Gönderen Konu: ANAYASA NE DİYOR!?  (Okunma sayısı 4832 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kök-Börü

• Ziyaretçi
ANAYASA NE DİYOR!?
« : 20 Temmuz 2007 »
Madde 1. Türkiye Devleti bir Cumhuriyet’tir. (Federasyon değildir).

Madde 2. Türkiye Cumhuriyeti….. Atatürk milliyetçiliğine bağlı, demokratik,lâik ve sosyal bir hukuk devletidir. (Şeriat devleti değildir.Manda ve himaye kabul edilemez).

Madde 3. Türkiye Devleti ülkesi ve milleti ile bölünmez bir bütündür. (Federe devletçiklere ve mozaiklere ayrılamaz.)
Dili Türkçe’dir. (Başka dillerde yayın ve öğretim yapılamaz.)
Bayrağı, şekli kanunda belirtilen beyaz ay yıldızlı al bayraktır. (12 havarili-yıldızlı mavi AB bayrağı değil.)
Milli Marşı İstiklâl Marşı’dır.
(Beethoven’in İkinci Senfonisi değil.)

Başkenti Ankara’dır.
(Brüksel veya İstanbul değil..)

alper_bozkurd

• Ziyaretçi
Ynt: ANAYASA NE DİYOR!?
« Yanıtla #1 : 20 Temmuz 2007 »
Madde 1. Türkiye Devleti bir Cumhuriyet’tir. (Federasyon değildir).

Madde 2. Türkiye Cumhuriyeti….. Atatürk milliyetçiliğine bağlı, demokratik,lâik ve sosyal bir hukuk devletidir. (Şeriat devleti değildir.Manda ve himaye kabul edilemez).

Madde 3. Türkiye Devleti ülkesi ve milleti ile bölünmez bir bütündür. (Federe devletçiklere ve mozaiklere ayrılamaz.)
Dili Türkçe’dir. (Başka dillerde yayın ve öğretim yapılamaz.)
Bayrağı, şekli kanunda belirtilen beyaz ay yıldızlı al bayraktır. (12 havarili-yıldızlı mavi AB bayrağı değil.)
Milli Marşı İstiklâl Marşı’dır.
(Beethoven’in İkinci Senfonisi değil.)

Başkenti Ankara’dır.
(Brüksel veya İstanbul değil..)

Sayın Kök-Börü;
 Yüksek affınıza sığınarak söylüyorum ki;anayasamızın 2. maddesi ile ilgili çekincelerim vardır. Bunu her platformda da belirtmişimdir. Atatürk milliyetçiliğine bağlı ifadesi beni her zaman rahatsız etmiştir. Değiştirilemez maddelerdendir, hatta ve hatta teklif dahi edilemez. Benim bu konudaki merakım, acaba biz Türkçüler bu madde üzerinde nasıl anlaşmalıyız?

Çevrimdışı İgdirhan

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 20 Temmuz 2007 »
anayasamızın 2. maddesi ile ilgili çekincelerim vardır. Bunu her platformda da belirtmişimdir. Atatürk milliyetçiliğine bağlı ifadesi beni her zaman rahatsız etmiştir. Değiştirilemez maddelerdendir, hatta ve hatta teklif dahi edilemez. Benim bu konudaki merakım, acaba biz Türkçüler bu madde üzerinde nasıl anlaşmalıyız?

Anlamadığım şey;
Atatürk Milliyetçiliğinin neyi ,biz Türkçüleri rahatsız ediyor ?
Bizler; Başbuğ Atatürk'ün çizgisindeki milliyetçilik anlayışyla ,Türkçülüğümüzü tanımlamıyormuyuz  ?
Türkçülerin ;Atatürk milliyetçiliğiyle bir sorunu olamaz.
Atatürk Milliyetçiliiği demek ;Katışıksız Türkçülük ve hatta Türk Irkçılığı ,demenin ta kendisidir.
Başbuğ Atatürk'ü iyi anlayıp ,tanımak lazımdır.
Maalesef ;birçok kişinin bu noktada ,ciddi eksiklerinin var olduğu ,görülüyor.

