Türkçü Turancı Otağ | Türkçüler

TÜRKLÜK ve TÜRK DÜNYASI OTAĞI => TÜRKÇÜLÜK => Konuyu başlatan: tonyukuk25 - 19 Ekim 2007, 09:28:35

Başlık: TÜRKİYE ADI DEĞİŞSİN!
Gönderen: tonyukuk25 - 19 Ekim 2007, 09:28:35
TÜRK ADINI TANRI VERDİ BİZE !
PEKİ TÜRKİYE ADINI KİM KOYDU?

TÜRK adı M.Ö. 7.000’li yıllara kadar uzanan, bir çok imparatorluklar ve medeniyetler kurmuş olan büyük milletimizin adı olarak tarihte yerini almıştır. “Güç-kuvvet” anlamına gelen bir sıfat olmasına rağmen kahraman milletin adı olarak ilk defa Göktürk İmparatorluğu’nda kullanılmıştır. Millet ismi olarak Çin’de 557 yılında telâffuz edilmiş, Arapçada İslâmiyet öncesi, Rusçada 12. asırda kullanılmıştır.

İran edebiyatında TÜRK, sıfat olarak “güzel insan” anlamında kullanılmıştır.

Türk ismi; Türk boylarının meydana getirdiği devletlere isim olmuşsa da Türk milleti cihanşümûl bir anlam taşıyarak tarih öncesi çağlardan gelmişti

Batılılar uzun süre TÜRKİYE için; Türk ili, Türk yurdu sözünü kullanmışlardır. Anadolu topraklarının Türkiye diye tanımlanması ilk defa Bizans kaynaklarında gözlenmektedir. 9. ve 10. asırda, Volga’dan, Orta Avrupa’ya kadar uzanan topraklar için Türkiye adı kullanılırken, 12. asırda sadece Anadolu için bu isim kullanılmıştır.Türkiye ismini İtalya dan gelen tacirler kullanmış Türkiye ve Türkmenya diye adlandırmışlardır.

Türk Dilinde Türkiye İsminin anlam ifade etmediği de zaten bir gerçektir. Türk ismine anlam taşıyacak ek, istan -  eli olmalıdır ki bu toprakların Türklere ait olduğu gösterilsin. Ve Türkiyelilik kavramının hem içi boş hem de manasız bir ifade olduğu ortaya çıksın.

Türk topraklarının adı yabancılar tarafından değil Türkler Tarafından konmalı vesselam.

Bence yurdumuzun adı TÜRKELİ olmalı !

Ya sizce !..

Tonyukuk
Başlık: Ynt: TÜRKİYE ADI DEĞİŞSİN!
Gönderen: tungatonyukuk - 19 Ekim 2007, 10:44:30Bence Tamda Böyle yazdığın gibi değildir...Sonuçta Başbuğ Atatürk Kurdu vatanımızı..

Başbuğ un Türkiye adına Bir sitemi varmı yokmu bunu araştırma yapmak lazım.....Eyer O sakınca Görmemiş ise bence Sakıncası yoktur...Esenlikler Dilerim

Alper Tunga..

T.T.K
Başlık: Ynt: TÜRKİYE ADI DEĞİŞSİN!
Gönderen: tonyukuk25 - 19 Ekim 2007, 11:28:39
Tunga kardeş aslında Atatürk ün TÜRKELİ diye bir projesi vardı. ve Türkiye Cumhuriyeti alelacele inönü nün gölgesinde kurulmuş bir devlettir zira 80 yıl geçmiş olmasına rağmen hala yasama yürütme ve rejimde aksaklıklar olduğunu görüyoruz. Birde Türkler ve Devletçilik anlayışımız ATATÜRK ile sınırlandırılacak değil. Atatürk iyi bir asker olabilir ama iyi bir Siyasetçi değildir. cumhuriyet Demokrasi ve Laiklikle kültürümüz, bağdaşmıyor.

Yönetici Notu:
Hadi lan oradan, devşirme seni!
Fındık kadar beyninizle, Dünyaya Kafa tutmuş Atatürk'e nasıl çamur atabilirimin hesabını yapacaksın biz de yiyeceğiz öyle mi?

