Gönderen Konu: HER MEHMETÇİĞE BİR MEKTUP KAMPANYASI  (Okunma sayısı 4929 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YENİAY

• Yeni Üye
  • *
TERÖR OLAYLARININ ARTTIĞI ŞU GÜNLERDE MEHMETÇİKLERİMİZE DESTEK AMACI İLE BAŞLATILAN KAMPANYALARA KATILIMLARINIZI BEKLİYORUZ.
DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNİZİ ANLATAN MEKTUPLARINIZI YURDUN HER YERİNDE GÖREV YAPAN MEHMETÇİKLERİMİZE GÖNDEREBİLİRSİNİZ
ZARFIN ÜZERİNE ADRES OLARAK SADECE   MEHMETÇİK   YAZACAKSINIZ....
SARIKAMIŞ, BİNGÖL, TUNCELİ, ŞIRNAK GİBİ SINIRDAKİ KARAKOLLARDA VATAN HİZMETİ YAPAN BU GENÇ FİDANLARIMIZA DESTEK OLALIM HEPBİRLİKTE...
ALLAH MEHMETÇİKLERİMİZİN YARDIMCISI OLSUN..
KATILAN KATILMAYAN HERKESE TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM.

Cenghis Khan

• Ziyaretçi
Ynt: HER MEHMETÇİĞE BİR MEKTUP KAMPANYASI
« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2007 »
Değerli Kandaşım,

Bu konuda yardımcı olabilmek adına, daha detaylı bilgi verirsen çok faydalı olur.

Saygılarımla,

TTK

Çevrimdışı YENİAY

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 25 Haziran 2007 »
SAYGIDEĞER KANDAŞIM
BEN İZMİR'DEN YAZIYORUM VE BURADAKİ ESNAF ODASI BU KAMPANYAYI BAŞLATTI  VE YAKLAŞIK 15000 KİŞİ BU KAMPANYAYA KATILDI VE
HALA DEVAM ETMEKTE
AMA SİZLER İZMİR DIŞINDA İSENİZ KENDİNİZ YAZABİLİR VE AŞAĞIDAKİ ADRESLERE GÖNDEREBİLİRSİNİZ.

Davulla zurnayla, düğüne uğurlarcasına, al bayrağa sarıp kınalayarak, vatan borcunu ödemeye gönderdiğimiz yiğitlerimizin, bayrakta al olup geri dönmeleri yüreğimizi kanatıyor. Çaresizliğin ve öfkenin anaforunda kıvranıyoruz. İşte üç gün önce posta kutumda gördüğüm bir e-posta   "MEHMETÇİKLERİMİZ İÇİN, ASKERLERİMİZ İÇİN NE YAPABİLİRİZ?" sorusuna cevap arıyordu.

Bir TSK mensubu tarafından kaleme alınan ve "Ben bir TSK mensubuyum, son günlerde artan terör olayları hepimizi etkilediği gibi bizleri de çok derinden etkiliyor.Özellikle mevcut hükümetin duyarsız davranışları , gerekli yasal düzenlemeleri muhtemelen bilinçli olarak yapmamaları, yeterli ve organize bir kamuoyu desteğinin olmamasının İç Güvenlik Harekatında halen görev yapan Mehmetçikleri bizlerden daha fazla etkilediğinden eminim." diye başlayan mektup,

"Türk Halkının sağlayacağı manevi desteğin iyi bir organizasyon ile gerçekleştirilebileceğini düşünüyorum.Böyle bir organizasyon ise ancak sizin gibi vatanını milletini seven kişiler tarafından yapılabileceğine inanıyorum. Mevcut durumda TSK tarafından terhis olan askerlere sadece yasal mevzuat çerçevesinde bir terhis veya üstün başarı terhis belgesi verilir ve bu yoğunluk içersinde birlik komutanları yapabilirler ise ailelere çeşitli takdir, teşekkür belgeleri gönderebilmektedir. Bu kapsamda bizler ne yapabiliriz.

HER MEHMETÇİĞE BİR BAYRAK HER MEHMETÇİĞE BİR MEKTUP

Oturalım, elimize kağıt kalemi alalım kendi oğlumuza, kardeşimize, sevdiğimize neler söylemek istiyor isek duygularımızı kağıda dökelim, ekine bir bayrak koyalım ve Mehmetçiğe emanet edelim askeri birlik adreslerine gönderelim “BİR MEKTUP, BİR BAYRAK” kampanyamızın adı bu olabilir. "  diye bitiyordu.

Mektup yazmaya, kağıt kalem almaya vakit ayıramayacak ve çok istediği halde yazıp gönderemeyecek insanlarında olabileceğini düşündüğüm için bu siteyi açmaya karar verdim. Nemrut' un ateşini söndürmek için ağzıyla kuş taşıyan serçe misali,  "SAFIMIZ BELLİ OLSUN" kabilinden.

İletiler "nâme nâme" dökülsün yüreklerden..

Şehit cenazelerine katılmayan hükümet erkânına inat;

Liste de yer bulamayıp derdine ağlayan milletvekili adaylarına inat;

Gazetelerinde subaylarımıza hakaret eden yazılar yazanlara ve onları okuyup ta zil takıp oynayan şerefsizlere inat;

AB-D'nin şımartıp, palazlandırdığı kürt milliyetçiliğine inat;

Şehitlerimize “kelle” terörist başına “sayın” diyen başvekile milyonlarca kez inat;

Demokrasi söylemlerinin arkasına saklanarak bölücülük yapanlara inat;

Şehit klipine “iç karartıcı” deyip reddeden TV kanallarına inat;

Burada yazmadığım ama hepimizin bildiği binlerce yok sayılmışlığa inat; yazacağız…

Türk Milletini yanın da görmek isteyen Mehmetçiğe bundan güzel manevi destek olmaz.

