Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
SORU-CEVAP / Ynt: Melezlik
« Son İleti Gönderen: [Hun Türk] 01 Ekim 2019, 00:10:02 »
Atsız Ata'dan,

Türkçü hiç şüphesiz, Türkten olur. Fakat her "Türkçüyüm" diyen Türkçü değildir. Samimi olması ve Türkçülüğün şartlarına uyması lazımdır.

https://hunturk.net/turkcu-kimdir


https://hunturk.net/nihal-atsizin-savunmasi
2
SORU-CEVAP / Melezlik
« Son İleti Gönderen: Alabörü ürübaL 28 Eylül 2019, 18:51:45 »
Esenlikler. Açıkçası bu konuda Türkçülerin fikrini öğrenememiştim. Acaba Türkçüler melezler hakkında ne düşünüyor? Melezler Türkçülük yapabilir mi? Bu insanlar Türk ırkına mensup mudur? Bu soruların cevabını merak etmekteyim. Mantıken Türk kanı taşıyorlar ve Türk soyuna sahipler, sadece tam Türk olamamışlar.
3
GÜNCEL / Ynt: Türkçülük Üçüncü Görüş Müdür?
« Son İleti Gönderen: AKASACLI 20 Eylül 2019, 14:55:14 »
TÜRKÇÜLÜK-TURANCILIK "Üçüncü Görüş"TÜR...

ŞÖYLE AÇIKLAYABİLİRİZ....

Emperyalizmin sahneye koyduğu Sağ (içinden Milliyetçilik de var) -Sol ayırımının dışında Türk Eksenli Antiemperyalist dünya görüşüdür....
4
SORU-CEVAP / Ynt: Türkiyede Milliyetçilik Çeşitleri
« Son İleti Gönderen: AKASACLI 20 Eylül 2019, 14:36:47 »
"Esenlikler Turancı bozkurt 1909 kandaşım.
Türkiye'deki Milliyetçi fikir ayrılıklarına dikkat etmen ve dikkat etmemiz çok önemli bir durum.
Zira biz Türkçüleri bir çatı altında toplanamasının sebebi bu fikir ayrılıklarıdır.
Ulubaşbuğ Atatürk izinden saparak Türk milliyetçiği fikriyat'ı güdenler bence benim fikrimce bulundukları kitlesel toplumda fenomen olmaktan başka amaç güdmediklerinin belirtisidir.
İlk olarak kıstas bir şekilde fikirleri açıklık getirmek gerekir.
Nasyonal Sosyalizim Türk Milliyetçiliği ile bağdaştırmak rus lajyonlugundan ,amale diktötörlügünden başka birşey degildir.
Keza bu fikri ortaya atan kişi lenin'in Askeridir.
Türk -İslam sentezi desen tam bir garabet Türk milliyetçiligini ve Türk kültürünü kösteklemiştir.
Kimseye ders vermek haddime degildir.
Ülkü tektir .Ülkümüz de Atalar kültü, ve inancı üzerine senkronize olmuştur.
Sen dernek aktivetisinden  bahsederek  ederek konu açmış isen  ,birden fazla Türkçü dernek'ler vardır.
Bizler için Aslolan kalıplaşmış derneklerdir."


ÖNCELİKLE SİZLERİ SAYGI VE SEVGİ İLE SELAMLIYORUM...

İlk yazımın bu şekilde bir cevap olmasını arzu etmezdim,tesadüfen rast geldiğim ve hemen üye olmayı istediğim bir forumda "TÜRKÇÜLÜK-TURANCILIK" adına iyi niyet ile sorulan bir soruya bu şekilde bir cevap verilmesine "TÜRKÇÜLÜK-TURANCILIK" adına üzüldüm...

1-Türkiye'deki Milliyetçi fikir ayrılıklarına dikkat etmen ve dikkat etmemiz çok önemli bir durum.
Türkiye'de Milliyetçi fikir ayrılıklarının sebebini anlamak istiyorsak Orta Asya Türk Uyanış Hareketinden itibaren kronolojik inceleme yapmalıyız...
Türk Milliyetçiliğinin ideolojik olarak doğuşunun başlama tarihi denilebilir...

2-Zira biz Türkçüleri bir çatı altında toplanamamasının sebebi bu fikir ayrılıklarıdır.
Bir çatı altında toplanamamasının en büyük nedenlerinden birisi asgari müştereklerde buluşmak yerine yazında yaptığın gibi ötekileştirmektir...

