Türkçü Turancı Otağ | Türkçüler

TÜRKLÜK ve TÜRK DÜNYASI OTAĞI => TÜRK - TURAN DÜNYASI => Konuyu başlatan: Kök-Börü - 21 Mayıs 2007, 12:26:34

Başlık: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: Kök-Börü - 21 Mayıs 2007, 12:26:34
TURAN DNA'SI


Haplogroup N (Y-DNA)(LLY22G,M231)y-kromozomlu DNA Haplogrubu;

Adı geçen bu grup Y-DNA sı 15-000 ila 20.000 yıl öncesinde bugünkü Sibirya,Moğolistanda doğmuş ve Uraldan göçen gruplar sayesinde batı Avrupaya da yayılmıştır. 


Bu grup altında;N1 (M 128)Mançu,Sibirya,Kore,Buyei ve Orta Asyadaki bazı Türk Grupları

N2 ( P43 )Samoyedik Halklar ki bunlar kısmen Ural Halkları,Türk ve Tunguz Halkları ve Eskimolar

N3 ( M46 )Saka Türkleri ve Ural Halkları
DNA Araştırmalarına göre Turan Kanından Gelenler;
% Turan Y-DNA sı Oranı;%70 Finliler       (Estonyalılar ve Estonyada yaşayan Kırım Türkleri dahildir)

%49 Laponyalılar (Finlandiya ve civarında yaşayan göçer halk)

%53 Udmurtlar  (Rusya Federasyonunda Özerk Yönetim)

%41 Litvanyalılar

%20 Evenkler(Rusya kuzeyinde yaşıyorlar)

%80 Yakutlar

%47 Buryatlar(Bugünkü Moğolistan)

%40 Çukçiler (Rusya Federasyonunda Özerkler)

%60 İnuitler ve Eskimolar(Bering Boğazı Bölgesinde Kanada ve Rusya kalan bölgelerde yaşarlar)
 


KAYNAKLAR:


*Abel Hovelacque, The Science of Language: Linguistics, Philology, Etymology , pg 144, [1]

*Languages." Encyclopædia Britannica. 2007. Encyclopædia Britannica Online. 27 Apr. 2007

*Ural-Altaic languages." Encyclopedia Britannica. 2007 
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: bayındır - 22 Mayıs 2007, 16:56:43
Bu  çalışma  için  teşekkür  ediyorum  Anda.Turancılar  için  çok  önemli  bilgiler.T.K.V.   TTK.
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: TÜRK-KAN - 22 Mayıs 2007, 20:20:24
https://www3.nationalgeographic.com/genographic/atlas.html

bu bağlantıdan gen haritasını, haplogrupların göç yollarını çeşitli zaman dilimlerine göre görebilirsiniz.

Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: ÖZTÜRK - 07 Ağustos 2007, 04:27:52
bilgilendirme için sağolun..
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: Kök-Börü - 08 Ağustos 2007, 17:02:23
Devam edelimAnadolu Türklerinin atalarının Hiung-nu yani  Hun Türkleri olduğunu genetik olarak ispatlanmıştır.
http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrk_halklar%C4%B1#Hiung-nu_.28Hunlar.29

http://www.journals.uchicago.edu/AJHG/journal/issues/v73n2/35013/35013.web.pdf

http://www.genomenewsnetwork.org/articles/07_03/ancient.shtml

http://en.wikipedia.org/wiki/Turkish_people#Possible_Genetic_Links


"Interestingly, this paternal lineage has been, at least in part (6 of 7 STRs), found in a present-day Turkish individual (Henke et al. 2001). Moreover, the mtDNA sequence shared by four of these paternal relatives (from graves 46, 52, 54, and 57) were also found in a Turkish individuals (Comas et al. 1996), suggesting a possible Turkish origin of these ancient specimens. Two other individuals buried in the B sector (graves 61 and 90) were characterized by mtDNA sequences found in Turkish people (Calafell 1996; Richards et al. 2000)."