Sen bu çakal taktikleriyle ancak, sentez afyonuyla beyinleri uyuşmuş yarım akıl Hüseyin Feyzullah Türkeş'in çıraklarını kandırabilirsin.
Senin kilon kaç kuruş ki Başbuğ Atatürk'ü yetersiz görebiliyor ve ilkelerini eleştiriyorsun?

Burası Bozkurtlar otağı; fettoşun ışıkevleri, bozkürlerin çay ocakları değil.
Haydi şimdi ikile bakalım, ümmetçi çöl bedevisi seni!!!

Başlık: Ynt: TÜRKİYE ADI DEĞİŞSİN!
Gönderen: tonyukuk25 - 19 Ekim 2007, 11:29:16
...ayrıca aranızda bulunmak benim için bir şereftir....
Başlık: Ynt: TÜRKİYE ADI DEĞİŞSİN!
Gönderen: gurturk - 19 Ekim 2007, 11:35:37
tonyukuk 25,saçmalamışsınız.
Başlık: Ynt: TÜRKİYE ADI DEĞİŞSİN!
Gönderen: tonyukuk25 - 19 Ekim 2007, 11:41:05
sevgili GÜRTÜRK,ifadeden yoksun olduğunu bir kelime ile belli etmişsin. Hangi ifademin saçma olduğunu yazarsanız bilgi dağarcığınıza sığınarak sizinle kendim arasında seviyeli olayım.Lütfen
                                                          Tonyukuk
Başlık: Ynt: TÜRKİYE ADI DEĞİŞSİN!
Gönderen: gurturk - 19 Ekim 2007, 11:47:45
İfadelerimde nazik olduğum kanısındayım,Başbuğ ATATÜRK'e  karşı kullandığınız ifadeler tamamen fetoşçuların ifadeleri,otağ yönetimi en iyi değerlendirmeyi yapacaktır.
Başlık: Ynt: TÜRKİYE ADI DEĞİŞSİN!
Gönderen: tonyukuk25 - 19 Ekim 2007, 11:48:27
aslında bu daha önc yazmış olduğum bir makaledir. Konumuzla biraz alakalıdır, okuyan arkadaşlarıma (gürturk) yetersiz gelirse INKILAP ve CUMHURİYET TARİHİ hakkında daha detaylı bir yazı kaleme alabilirim. Yada Türk dili hakkında bilgi sahii değilse bazı arkadaşlarımız (gürtürk) Türk dilinde eklerin ne manaya geldiğini, hangi ekin ne mana taşıdığı, Güzel Türkçemizin nazıl yozlaştığını, Türk tarihinin Atatürk ile başlayıp Atatürk ile bitmediği konularında yazı kaleme alırım. yada bu konularda bizlere yardım edebilecek Türkçü Akademisyenlere danışalım. Ama bunlardan en önemlisi Seviyeli Olalım. Hele Bir TÜRK ün kaleme aldığı bir FİKRE.... Selam ve Dua ile Tanrı Bizi Korusun....
Onlar 2nci Cumhuriyetçi, Ya Siz!

   ..’’Biz Osmanlı’nın Ekmeğini Yedik, Suyunu İçtik. Osmanlının Kışlasında Yetiştik Ona ihanet Edemeyiz.’’ Bu ifadeler Erzurumlu Kazım Karabekir Paşanın Fikir ayrılığının cümleleriydi. Bu büyük savaşçının silah arkadaşlarından biri olan Rauf Orbay ise o yıllarda ‘’Cumhuriyet, birkaç kişinin arzusuyla alelacele kabul edilemez’’ diyordu. Tehlikenin farkında olan bu savaşçılar Cumhuriyet fikrinin İsmet İnönü’nün başının altından çıktığının ve Mustafa Kemal Paşa’nın aklını çeldiğinin farkındaydılar.
   
   Cumhuriyet için ‘’İyi mi oldu/Kötümü? Sorusu karmaşık bir yapı taşır. Cumhuriyetin alelacele kabul edilmiş olması hiç kuşkusuz eksiklerini de getirecek ve geleceğe sorunlu gebe kalacaktı. Ve öyle oldu da.. (Darbeler, Cumhurbaşkanlığı Seçimi, Anayasa Kitapçığı, Bağımsızlar, Kürt Sorunu, PKK, Devalüasyon, 35Bin Şehit, İrtica, Baş Örtüsü, Rahat Hazır Ol gibi )
   
   Peki 2nci Cumhuriyetçiler kimler? Sorusunu cevaplayabilmek için 1nci Cumhuriyetçileri ayıklayalım. 1nci Cumhuriyetçiler hiç kuşkusuz askeri deha Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisini benimseyenlerdir. 2nci Cumhuriyetçiler de her ne kadar Atatürkçü gözükse de despotlukları, totaliter yapıları, Türkçülük ve İslam’a karşı takındıkları ateistçe yönetişleri, siyasi çizgileri vb. aslında İnönücü olduklarını ispatlar.

