZANNETDİĞ SAVAŞTAN KAÇAN BİR İNSAN TÜRKLÜKLE HİÇ ALAKSI YOKTUR...

TANRI TÜRKÜ SAVAŞMASI VE CİHANA HÜKMETMESİ İÇİN YARATT...

GÜN GELECEK BOZKURT İNİNDE ÇIKACAK...
İŞTE O GÜN PİÇLERİN ÖLÜM GÜNÜ OLACAK...

H.TÜYLÜOĞLU

TanriKutMete

• Ziyaretçi
Ynt: Türk Bozuk Türkçe Kullanır mı?
« Yanıtla #6 : 20 Mayıs 2006 »
Evet Bozkurt Çepni Kandaşım,

Aynı ikazı sana da yapmakta fayda görüyorum.

Lütfen Türkçülüğü savunurken, Türkçemizden ödün vermeyelim. Bütün harfleri büyük kullanmayalım.

Saygılarımla,

TTK

Çevrimdışı Deli

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #7 : 20 Mayıs 2006 »
       Sağolasın Türk-Kan.Kusurum için özür dilerim,aklımda yanlış kalmış.

Çevrimdışı irfan

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #8 : 25 Mayıs 2006 »
KARDEŞLERİM; Evet tarih içinde içimize o kadar çok ecnebi almışız ki! aklı olana şaşmamak gerekir...
kaçanlar şuan savaş çıksa kaçacak olanlar ile aynı kavalın suyudur.
ALLAHIMA ANDIM VAR DEDEMDEN YADİGAR.
TÜRKÜM TANRIMDAN AKITILAN KAN
ŞEHİD YOLDAŞIYIM CENNETTE
ÖLÜMSÜZLÜK BU DÜNYADA IRKIMA
BİR İZMİHLAL HİLAL UĞRUNA ÇIKIPTA DÖNEN YOK
TÜRK OLUPTA ARDINA BAKAN YOK
KANINI BİLİPTE ÖLÜMDEN DÖNEN DE YOK
TÜRK OĞLU TÜRKE BU DÜNYADA KEFEN YOK

her bir TÜRK ölümsüzlük şerbetiyle yaşamaktadır...
 O KANIMI SORDUNUZ????
İÇİNDE DOLAŞANA SOR....
EFEDİR ADIMIZ
TÜRK OĞLU TÜRK OLMAKTANDIR ŞANIMIZ
YEDİ DEĞİL YETİMİŞ BİN OLSA DA DÜVEL
YİNE DE ÜSTÜNDÜR TÜRK OLDUĞUNU BİLEN
KANSIZ EFE

Çevrimdışı börtçeni

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #9 : 14 Haziran 2006 »