Türkçesi:

"İlginç olarak bu paternel dizilim( en azından bölüm 7 STR nin 6 sında) bugünkü Anadolu Türklerinin paternal diziliminde de bulunmaktaydı. Buna ek olarak bunların dördüyle akraba akraba mtDNA sıraları(46,52,54 ve 56. mezarlar) da bugünkü Anadolu Türklerininkiyle aynıydı( Comas et al.1996) bu da bu örneklerin muhtemel Anadolu Türkü orijinini göstermektedir. Bunlardan ayrı iki mezarda gömülü bireylerde (61 ve 90. mezarlar) de Türklerin karakteristik mtDNA dizilimleri tesbit edilmiştir."

Son araştırmalar da Türklerin Altay kökenine sahip olduğunu göstermiştir.

http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Turkey

Diğer genetik araştırma ise Türklerde Orta Asya kökenli ve Türk geni olarak kabul edilen M9 geninin bulunduğunu göstermiştir.

http://www.oxfordancestors.com/papers/mtDNA03%20PolymorphismsInIraq.pdf

Özetlenen şekilde;

"Keza gen testlerinin böyle çıkması doğal çünkü İlk Türklerde hem Asya  hem de Avrupadaki insanlarda bulunan K halogrubuna rastlanmış, günümüz Türkiyesindeki ve Türkmenistandakilerde K29 geni büyük oranda var, kısacası Türk genleri orta asyadaki genlerle büyük ölçüde benzer, Türklerde orta asya kökenli M9 geni var ve genlerimizdeki K halogrubu avrsay halkları ile okyanusyadekiler arasındaki bağp hakkında da bilgi veriyor.bugün Türkiyedeki insanların %77sinde orta asyadan 35000 yıl önceden kalmaM(9)(K) halogrubu var. eğer bu çağda da bazı yerlerle genlerimiz tutuyorsa artık daha fazla düşünmemek gerekiyor.demek ki yapı hala çok değişmemiş.

Currently, large-scale, detailed DNA research to establish genetic genealogies of Turkic peoples is scant. Evidently, today a great number of Turks share the M9 haplogroup which was originated in Central Asia. (Bu İngilizce cümle, Türklerin Orta Asya Orjinine sahip olduğunu, yani Türk olduğunu gösteriyor)

Genetic studies performed in across modern Turkey have demonstrated the majority of Central Asian origins. From the latest genetical findings of Dr. Spencer Wells(National Geographic), ancient or proto Turks(haplogroup K) are considered to be the origins of European and Asian race, which gives a very good reason of why Turks carry racial features of both races. According to an article by N. Al-Zahery et al., the potentially paraphyletic haplogroup K*-M9(xK2, O, P) occurs at a fairly high frequency among the modern population of Turkey and Turkestan(Central Asia). http://en.wikipedia.org/wiki/Haplogroup_K_(Y-DNA) Today, haplogroup K and its descendant haplogroups are the patrilineal ancestors of most of the people living in the Northern Hemisphere, including most Europeans, many Indians, and almost all Asians and Native Americans. Other lineages derived from Haplogroup K are found among Melanesian populations, indicating an ancient link between most Eurasians and some populations of Oceania.
The results of genetic researches done on Turkey's population show that over 77% of today's Turkish people in Turkey belong to M9(K) haplogroup which originated in Central Asia over 35000 years ago (National Geography)[citation needed]."

http://en.wikipedia.org/wiki/Haplogroup_K_%28Y-DNA%29

Bu sitede bahsedilen haplogrup, Orta Asya kökenlidir ve görebileceğiniz gibi, bu gene sahip olan tüm halkları turani halklardır. Bunlara TÜRKLER de dahildir. Avrupalılardan da bahsetmesi garip gelebilir fakat bazı Avrupa kavimlerinin Orta Asyadan öç ettiği blinmektedir. (Bunlar Finliler,Estonlar,Macarlar ve Bulgarlardır)

Asya Merkez kökenli kavimler Türktür.

