Gönderen Konu: Türk basını, nasıl Türk basını olur?  (Okunma sayısı 3944 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı topuz

• Türkçü-Turancı
Değerli kandaşlarım;

Bir gazeteci olarak, Türk basının içine düşmüş olduğu durum, kalbimi yaralıyor.

Bakınız 25 Ekim tarihli Sabah Gazetesi'nde bir manşet var ki, kelimenin tam anlamıyla "evlere şenlik"... Manşeti okuyanlar, sanki akap hükümeti kararlılık göstermiş de, uçaklarımız Irak'ı bombalıyormuş gibi bir izlenim edinecekler. Elbette bu yanıltma haberi, gazetinin çalışanları tarafından bilerek yapılmış.

Ayrıca aynı gazetede arap tayyibin, romanya'dan sözde abd'ye kafa tuttuğu gibi bir haber yer alıyor.

Özetlemek gerekirse Sabah gazetesi bir yandan halkın öfkesini yatıştırmaya çalışıyor (Bakın bombalıyoruz işte itleri diyerek), bir yandan da başbakanlık koltuğunda oturan hapishane kuşunu allayıp pullayarak, kahraman yapmaya çalışıyor... Aslında maalesef bu tip gazetecilik anlayışları her yerde var.

Sizlerden ricam; bu tip haberleri (Hatırladıklarınızı elbette) burada benimle paylaşmanız...

Ayrıca;

Mütareke basınında yer alan satılmış kalemlerin de bir listesini yapmaya çalışacağım; bu listeye de katkıda bulunmanızı isterim

1) Ertuğrul Özkök (Satılmışların kıralı, Genelevin baş madamı...)
2) Mehmet Ali Birand (Önde gelen Türk Düşmanlarından. Fransız İstihbarat teşkilatı RG tarafından yönlendirildiği söyleniyor)
3) Cengiz Çandar (Çandarlı Halil Paşanın soyundan geldiğini iddia eden bu soysuz, bir numaralı satılmışlardan)
4) Ahmet Hakan (Hürriyet'in yalakalık konusunda, Ertuğrul özkök'le yarışan kalemi. 'Hepimiz Ermeniyiz' sözünü sıklıkla köşesinde kullanan bir şahıs)

Kızıl Elmada Buluşalım!..

Çevrimdışı ÇEPNİ_TÜRKÜ

• Türkçü-Turancı
Ynt: Türk basını, nasıl Türk basını olur?
« Yanıtla #1 : 26 Ekim 2007 »
Sıralamaya yanlış başlamışsın kandaşım. O sırada birinciliği Mehmet Ali Birand hakediyor!

Ayrıca Doğan Basını dersek büyük bir kısmını söylemiş oluruz zaten ki o bahsettiklerin de Doğan Basını'nın usta! kalemleridir.
'Biz doğrudan doğruya Milliyetperveriz ve Türk Milliyetçisiyiz.'
'Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır!'

ATATÜRK

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 26 Ekim 2007 »
Degerli irkdasim Topuz,basindaki,satilmis hainleri degilde,hain olmayanlari,listenize alsaydiniz,sizin icin kolaylik olurdu.Bildiginiz gibi hainlerin listesi, cok uzun.
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı YANLIZ KURT(2)

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 26 Ekim 2007 »
Degerli irkdasim Topuz,basindaki,satilmis hainleri degilde,hain olmayanlari,listenize alsaydiniz,sizin icin kolaylik olurdu.Bildiginiz gibi hainlerin listesi, cok uzun.
doğru söze ne hacet :)
Türkçü-milliyetçi kalemleri bir andamız sıralasa da öğrensek
bundan sonra onları okuruz
Toros dağlarının tepelerinde tek bir Türkmen evinin bacası tüter halde kalmış ise, ben bu milletten umudumu kesmem, bayrağımı göğsüme sarar, milletimin istiklali uğruna ölürüm!

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #4 : 26 Ekim 2007 »
Maalesef günlük gazetelerde Türkçü bir yazar bulunmamakta.En azından ben rast gelemedim.
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı

Çevrimdışı gurturk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #5 : 26 Ekim 2007 »
Medya hemen hemen yahudi ve dönmelerin elinde ,dolayısıyla TÜRKÇÜ kalemler bulmak oldukça zor.

Çevrimdışı topuz

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 28 Ekim 2007 »
Bu işlerde "Parayı veren, düdüğü çalıyor..."

Şimdi bir de, Türk gazete ve televizyonlarının, yabancılara satılmasının önündeki kanuni engeller de kaldırıldı. Bu, basının Fransız, İngiliz, Alman, Amerikan, Arap ve Yahudi para babaları tarafından satın alınacağını gösteriyor.

Her açıdan, kurtuluş savaşı'nın önceki günlere geri dönüyoruz kandaşlar...

Tanrı Türk'ü korusun!..
Kızıl Elmada Buluşalım!..