   Atatürk rahatsızlığından dolayı İstanbul’da iken İsmet İnönü ile 2 yıl boyunca hiç görüşmemiştir. İnönü bu süre içerisinde planlar yapıyor, ikinci adam olmanın verdiği rahatlığı kullanırken, rahatsızlığını da kendisini Milli Şef ilan etmesi ve Atatürk’ün ölümünün ardından resmi dairelerden ve paralardan Atatürk’ün resimlerini indirip, kendi resimlerini yerleştirmesiyle sergiliyordu.

   2nci Cumhur İnönü 12 yıllık cumhurbaşkanlığı dönemince akıl almaz kararlar alıyor ülkeyi girdaba sokuyordu. Kazım Karabekir Paşayı İstanbul Millet Vekili seçtirip TBMM Başkanı olmasını sağlayarak ‘’suçlu ben değilim, başkaları’’ demeye getirerek tepkileri azaltıyor ve Anadolu insanının sempatisini kazanmaya çalışıyordu. Tabi bu süreç tek partili dönemdeydi.

   Çok partili rejime geçildiğinde yine kendisinin ne kadar demokrat olduğunu gösterecekti. İlk muhalefet partisi olan Milli Kalkınma Partisinin Genel Başkanı Nuri Demirağ’ın mallarını kamulaştırmış ve yine Nuri Demirağ’ın binbir emekle kurduğu dünyada sayılı uçak fabrikalarından olan NUD Uçak Fabrikasının kapısına kilit vurmuştu.

   Siyasi ihtirasları 1950 genel seçimlerinde CHP’nin iktidarı DP’ye kaptırmasıyla Cumhurbaşkanlığı koltuğunu bırakıp partinin genel başkanlığına geçmesine sebep olacaktı.

   2nci Cumhur İsmet İnönü’nün iyi bir siyasetçi olmadığı kılavuz istemezken askeri yönü de hep tartışılır olmuştur. 1nci Dünya Savaşı sonundaki büyük bozgundan sonra Türklerin kurtulacağına inanan ve bu hususta mücadele hazırlığı yapan Kazım Karabekir Paşa ve Mustafa Kemal Paşadan başkası olmadığı çok açıktır. Bu süreçte İnönü ise Paşa Kazım Karabekir Paşaya yazdığı bir mektubunda Amerikan mandasını kabulden başka çare olmadığını belirtiyordu.(Bakınız:Kazım Karabekir, İstiklal Harbimiz, 1.Basım S-175-177)

   Aslında İsmet Paşanın o günkü şartlar içinde Amerikan Mandasına taraf olmasını ‘’hainlik’’ olarak değil kısa görüşlülük olarak değerlendirmek gerekir. 2nci Cumhur Psikanaliz uzmanları için mükemmel bir kaynaktır. (Bakınız: İsmet İnönü )

   Zira Zanalar, Şafaklar, Selekler, Baytenekeler, Hikmetovlar, Pamuklar, Yamuklar, Öcalanlar… birer hain değil, kıt görüşlü aydınlardır.

TARİH SAHNESİNDEN DERS NOTLARI VE KM KİME DUM DUMA

** 19 Mayıs 1919, aslında bu tarihte Mustafa Kemal Atatürk Samsuna ayak basıp milli mücadeleyi başlattı/başlatmadı! Cümleyi şöyle kurmak daha doğrudur. Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919’da çok geniş yetkilerle Padişah buyruğu ile ve 100bin Osmanlı Lirası ödenek ile Anadolu’ya geçip Milli Mücadeleyi başlatmak için Samsun’a ayakbastı.
   