Kısacası kökenimiz Hundur..Türkiye halkı da bir mozaik falan değildir..
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: TiginNoyan - 27 Eylül 2007, 01:30:24
Anadolu Türklerinin atalarının Hiung-nu yani  Hun Türkleri olduğunu genetik olarak ispatlanmıştır.
Hiung-nu değil, Wade-Giles'da Hsiung-nu, Pinyin'de Xiōngnú'dur. Çin karakterleriyle 匈奴 diye yazılır. Okunuşu "Şyuŋ-nu"ya yakındır.
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: ERGENEKON TORUNU - 30 Eylül 2007, 13:29:53
Tanrı TÜRK Ü yaratığında kutsal kılmıştır. Bunu bilen ecnebi aslakları tarih boyunca bize boyun eğmişlerdir amaaaaaaaa şimdiki konumumuz akp sayesinde beş paralık edilmekte edilmiştir. Dünyaya tekrar geleceğimi bilsem Ulu Tanrımdan TÜRK olarak göndermesini dilerim. Ecdatlarım, Atalarım, Şanlı tarihim sağ olsun.
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: Gürünay - 18 Ekim 2007, 19:58:16
kendime ait hazırlamakta bulunduğum nacizane arşivime çok yakışacak çok değerli bilgiler bunlar.

ellerinize sağlık
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: İsimsiz - 27 Ekim 2007, 16:58:06
Peki neden burada Türkiye ve Azerbaycan Türkleri yok?
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: sari_selim - 14 Aralık 2007, 21:35:47
Türk kardeşlerim elinize sağlık. Bazı yabancı tarihçilerin Türk üniversitelerinde tarih dersleri verdiği akp döneminde türkiyedeki türklerin aslında Türk olmadığı bu yabancı  tarihçilerce ifade ediliyordu. Onuru olmayan parazit gibi yaşayan yabancı ajanlarının ağzına kapak olmuş. Ben de DNA testi yaptırdım. Sonuçta
Y kromozomu
M45
M9 %90 protected --> M242 %96 protected --> LLY22G %100 protected
mtDNA
Haplogrup A --> Haplogrup B --> Haplogrup CD hepsi var heralde mtDNA lar anne tarafından geliyor olmalı. Türk olmakla gurur duyuyorum. Bir de kızılderililerle akraba olduğumu yazmışlar. O nasıl oluyor.
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: TÜRK-KAN - 14 Aralık 2007, 21:56:07
Bir de kızılderililerle akraba olduğumu yazmışlar. O nasıl oluyor.

 Değerli Kandaşım,

 Discovery Channel'de Genetik ile ilgili bir belgesel izlemiştim. Orada bir Kazak Türk'ü ve Navajo Kızılderilisinin gen haritası da benzer çıkmıştı. Bazı Kızıldeirli kabilelerinin(Atabaskan Kızılderili Ailesine mensup olanlar) Orta Asya'dan göç ettiği bilimsel olarak tespit edilmiştir. 

 Saygılar,

 TTK
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: sari_selim - 14 Aralık 2007, 22:08:29
Galiba genetik araştırmalar bizim ne kadar iyi ve güçlü insanlar olduğumuzu gösterecek. Türkçü kardeşlerim genetik alanında başarılı kandaşlarımızı belirleyelim sınırsız destek verelim. Bilimi yalnız yabancılara bıraksaydık ve intelde çalışan japonlar ve filipinliler olmasaydı Türk düşmanları bizleri ermeni diye gösterebilirlerdi, sahtecilik yapabilirlerdi.
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: ATAKALP - 14 Aralık 2007, 23:24:40
Esenlikler uruğdaşlarım benim..

Çok mutlu oldum böyle gerçekleri görünce.

Bir ispatta ben yapayım andalarım , üstelik Azerbaycan Türklerinin (Hazar Türklerini olduğunun ) azeri olmadıklarının , Türkmenistan Türkleri ile nasıl da gen yapımızın benzediğini , ermenilerle alakamız dahi olmadığını ispatlayan bir belgeç sunmak istiyorum.


