Gönderen Konu: BEN AYDIN DEĞİLİM  (Okunma sayısı 2783 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı karatonn

• Türkçü-Turancı
  • **
BEN AYDIN DEĞİLİM
« : 29 Haziran 2007 »
Aydın olmak, 30 bin kişinin katiline "Sayın" diye hitap ederek, onun affedilmesine parmak kaldırmaksa. Aydın olmak, naylon sorunlar üretip, birliği ve bütünlüğü tüketmeyi amaçlamaksa. Yıllarca sövdükleri ABD'ye şimdi koruyucu melek olarak kucak açmaksa. Aydın olmak, cinayetlerin kasasını tutmaksa... Ben aydın değilim!

Aydın olmak, ülke sevgisinin dilini bağlayıp, ihanete bağışıklık kazandırmaksa. Aydın olmak, bayatlamış bir oyunu yeniden sahneye koymaksa. "Fatih Çarşamba sorunu, Konya Sorunu, Sultanbeyli sorunu"nu hasıraltı edip, "Kürt sorunu var" diyenlerin, meseleyi saptırmasına alet olmaksa. Türban meselesiyle bölemedikleri Türkiye'yi, Kürt meselesiyle bölmek isteyenlerin çığırtkanlığına el çırpmaksa... Aydın olmak, bir koyup, bin almaksa... Ben aydın değilim!

Aydın olmak, PKK'lıları ellerinden tutup karşıdan karşıya geçirirken, Türk askerinin yoluna mayın döşemekse... Aydın olmak, demokrasiyi doğrudan saldırı aracına dönüştürmekse... Çocuklarımızı birbirine düşürmekse... Çağdaşlığı reddedip, asıl meseleyi Türk askerinin beline vurmaya getirmekse... Aydın olmak, insanlığın aşama kaydetmesini değil, Türkiye'nin kaybetmesini hedeflemekse... Ben aydın değilim!

Aydın olmak, Bush'un yazdığı "haritasız Türkiye" filmine figüran olmaksa... İktidarın paçalarına tutunmaksa... Beline ihanet kuşağını sarmaksa... Aydın olmak, anlam hırsızlığı kokan bildirilere imza atmaksa... Ben aydın değilim! [/b]
Meçhul kaderin çizdiği yoldan gideceksin,
Bilmem ki bu meçhulleri hep Tanrı mı yazmış?
Öyleyse bırak,ruh bütün işkenceyi çeksin,
Bin kere ölmeksizin insan yaşamazmış.

TÜRK TANRININ İZNİ İLE DOĞAR,VATANI İÇİN YAŞAR, ŞEREFİ İÇİN ÖLÜR