Gönderen Konu: TEK CATI ALTINDA  (Okunma sayısı 2990 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SARIKAMIS

• Türkçü-Turancı
  • **
TEK CATI ALTINDA
« : 17 Ocak 2007 »
Selam kardeşlerim

Dün akşam bir kere daha izlediğim hero(kahraman) filminden bahsedeceğim

bu filim amerikada takriben 5 yıl yasaklanmış bir filim,tabi bunun nedenini en iyi amerika bilir.ama en azından bizim bir fikir yürütmemize engel değil

hero filmi bildiğiniz gibi çin de gecmekte,filimin konusu 6 parcaya ayrılmış cinde o zamanın büyük hükümdarına yapılan süikast girişimlerini konu almakta

filmin cok içine girmeden ,en sonunda dahi hükümdara süikast için yaklaşabilen elinde öldürme imkanı varken hükümdarını öldürmeyen bunun nedenini TEK CATI ALTINDA ile ifade edilen birlik ve bütünlüğe atıfta bulunularak süikastan vazgecen ve canını dahi bu ideale veren bir şüikastcıyı anlatıyor

bunları niyemi yazdım çinin bir filminde dahi birlik olmasına tahammül edemiyen ülkeleri boylara, etnik guruplara, mezheplere ayırmaya calışıp dünya kırallığıda önünde hiç bir engel görmek istemeyen büyük şeytan amerika için yazdım

aslına bakarsanız bu filim cok önemli bir ülkenin neden bir ve bütün olması gerektiğini şahsi egolara ve boylara ayrılmanın ne kadar anlamsız olduğunu cok acık bir şekilde anlatıyor

onun için bende diyorumki TÜRK MİLLETİ DE TEK CATI ALTINDA OLMALI TIPKI ATALARIMIZ GİBİ
EY TÜRK YÜKSELKİ YERİN BU DEĞİLDİR DÜNYAYA GELMEK MARİFET DEĞİLDİR

Çevrimdışı irfan

• Türkçü-Turancı
Ynt: TEK CATI ALTINDA
« Yanıtla #1 : 17 Ocak 2007 »
Bu biz TÜRKÇÜLE'RİN  tek --ideali-- BÜYÜK ÜLKÜSÜ DEĞİLMİ..... 
ZAMAN BİRLİK VE DİRLİK ZAMANIDIR Kİ;
su uyur ama düşman asla uyumaz....
EFEDİR ADIMIZ
TÜRK OĞLU TÜRK OLMAKTANDIR ŞANIMIZ
YEDİ DEĞİL YETİMİŞ BİN OLSA DA DÜVEL
YİNE DE ÜSTÜNDÜR TÜRK OLDUĞUNU BİLEN
KANSIZ EFE

Çevrimdışı bolubeyi14

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #2 : 18 Ocak 2007 »
Bu Ülkünün  gerçekleşdiğini  i görmeden ölürsem gözlerim açık gider

kyturk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 21 Ocak 2007 »
Diline ve beynine sağlık güzel bir analiz, olaylara bakış açın (bu konu için) güzel. Seni candan kutluyorum!