TTK.

Başbuğ'un söylediği Türkçü ,Irkçı sözlerin yer aldığı köprü:

http://www.hunturk.net/forum/index.php/topic,1183.0.html 

alper_bozkurd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 23 Temmuz 2007 »
Sayın İgdirhan;
 Benim anlatmak istediğim, Başbuğumuz bile ben Türk Milliyetçisiyim derken, neden bunun Atatürk milliyetçisi ad altında yasallaştığıdır. Bunun böyle olmasını sanırım siz benden daha iyi biliyorusunuz. Bu konuda ciddi eksikliğim olduğunu zannetmemekle beraber sadece çekincelerim vardır. Bizim milliyetçiliğimiz inirgenemez diye düşünüyorum. O zaman bir Türkmen çıkar der ki; bende Saparmurat milliyetçisiyim derse o ırkdaşımıza nasıl cevap vereceğiz, ya da ben desem Oğuz Kağan milliyetçisiyim dersem, milliyetçi olmayacağım mı? Benim çekincelerim var derken bu konuda çekincelerim vardır. Atatürk milliyetçisiyim sözü beni rahatsız ediyor demekle bu konu hakkındaki çekincelerimi belirtmek amacıyla söylemişimdir.Kişisel olarak Atatürk milliyetçisi sözünü hiç  söylemedim. Atatürk'ünde dediği gibi "Bizler Türk Milliyetçisiyiz"

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #4 : 23 Temmuz 2007 »
Sayın İgdirhan;
 Benim anlatmak istediğim, Başbuğumuz bile ben Türk Milliyetçisiyim derken, neden bunun Atatürk milliyetçisi ad altında yasallaştığıdır. Bunun böyle olmasını sanırım siz benden daha iyi biliyorusunuz. Bu konuda ciddi eksikliğim olduğunu zannetmemekle beraber sadece çekincelerim vardır. Bizim milliyetçiliğimiz inirgenemez diye düşünüyorum. O zaman bir Türkmen çıkar der ki; bende Saparmurat milliyetçisiyim derse o ırkdaşımıza nasıl cevap vereceğiz, ya da ben desem Oğuz Kağan milliyetçisiyim dersem, milliyetçi olmayacağım mı? Benim çekincelerim var derken bu konuda çekincelerim vardır. Atatürk milliyetçisiyim sözü beni rahatsız etmiyor. Ancak kişisel olarak bu sözü hiç söylemdim. Atatürk'ünde dediği gibi "Bizler Türk Milliyetçisiyiz"

BAŞBUĞ Atatürk, Son Türk Başbuğudur. Bunu Merhum Saparmurat Türkmenbaşı'da(Mekanı Tanrıdağı'nda  KÜRŞAD'ın, BAŞBUĞ Atatürk'ÜN, ATSIZ ATAMIZIN yanı olsun) zaten kabul etmekteydi. Diğer Türk Cumhuriyetlerinin liderleride ona bu yüzden saygı duymaktadırlar. Dolayısıyla bu hususta zaten bir sorun çıkmaz. Böyle bir azınlık çıkarsada çoğunluk azınlığı, yok eder. Görüşünü dikte ettirir.

Anayasadaki Atatürk Milliyetçiliğinden kasıt, Biz Türkçülerin bu husustaki fikirleridir, başkalarının bunu nasıl yorumladığı, basın yayında ya da sosyal hukuk alanında nasıl tarif ettikleri, biz Türkçülerin Bakış Açısını yansıtmaması da çok mühim değildir.

ATATÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ = TÜRKÇÜLÜK

Umarım dediklerim net anlaşılmıştır !

