Gönderen Konu: 'Kürtçe'nin (Asli IT´ce) ne mahsuru var?'  (Okunma sayısı 3240 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tien San

• Türkçü-Turancı
  • Hunkurt - Tien San
'Kürtçe'nin (Asli IT´ce) ne mahsuru var?'

DHA
MİLLİ ;Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Kürtçe’nin seçmeli ders olup olmayacağı sorusu üzerine ;"Türkiye’yi böyle demokratikleştiriyorsanız ve sisteminizi esnek hale getiriyorsanız Kürtçe’nin seçimlik ders olmasının ne mahsuru var?" dedi.
EN GÜZEL YÜZ BIZE CIRKIN BIZ SEVERIZ TÜRK YÜZÜ
EN IYI ÖZ BIZE FENA BIZ ISTERIZ TÜRK ÖZÜ.
MILLETCE HEP ALKISLARIZ ANILDIKCA TÜRK SÖZÜ.
            TANRI TÜRK´Ü KORUSUN.

Çevrimdışı o.öcal

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
Ynt: 'Kürtçe'nin (Asli IT´ce) ne mahsuru var?'
« Yanıtla #1 : 12 Mart 2012 »
Evet ona göre yok tabi. Ama Türk'e göre var. Yirmi maddeyi yirmi dakikada geçirdikleri gibi bir yola başvurmadan normal zamanı işleterek bunu yapmaya kalkışırlarsa zaman alacaktır. Öncelikle bu dersi verecek öğretmen yetiştirmeleri gerekiyor. Yok sadece yönetmeliğe almak isterlerse yirmi dakikalık iş. Önlerinde siyasi engel yok malesef. Diğer partilerden bile destek bulma şansları var. Tek çare sivil direniş.

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Çevrimdışı Tien San

• Türkçü-Turancı
  • Hunkurt - Tien San
« Yanıtla #2 : 12 Mart 2012 »
                          Ömer SEFILER!

300 kelimelik köpek hirlamasi  lisandan kabul ediliyorsa T.C. sinirlari haricinde mahsuru yok!

Bende sana soruyorum ? Milli egitim bakani olarak ,seninde anadilin olan KÖPEKCE egitim hangi ihtiyactan hasil oluyor ?
EN GÜZEL YÜZ BIZE CIRKIN BIZ SEVERIZ TÜRK YÜZÜ
EN IYI ÖZ BIZE FENA BIZ ISTERIZ TÜRK ÖZÜ.
MILLETCE HEP ALKISLARIZ ANILDIKCA TÜRK SÖZÜ.
            TANRI TÜRK´Ü KORUSUN.

Çevrimdışı Egenin Efesi

• Gökbörü'nün izinde Tanrı Türk'ü korusun!
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 12 Mart 2012 »
Oldum olası Ömer Dinçer denen kırmaya öyle gıcık kapıyorurum ki bu deyyusun adını duyunca bütün tüylerim ayağa kalkıyor. Bu kanı kırık kancık herif dtp lilerden bile daha kürtçü bir alçaktır. Tayyibin en gözde adamı olması bile tek başına tayyibin ve akp nin amacının ne olduğunu göstermeye yeter.
Dün Efe'ydik, Zeybek'tik; bu gün: GÖKBÖRÜ'dür Adımız!

Çevrimdışı Antepli Bozkurt

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #4 : 12 Mart 2012 »
kürtçede var olduğu söylenen 8308 sözcükten; 3080 tanesi Türkçe, 2000 tanesi Arapça, 1200 tanesi Zent Lehçesi, 1030 tanesi Farsça kökenlidir. Geri kalan yaklaşık 1000 sözcüğün ise yaklaşık 700 tanesi Ermenice, Çerkezce, Gürcüce, Pehlevice… gibi dillerden geldiği bilinmektedir. Bu sözcükler de çıkarıldıktan sonra, geriye yalnızca 300 tane sözcük kalmaktadır. Yani kürtçede var olduğu söylenen 8308 sözcükten, yalnızca 300 tanesinin kökeni bilinmemektedir. Bir sözcük kümesinin “dil” olarak sayılabilmesi için, onun ciddi anlamda bir söz varlığının olması gerekmektedir. Bu anlamda % 97′si yabancı dillerden alıntılanan sözcüklerden oluşan bir söz varlığıyla bir dilin olduğunu düşünmek, gerçekten kabul edilir bir şey değildir.