Gönderen Konu: DTP Başkanı'nın bacanağı MHP'den Aday  (Okunma sayısı 4383 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Türk Yiğit

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
MHP'nin Adıyaman birinci sıra adayı Toprak'ın DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ile bacanak çıktı..

Türk'le olan akrabalık bağını doğrulayan Toprak, bundan dolayı kimsenin ülkücülüğünden endişe etmemesi gerektiğini söyledi. Kürt kimliğiyle bölücülüğe karşı olduğunu vurgulayan Toprak, "20 yıldır ülkücüyüm. Vatan ve bayrak konusunda babam olsa taviz vermem." dedi.

Zaman'ın sorularını cevaplayan Mehmet Toprak, daha önce MHP'nin Adana il teşkilatında yönetim kurulu üyeliği ve Adıyaman il başkan yardımcılığı yapmış. Ahmet Türk ve kendisinin Şanlıurfa'daki İzol aşiretinden kız aldıklarını anlatan Toprak, "Eşimin ismi Ayşe, Ahmet Bey'in eşinin ismi de Mülkiye. Eşlerimiz birbiriyle öz kardeş." dedi. Kayınpederi olan İzol aşireti lideri Mehmet Emin İzol'un da Alparslan Türkeş'in yakınında bulunduğunu iddia eden Toprak, "Kayınpederim Türkeş'e Şanlıurfa'da 10 bin oy kazandırmıştı." diye konuştu.

Ahmet Türk'le bacanak olmalarına rağmen farklı siyasî görüşlere sahip olduklarını söyleyen Toprak şunları ifade etti: "1978'de eşimle evlendiğimde Ahmet Türk CHP'den milletvekiliydi. O Mardinli bir aşiret lideri. Bense Bezik aşireti reisinin oğluyum. Aramızda bir kan bağı yok. Fikirlerimiz de ayrı. Ancak eşlerimiz birbiriyle kardeş." MHP'nin Kürt düşmanı gibi gösterilmesinin yanlış olduğunu kaydeden Toprak, "MHP hiçbir zaman Kürt düşmanı olmadı." dedi.

Ey Türk Titre ve Kendine Gel.

TTK

Kök-Börü

• Ziyaretçi
Ynt: DTP Başkanı'nın bacanağı MHP'den Aday
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2007 »
Neden bu iletiyi eklediniz?Açıklayabilirmisiniz???

Çevrimdışı Türk Yiğit

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2007 »
Türk milliyetçiliğinin ne hale düştüğünü insanların milliyetçi diyince aklına gelen ilk parti olan mhpnin ne mal olduğunu göstermek için ekledim.

Mhp Türk milliyetçiliği bırakmış kürt işbirlikçiği yapıyor bunu anlatmak istiyorum.

Kök-Börü

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 07 Haziran 2007 »
Bunu herkes biliyor zaten..

Teşekkürler..

Çevrimdışı İgdirhan

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #4 : 07 Haziran 2007 »
MHP için ;çerkez'miş ,laz'mış ,gürcü'ymüş ,itmiş ,kürtmüş farketmediğini ,artık bilmeyen kalmadı...
Yakışır tosunlarıma ,her türlü kardeşlik...!!!
TTK.

Çevrimdışı saru_saltuk

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #5 : 07 Haziran 2007 »
Yanlış hatırlamıyorsam Sayın Bahçeli 2002 yılında yaptığı bir seçim mitinginde ''Türkiye bir çiçek bahçesidir'' demişti.
en büyük iftiharım Türk yaratıldığımdır!

tardu kağan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 08 Haziran 2007 »
           Bu siyaset çok kişiyi bozdu... yazık çok yazık
Daha geçenlerde mangalda kül bırakmıyorlardı milliyetçilik Atsız dır  Z.Gökalptir diye.Saflar 3 000 5 000 oy için 50000 ülkücünün oyunu kaybedecekler.Tanrı ıslah etsin  ne diyelim haram olsun babamın aldığı kurşunlar,yattığı parmaklıklar...ve ben ...Evi aranıp kitapları bahçede küçük bir tümsek olacak kadar yığılıp yakılan,babası kelpcelenip götürülürken askeri jeep in arkasından koşan,mahkeme kapılarında ,falakadan yürüyemeyen babasının halini gören ben.hakkım haram olsun ..hepinizi albız alsın

Çevrimdışı Gökçe Ana

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #7 : 08 Haziran 2007 »
Şu kaderin acı tesellisine bakın !
Daha ilk iletimde ,bir zamanlar çevremizle birlikte topyekun ,herşeyimizi verdiğimiz MHP için yazıyorum.
Daha lise yıllarında ailemizin büyükleri vasıtasıyla katıldığım ülkücü hareket ,her geçen gün ,ve özellikle de 1980 sonrası ,hızla Türklük ülküsünden uzaklaştı ,uzaklaştı ve buralara kadar geldi.
MHP nin milliyetçilikle olan tek alakası ,adında kalan ve içi boşalmış bir slogandan ibarettir.
Diyecek tek sözüm şu :
MHP yöneticileri ,Türk Milliyetçiliği davası için verilen emeklerin ,çekilen çilelerin ,akan kanların ,şehit olan Türk çocuklarının vebalinin altından kalkamayacaktır.
İhanete uğramanın iç burukluğuyla sıraladığım bu sitayişler ,mazime küfür değil ,bu güne atıftır.
Türk milleti ;kan ve gözyaşıyla yoğurduğu davasına ,ihanet edenleri asla affetmeyecektir.

Bütün kandaşlarımı sevgi ve saygılarımla selamlarım.
Sağlıcakla kalınız....
Tanrı Türkü Korusun..