TTK
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

alper_bozkurd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 23 Temmuz 2007 »
Irkdaşlarım; bu konuyu sanırım burdan tartışarak bir yere varamayacağız.Umarım yüzyüze geldiğimizde bu konuya açıklık getiririz. Benim anlatmak istediğim Türk milliyetçiliği ile Atatürk milliyetçiliği arasında fark mı var ki Anayasamızı Türk Milliyetçiliği tanımı konmadı. Anayasa hazırlanış aşamasını sizler benden daha iyi bilirsiniz.Benim bu konuda ki çekincem Atatürk son başbuğdur,ama milliyetçilik kişiye indrgenemez.Bunu yerine Türk Milliyetçisi desek daha iyi olmazmıydı herşey. Mesela şu an herkes Atatürk milliyetçisiyim demekte, o halde bunlar Türkçü mü? Atatürk milliyetçisi tanımı anayasa hukukuna göre bütünleştirici bir tanımdır. Yani azınlık olmayan(anayasaya göre) kürtler, çerkezler, boşnaklar v.b. gruplar Atatürk milliyetçiliği çerçevesinde tutulmuşlardır. Şu an bile ülkemizin çoğu Atatürk Millliyetçisiyim demektedir. Ozaman kısa bir mantıkla gidersek bu kişilerde Türkçü'dür. Şunu da belirtmek isterim ki; ben sonuna kadar Atatürkçüyüm. Ancak Türk Milliyetçisiyim.
SAYGILARIMLA;

Çevrimdışı ASİL-KAN

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #6 : 23 Temmuz 2007 »
Yeni anayasa getirilince, önceki hükmünü kaybeder. Yeni hükümetin ilk işi "sivil" bir anayasa (!) AKP'nin adayları içerisinde anormal derecede hukukçu vardı zaten. AKP+DTP+Muhsin+Mesut da anayasayı değiştirecek çoğunluğa sahip...

Bu gemi batar!

Kök-Börü

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 23 Temmuz 2007 »
Irkdaşlarım; bu konuyu sanırım burdan tartışarak bir yere varamayacağız.Umarım yüzyüze geldiğimizde bu konuya açıklık getiririz. Benim anlatmak istediğim Türk milliyetçiliği ile Atatürk milliyetçiliği arasında fark mı var ki Anayasamızı Türk Milliyetçiliği tanımı konmadı. Anayasa hazırlanış aşamasını sizler benden daha iyi bilirsiniz.Benim bu konuda ki çekincem Atatürk son başbuğdur,ama milliyetçilik kişiye indrgenemez.Bunu yerine Türk Milliyetçisi desek daha iyi olmazmıydı herşey. Mesela şu an herkes Atatürk milliyetçisiyim demekte, o halde bunlar Türkçü mü? Atatürk milliyetçisi tanımı anayasa hukukuna göre bütünleştirici bir tanımdır. Yani azınlık olmayan(anayasaya göre) kürtler, çerkezler, boşnaklar v.b. gruplar Atatürk milliyetçiliği çerçevesinde tutulmuşlardır. Şu an bile ülkemizin çoğu Atatürk Millliyetçisiyim demektedir. Ozaman kısa bir mantıkla gidersek bu kişilerde Türkçü'dür. Şunu da belirtmek isterim ki; ben sonuna kadar Atatürkçüyüm. Ancak Türk Milliyetçisiyim.
SAYGILARIMLA;

Konuyu sizden başka tartışan yok!Otağ yöneticileri sorunuzu tam olarak cevaplamış..Kimin ne olarak ne düşündüğü önemli değil!Anayasamızda herşey açık ve net olarak belirtilmiştir.

Cumhuriyetimizin temellerini atan ve ilk Cumhurbaşkanımız olan Atatürkün adı ile milliyetçiliğin anılması neden sizi rahatsız ediyor?!!! 

alper_bozkurd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 23 Temmuz 2007 »
Sayın Kök-Börü;
Başbuğumuz Atatürk'ün adını milliyetçilik ile anılmasından ne ben ne de başka kimse rahatsız olabilir. Buna kimse cesaret dahi edemez.Benim anlatmak istediğim başka bir şeydi, sanırım  yanlış anlaşıldı. Onun için bu konuyu daha fazla uzatmıyorum.