Gönderen Konu: İÇ SAVAŞ NE ZAMAN ÇIKACAK (BEYİN FIRTINASI)  (Okunma sayısı 5778 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TALAKAN

• Türkçü-Turancı
  • **
Andalar Vatanımızın içinde bulunduğu durum ortada son günlerde üzülerek söylemem gerekirse ŞEHİTLERİMİZİN sayısı artmakta , Ordumuzdaki istifalar , Aşağılık kürtlerin özerklik ilan etmesi  Halkımızın tepki vermemesi ve benim tahminimce herşeyin sonu olacak olan Yeni ANAYASA ! nereye gidiyoruz sonuçlar ne olacak , Türk kanı taşıyan fakat bunun farkında olmayan insanlar uyanabilecekmi bir iç savaş yakınmı ! andalar tüm olasılıkları yazmanızı ve değerli yorumlarınızla bu gidişatın  ne olacağı ve sonucu tahmin etmenizi beklemekteyim....
Tanrı Türkü Korusun !

Çevrimdışı Kayberen

• Türkçü-Turancı
  • Kök Tengri !
Ynt: İÇ SAVAŞ NE ZAMAN ÇIKACAK (BEYİN FIRTINASI)
« Yanıtla #1 : 03 Ağustos 2011 »
bana göre tam bi tarih yok, Türk'ün sabrını zorluyorlar her gün ufacık ufacık ilerleyici adımlar atıyorlar, kürtlerde bi yem sonuçta, abd, israil, nato, ab gibi oluşumların kürtleri ***lediğimi var sanki, istiyorlarki Türk'ler kürtleri kırsın ya da işte birbirlerine girsinler. Burda b.k olan nokta, aşağı veya yukarı tükürme olayı... biz bunlara bişey demesek bunlar görüldüğü üzere git gide azıtıyorlar, ama eğer bi hareketlenme yapacak olursakta nato ve ab hayvanın ölmesini bekleyen akbabalar gibi bekliyo... anında üşüşürler başımıza, barış gücü adı altında TÜRKİYE'YE de girerler. Benim düşünceme görede bu halktan O DURUMA bile bi tepki gelmez ! O kadar umutsuz bi vakha yani...  benim şu anki düşüncem maalesef bu... ama bi gerçekte varki hepimizi sığdıracak hapishaneleri yok ! Ülkenin bütün mahalleleri, sokakları, caddeleri BİZİM !
Kırgızistan - Bişkek

Çevrimdışı Türkçü

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #2 : 03 Ağustos 2011 »
İç savaş mı?
Bir devinime gerek kalmadan, ruh bilimsel savaş ile hallettiler.
Yaşadığımız durumları iyi idare ettiler ve istediklerine ulaşıyorlar.
Bu saatten sonra iç savaş çıkmaz, çıksa da bizim için intihar olur, daha büyük bölünmelere vesile olur.
Asker müdâhale edecek mi?
Polis müdâhale edecek mi?
Hükümet böldüreyiz diyecek mi?

Zaten hkümet desteği ile olan bir durum ise, milletin de yüzde ellisi oy veriyorsa, bu işi siyasi yoldan başka bir çöümü bulunmamaktadır. Bir avuç kişi ile saldırmak, aynı genelkurmayın çekilmesi gibidir hatta direkt intihar demektir.
Diyeceksiniz ki, şerefsizce yaşamaktansa, mertçe ölmeyi tercih ederim.
Bunun üzerine geride bıraktığın insanları düşün derim!!!

Siyasi ve içtimai alanda da çözüm yine ruh bilimsel savaş ile mümkündür.
Şairin dediği gibi; "sa'ye sarıl, hikmete râm ol.
Yol varsa budur, bilmiyorum başka çıkar yol..."
Esenlikler...
.....
"Ölüm değil bize tasa,
Biz kartalız, hayat ökse.
Yavuz düşman kılıç çalsa
Yumruğumla çelemem mi?

Kırgız atım yağız olsa,
Yol gösteren yıldız olsa.
Bahtiyarlık bir kız olsa,
Silâh çekip alamam mı?

BAHTİYARLIK BENİM TASAM,
FAKAT O BİR ZEHİRLİ SAM,
BİRŞEY BİLE YAPAMASAM,
ERCESİNE ÖLEMEM Mİ?"

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #3 : 03 Ağustos 2011 »
 Bu ülkede, iç savaş falan çıkmaz. Kimse hayal kurmasın.

