Gönderen Konu: TÜRKMENLERE SİLAHSIZLANDIRMA OPERASYONU  (Okunma sayısı 4222 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AŞİNA

• Türkçü-Turancı
  • **
Türkmenleri silahsızlandırma operasyonu 2 Şubat 2007

Saygı Öztürk/ [email protected]

Yapılacak mı, yapılmayacak mı tartışmaları süren Kerkük referandumu öncesi Türkmenlerin silahsızlandırılması için operasyon başlatıldı.

Tuzhurmatu’ya bağlı Türkmen Yengice’nin köyü Muratlı’da dün gece Amerikan güçlerinin yaptığı operasyonda, bütün evler tek tek aranarak 16 kişi gözaltına alındı. Yasal olarak her evde 1’er adet bulundurulabilen silahlar da toplandı.

Kendilerine dönük hiçbir eylemin olmadığı  Muratlı Köyü’ne  Irak Ordu birliklerinin desteğiyle giren Amerikan güçleri, hiçbir suça karışmamış Türkmenlerin evlerinin kapılarını kırarak terör estirdi.  Evlerdeki bütün eşyaları kırıp döken Amerikan askerleri, hiçbir gerekçe göstermeden 16 Türkmen’i de gözaltına aldı.

Çevrimdışı bayındır

• İLTERİŞ
  • Türkçü-Turancı
Ynt: TÜRKMENLERE SİLAHSIZLANDIRMA OPERASYONU
« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2007 »
IRKDAŞLARIMIZ ORADA KURBANLIK KOYUN GİBİ BEKLİYOR.AKBABALAR ÇAKALLAR TEPELERİNDE BİZLER BURADA ANCAK LANET OKUYABİLİYORUZ.BU NASIL BİR KABUSTUR BÖYLE.
...Turán.....Turaniákat.......Attilá...

Kök-Börü

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 02 Mart 2007 »

KABUS Kİ NE KABUS..TÜRK IRKI UYAN ARTIK!

Çevrimdışı mertsanas

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #3 : 02 Mart 2007 »
IRKDAŞLARIMIZ ORADA KURBANLIK KOYUN GİBİ BEKLİYOR.AKBABALAR ÇAKALLAR TEPELERİNDE BİZLER BURADA ANCAK LANET OKUYABİLİYORUZ.BU NASIL BİR KABUSTUR BÖYLE.

Yanlış bir kelime bence.Ben şu anda orada olsam üç çocuğum üzerine yemin ediyorum değil benim kapıma dayanacaklar ,silahımı alacaklar onları gücüm nezdinde yaşadığım yere yaklaştırmam bile.gerekiyorsa ölürüm ama yinede yaklaştırmam.insan ne için yaşarki zaten.topraklarımıza gircekler,evimize girecekler.daha ne yapsınlar. oradaki Türkmen kardeşler gerçekten ya Türklüklerini unuttular yada her türlü baskıyı kabul ediyorlar.bunlar hiç çeçenleride mi görmüyorlar.Tamam Türkiye müdahele etsin ama Yemin ediyorum oradaki Türkmenler sanki benlikleririni kaybetmişler ve bizi arkadan vuracaklarmış gibi geliyor.

Gök HAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 13 Mart 2007 »

Yanlış bir kelime bence.Ben şu anda orada olsam üç çocuğum üzerine yemin ediyorum değil benim kapıma dayanacaklar ,silahımı alacaklar onları gücüm nezdinde yaşadığım yere yaklaştırmam bile.gerekiyorsa ölürüm ama yinede yaklaştırmam.insan ne için yaşarki zaten.topraklarımıza gircekler,evimize girecekler.daha ne yapsınlar. oradaki Türkmen kardeşler gerçekten ya Türklüklerini unuttular yada her türlü baskıyı kabul ediyorlar.bunlar hiç çeçenleride mi görmüyorlar.Tamam Türkiye müdahele etsin ama Yemin ediyorum oradaki Türkmenler sanki benlikleririni kaybetmişler ve bizi arkadan vuracaklarmış gibi geliyor.

çocuk gibi konuşma ya.. bilgisayar oyunu mu oynuyosun? kolay mı öyle tek başına bişeyler yapmak.. mantıklı olun biraz..

Çevrimdışı BERKETÜRKHAN

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #5 : 14 Mart 2007 »

Sen hiç Türk'ü arkadan vuran Türk gördün mü? Saçma sapan laflar ediyorsun.Oradaki Türkmenler ülkücülerin kaybettikleri benliğin binde birini bile kaybetmemiştir.Onlar bizim kandaşlarımızdır,onlar orada olmasa emin ol,ırakta hiç söz sahibi olamayız.

TTK
KAVGAMIZ  TURAN!!!

HEJ Turán. HEJ Bájtarsak. HEJ Turániakat!!!

Çevrimdışı mertsanas

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #6 : 14 Mart 2007 »
Oturduğunuz yerden nutuk atmayın.Yazılı ve görsel basın var.Üşenmeyinde biraz takip edin.Ne demek istediğimi anlarsınız.
Benim evime kadar girilecek ve ben bu uğurda gerekiyorsa ölmeyi göze alacağım sen de bana kalkıp çocuk gibi konuşma diyeceksin.
sana sorarım arkadaş topraklarına girilmiş,evine girilmiş,silahın alınmış, daha ne yapmaları gerekiyor.sen ne için yaşıyorsun bu dünyada.İnsanın şerefi namusu uğruna ölmesini çocukluk gören bir zihniyete şaşarım ben.Bu kadar genişlik olamaz yaa.Ben senin kanından şüphe ederim.
  ""Sen hiç Türk'ü arkadan vuran Türk gördün mü?""diyor birisi. fazla uzağa gitmene gerek yok.Üşenmede elinde fırsat olduğu halde bebek katilini asmayan ,damarlarında Türk kanıyla gezen sözde Türk milliyetçiliğinin savunucuları olarak geçinen mhp yi biraz incele.

Çevrimdışı İsmail İpek

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #7 : 14 Mart 2007 »
Konu Dışına Çıkan İletiler tarafımdan Silinmiştir.

Konu Hakkında Düşüncelerimizi Paylaşalım.

Burası Köy Kahvesi Değil.

Kişisel Tartışmaların Yeri Otağ Değildir.

Çevrimdışı kıyanhan

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #8 : 14 Mart 2007 »
Türk lük üst ifade yada aidiyet olması gerekirken soydaşlarımız ne acıdır ki çoğunluğu şii mezhebine mensub olduğu için anavatan tarafından ihmale uğramıştır.Aynen hristiyan Gagavuz larıda dışlıyan bu ümmetçi mezhepçi zihniyettir, iddialı bir cümle oldu ama öyle.Şöyle bir tablo düşünelim abd bölgede kalıcı değildir ,vatanlarına düşmanla işbirliği yaparak ihanet eden kuzey ırak kürt cemaatinin de artık o coğrafyada tek başına yaşamasına imkan yoktur,batıllılar istediği petrol imtiyazlarını aldığına göre dahi bu kürtler bir hamiye ihtiyaç duyduğu üzere federasyon teorilerinin bangır bangır hainler ve 90 yaşında amnezi geçirmiş ihtiyarlar tarafından dillendirilmesi ve yükseltilen Kerkük Musul hassasiyeti bundan olmasın sakın yada 1. dünya savaşından sonra ilk defa Türkmenlerle soydaş olduğumuzu hatırlamamız gibi mesela..
Vatan Anamdır Kanım Bayrak Ha Bir Damla Gözyaşı Ha Bir Avuç Toprak