3-Ulubaşbuğ Atatürk izinden saparak Türk milliyetçiği fikriyat'ı güdenler bence benim fikrimce bulundukları kitlesel toplumda fenomen olmaktan başka amaç güdmediklerinin belirtisidir.
Sen Türkçülük_Turancılık fikirlerini Atatürkçülük zannediyorsun galiba?

4-Nasyonal Sosyalizim Türk Milliyetçiliği ile bağdaştırmak rus lajyonlugundan ,amale diktötörlügünden başka birşey degildir.
Keza bu fikri ortaya atan kişi lenin'in Askeridir.
Türk -İslam sentezi desen tam bir garabet Türk milliyetçiligini ve Türk kültürünü kösteklemiştir.
Kimseye ders vermek haddime degildir.
Ülkü tektir .Ülkümüz de Atalar kültü, ve inancı üzerine senkronize olmuştur.


işte bu paragraf ile bir şeyler anlattığını,hemde bunu Türkçülük-Turancılık fikrine sahip olarak yaptığını görmek üzüntü duymama sebep oldu...

TÜRKÇÜLÜK-TURANCILIK BİR DÜNYA GÖRÜŞÜDÜR...
ve bu dünya görüşüne sahip insanlar nasyonal sosyalizmden emperyalizme kadar dilediği sistemi savunabilirler....

Ve bir tarihi gerçek; İlk Türkçüler Marksisttir... (hazreti googleye sorabilirsin...)Saygılar.
5
SORU-CEVAP / Ynt: SOYAĞACIMIZ - Soyumu nasıl öğrenebilirim ?
« Son İleti Gönderen: Alp43 17 Eylül 2019, 15:02:21 »
Ağabeylerim acaba Kayı boyundan olabilir miyiz Çokköy'e yerleşmişler midir Domaniç'e gelince Kayılar? Uzun süre yaptığım araştırmalar sonucu Domaniç Gazetesinin şöyle bir yazısını buldum:

Alıntı
Kayıhanlılar, Ankara-Haymana’da yaylak-kışlak halinde yaşarken, Selçuklu Devleti’nin kuzeybatı uç sınırında Selçuklu saflarında yer alarak Bizans’a karşı gaza ve fütuhat faaliyetlerinde yer aldılar. Sultan 1.Alaaddin Keykubat, gaza ve fütuhat hizmetlerinden dolayı Kayıhanlılara Söğüt’ü kışlak Domaniç’i yaylak olmak üzere dirlik/ikta olarak verdi. Kayıhanlılar, ilk zamanlar yani 1230-1288 yılları arasında yaylak-kışlak halinde Domaniç-Söğüt’e gidip geliyorlardı. Fetihler gerçekleştikçe yani Karacahisar, İnegöl, Bilecik, Bursa fethedilirken oralara yerleşenlere karşılık Domaniç’te kalan bazı Yörük Türkmen haneler Domaniç’teki eski Bizans-Roma yerleşimlerinde köy kurdu, bazı haneler de yaylak-kışlak hayatına devam etti. İlk yerleşilen köyler: Hisarköy, Çokköy, Seydikıranı, Kozluca, Aygırlar, Bozbelen1, Bükerler, Göçebe, Çukurca, Ilıcaksu1, Hasanoğlu/Küçükköy, Akbaş/Fıranlar, Çarşanba1, Peşemit, Rumpaşa/Domur, Tekfurçatı/Durabey, Sovıcak, Alpagut/Muratlı, Beğe/Beğecik, Aksu/Karaköy, Bican/Böçen, Tırhas, Berçin, Sünlük/Karamanlar(Küçük Sarıot), Saruhanlar, Güneyseyid/Güney, Sarıot, Ömerler bildiğimiz köyleri oluşturur. Ama bugün yerleşimlerini bilemediğimiz Akyar, Yemişen, Danişmentli, Alınviran, Hisarbeği, Aslıbeği, Alakilise/Yenice, Akçakilise, Tomalu/Tavluoğlu, Kasım, Bozbelen2, Karaoğlan, Bozcasu, Dere, Sarular, Bozyaka/Büyük Furanlar, Kızılkilise, Çarşanba2, Küçük Bükerler, Ilıcaksu2, Gümrancık gibi köyler de ilk yerleşim yerleriydi.