Anlatımıma başlıyorum ;

Sevgili kandaşlarım...Yılarca Türk kökeni eritmeye çalışan zavallılar , onlarca haçlı seferleri düzenlemiş...Çin cumhuriyetin de Rus slavlarına karşı , hep Türk milletini yok etmeye çalışmış ,Türkmenleri katletmiş ,olmayan mezarlarına ağlamış, 80 yıl önce Türkleri asyaya sürelim diyen yobaz herifler, bugün Türkiye de Türk yok demeye başlamışlardır..

Türk gençleri iyi bakınız..

(http://img155.imageshack.us/img155/7945/hunturk1db8.jpg)

İvan nasidze,Tamara Sarkisian,Azer Kerimov,Mark stoneking tarafından tarafsız gözlemlere dayanan bir kaynakla genetiğimizi ele alacağız..

Lütfen resimi iyi inceleyen kandaşlarım , ermeni genleriyle alakamız olmadığını,Hazar Türkmenleri ve Türkmenistan halkı ile (sarı) benzeşmelere dikkat ediniz.

(http://img98.imageshack.us/img98/8687/hunturk2it1.jpg)

Yılarca ömrü savaşlar içerisinde geçmiş Türk budununun evlatlarını yıkamayacaklar, yıktırmayacağız..

Türkiye de Türk yok diyenlere kapak gibi cevap sayalım bu açıklamalı gerçekleri,andalarım bu verdiğim resimlerin dosyasını bir taşıma sitesine yükledim Lütfen aşağıda ki köprüye basıp indiriniz.

Ve anadolu Türkleri ile Türkmenistan Türkleri, Azerbaycan Türkleri, asimile olmaya yüz tutmuş Suriye Türkmenleri ile , İran da ki Alevi Türkmen kandaşlarımızla genetiğimizin nasıl benzediğini Oğuz un genetiğini asla bitiremeyeceklerini görünüz.

LÜTFEN TIKLATINIZ (https://hunturk.net/forum/sistem.php?islem=yonlendir&url=aHR0cDovL3JhcGlkc2hhcmUuY29tL2ZpbGVzLzc2NTk4MTMxL1ktcGFwZXIucGRm)

Konunun devamında , bize karıştığımız bir başka halk olan ,Yunanlılar ile de uzaktan yakında alakamız olmadığını görünüz.

Peki biz kimiz?

Bizler has mı has Oğuz un torunlarıyız..


Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: TiginNoyan - 14 Aralık 2007, 23:34:44
"Türkiye'de Türk yoktur, olsa bile çok azdır" diyenlere kendi yüzümüzü ya da âile atalarımızın yüzlerini/fotoğraflarını göstermemiz yeterlidir. Örneğin benim Balıkesir Dânişmendli Yörüğü olan anne tarafım benden 2-3 soy önce Türkmenistan Türkmenleri'nden farksızdı (isteyen olursa fotoğraf yollayabilirim). Kezâ Manavgat Yörüğü olan babaannem ve baba tarafımın çoğu da Türkmen Yeşili gözlere sâhiptirler.
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: sari_selim - 14 Aralık 2007, 23:37:05
en beğendiğim konulardan biri oldu. güzel konuya güzel katkılar var. Hepinizin elleri dert görmesin. Yapacağınız yeni katkıları bekliyorum.
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: TÜRK-KAN - 14 Aralık 2007, 23:41:54
 Sayın Atakalp Kandaşım,

 Değerli paylaşımınız için çok teşekkürler...

 Bütün Türkçü Andalarımız ile birlikte bu gerçekleri Türk Düşmanları'nın suratlarına tokat gibi yapıştırmaya devam edeceğiz.

 Bu tür belgeleri kanıtları bu başlıkta hep yayınlanacaktır.

