Gönderen Konu: Harekát askeri ihtiyaçtan bitti hiçbir etki söz konusu değildir  (Okunma sayısı 3634 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Harekát askeri ihtiyaçtan bitti hiçbir etki söz konusu değildir

29 Şubat 2008
Özgür EKŞİ / ANKARA

Genelkurmay açıklamasında, "ABD istedi, Türk askeri geri çekildi" iddialarına da şu yanıt verildi: "Harekátın başlangıç ve bitişi askeri gerekçe ve ihtiyaçlara göre tarafımızdan belirlenmiştir. TSK’nın bu kararına içeriden ya da dışarıdan herhangi bir etki söz konusu değildir. Kaldı ki, bu konuda bazı haberlerin çıktığı gün, harekáta katılan birliklerin bir kısmı başlangıçtaki planlama gereği sınırlarımız içine çekilmiş dur     

DHA’YA AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, kara harekatının sona erdirilmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, "Bu karar operasyonun hedeflerine ulaşması nedeniyle verilmiştir" dedi.

Doğan Haber Ajansı’na özel açıklama yapan Orgeneral Büyükanıt, şunları söyledi:

"Operasyonun bitiş şekliyle ilgili çesitli spekülasyonlar yapılıyor. Çekilme emri tamamen askeri gerekçelerle verilmiştir. Bu karar operasyonun hedeflerine ulaşması nedeniyle verilmiştir. Hiçbir makamın hiçbir etkisi, iması olmamıştır. Özellikle ABD Savunma Bakanı Sayın Gates’in gelmesiyle aynı döneme rastlaması tamamen bir tesadüftür. ABD Savunma Türkiye’ye ayak bastığında, çekilmenin bir kısmı zaten icra edilmiş bulunmaktaydı."

TSK’nın kara harekátını bitirdiğine dair ilk bilgi, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt tarafından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e verildiği de açıklandı.

Emerikeli yetkililerin,gatesten önceki yaptiklari aciklamalari saymazsak,pustun yaptigi,son aciklamayida yok sayarsak,yüce ordumuzun cekilmesiyle,gatesin ültimatomu,tamamen tesadüf. Farzedelimki bunlari yedik,beyaz saray sözcüsünün,Türkiye operasyonu,tamamen kendi insiyatifiyle gerceklestirmis ve bitirmistir,abd nin hicbir etkisi olmadi demesidemi tesadüf? ABD böyle bir aciklama yapma ihtiyacini neden hissetti? ABD kimi kime karsi,himaye ediyor,ABDnin görevi,iktidara ve genelkurmaya avukatlik yapmakmi? TTK
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

ilteris6

• Ziyaretçi
motun yabgu andam ;

Güncel haberleri sitemize taşıyarak ve keskin bir kalemle yorumlayarak Otağa katkıda bulunuyorsun.Emeklerin için sağol.Ancak haberin ve yorumun daha anlaşılır ve okunur olması için cevap yaz kısmındaki renklendiricileri ve harf putonunu büyütme seçeneklerini kullanabilirsin.Böylece Otağımızda açtığın başlıklar daha ilgi çekici olur.Bu başlığı düzelttim.Bundan sonra açacağın başlıklarda söylediklerimi dikkate alırsan sevinirim.

Esen Kal.
TTK.

Çevrimdışı YABGU KAGAN

• Türkçü-Turancı
  • Savaşa Hazır!
Tanrı Türk Ordusunu Türk Budununun başından eksik etmesin.Ancak bu operasyon burada bitmemeliydi.Bana biraz gözdağı amaçlı gibi geldi.Hain kürt terörsitlere daha uzun zamanlı bir operasyon yapılabilirdi.Ancak ne olursa olsun bu iş dağda bitmez.Bürokraside kazanamazsanız dağda vurduğunuz 3-5 köpekle netice elde edemezsiniz.Türk Meclisinde Dtp denen ayrılıkçı kürtçü piçler cirit atarken biz dağda terörist arıyoruz!!

Çevrimdışı BozkurtKursat

• Türkçü-Turancı
  • **
YABGU KAGAN andam,
Bu operasyonu bitmesini hiç bir Türk istemezdi, lákin birde görülmeyen penceresi var -15,-20 ye varan hava koşulları DONMA tehlikesini gösterir, sonuçta bir hafta Mehmetçiğimiz orda kaldı ilerki günlerde terörle mücadele yönünden neler yapacağız bekleyip görcez.

Çevrimdışı topuz

• Türkçü-Turancı
Kimse , "Zaten biteciği vardı operasyonun, bu yüzden çekildik" palavrasını sıkmasın... Bir gün önce Genel Kurmay Başkanı, ABD Dışişleri Bakanına, "Kısa süre izafi bir kavramdır, bir gün de olabilir, bir sene de" diyerek, Türkiye'nin - en azından askerin - uzun süre Kuzey Irak'ta kalacağını açıkça belirtmişti.