Öyleyse Çokköylüler Kayılara mı mensup, köy Kayı yerleşim yerinden mi? Sizlerin elinde bulunan kaynaklarda bu malumatı doğrulayan şeyler var mı? Yardım ederseniz çok mutlu olacağım. Boyumu öğrenmeyi çok istiyorum.
6
SORU-CEVAP / Ynt: SOYAĞACIMIZ - Soyumu nasıl öğrenebilirim ?
« Son İleti Gönderen: Alp43 17 Eylül 2019, 02:45:20 »
Esenlikler.
Bu konuda bana yardımcı olabilecek birini bulursam çok mutlu olacağım. Baba tarafım Domaniç Çokköy'den, yalnızca babamın ninesi Domaniç Çukurca'dan. Çokköy hakkında ağda yeterli bilgileri bulamıyorum çünkü köy yerleri olduğundan haklarında çok şey yazılmamış. Edevlet soy ağacına ve babamın bana aktardığına göre dedelerim hep Çokköylü. Hangi boydan olduğumu öğrenemedim bir türlü, büyüklerimden de kimse sağ olmadığı için bilgi alamıyorum. Burada bu konuya vakıf olan varsa yardımcı olabilir mi bana, sağ olun şimdiden.
7
SORU-CEVAP / Ynt: Anaerkil bir Millet , nasıl oldu'da Ataerkil oldu ?
« Son İleti Gönderen: karamanlu 05 Eylül 2019, 14:12:58 »
eski türkler anaerkil değildi.  bu kadar şeyi nasıl uydura biliyorsunuz.

1. gök tengri inancında hiç kimse Gök Tengrinin yanında kabul edilmemiştir.
2. tüm dünya mitolojilerinde kadınlar vardır. Türklerde Tanrıçalar olduğu gibi mısırlılarda, yunanlarda, romalılarda ve diğerlerinde de Tanrıçalar vardır. Ama bu olay bu toplumları  anaerkil yapmıyor.  Zaten en önemli tanrılar hep erkektir- Göktanrı, Ülgen, Erlik
3. Mete Hanın okçuları kadınlardan kurmasını nereden çıkardın? Böyle birşey yok. Herhangi bir kaynakta geçmiyor. Metenin karısı antlaşma imzalamıyor. Mete ve Çinliler arasındaki çin prensesinin Meyenin eşi olması ve yıllık haraç ödemesi şartlarıyla antlaşması imzalanmıştır - Bu da Metenin birden fazla eşi olduğunun kanıtlarından biridir.
4. Anadoludaki bacılar teşkilatı uyduruk birşeydir. ibn Batuta da bacıları falan görmemiştir. Talas ve Malzgirt savaşlarında da bacılar yoktur. Varsa hangi kaynaklarda geçiyor buyur göster.
5. tomirisin hem kendisi hem de Türk olması tartışmalı bir konudur. kirosun kaynaklarda massagetlerle savaşta öldüğü geçiyor tomris bir hikayedir.


Türklerde kadınların önemi ve kadınlara saygı araplarla-iranilerle kıyasta daha fazladır ama bu eski Türklerin anaerkil olduğunu göstermez. Türklerde soy baba hattıyla geçer. Hatunun (kağanın ilk karısının) önemi vardır ama kağan ondan daha önemlidir. Tudunlar ve sair önemli mevkilerde de erkekler olur, devleti kağan yönettiği gibi kabileleri, eyaletleri de erkekler yönetir. Genellikle durumlar böyledir. Ayrıca sıradan halk genellikle tekeşli olsa da kağanlar, yabgular çok eşli oluyordu. Türklerde kadına hep değer verilmiştir ama türkler hep erkek ağırlıklı ataerkil bir toplum olmuşlar .
8
bu uzun vadeli bir iştir.

ilk önce Türkiye Türkçesindeki arap-fars-frenk kökenli sözleri Türk kökenli sözlerle değiştirmemiz gerek. eski Türkçedeki ve ya kazakçada-tuvacada ve diğer türki dillerde  olan Türk kökenli karşılıkları bulunarak onların kullanılması gerekiyor. aynı uygulama diğer türki cumhuriyetlerde de olmalı. 
9
TÜRK KÜLTÜR ve MEDENİYETİ / Ynt: Türk Erkeklerinin Uzun Saçları
« Son İleti Gönderen: karamanlu 05 Eylül 2019, 12:03:07 »
bu fotoğraflar 1927 yılına ait ve fielstrup isimli biri tarafından kazakistanda çekildiler. çocukların saç traşlarına bakın.
10
Güzel / Etkileyici Sözler / Ynt: Erzurum Kongresi Kararları
« Son İleti Gönderen: tarih 18 Ağustos 2019, 03:14:50 »
Sayfa: [1] 2 3 ... 10