Gönderen Konu: Ergenekon davasi sonuclandi  (Okunma sayısı 9384 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Delikurt38

• Tanri Türkü ve Türk Yurtlarini Korusun
  • Türkçü-Turancı
Ynt: Ergenekon davasi sonuclandi
« Yanıtla #10 : 12 Ağustos 2013 »
RTE kadrolasmasina Ragmen Yaptigi yanlis Politikalarin farkinda ve Müthis bir korku icersinde Bence verilen bu Cezalar Biraz göz boyama ve Gözdagi. Dahada dogrusu cikacak genel afla beraber tutuklananlarin hepsinin serbest kalacagina aponunda serbest birakilacagina inaniyorum

Tanri Türkü ve Türk Yurtlarini korusun
Ülkü; ilk önce, insanların gönüllerinde, gönüllerin derinliklerinde doğar ve kendini önce destanlarda gösterir. Sonra şuura geçer, büyük kılavuzlar tarafından açıklanır. Daha sonra da büyük kahramanlar, onu gerçekleştirmek için büyük hamleler yapar. Bu hamleler sırasında da ülkülü millet, kahramanların ardından gönül isteği ile koşar. Bütün bu uğraşmalar arasında da millet yürür, önce manen sonra maddetten ilerler, olgunlaşır, erginleşir.

H. Nihal Atsız

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #11 : 12 Ağustos 2013 »
Genel af olur apo serbest birakilirsa akp kendi ipini kendi ceker 50% i rüyasinda bile göremez böyle bir riski göze alamayacagi icin bu ihtimali ben düsük görüyorum bazi medyalarda böyle genel af iddasi olmasina ragmen bunlar gercekci görünmüyor.

Çevrimdışı giray-han

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #12 : 14 Ağustos 2013 »
Genel af olur apo serbest birakilirsa akp kendi ipini kendi ceker 50% i rüyasinda bile göremez böyle bir riski göze alamayacagi icin bu ihtimali ben düsük görüyorum bazi medyalarda böyle genel af iddasi olmasina ragmen bunlar gercekci görünmüyor.
Öyle diyorsun da kandaşım, artık insanları "biz barış istiyoruz, biz kan dökülmesin, analar ağlamasın istiyoruz" diyerek korkutarak, "Apo'yu serbest bırakırsak terör biter" diye kandırarak, bunu pekala başarabilir.

Çevrimdışı Aksungur

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Türk Milliyetçisi
« Yanıtla #13 : 14 Ağustos 2013 »

Kandaşım,

Seçmen bu sefer çok farklı. Başka bir partide olsa tek hatadan oyları yerle bir oluyor, hatalı bir hareketi başka partiye oy vermesini sağlayabiliyor ama ne yaparlarsa yapsınlar toparlıyorlar. İlginç bir güçleri var. Hatta her hatasında daha yükseliyor oyları. Davos'ta İsrail'e demediğini bırakmadı, Türkiye'den geldi adeta inkar etti. Hem Müslüman hem laik olunmaz yalan dedi, şimdi en kral laik biziz edasında yaşıyorlar, teröristle görüşen pazarlık eden şerefsizdir, soysuzdur denildi ben gönderdim sıkıntısı olan bana söylesin diyor. Yani çok harika çelişkileri yaşadılar. Farklı bir parti yaşasaydı bu sorunları barajı geçemezdi ama yine yüksek bir oy alacaklardır. Çünkü Türkiye'de öyle bir hal aldı ki siyaset AKP dindar geri kalanların tamamı kafir, kitapsız suçlamalarına tabi tutuluyor. Oy verenlerin hiçbiri bir bilgisi olduğundan değil. Ben 'Sadece onlar Müslüman onun için veriyorum' diyeni bile duydum. Dolayısıyla umudum çok az.
Sonsuza dek sönmeyecek ateşimiz, Tanrı dağında savaştıkça kardeşlerimiz.

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #14 : 15 Ağustos 2013 »
Akp nin düsmemesi kendi basarisindan degil Mhp nin  basarisizligindan dir. Yeni bir oyun da sahnelenmek  isteniyor akp nin imdadina yetismek icin medya da adeta chp-Mhp ortakligi varmis gibi bir hava yaratilmak isteniyor.Mhp nin ne chp nin öyle bir ortaklasma ya yanasmayacagi bir yana medya da böyle bir olasiliktan bile bahsetmek akp ye oy avciligi anlamina gelir. Tr de muhafazekar kitle cogunlugu olusturmaktadir asil olan bu kitlenin akp den koparilmasi yoksa akp daha cok secimler kazanir. Mhp ye düsen ise Türklük yolunda yürüyüp ne chp ne akp nin dümen suyuna gitmemek fakat ne yazikki Mhp de chp ye düsmani min düsmani benim dostum zihniyetiyle yanastigi icin bu muhafezekar kitle den su an oy alacak gibi görünmüyor.