** 28 Ocak 1920, Misak-ı Milli (Milli Yemin) Son Osmanlı Mebusan Meclisinde kabul edildi.

** 6 Nisan 1920, Anadolu Ajansı Kuvva-yi Milliye Hareketinin sesini Anadolu’ya ve tüm dünyaya duyurmak için kuruldu.

** 23 Nisan 1920, TBMM Açıldı. Başkanı Mustafa Kemal Atatürk.

** 29 Nisan 1920, Hıyanet-i Vatan Kanunu TBMM’ de kabul edildi.

** 10 Ağustos 1920,  Sevr Barış Anlaşması yapıldı. Osmanlı Devletinin fiilen sona erdiği ve imzaladığı son anlaşma. Padişah bu anlaşmayı imzaladığı için Misak-ı Milliye karşı gelmiş oldu. Böylece Hıyanet-i Vatan Kanununun 21.maddesi gereğince 18 Eylül 1920 de kurulan İstiklal Mahkemesinin ilk olan Padişah ve Servi imzalayanlar için karar verildi. Misak-ı Milli bir yemin bir kanundur. Km ihanet ederse etsin cezalandırılmalıdır ve cezası ÖLÜM olmalıdır.

3 YIL SONRA TARİH TEKERRÜR EDERMİ?

** 24 Temmuz 1923, Lozan Barış Anlaşması, Dış İşleri Bakanı İsmet Paşa Lozan’ı imzalayarak Musul ve Kerkük’ü Irak’a bıraktı. Oysa Musul ve Kerkük Misak-ı Milli sınırları içerisindedir.

Lozan ile Osmanlı hukuken sona erdi, Türkiye’nin varlığı dünya kamuoyuna duyuruldu. Ve Lozan 1. Dünya Savaşını bitiren son anlaşma oldu.

Sevr’e ihanet diyenler! Lozan’a kurtuluş gözüyle bakanlar! 2.Cumhuriyetçiler!

Kuruluşunda çifte standart uygulayan bir devlet neden İnönü’yü muhafaza etti. İnönü İstiklal Mahkemelerinde neden yargılanmadı?

…ve İnönü; Misak-ı Milliye ihanetten 15 yıl, 11 Kasım 1938’de Atatürk’ün ölümünden 1 gün sonra 2.Cumhurbaşkanı olarak ödüllendirilecekti…

Son yıllarda da bildiğimiz gibi ödül alanlar listesi hayli kabarıyor. Depolizitasyona uğramış iki zıt lider, biri Çin devlet başkanından, diğeri de Musevi cemaatinden cesaret ödülü aldılar. Orhan Pamuk’un Nobel Edebiyat almasında, Romanlarındaki edebsizlik değil de daha çok Türk Irkı için sarf ettiği satın alınmış ifadeler içeriyordu. Türkler tarafından en büyük ödülü alan ise hiç kuşkusuz, Terörist Cani Abdullah Öcalan’dır. Yargılanış biçimi ve tesis edilen malikane ödüllerin en büyüğüdür. O artık korkak ve ürkek bir şekilde öldürülme korkusu yaşadığı ülkelerden değil, artık bizzat yıkmak istediği Türk Vatanından emirlerini yağdırıyor, tehditlerini savunuyor, propagandasını yapıyor. Hem de Türkiye Cumhuriyetinin hukukçuları tarafından.

Bu cani ‘’insanlık suçlusu’’ olarak değil ’’lider’’ sıfatıyla hakim karşısına çıkartıldı ve dünyaya da öyle tanıtıldı. Türk Ceza Kanununun 149. maddesinden yargılanıp ve ek olarak ta 35Bin Şehidin listesi de karara eklenerek idam edilmeli ve Batıya da ‘’işte insanlık suçlusu cani idam edildi’’ denilerek teröre karşı taviz vermediğimizi gösterebilirdik.

Planları 15 yıl ardından Abdullah Öcalan’ı Devlet adamı yapmak mıdır? Bilinmez ama, plan yapanların planları 100 yılı aşmadan yüzlerine vurulacaktır bundan emin olunuz.

Konu konuyu açtı, konukların hepsi şaştı. İşte size 2. Cumhuriyet Fikirleri

Biline Unutulmaya…..