 TTK
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: ATAKALP - 14 Aralık 2007, 23:53:29
Ben Türkmenistan Türkmenleri ile aynı kanı taşıdığımızdan eminim, içimizde ki farklılık özellikle verdiğim şekilde, kırmızı renkli kısımların , ülkemizde yaşayan Türk olmayan gruplar dahilinde görüyorum...
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: han019 - 17 Aralık 2007, 22:08:57
bu gün adriyatik den japon denizine kadar bir güzergah çizip yola çıksak dil bakımından, gelenek bakımından hiç te yabancılık çekmeden menzile varırız. bu gen haritası fazla bilgim yok. Kimseyi yanlış bilgilendirmek istemem. ama bildiğim bir şey var;  ŞU ACUNDA NEREDE BİR TÜRK EVLADI VAR İSE AL BAYRAĞIM ORAYA DİKİLMELİDİR. TÜM ATALARA SELAM OLSUN
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: TÜRK-KAN - 17 Aralık 2007, 23:42:28
 Sayın Han019
 
 Huntürk Otağına hoş geldiniz.

 TTK


 
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: İsimsiz - 20 Aralık 2007, 21:43:04
"Türkiye'de Türk yoktur, olsa bile çok azdır" diyenlere kendi yüzümüzü ya da âile atalarımızın yüzlerini/fotoğraflarını göstermemiz yeterlidir. Örneğin benim Balıkesir Dânişmendli Yörüğü olan anne tarafım benden 2-3 soy önce Türkmenistan Türkmenleri'nden farksızdı (isteyen olursa fotoğraf yollayabilirim). Kezâ Manavgat Yörüğü olan babaannem ve baba tarafımın çoğu da Türkmen Yeşili gözlere sâhiptirler.

Soydaşım bana o fotoğrafları gönderebilir misin?
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: TiginNoyan - 20 Aralık 2007, 23:14:36
Elbette kandaşım, özelden bana iletişim bilgilerini atarsan gönderirim (şu anda şehir dışındayım, gelecek hafta dönünce atarım).
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: BASKAL - 21 Aralık 2007, 01:04:11
tanri dagi dile gelecek, gok,deniz yer dile gelecek! bozkurtlar uluyacak bizde sizdeniz bizde sizdeniz!
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: TÜRK_TIMUR_ALP - 21 Aralık 2007, 03:22:01
tanri dagi dile gelecek, gok,deniz yer dile gelecek! bozkurtlar uluyacak bizde sizdeniz bizde sizdeniz!
YÜCE TÜRK KANDASIM BASKAL

Hos geldin, aramiza katildin, seref verdin, ULU TANRIMA SÜKÜRLER OLSUN.

TÜRK IRKI SAGOLSUN

TTK


Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: motun yabgu - 21 Aralık 2007, 06:54:54
Yüksek Türk kandasim Baskal, yüce HunTürk otagina hos geldin seref verdin,kutlu olsun.Tesadüflerin en güzeli böyle olur,ben kuvayi milliyeden tantan.Yüksek Türk soydasim Türk Timur Alp ile sende aramiza katildigina cok sevindim,kutlu olsun.TTK
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: ÇEPNİ FİRUZ - 21 Aralık 2007, 09:24:27
tanri dagi dile gelecek, gok,deniz yer dile gelecek! bozkurtlar uluyacak bizde sizdeniz bizde sizdeniz!
YÜKSEK TÜRK  KANDAŞIM  BASKAL
Aramıza hoş geldin şeref verdin. Hepimizin burada buluşması Tanrı iradesi olsa gerek. Ben Firuz Okul.
TTK
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: İsimsiz - 21 Aralık 2007, 10:05:33
Elbette kandaşım, özelden bana iletişim bilgilerini atarsan gönderirim (şu anda şehir dışındayım, gelecek hafta dönünce atarım).

Soydaşım, biraz komik gelecek ama, birine özel ileti atmayı öğrenemedim bu sitede. Nasıl atıldığını söyler misin?
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: TÜRK-KAN - 21 Aralık 2007, 10:15:06
Soydaşım, biraz komik gelecek ama, birine özel ileti atmayı öğrenemedim bu sitede. Nasıl atıldığını söyler misin?

