Gönderen Konu: Boğaziçi’nde Ermenice artık seçmeli ders  (Okunma sayısı 4814 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Boğaziçi’nde Ermenice artık seçmeli ders

Nuran ÇAKMAKÇI
   BU HABERİN DETAYI    
   A Turkish university adds Armenian language courses
Boğaziçi Üniversitesi’nde Ermenice seçmeli dil dersi olarak ders programına girdi. Senato’nun onayı ile temel dil eğitimi çerçevesinde üç yeni dersin açılması planlandı.

2007-08 eğitim öğretim yılını ikinci yarısında açılan ilk ders Ermenice harflerle Türkçe yazılmış metinleri incelemeyi hedefliyor. Önümüzdeki döneme Modern Batı Ermenicesine giriş niteliğinde alfabe, temel sözcük bilgisi, dil bilgisi kuralları ve metin okuma çalışmaları içeren iki ders açılacak. ARM 105 koduyla seçmeli olarak açılan ders, kayıtların başlamasıyla birlikte kotasını doldurdu ve öğrenciler ders için bekleme sırasına girdi. Üniversitenin dil programlarında uyguladığı yaklaşım doğrultusunda Ermenice, kültürel tarihle birlikte öğretilecek. Ermenice, Osmanlı tarihi üzerine çalışan araştırmacıların farklı kaynakları tarama becerisi kazanması açısından önem taşıyor.

ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

tungatonyukuk

• Ziyaretçi
Ynt: Boğaziçi’nde Ermenice artık seçmeli ders
« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2008 »
Bence oranın rektör işi o oranın rektör u kesin ermenidir..

Ondan bu kadar Üstelemiştir...

ilteris7

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 20 Şubat 2008 »
 Bu işi yapanların ve onlara ortaklık edenlerin alayının TÜRK Düşmanı, A.B yardakçısı, hain, soysuz devşirme dölü kanı kırıklar, oldukları aşikardır.

Alayı alçak ve kahpe dölü olan bu eniklerin, hepsinin defterlerinin dürüleceği, İstiklal Mahkemelerinde ipte sallandırılacakları günü, sabırsızlıkla bekliyoruz.   

TTK

Çevrimdışı gurturk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 20 Şubat 2008 »
Sen kalk kiliselerini onar,Azerbaycan'a TÜRK vatandaşı ermeniyi kabul etmedi diye nota ver,''Bu  kabul edilmeyen şahıs ermeni asıllı bir müsizyendi ama nota resmen politik idi'' 40 bin kaçak ermeninin sınırlarımız içinde çalışmasına göz yum ve üstelik bunu böbürlenerek söyle,hepimiz ermeniniyiz diye bağır,üniversitede seçmeli ders yap,ermeni asıllı bir müzisyenin ABD'de TÜRK'e hakaretine ses çıkarma,vs .Tek yapılacak şu azınlıklara ve azhinliklere müsade edilmiyecek.

Çevrimdışı cepni77

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #4 : 20 Şubat 2008 »
Merak ediyorum,
acaba bizim gibi Almanya da tahsil gören TÜRKLER`e yönelik ne zaman TÜRKCE yabanci lisan olarak getirecekler ordaki üniversiteler`e!
Almanya da bile ümmetciler sirf cami yapmakla mesguller ve kulesi yüksek olan Köln de Dom kilisesiyle yarismaktalar!
Melezliği ancak soframda kabul ederim! Türk mutfağı, alman mutfağı ve italyan mutfağı!

ilteris6

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 20 Şubat 2008 »
Bu kahpeler yakında k.rtçe(maymunca) yide seçmeli ders yaparlar.

Milletin sabrını sınamayın beğler,Türk patladımmı tam patlar!

TTK.

Çevrimdışı YABGU KAGAN

• Türkçü-Turancı
  • Savaşa Hazır!
« Yanıtla #6 : 20 Şubat 2008 »
Bu Boğaziçi Üniversitesinde çok kanı kırık var zaten.Geçtiğimiz yıl da k.rt ve diğer etnik özürlü halkların güya geleneklerini tanıtmışlardı.

ilteris9

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 20 Şubat 2008 »
Değerli andalarım, ben sizin gibi düşünmüyorum.

Türkiye'nin Ermenice bilen uzmanlara gereksinimi vardır, ancak Türkiye'de Ermenice bilen kişi sayısı gereğinin çok altındadır.

Ama Boğaziçi Üniversitesi'nin Ermenice derslerini hangi amaçla açtığını bilmiyorum. Eğer hâinlik yapmak için açtılarsa ben de sizin gibi düşünüyorum.