TENGRİ TÜRKİ ABURAT TUGAY
KÜN TUĞ BOLGIL KÖK KURİKAN

Tonyukuk
Başlık: Ynt: TÜRKİYE ADI DEĞİŞSİN!
Gönderen: tonyukuk25 - 19 Ekim 2007, 11:51:52
Atatürke karşı saygısız bir ifadem olmamıştır aynen Bilge  Tonyukuk un savaşçılığına ve askeri dehalığına hayranlığım kadar Atatürk ünde aynı meziyetleri taşıdığına inanırım. Siyasi anlamda Atatürkün yetersiz kaldığı düşünceme saldırmak istiyorsan bunu fikirlerinle yap beni başkalarına yamama .
Başlık: Ynt: TÜRKİYE ADI DEĞİŞSİN!
Gönderen: Başkan Denktaş - 19 Ekim 2007, 11:55:34
Tunga kardeş aslında Atatürk ün TÜRKELİ diye bir projesi vardı. ve Türkiye Cumhuriyeti alelacele inönü nün gölgesinde kurulmuş bir devlettir zira 80 yıl geçmiş olmasına rağmen hala yasama yürütme ve rejimde aksaklıklar olduğunu görüyoruz. Birde Türkler ve Devletçilik anlayışımız ATATÜRK ile sınırlandırılacak değil. Atatürk iyi bir asker olabilir ama iyi bir Siyasetçi değildir. cumhuriyet Demokrasi ve Laiklikle kültürümüz, bağdaşmıyor.

Atatürk zaten bir siyasetçi değildir o Türk milletinin Ulu Önderi Yolbaşçısıdır.Başbuğu ufak siyasetçi kimliğine sokmaya çalışmayınız Ata kurumlar üstü Ulu bir Türkçüdür.
Başlık: Ynt: TÜRKİYE ADI DEĞİŞSİN!
Gönderen: Üçoklu Börü Kam - 19 Ekim 2007, 16:18:45

tonyukuk25,

Otağa üye olur olmaz açtığınız konu başlığıyla, yapmak istediğiniz kurnazlığı sezmediğimizi sanmayın.

Biz bu tür yumuşak ve ilmi kılıfa büründürülmüş, iyi niyetli(!) gibi gösterilen yaklaşım metotlarının kimlere ait olduğunu ve ne amaçla ileri sürüldüğünü, gayet iyi biliyoruz.

Lozan'ın bir hezimet olduğunu ileri sürenler bu gün laik Cumhuriyetin en azılı düşmanı olan Fetullah Gülen ve benzeri rejim karşıtı kişi ve kurumlardır.
kürt ismet üzerinden Başbuğ Atatürk’e saldırıldığını anlamamak için, aptal olmak lazım.

Bu taktiklerle yıkılmak ve yok edilmek istenilen tek kişi Başbuğ Atatürk'tür. Zira Atatürk Türk Milletiyle, Türk Devletiyle ve Laik Cumhuriyetle özdeş bir şahsiyettir. Onun için, tatlı su yumuşakçaları, bu taktiklerle hareket ederek, amaçlarını gizlemeye uğraşırlar. Ama bu kurnazlıkları bize yediremezsiniz.

Diğer bir husus; Başbuğ Atatürk yalnızca asker ve devlet kuran bir kişi değildir. Başbuğ'u sırf bu vasıflarıyla tanımak ve tanıtmak, şayet cehaletten değilse, düpedüz art niyettendir. Çünkü Başbuğ Atatürk Türk Tarihinde çok ender görülebilen bir kaç Türk büyüğünden birisidir.
Çoğu kişi Başbuğu anlayacak akıl ve idrakten yoksun olduğu için O'nu, üç beş yarım akıl ve gizli hainin ağız ve kalemlerinden çıkan bilgilerle, sıradan bir insan gibi, tanıyor.
Siz de aynı tutum içerisindesiniz.

2. Cumhuriyet  başlıklı diğer bir iletiniz de baştan aşağıya çelişkilerle dolu ve sanırım farklı yazarlardan aldığınız paragraflar üzerine kendi yorumlarınızı ekleyerek oluşturmuşsuz.

Özetle, ileri sürdüğünüz fikirler hem arızalı ve hem de çelişkilerle dolu.
Hele son eklediğiniz, yönetim bölümüne taşıdığım, “ŞEHİT KİM? KALLEŞ KİM?” başlıklı yazın, hiçbir tereddüde mahal vermeyecek şekilde, seni tanımamıza yetmektedir.