 Sayın kandaşım,

 Özel ileti yetkiniz olmadığı için atamamışsınızdır. Şu an özel ileti yetkiniz açılmıştır. İstediğiniz üyeye özel ileti atabilirsiniz.

 Kimlik resimlerinin altındaki en sağdaki simgeye tıklarsanız, özel ileti atabilirsiniz.

 Saygılar,

 TTK
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: İsimsiz - 21 Aralık 2007, 11:54:10
Çok sağolun TÜRK-KAN kandaşım...
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: BASKAL - 26 Aralık 2007, 02:35:57
SAGOLUN VAROLUN, BUYUK VEDE SOYLU TURK IRKININ  ASIL BIREYLERINI BURADA GORMEKDEN GURUR DUYDUM.yuksek turk soyumuzu arabin boyundurugundan kurtarincaya , her turk bireyinin turk oldugunu tekrardan hatirlatincaya vede ulkemizi %100 turk otagi yapincaya dek kanimin son damlasi dahil oldugum yuksek soyundur.. hosbuldum yeniden! tanrimiz bizimledir!
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: Atçeken Beği - 26 Aralık 2007, 02:40:55
BASKAL,

Otağımıza hoş geldiniz,umarım güzel paylaşımlarınızla bilgimize bilgi katarsınız.

Esen olsun!
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: BASKAL - 26 Aralık 2007, 02:53:56
tanri dagi dile gelecek, gok,deniz yer dile gelecek! bozkurtlar uluyacak bizde sizdeniz bizde sizdeniz!
YÜCE TÜRK KANDASIM BASKAL

Hos geldin, aramiza katildin, seref verdin, ULU TANRIMA SÜKÜRLER OLSUN.

TÜRK IRKI SAGOLSUN

TTK


YUCE TANRIM BIZIMLEDIR ASIL KARDESIM TIMUR!

ATCEKEN BEGI SAGOLUN AYRICA!
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: Aze Bozkır Savaşçısı - 18 Mart 2012, 23:00:44
                           
                                      AZƏRBAYCAN və KAFKAZYA TÜRKLƏRİ:


“G” – Haplogrup:

Haplogrup G Sayısı: 7/39
Haplogrup G Frekansı: 18,0%

Toplam Haplogrup G Frekansı: 18,0%
Bu Çalışmada Haplogrup G Frekans 2. Sırada

=====================
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15180701
——————————————–

_________________________________________

“İ” – Haplogrup:

Haplogrup I Sayısı: 1/21
Haplogrup I Frekansı: 5,0%

Toplam Haplogrup I Frekansı: 5,0%
Bu Çalışmada Haplogrup I Frekans 5. Sıralarda

=========================
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC56946/
—————————————————

_________________________________________

“J” – Haplogrup:

Haplogrup J1 Sayısı: 7/46
Haplogrup J2 Frekansı: 15,2%

Haplogrup J2 Sayısı: 11/46
Haplogrup J2 Frekansı: 23,9%

Toplam Haplogrup J Frekansı: 39,1%

=====================
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15322918
——————————————–

_________________________________________

“T” – Haplogrub:

Haplogrup T Sayısı: 1/1
Haplogrup T Frekansı: 100.0%

Toplam Haplogrup T Frekansı: 100.0%

“T” Haplogrubu ən az bulunan Haplogrubdur! Və bu da Azərilərin haradaysa tamamının Türk kökənli olmasını göstərir!!! Çalışma, ayrıca Skandinav xalqları və Vikinglərin “T” Halpogrubu cəhətdən Türklərlə akraba olmasını isbatlayır!
    Bütün bunlar Azərbaycan, Karaçay, Balkar, Padar, Quşçu və digər Kafkaz Türklərinin sözün həqiqi mənasında "TÜRK" olduğunu isbat edir! Və bizlərə fars-rus deyənlərin dilləri  doğrudan qarınlarına girir. :-)

Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: Aze Bozkır Savaşçısı - 18 Mart 2012, 23:05:10
 
_________________________________________

“T” – Haplogrub:

Haplogrup T Sayısı: 1/1
Haplogrup T Frekansı: 100.0%

Toplam Haplogrup T Frekansı: 100.0%

“T” Haplogrubu ən az bulunan Haplogrubdur! Və bu da Azərilərin haradaysa tamamının Türk kökənli olmasını göstərir!!! Çalışma, ayrıca Skandinav xalqları və Vikinglərin “T” Halpogrubu cəhətdən Türklərlə akraba olmasını isbatlayır!

  www.davidkfaux.org/CentralAsiaRootsofScandinavia-Y-DNAEvidence.pdf
Başlık: Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
Gönderen: Arbesa Sarantuya - 01 Nisan 2012, 22:40:44
Esenler Huntürkleri,
güzel bir konu acmissiniz ve inceliyiorum. DNA ve RNA lisede ögretilen konular ve bunu hepimiz biliyoruz. Fakat Y-Chromosom ve X-Chromosomun henüz DNA üzerinde sonuclari bitmedi, ama burada bitmis gibi gösteriliyor. Kopya edilen bazi yazilar ve ingilizce olarak gösterilen yazilar Testing hypotheses of language replacement in the Caucasus, sadece bir ön arastirma oldugunu gösteriyor ve ciddi alinabilir bir yazi da sadece Springer Verlag tarafindan yayinlandigi icindir. Springer Verlag – alman sirketi - tüm dünyada arastirma yapan ve sonuclari kabul edilecek bir yayin evi oldugu icin, ve bütün almanyadaki okullara kitap dagittigi icin ciddidir.
Ama ingilizce yazinin tercümesi sadece ilk yapilan arastirmada kilinan benzerlikle sonradan yapilan benzerligin degismesidir. Yani birinci söyleneni kaldiriyor ve ikinci söylenenin 300 üzerinde yapilan arastirmalardan giderek degistirdiklerini söylüyorlar. Daha cok degistirirler bu sonuclari. Bir sonuca varilmak isteniyorsa o zaman tüm Türk erkekleri Y-Chromosom üzerinde DANN testi ettirmesi lazim. 
Ilk yazida bölge bölge prozentlerle sayilar yazilmis. Bunlar Hypothese, yani böyle olabildigine daha cok imkan veriliyor demektir. Nasil 20.000 yil önceki insanlarin DNA larini arastirsinlar ve ortaya gercek ve inandirici bir sonuc sunsunlarki, daha DNA yi 1957 yilinda fark ettiler.
Ingilizce yazida ilk baslarda ermenilerin azeri lerle ayni soyunu tasidiklarini yaziyorlar, ve türkce konusan türklerin ve indo-european lardan uzak oldugunu yaziyor. Ortaya dogruda ermenilerle azerilerin ayni genleri tasidigini yaziyor.  Sonradanda iki devleti arastirdiklarinda bu iki devletin sadece dillerinin ayni ama genlerinin ayni oldugunu yaziyor.
Bunlar sadece bir avuc insanin bir avuc insanda yaptigi arastirmalardan sonra elde edilen sonuc. Böyle sonuclara deger vermemek lazim diye düsünüyorum. Bizim Türk devletlerimizde yokmu arastirmaci, da baska devletlerden gelip arastirmalar yapiyorlar. Ermeniyle Azerinin ayni GENe sahip olmalari gerek dedikleri bir hakaret, bir cahillik.
En iyi sonuclar sadece bütün bir halk DNA-Testi yaparsa alinir. Ama burada bile 100 de sadece 60 prozent garantie vermek lazim ki o kadar evlilikler olunmus, yurt disinda veya icinde, yani sonucda Y-Chromosom kesinlikle ayni bir köprüde silanmis domino taslari gibi görünmeyecektir.
Zaten anne tarafindan giden köprüde degisiyor. Yani sonucda cocuk sadece babasinin degil, annesininde GEN lerinden aliyor.
Esenler