Anket

Tarihte En Çok Hayranlık Duyduğunuz Türk Devleti Hangisi

Osmanlı İmp.
4 (22.2%)
Selçuklu İmp.
0 (0%)
Hun İmp.
7 (38.9%)
Göktürkler
3 (16.7%)
Uygurlar
2 (11.1%)
Altınordu İmp.
1 (5.6%)
Tabgaçlar
0 (0%)
Hazarlar
0 (0%)
karahanlılar
0 (0%)
Gazneliler
0 (0%)
Türk-Moğol Devleti (Cengizhan)
1 (5.6%)
Diğer
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 16

Oylama kapandı: 03 Eylül 2006

Gönderen Konu: Tarihte En Çok Hayranlık Duyduğunuz Türk Devleti Hangisi  (Okunma sayısı 5602 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bozkurt_cepni_053

• Türkçü-Turancı
Dünya Tarihinde Bir çok Türk devleti Kurularak dünya Tarihin oluşmasında büyük etken oyanmış bir çok Türk devletivar Tarihi Türkler oluşturmuş desek tam yeridir..

Tarihi oluşturan Türk devletlerin hepsinin bir birinden şahsiyetli, övünçlü duruşları var idi
Bir Türkçü olarak Tarihte ençok hayranlık duyduğunuz Türk Devleti hangisidir...

GÜN GELECEK BOZKURT İNİNDE ÇIKACAK...
İŞTE O GÜN PİÇLERİN ÖLÜM GÜNÜ OLACAK...

H.TÜYLÜOĞLU

Bozoklu Bozkurt

• Ziyaretçi
''Türk Tarihi bir bütündür'' tezinden yola çıkarak şunları söyleyeceğim;
1-Böyle bir soru sormak aklına nereden geldi?
2-Bütün Türk Devletleri'ne hatasıyla sevabıyla hayranım.
3-Türk Tarihi, bir tarihçi olarak benim gözümde ''bütündür, ayrılmaz;kayadır;devrilmez''

Çevrimdışı Deli

• Türkçü-Turancı
 Bozkurt_çepni Irkdaşım

Bir çok Türk devleti yoktur,Türk devleti bir tanedir.Böyle saçma birşeyi herkesden beklerimde bir Türkçüden beklemezdim.Türk Devleti Sakalardan bu yana hiç yıkılmadan günümüze kadar gelmiş,değişen sadece Hanedanlık olmuştur.

Osmanlı bir devlet adı değil Türk Devletini yöneten Hanedanlıktır.Selçuklu,Gazneli, Karahanlı,......Saka gibi.Bunları ayrı devlet saymak çok yanlıştır.

Türk Devleti birdir ,hiç yıkılmadan bugüne kadar yaşamıştır ve Ahirete kadar yaşayacaktır.Böyle bir soru sadece saçmalıktır.

NE AMERİKA , NE RUSYA , NE ÇİN ,
HERŞEY MİLLİYETÇİ TÜRKİYE İÇİN ...

Çevrimdışı ferdikaraaslan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
 :turan:
doğrudur. Türk tarihi incelenecek olursa birden çok Türk devletinin varlığından söz etmek yanlış olur. Devletler birbirlerinin devamı niteliğindedir. Hanedan değişikliği, yöneten değişikliği, coğrafi değişiklikler bu durumun yanlış anlaşılmasına sebep vermiştir.
TENGRİ TÜRK'Ü KORUYACAKTIR..
BUGÜN DEĞİLSE YARIN...
BELKİ YARINDAN DA YAKIN

Çevrimdışı irfan

• Türkçü-Turancı
TÜRK devletleri hanedan ve isim olarak değişime uğramış ama asla bir başkasının olmamıştır...
    TÜRKLER OLARAK NE ZAMAN Kİ VAR OLAN İKTİDAR VE YÖNETİŞM BOŞLUK SAÇMALIKLAR YAPMAYA BAŞLAMILIŞ,,OLAN DÜZENİ OLAĞAN OLAYLARA GÖRE YIKIP YERİNE YÖNETİM VE İSİM DEĞİŞİKLİĞİ İLE FARKLI ÇOĞRAFYALARDA TÜRKLÜĞÜ DEVAM ETTİRMİŞİZDİR.

BU SORU KURULAN TÜRK DEVLETLERİNİN HANGİSİNİN YÖNETİMİNDEN DAHA ÇOK MEMNUNSUNUZ GİBİ OLABİLİRDİ....

