Gönderen Konu: Telebani: Apo gel beraber devlet kuralim  (Okunma sayısı 3666 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Talabani: Apo gel beraber devlet kuralım...

Öcalan: Talabani devlet kurmayı teklif etti
İmralı’da cezasını çeken bölücübaşı Abdullah Öcalan, Irak’ın kukla Devlet Başkanı Celal Talabani’nin, kendisine devlet kurmayı teklif ettiğini söyledi. Öcalan, 14 Şubat’tan bu yana ilk kez avukatlarıyla bir araya geldi. Alınan bilgiye göre, bebek katili Öcalan, bu görüşmede ilginç  itiraflarda bulundu. Öcalan şunları söyledi: “Şam’da yanıma elçiler geldi gitti. O zaman anlamamıştım. Yeri gelmişken söyleyeyim, Talabani bana adam gönderdi. Bizzat kendisi benimle görüştü. ’Apo! silahımız var, paramız var istediğimiz her şeyi yapabiliriz, devlet de kurarız. Yeter ki sen bizim yanımıza gel’diyordu, yani kontrolümüzü kabul et demek istiyordu. ’Rica ediyorum’dedi, ’bizim yanımıza gel, silah da var, adam da var, hatta devlet de var.’” Peşmergebaşı Mesut Barzani’nin de aynı şekilde kendisine haberler gönderdiğini kaydeden Öcalan, “Ben kabul etmedim. Talaba-ni’yi aldılar, Londra’da eğittiler gönderdiler. İşte Barzani’yi başka şekilde bağladılar. İsrail’in başından beri desteği var” diye konuştu.       

Kukla devlet başkanı bugün Ankara’da
ABD kuklası Celal Talabani seçildikten üç yıl sonra Türkiye’ye resmi ziyaret gerçekleştiriyor

Irak’ın kukla Devlet Başkanı Celal Talabani, 2 günlük çalışma ziyareti için bugün Türkiye’ye gelecek. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün davetine icabetle Türkiye’ye gelecek olan Talabani’nin ziyareti sırasında Irak’la ikili işbirliğinin siyasi, ekonomik ve diğer alanlarda geliştirilmesi imkanları üzerinde durulacağı ve bölgesel konuların ele alınacağı bildirildi. Talabani’ye Maliye Bakanı Baqir Jabir Al-Zubaydi, Petrol Bakanı Dr. Hessian Al-Shahristany, Su Kaynakları Bakanı Dr. Abdullatif Rashid Latif, Milli Güvenlik Bakanı Shirwan Al-Waily ve Sanayi Bakanı Fawzi Al-Hariri eşlik edecek.

Zebari gelmiyor

Heyette Kürt kökenli Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari yer almadı. Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından onuruna birer akşam yemeği verilecek olan Talabani’nin, Türk-Irak İş Konseyi Yönetim Kurulunu kabul edeceği de kaydedildi. Gül, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Irak’ın kuzeyindeki terörist unsurlara yönelik kara harekatının başladığı 21 Şubat 2008 tarihinde harekatın terör örgütünü hedef aldığını iletmek üzere telefonla aradığı Talabani’yi Türkiye’ye davet etmişti.
Bu arada ABD Büyükelçiliği Sözcüsü Kathy Schalow, ülkesinin her zaman Türkiye ile Irak arasında aktif bir diyaloğu desteklediğini bildirdi.

ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı ATİLLA-TORUNU

• Türkçü-Turancı
  • тєηgяi_кυят || α∂šız ||
Ynt: Telebani: Apo gel beraber devlet kuralim
« Yanıtla #1 : 07 Mart 2008 »
Soysuzlar iyice cozuttu!!!
En üzüldüğüm noktada....
Soysuz eniklerin lider dedikleri başit benim
Atam'ın huzuruna çıkıp orayı ziyaret edebiliyor...

Normal bir ülke yetkilisine uygulanan düzen uygulanıyor...
Tükürüyüm böyle düzene!!!

Atam'ın kemiklerini sızlatıyorsunuz eşbaşkan!!!!!
O nasıl bir karşılama!!!
Gözlerinden öpmeler falan....
Allah'tan GenelKurmayı'mız dirayetlide...
Askerlerimizle karşılama töreni yapılmadı...!!!!

Tanrı belânızı versin...
Esenlikler.

Çevrimdışı delamet

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #2 : 07 Mart 2008 »
Sn.Vatan hainler'i ve Soysuz Talabanı....

Tanrı sizin BELANINIZI versin ! >:(

Öyle bir devletin içine yeni bir devlet kuramazsınız !!

Bölünmedik Bölemezdiniz Bölemeyeceksiniz ! 

Türk milleti;

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını, daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Çevrimdışı TürkmenBaşbuğu

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #3 : 07 Mart 2008 »
Türkün öfkesinin tadına baktıkça uykularınız bile size haram olacak mağara enikleri
Önde yalın kılıç Türkmen başbuğu
Ardında Oğuz'un ellibin tuğu
Andırır Altay'dan kopan bir çığı

Türksen öğün !!! değilsen itaat et !!!

ilteris9

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 07 Mart 2008 »
Rezillik, rezillik.

Çevrimdışı ALp TeKiN

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #5 : 08 Mart 2008 »
Babası belli olmayan hint kırmaları.Sen kim devlet kurmak kim.İt mart ayı geldi kıro kediler konuşmaya başladılar.Sen git ilk önce bi babanı bul kendini onun bunun kucağana at bakalım en son kimin kucağında kalacaksın
Gönülleri birleşenler ölse de bir gün
Gök kubbede kalacaktır seslerinden ün.

Gönülleri birleşenler! Selam sizlere!
Uzaklarda dertleşenler! Selam sizlere!