Sebeplerine gelince; bir kere seçmenin % 50'si(Akp'ye oy verenler) zaten buna doğrudan karşıdır. Ana muhalefet partisi CHP'ye(%25) de bakarsanız, orada da bunu destekleyen bir yaklaşım yok. Oy verenlerin toplam % 75'i bu tarz söylemlere ve eylemlere karşılar...

İç savaş mı?
Bir devinime gerek kalmadan, ruh bilimsel savaş ile hallettiler.
Yaşadığımız durumları iyi idare ettiler ve istediklerine ulaşıyorlar.
Bu saatten sonra iç savaş çıkmaz, çıksa da bizim için intihar olur, daha büyük bölünmelere vesile olur.

Zaten hkümet desteği ile olan bir durum ise, milletin de yüzde ellisi oy veriyorsa, bu işi siyasi yoldan başka bir çöümü bulunmamaktadır. Bir avuç kişi ile saldırmak, aynı genelkurmayın çekilmesi gibidir hatta direkt intihar demektir.
Diyeceksiniz ki, şerefsizce yaşamaktansa, mertçe ölmeyi tercih ederim.
Bunun üzerine geride bıraktığın insanları düşün derim!!!

Siyasi ve içtimai alanda da çözüm yine ruh bilimsel savaş ile mümkündür.
Şairin dediği gibi; "sa'ye sarıl, hikmete râm ol.
Yol varsa budur, bilmiyorum başka çıkar yol..."
Esenlikler...

Sayın Türkçü'nün belirttiği noktalara ve tespitlerine tamamen katılıyorum.

Türkiye'de savaş çıkarsa da, bana göre ancak dışarıdan askeri bir müdahale yani işgal sonucu çıkabilir.

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı Türkçü

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #4 : 04 Ağustos 2011 »
Alıntı
Türkiye'de savaş çıkarsa da, bana göre ancak dışarıdan askeri bir müdahale yani işgal sonucu çıkabilir.

Mısır, Lübnan durumlarını kastediyorsanız evet katılıyorum. Aynen bu amaçla dışarıdan güdümlü bir iç karışıklık olablir. Ayaklanma yani...
Sonra somut bir kaç eylem ve sözde iç savaş süsü ardından bölünmece...
Yani yine bir oyun olarak sunulur.

Fakat sakalımıza geldi yeter artık deyip de, milletin uyanmasından bahsediyorsanız açıkcası umudum yok.
Adam köpek gibi eğlenmekten yana, askerlikten kaçmak için defalarca açıköğretime girip tecil ettirme derdinde, sevgilisinin sözleri ağır basmakta vs.
Nasıl umutlu olabilirim ki...

Söz sahibi olalım, bütün hesapları bozalım.
.....
"Ölüm değil bize tasa,
Biz kartalız, hayat ökse.
Yavuz düşman kılıç çalsa
Yumruğumla çelemem mi?

Kırgız atım yağız olsa,
Yol gösteren yıldız olsa.
Bahtiyarlık bir kız olsa,
Silâh çekip alamam mı?

BAHTİYARLIK BENİM TASAM,
FAKAT O BİR ZEHİRLİ SAM,
BİRŞEY BİLE YAPAMASAM,
ERCESİNE ÖLEMEM Mİ?"

tungatonyukuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 04 Ağustos 2011 »

Fakat sakalımıza geldi yeter artık deyip de, milletin uyanmasından bahsediyorsanız açıkcası umudum yok.

Bende inanmıyorum,bu millet kış uykusunda.Olurda Allah korusun bir iç savaş çıkarsa Lübnan,Suriye gibi olur ! O yüzden iç savaş istemiyorum !.

Çevrimdışı TARDU KAĞAN

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 04 Ağustos 2011 »
Ege anda tespiti cuk oturtmuş.Bununla beraber iç savaş çıkan ülkelerin yapısına,coğrafik konumuna ve ekonomik düzenlerine bakarsanız,tümünün kapalı devre ekonomiler ve toplumlar olduğunu görürsünüz.Türkiyede bahsetiğiniz türden bir iç savaşa ve global ekonomi,nede yerell ekonomi müsade eder.Ancak birileri özerklik ilan eder,federasyon ister,ama gerçekten versen birbirleriniyemekten ziyade beceriksizlikten dolayı pes ederler.Gece yarısından sonra birçok ilde ve semtte sokağa çıkmaya korkan,malum siyasi durumumuza gık demeyen halklamı savaşacaksın?