BEN ŞAHSİ GÖRÜŞÜM OLARAK >>>HUN<<<DEVLETİ DEDİM ÇÜNKÜ BİLİNEN TARİHTE TURAN ASIL O ZAMAN DA YERİNİ SAĞLAM TEMEL VE DÜŞÜNCELERLE BULMUŞ KANISINDAYIM....

HATAMLI DÜŞÜNDÜĞÜMÜ OLAN VAR İSEDE KUSURA BAKMASIN...

ESENLİKLER..
EFEDİR ADIMIZ
TÜRK OĞLU TÜRK OLMAKTANDIR ŞANIMIZ
YEDİ DEĞİL YETİMİŞ BİN OLSA DA DÜVEL
YİNE DE ÜSTÜNDÜR TÜRK OLDUĞUNU BİLEN
KANSIZ EFE

Bozoklu Bozkurt

• Ziyaretçi
BEN ŞAHSİ GÖRÜŞÜM OLARAK >>>HUN<<<DEVLETİ DEDİM ÇÜNKÜ BİLİNEN TARİHTE TURAN ASIL O ZAMAN DA YERİNİ SAĞLAM TEMEL VE DÜŞÜNCELERLE BULMUŞ KANISINDAYIM....
Sayın soydaşım;

Ankara'da ''Yıldırım''ı eriten ''Demir'' i nasıl unuttunuz?

Ya da Çingiz gibi ulu bir Hakanı...

Size hayret etmek zorundayım.

Kusuruma bakmayın lütfen soydaşım!!!

Esenlikler, saygılar.

TTK

Çevrimdışı irfan

• Türkçü-Turancı
KANDAŞIM kusura bakma ben şahsi görüşüm olarak belirttim..

Öyle ki ! hiç biri bir birinden küçük görülecek ne kişilerdi nede devlet idi..
 Ama dedim ki görüşüm,çünkü bilinen ilk TÜRK BİRLİĞİNİN KURULARAK TURAN İÇİN DÜNYAYA YAYILAN BÜYÜK GÜÇLÜ BİR DEVLET OLUŞTURMALARINDAN DOLAYI..

HATALIYSAM İSE YİNEDE AFFOLA...
SAYGILAR..
EFEDİR ADIMIZ
TÜRK OĞLU TÜRK OLMAKTANDIR ŞANIMIZ
YEDİ DEĞİL YETİMİŞ BİN OLSA DA DÜVEL
YİNE DE ÜSTÜNDÜR TÜRK OLDUĞUNU BİLEN
KANSIZ EFE

Bozoklu Bozkurt

• Ziyaretçi
Fikirlere elbet saygımız vardır soydaşım...

Amma şunu da söylemeden geçemiyeceğim;Türk Tarihini gözünüzün önüne getirdiğiniz zaman böyle bir karşılaştırmanın doğru olmayacağı kansındayım.Biz bu tarihi geçmişte yarattık onunla övünç ve ondan aldığımız ilham ile geleceğin Türkiyesine ve Turanına şekil vereceğiz.

Fazlası bizim çin zaman kayıbı demektir.
Esenlikler, saygılar.
TTK

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
Yüce Irkımızın kurduğu bütün devletleri seviyorum. Zaten hepsi tarihin altın sayfalarına girmişlerdir. Bu d bizim milli övünçlerimizden sadece biridir.

TTK
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Bozoklu Bozkurt

• Ziyaretçi
Yüce Irkımızın kurduğu bütün devletleri seviyorum. Zaten hepsi tarihin altın sayfalarına girmişlerdir. Bu da bizim milli övünçlerimizden sadece biridir.

TTK

Sayın soydaşım;

Bence buradaki ''Yüce Irkımızın kurduğu bütün devletleri'' ibaresi yanlış bir ibaredir.
Bunun sebebini Atsız Beğ yazılarında açıklamıştır.Bir soydaşımız da bu ibareden rahatsızlık duyduğunu belirtti.
Türk Tarihi'nin devletlerden müteşekkil olduğu kanısına varmak şühesiz yağının ekmeğine bal sürecek ve bizim zararımıza olacaktır.
Ki bu ''çok devletli, istikrarsız'' görüntüsü verilmek istenen Türk Tarihi afyonlamasına düşmanlarımız başvurmuşlardı.
Bizim bu oyunlardan kaçınmamız gerekmiyor mu?

Esenlikler, saygılar.
TTK