Peki sonra ne oldu? Sonra George Bush emir verdi: "Derhal geri çekilin!.."

Tayyip de, "Emredersiniz efendim" dedi ve ceketinin düğmelerini ilikledi.

Mesele bu kadar basittir. İşi allayıp, pullayarak değiştiremezsiniz. Kelimenin tam anlamıyla ABD, "Büyük ağabey"in kim olduğunu gösterdi. Rezil, kepaze olduk...

Dün akşam, böylesine bir başbakana sahip olduğumuz için utandım. Başbakandan utanıyorum...
Kızıl Elmada Buluşalım!..

ilteris12

• Ziyaretçi
Alıntı
Alıntı Ekle
Kimse , "Zaten biteciği vardı operasyonun, bu yüzden çekildik" palavrasını sıkmasın... Bir gün önce Genel Kurmay Başkanı, ABD Dışişleri Bakanına, "Kısa süre izafi bir kavramdır, bir gün de olabilir, bir sene de" diyerek, Türkiye'nin - en azından askerin - uzun süre Kuzey Irak'ta kalacağını açıkça belirtmişti.

Peki sonra ne oldu? Sonra George Bush emir verdi: "Derhal geri çekilin!.."

Tayyip de, "Emredersiniz efendim" dedi ve ceketinin düğmelerini ilikledi.

Mesele bu kadar basittir. İşi allayıp, pullayarak değiştiremezsiniz. Kelimenin tam anlamıyla ABD, "Büyük ağabey"in kim olduğunu gösterdi. Rezil, kepaze olduk...

Dün akşam, böylesine bir başbakana sahip olduğumuz için utandım. Başbakandan utanıyorum...

Ya anlamıyorsunuz, ya da anlamamak konusunda ısrarcısınız.

Çevrimdışı BozkurtKursat

• Türkçü-Turancı
  • **
Topuz Andam, böyle bir Başbakanımız olduğu için bende utanıyorum lákin öyle bir baskı olsa hiç giremezdi bunlar bunuda göz ardı etmeyelim, ama ordakileride düşünmek lazım onlar bizim için ölmeye gittiler, onların ihtiyaçlarını karşılayamıyorsak ki bu mümkün degil, bir Mehmetçiğimin kılına zarar gelse yanarım, 1000 tane it avlamıssın 1 mehmedim şehit olduktan sonra sevinemem bile, bak meselá o mehmetlerin hepsi günde 4000 kalori tüketmesi gerekiyor sonra donma ve fiziki açıdan yorgunluk 1metreyi aşan kar kalınlıgında büyük bir tehlike olur.
Kamuoyuna öyle yansıdı uzun süreler orda kalcaz gibi bir hava verildi yanlış ordaydı askeri ve insan yapısını az bilen birisi o koşullarda daha fazla kalınmayacagnı bilirdi zaten en fazla 2 haftalık bir operasyonu 1 senelik olcakmış gibi gösterdiler.

Çevrimdışı Akhal Teke

• Türkçü-Turancı
  • **
Gündemi askeri harekatla meşgul ederken türbanı onayladılar.:-)
Gün gelir hesabını sorarız !
Türkler, Türkçülük ile güçlenecek, kurtulacak, ilerleyecek, yükselecektir.  -Hüseyin Nihal Atsız-

ilteris12

• Ziyaretçi
Amerika zaten Ordumuzun kademeli olarak çekildiğini, 'Çekilin' açıklamasını yapmadan önce uydudan izliyordu. Zate operasyon için uydudan askerimize sürekli istihbarat veren ABD, her hareketi takip ettiği gibi Ordumuzun manevralarınıda gözlemliyordu.  Genel kurmay başkanın ısrarla ''Biz zaten günler öncesinden çekilmeye başlamıştık'' açıklaması yapması manidardır. Ordumuzun gösterdiği büyük başarının ardından kıskançlık kırizine giren Amerikalılar, Zaten çekilmekte olan ama bunu taktik açıdan herkesden saklamak durumunda olan Ordumuzun, sanki iplerinin kendi ellerinde olduğunu dünyaya göstermek için  Çekilin açıklaması yapmışlardır. Türk ordusunun başarısı Bölgedeki ABD gücünü gölgede bırakmıştır. Dünya medyası Operasyonun muhteşemliğinden bahsederken Dünyanın Polisi iddiasıyla ortada gezinenlerin hallerini varın siz düşünün. Ordumuzn başarısını gölgelemek ve kendilerini Dünyanın Abisi ilan etmek için uğraşanların oyunlarına nsıl kanıyorsunuz? Ucuz Amerikan Kahramanlığı ve Propagandası altında ezileceğini tahmin ettikleri Yüce milletimiz de bu oyunlara kanarak Büyük abisinin nekadar da büyük olduğunu anlamaya hazır bir halde ah-vah etmeleride ABD'nin nekadar yerinde işler yaptığının göstergesidir.