Evvelallahın izni ile bunu da başaracağız…

Gün; Yüce Türk Milletinin birlik ve beraberliğini kanıtlama günüdür…

"VATANIMIN HA EKMEĞİNİ YEMİŞİM, HA UĞRUNDA BİR KURŞUN" şuuruyla görev yapan BAYRAĞIMIZIN BEKÇİSİ YİĞİTLERİMİZE SÖYLEYECEK BİR ŞEYLERİNİZ VARSA

İşte Adresler aşağıda…

Komando Tugay Komutanlığı Zincidere/ Kayseri

Komando Tugay Komutanlığı Bolu

Komando Tugay Komutanlığı Siirt

Komando Tugay Komutanlığı Tunceli

Dağ ve Komando Tug. K.lığı Hakkari

23 .J.Sınır Tümen K.lığı Şırnak

J.Komd. Tb. K.lığı Hozat/Tunceli

J.Özel Hrk. Grp. K.lığı K.lığı Tunceli

51.Mot. P.Tug.K.lığı Hozat/Tunceli

İç Güvenlik A.K.lığı Kiği/Bingöl

İç Güv. Tug. K.lığı Şırnak

P.Tug. K.lığı Erciş/Van

Dağ. Komd. Tug. İç. Güv. Tb. K.lığı Yüksekova/Hakkari

Mot. P.Tug. Bingöl

İç Güv. Tug. K.lığı Adaklı/Bingöl

Mot. P.Tug. Lice

Mot. P.Tug. Silopi

Mot. P.Tug. Sarıkamış

Çevrimdışı İgdirhan

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 25 Haziran 2007 »
Yukarıda sıralanan askeri birliklere moral mektupları göndereceğim ama ,bu organizasyondan adı geçen birliklerin haberi var mıdır ?
Sonra yanlış bir iş yapmış olmayalım.
Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ciddiyet ve disiplinine halel gelsin istemeyiz....
Bilgilendirmenizi bekliyorum sayın YENİAY Hanımefendi.
Esenlikler dilerim....
TTK.

Çevrimdışı YENİAY

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 26 Haziran 2007 »
SAYGIDEĞER KANDAŞIM
YUKARIDA SIRALANAN (ÖNCELİKLİ) VE DAHA ADI YAZILMAYAN TÜM ASKERİ BİRLİK VE GARNİZONLARA GÖNDEREBİLİRSİNİZ
GÖNDERECEĞİNİZ MEKTUPLAR İLK ÖNCE KOMUTANLARI TARAFINDAN OKUNUP ASKERLERİMİZE ULAŞACAKTIR.
TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİMİZİN DİSİPLİN VE CİDDİYETİNE HALEL GELECEK ŞEYLER YAZACAĞINIZI SANMIYORUM.

İZMİR DEKİ KAMPANYA MATBU BİR MEKTUP ŞEKLİNDE GAYET CİDDİ NORMLARDA DÜZENLENMİŞ BİR METİNDİ.
EN ALTA KİŞİLER KENDİ DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNİ YAZIP İLGİLİ GÖREVLİYE TESLİM EDİYOR.
BİZ BU KAMPANYANIN İZMİR İLİ İLE SINIRLI KALMAMASINI ASKERİMİZİN YANINDA OLDUĞUMUZU TÜM VATANIN ONLARA
DESTEK VERDİĞİNİ GÖSTERMEK İSTİYORUZ.

SAYGIDEĞER KANDAŞIM BENDE BİR ASKER ANASI ADAYI OLARAK BU KAMPANYAYI CANI GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUM.

MEHMETÇİKLERİMİZE BİR DESTEK DE SİZLER VERİN.

DÜN HRANT DINK'IN CENAZE TÖRENİNDE HEPİMİZ ERMENİYİZ DİYENLERE İNAT...

BAKIN HİÇBİRİ ŞEHİT CENAZELERİNDE YOK. GEREK SANAT CAMİASINDAN OLSUN GEREK MEDYADAN OLSUN
HANGİ BİRİ BİRGÜN BİR ŞEHİT CENAZESİNE KATILIP DA HEPİMİZ MEHMETİZ HEPİMİZ ŞEHİDİZ DEDİ.

BU ARADA KANDAŞIM BEN BİR BAYANIM...

Kök-Börü

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 26 Haziran 2007 »
YENİAY Hanım,

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz.İlteriş ve Otağımız olan HunTürk bünyesinde gereken destek verilecektir...

Bayan olmanız ve bu konuya verdiğiniz önem takdire şayandır..Yakın tarihte başlanması planlanan İlteriş- İzmir yapılanmamızda,arzu ederseniz sizi de aramızda görmekten kıvanç duyacağız!

Otağımıza tekrar  hoşgeldiniz.

Saygılarımla,Esen Kalın..

Çevrimdışı YENİAY

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 27 Haziran 2007 »
SAYGIDEĞER KANDAŞIM
GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ İLGİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

UNUTMAYALIM Kİ

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR
VATAN EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR!

BU SEBEPLE MEHMETÇİKLERİMİZ VE TÜM MEHMETÇİK ADAYLARI İLE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİMİZİN HER BİRİMİNDE GÖREV YAPAN
YİĞİTLERE BİR MEKTUP AZ BİLE....

Çevrimdışı tungaturan

• Türkçü-Turancı
  • ben TÜRK AZ_Sİ
« Yanıtla #7 : 27 Haziran 2007 »
   Güzel bir hareket bence.Sivil hayattan uzakta olan Mehmetçik'imizin sivillerden destek mektupları alması onlara orada yalnız olmadıklarını düşündürecek ve moral verecektir.
Daha deniz daha ırmak,
Gök çadır güneş bayrak.