TÜRKLÜK ve TÜRK DÜNYASI OTAĞI > TÜRK KÜLTÜR ve MEDENİYETİ

Türk Isimleri

<< < (2/30) > >>

aslanargun:
ALMANLARDA SON SENELERDE YENI BIR MODA CIKTI: BUNLAR COCUKLARINA fransiz, ingiliz vs. ISIMLERI TAKMAYA BASLADI.

FAKAT ALMAN MEDYASI ILE BAZI SIYASILER BILE SON ZAMANDA " COCUKLARINIZA alman ISMI TAKIN" DIYE ÖNERIYOR.

ISIM COK ÖNEMLI BIR UNSUR. ÖZTÜRKCE ÖYLE GÜZEL ISIMLER VARKEN, NIYE COCUKLARIMIZA arap VEYA BASKA DILDEN ISIM TAKALIM? BU BENCE MANTIK DISI BIR SEY! YUKARIDA YAZDIGIM GIBI: BEN TÜRK ISIMLI BIR arab TANIMIYORUM, BIZ NIYE COCUKLARIMIZA arap ismi TAKALIM?

Türkcülük_Yolunda:
Sayin Kandaslarim,

benim bu otagda ilk iletimdir, zaten fazla ileti yazacagimi iddia etmiyorum ama cok faydali bilgilerinizden birkac haftadir faydalaniyorum.

Aslinda benim bir sorum olacak, benim 5 yasinda Kürsad adinda bir Erkek cocugum var (Allah saglik ve uzun ömür versin).
Allahin izniyle Ekim ayinin sonunda bir Kiz cocugumuz olacak ismini Ela koymayi düsünüyoruz, lakin hic bir yerde, Ela isminin Öz Türkce bir isim olduguna dair bilgi alamadim.
Acaba "Ela" Öz Türkce isim degil midir ? bir hata yapmiyayim diye Bana yardimci olursaniz cok tesekkür ederim.

Börü Bey:
çağlar burak adım her açıdan öztürk olmakla gurur duyuyorum Allah'a şükürler olsun

Börü Bey:

--- Alıntı yapılan: Türkcülük_Yolunda - 19 Mayıs 2006 ---Sayin Kandaslarim,

benim bu otagda ilk iletimdir, zaten fazla ileti yazacagimi iddia etmiyorum ama cok faydali bilgilerinizden birkac haftadir faydalaniyorum.

Aslinda benim bir sorum olacak, benim 5 yasinda Kürsad adinda bir Erkek cocugum var (Allah saglik ve uzun ömür versin).
Allahin izniyle Ekim ayinin sonunda bir Kiz cocugumuz olacak ismini Ela koymayi düsünüyoruz, lakin hic bir yerde, Ela isminin Öz Türkce bir isim olduguna dair bilgi alamadim.
Acaba "Ela" Öz Türkce isim degil midir ? bir hata yapmiyayim diye Bana yardimci olursaniz cok tesekkür ederim.

--- Alıntı sonu ---

muhtemelen osmanlıca bi isim soydaşım

TeknikTürk:
Kesinlikle Türkçe dışındaki isimlere karşıyım...Hem Türkçe isimler çok daha güzel hemde ne olduğu nerden geldiği belli...Kendi ismim utanarak söylüyorum farsça ve arapça...Mahkeme kararıyla değiştirmek bile aklımdan geçiyo...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git