Gönderen Konu: Türk Azalıyor kürt Çoğalıyor  (Okunma sayısı 15346 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı acun_34

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: Türk Azalıyor kürt Çoğalıyor
« Yanıtla #10 : 30 Eylül 2006 »

Kürtlerin nüfuslarının  üreme mantıkları yüzünden artış kaydettiği doğrudur.

Buna karşılık Türklerin nüfuslarının azaldığını söylemek doğru değildir.

1924 te yapılmış olan nüfus sayımına göre Toplam Nüfus : 13 milyon dolaylarında .Önceki 10 yıllık

döneme göre % 25 nüfus azalması gibi gelen bu sonuca genellikle ölümlerin sebebiyet verdiği

bir kısmı da göçler nedeni ile olduğu bilinmektedir.

http://www.capital.com.tr/haber.aspx?HBR_KOD=422

Bugün ise Nüfus sayımımıza bakıldığında 70 milyonu zorlamakta olduğumuz görülmektedir.

kürtlerin nüfusu ise 12 milyonu geçmediği iddia edilmektedir.

Bu verilere bakıldığında Türk nüfusunda bir azalma olduğu söylenemez.

Çevrimdışı Semerkand_Baran

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Türk Azalıyor kürt Çoğalıyor
« Yanıtla #11 : 09 Haziran 2008 »
Sorun türkiyede türklerin değil kürtlerin artması eğer uzun vadede onların artışını düşüremiyoRsak bizde onlar gibi artmalıyız.DURUP KENDİ NÜFUSUMUZUN HERGÜN ERİDİĞİNİ  HERGÜN Bİ KOMŞU  KIZININ Bİ KÜRT PİÇİYLE EVLENDİĞİNİ GÖRMEKTENSE BİZDE ÜREYELİM

Kandasim,

"Hergn bir komsu kizinin bir kürt piciyle evlendigini görmektense.. " seklinde dogru bir tesbite hakli bir tepki göstermissiniz.

Türklük bilncinden yoksun,günlük yasayan kisiler icin soy,sop tan önce biyolojik ve toplumda o an gecer akce deger yargilari ve kistaslarin tercihlerini etkiledigi malumdur.kürdofil ,satilmis medya hergün dizi filmlerinde ,etnik döküntü kürt piclerini "Baran" ,"Berdan" gibi hayvan isimleri ile basrollerde seyr-ü endama sunar;
sabah  programlarnda bilumum cingene,bosnak,sirp,arnavut devsirmelerinin tepisme,anirma,havlama,anirma faaliyetlerini genc kizlara seyrettirirse,
ve tüm gecim kaynagi pezevenklik,uyusturucu ticareti,gasp olan suc islemeye genetik yatkin kürt hayvanin enikleri, bu ugursuz gasp paralariyle adam sifatina(!)
girip  bir genc  kizi etkileyecek maddiyata kavusursa  olacagi  budur sasmayin...

TÜRK ,KENDI iLiNDE öZGÜR DEGiLDiR,TÜRKLÜGÜN SUC SAYILACAGI GÜNLERE HAZIRLANALIM ; VELEV KI ICRAATLARLA KENDIMIZE DÖNMEZSEK..

KÖKTENGRI,ACUNA BAS KILDIGI TÜRK`ÜNÜ KORUYACAKTIR.

Esenlikler.

Irkdaşlarım buradaki bir arkadaşımızın bir lafı beni o kadar rahatsız etti ki öncelikle şu "baran" ismi konusunda derdimi bir dökeyim dedim ırkdaşlarıma...
Benim ismim Baran arkadaşlar.Bir ön adımda var ama ismim Baran tabi.Neyse beni rahatsız eden nokta şu ki hala "Baran" isminin bazıları tarafından kürt damgası yemesi.Ben Türk'üm.Ailem saf Türk'tür.Burada bahsetmek istemiyorum ama bu devlete de büyük hizmet etmiş kişilerdir(laf olsun diye kamuda çalışanlardan değil).Benim ismimi dedemin isteği üzerine Baran koydular.Başlarda mamnundum tabi ismimden.Fakat sonra bu ismi pis kürtlerle özleştiren nadir de olsa kişileri gördüm.Tabi doğal olarak ailemi topladım ve onlara sordum bana neden bu ismi koydunuz?Koyacak başka isim kalmadı mı?Aldığım cevap şu oldu:"Baran Türk ismidir.Bu ismi sana deden koydu.".Aileme ciddi ciddi de sordum bizim ailemizde kürt kanı falan varmı diye.Aldığım cevap aynen(!):"Bizim ailemize kürt falan giremez.Senin deden asyadan Türkiye'ye gelen Türk'tür.Bu ismi sana koyan da o.Ailemize asla kürt girmemiştir ve giremez."
Sonra düşündüm bir araştırayım dedim bu ismi.Eğer dedem gerçekten Türk'se bu isim Türk'çe olmalı.En sonunda bu isim konusunda birşeyler öğrendim.Baran,Oğuz yabgularından birinin adıymış bununla beraber " http://tdk.org.tr/TR/BelgeGoster.aspx?F6E10F8892433CFFAAF6AA849816B2EF07B4BDB15D6B60D5 " Türk dil kurumu da bana aynı sonucu verdi.Tabi ismime kürt damgası yemek çok koydu bana milliteyçi insanlardan bu isme bu damgayı vuran az kişide olsa vardı ve araştırmaya devam ettim ve pis kürtlerin baaraan ismini Baran'a benzetip bazılarının bu isme konma gibi bir amaçları olduğunu gördüm.Sayın Atsız'ın da çalışmaları sonunda tekrar gururlandım ismimle.(http://www.hunturk.net/forum/index.php/topic,500.0.html)Sonunda düşündüm ve gördüm ki Baran saf Türk ismidir.Zaten öyle olmasa dedem koydurmazdı bu ismi bana çünkü o Türk'çü olarak doğdu ve öldü.Şu anda ismimle gurur duyuyorum ve buradaki ırkdaşlarımı da bilgilendirmek istedim.Belki tam yeri değil ama lütfen mazur görsün soydaşarım...