Senden Türkçü filan olmaz. Sende  sentezci, ümmetçi ve hatta fetullahçı kokusu var.
Haydi güle güle...
Üyeliğin iptal edilmiştir.
TTK.
Başlık: Ynt: TÜRKİYE ADI DEĞİŞSİN!
Gönderen: ASTO - 20 Ekim 2007, 00:19:10
Lozan ın zafer olduğunu düşünmüyorum.Biz masabaşında bize verilenleri zaten askeri gücümüzle kazanmıştık.Masa başında kazanım olmamış askeri kazanımların bir bölünü resmileştirilmiştir.Boğazların kontrolü bile bizde değildi.Peki ya doğuda sovyetlere terk edilen yerlere ne demeli? Bunları fettoşcular söylüyorsa bana ne? Çok mu umurumda olacak sanki? Ben bilginin doğruluğuna bakarım. Yahu bu demin attığınız adamdan Türkçü olmuyor da son yılların fırlama kemalistleri mi oluyor? Yahu Atsız bu rezilliği görse cevabınızı verirdi ama durun bakalım sesi gür mert adamlar kalmadı artık.Hadi bakalım.Durmak yok yola devam. Bakalım benden ne koku alacaksınız merak ettim:D
Başlık: Ynt: TÜRKİYE ADI DEĞİŞSİN!
Gönderen: [Hun Türk] - 20 Ekim 2007, 00:49:47
Burası Türk Irkçıların Otağıdır. Yol geçen hanı ya da kahvehane sandın. Hadi çocuk bahçesine geri dön. Fazla zaman kaybetitirdin.
Başlık: Ynt: TÜRKİYE ADI DEĞİŞSİN!
Gönderen: ÇEPNİ FİRUZ - 20 Ekim 2007, 11:47:13
Lozan ın zafer olduğunu düşünmüyorum.Biz masabaşında bize verilenleri zaten askeri gücümüzle kazanmıştık.Masa başında kazanım olmamış askeri kazanımların bir bölünü resmileştirilmiştir.Boğazların kontrolü bile bizde değildi.Peki ya doğuda sovyetlere terk edilen yerlere ne demeli? Bunları fettoşcular söylüyorsa bana ne? Çok mu umurumda olacak sanki? Ben bilginin doğruluğuna bakarım. Yahu bu demin attığınız adamdan Türkçü olmuyor da son yılların fırlama kemalistleri mi oluyor? Yahu Atsız bu rezilliği görse cevabınızı verirdi ama durun bakalım sesi gür mert adamlar kalmadı artık.Hadi bakalım.Durmak yok yola devam. Bakalım benden ne koku alacaksınız merak ettim:D     

Sanırım seninde savunduğun adamdan  pek farkın yok. Ulu Başbuğumuz Mustafa Kemal Atatürk'ün siyaseti yetersiz olsaydı bügün Türkiye diye vatanımız dahi olmayacaktı.Bütün dünya bunu kabul ederken sen ve senin gibilerin Atamıza, yetersiz sıyasetçi yakıştırması yapmanız asla kabul edilemez.  TTK
Başlık: Ynt: TÜRKİYE ADI DEĞİŞSİN!
Gönderen: Üçoklu Börü Kam - 20 Ekim 2007, 13:16:03

Yahu bu demin attığınız adamdan Türkçü olmuyor da son yılların fırlama kemalistleri mi oluyor? Yahu Atsız bu rezilliği görse cevabınızı verirdi ama durun bakalım sesi gür mert adamlar kalmadı artık.Hadi bakalım.Durmak yok yola devam. Bakalım benden ne koku alacaksınız merak ettim:D


Daha kaç ayrı rumuzla üye olarak, Otağı kirletmeye devam edeceksin?
Anlaşılan senin kaşıntın var!
Kaşınanı kaşırız, hem de sevabına...
........................
................................

İşimiz, gücümüz yok senin gibilerin, zırvalarıyla uğraşacağız, öyle mi?
Senin gibilerin bu Otağa üye olmalarına ve barınmalarına ne kanları müsayittir, ne de örümcekli kafaları. Görüldüğü gibi allerji yapıyor.
Şayet Türk kanı taşımış olsaydın- sırf Türk olmak da yetmiyor, Türk düşüncesi de lazım- gelip Başbuğ Atatürk'e, o mendabur dilini uzatmazdın.
Bize ağzımızı bozdurmadan; sümüklü fettoş'la, naylondan milliyetçi sahte başbuğunuz(!) hain Türkeş'in  ümmetçi sentez çöplüğüne, kürt, laz, çerkez ve bilimum etnik döküntüler çorbası din kardeşlerinin yanına, defolup git ! Çöl devesi, devşirme seni.

TTK.
Başlık: Ynt: TÜRKİYE ADI DEĞİŞSİN!
Gönderen: duzenbozuk_67 - 06 Mart 2008, 12:37:57
herkesin hayaleri vardır eğer büyük Türk devleti bir gün kurulacaksa inş... kurulacak bir gün elbet tabiki Türkiye adı kullanılamaz sanırım ama Türkiye adı anayasının çeşitli maddeleriye konulmuş ve değiştirilemez maddeleri arasında yer alıyor ben isterdim ki devletin adı türkistan olsun hoş olurdu sanırım Türk coğrafyasını göz önüne alırsak sanırım batı türkistan sayılabilecek bi konumdayız diye düşünüyorum hayel ama güzel bence
Başlık: Ynt: TÜRKİYE ADI DEĞİŞSİN!
Gönderen: Serhat Balcı - 06 Mart 2008, 14:44:10
Andam Batı Türkistan; Kırgızistan,Kazakistan,Özbekistan ve Türkmenistan Devletlerinin olduğu bölgedir.Doğu Türkistan ise Çin esaretindedir.Eskiden Türkistan adlı tek ülke varken Rusya ve Çin polikaları sonucunda Batı ve Doğu olarak ikiye bölünmüş daha sonra Batı bölüm Rus, Doğu bölümü ise Çin Esaretine girmiştir.Ruslar ise batı Türkistan'ı dört parçaya ayırmışlardır.

Başbuğumuz bu gerçekleri bildiği için devletimizin adını Türkistan koymamıştır.

Devletimizin adı öz Türkçe olarak Türkili veya Türkeli olsaydı hoş olurdu.Ama Başbuğumuz Türkiye demeyi uygun görmüş onun sözünün üstüne söyleyecek sözümüz yoktur.
Başlık: Ynt: TÜRKİYE ADI DEĞİŞSİN!
Gönderen: İsimsiz - 06 Mart 2008, 18:58:33
Evet, Türkeli denseydi çok daha iyi olurdu. Fakat bildiğim kadarıyla Türkiye denmesi, tarih boyunca Anadolu'nun yabancılar tarafından hep Türkiye adıyla anılması. Cumhuriyet kurulduğunda devletin adının Türkeli olmasını Atatürk'e teklif edenler varmış. Fakat tarihte Anadolu hep Türkiye olarak anıldığı için Atatürk de devletimize Türkiye adının konulmasını uygun görmüş. Tabii bunun doğruluğu tartışılır.
Başlık: Ynt: TÜRKİYE ADI DEĞİŞSİN!
Gönderen: ilteris7 - 06 Mart 2008, 19:12:32
herkesin hayaleri vardır eğer büyük Türk devleti bir gün kurulacaksa inş... kurulacak bir gün elbet tabiki Türkiye adı kullanılamaz sanırım ama Türkiye adı anayasının çeşitli maddeleriye konulmuş ve değiştirilemez maddeleri arasında yer alıyor ben isterdim ki devletin adı türkistan olsun hoş olurdu sanırım Türk coğrafyasını göz önüne alırsak sanırım batı türkistan sayılabilecek bi konumdayız diye düşünüyorum hayel ama güzel bence

  -istan Farsça yer, ülke anlamına gelir.

 Türk Birliği kurulunca devletin adı TÜRK İLİ olacaktır.

 TTK
Başlık: Ynt: TÜRKİYE ADI DEĞİŞSİN!
Gönderen: TürkmenBaşbuğu - 08 Mart 2008, 03:41:27
herkesin hayaleri vardır eğer büyük Türk devleti bir gün kurulacaksa inş... kurulacak bir gün elbet tabiki Türkiye adı kullanılamaz sanırım ama Türkiye adı anayasının çeşitli maddeleriye konulmuş ve değiştirilemez maddeleri arasında yer alıyor ben isterdim ki devletin adı türkistan olsun hoş olurdu sanırım Türk coğrafyasını göz önüne alırsak sanırım batı türkistan sayılabilecek bi konumdayız diye düşünüyorum hayel ama güzel bence

yeni bir devlet kurulacaksa ki Türk birliği sadece Türkiyeden ibaret olmayacağına göre zaten yeni bir anayasa yapılacak anlamına gelir ki o anayasayada devletin adı Türk ili diye yazılır merak etmeyin.
Başlık: Ynt: TÜRKİYE ADI DEĞİŞSİN!
Gönderen: TürkmenBaşbuğu - 08 Mart 2008, 03:55:32

..’’Biz Osmanlı’nın Ekmeğini Yedik, Suyunu İçtik. Osmanlının Kışlasında Yetiştik Ona ihanet Edemeyiz.’’ Bu ifadeler Erzurumlu Kazım Karabekir Paşanın Fikir ayrılığının cümleleriydi. Bu büyük savaşçının silah arkadaşlarından biri olan Rauf Orbay ise o yıllarda ‘’Cumhuriyet, birkaç kişinin arzusuyla alelacele kabul edilemez’’ diyordu. Tehlikenin farkında olan bu savaşçılar Cumhuriyet fikrinin İsmet İnönü’nün başının altından çıktığının ve Mustafa Kemal Paşa’nın aklını çeldiğinin farkındaydılar.

nasıl olsa yönetici arkadaşlar bunun ağzının payını vermişler bide ben yazmıyayım diyorum ama atılacağını bile bile bu içindeki kini kusan zırtapozun amacının en azından otağı yeni yeni ziyaret edenlerin kafalarını bulandırıp soru işaretleri yaratabilirmiyim çabası olduğunu bildiğimden yazıyorum genede bunun övdüğü fikirlerinde insanlarında gerçek yüzlerini daha iyi anlasın herkes


fetoşçu zırtapoz Atatürkçü Turancıların otağına gelip boş sığ ve gereksiz ümmetçi sentezci fikirlerini yedireceğinimi sandın yöneticelerin eline sağlık ki seni defetmişler sen kimsin ki uluğ başbuğu aklın sıra kürt ismetin etkisinde hatta onun arkasında kalmakla itham ediyorsun. verdiğin örneklere bak ; kazım, rauf ikiside nutuk ta uluğ başbuğ tarafından deşifre edilmiş ümmetçi mandacı tipler. sen ya gerizekalısın ya da provakatörsün raufun ''cumhuriyet öyle bir kaç kişinin isteğiyle alel acele kabul edilemez'' diye çemkirdiği sözlerini referans gösterip bide sıkılmadan utanmadan, bana hakaret etmeyin beni fikirle eleştirin diyorsun. raufun isteği bu millete cumhuriyetten iyisini sunmakmıydı yoksa halife denen vatan hainini kurtarmaya çalışmakmıydı o sözleri sarf ederken. eğer bu haramzade denyonun savaşçılar falan diye raufu kazımı allayan pullayan laflarından sonra merak edenler olursa açsınlar nutuğuda öğrensinler kimin kaç paralık adam olduğunu
Başlık: Ynt: TÜRKİYE ADI DEĞİŞSİN!
Gönderen: SelmaUlusal - 07 Haziran 2008, 18:36:00
Ülkemizin adı bana kalırsa isteğe göre değişecek bir unsur değildir... Sadece Turan'a ulaştığımız gün tüm Türk Devletleriyle birleştiğimiz gün kurulacak olan yeni devletin adı  BÜYÜK TÜRKİSTAN olabilir, siz katılır ya da katılmazsınız bu benim fikrim...esenlikler kandaşlarım....
Başlık: Ynt: TÜRKİYE ADI DEĞİŞSİN!
Gönderen: ilteris6 - 07 Haziran 2008, 18:50:36
herkesin hayaleri vardır eğer büyük Türk devleti bir gün kurulacaksa inş... kurulacak bir gün elbet tabiki Türkiye adı kullanılamaz sanırım ama Türkiye adı anayasının çeşitli maddeleriye konulmuş ve değiştirilemez maddeleri arasında yer alıyor ben isterdim ki devletin adı türkistan olsun hoş olurdu sanırım Türk coğrafyasını göz önüne alırsak sanırım batı türkistan sayılabilecek bi konumdayız diye düşünüyorum hayel ama güzel bence

  -istan Farsça yer, ülke anlamına gelir.

 Türk Birliği kurulunca devletin adı TÜRK İLİ olacaktır.

 TTK

Bence andamın bu iletisi olayı özetliyor.

Konu kapanmış,başlık kilitlenmiştir.