Gönderen Konu: Leyla Zana Kürdistan eyaleti istedi!!!  (Okunma sayısı 12921 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alper_bozkurd

• Ziyaretçi
Ynt: Leyla Zana Kürdistan eyaleti istedi!!!
« Yanıtla #20 : 24 Temmuz 2007 »
Irkdaşım; son yıllarda Mersin'e bir göç olduğu doğru, ancak Mersin'de azımsanmayacak derecede Türk nüfusu vardır. Çoğunluk Türk'tür. Ben Mersini çok iyi bildiğim için söylüyorum. Özellikle Tarsus, Silifke, Anamur, Erdemli, Aydıncık yöreleri tamamıyla Türkmen'dir. Herkes şundan emin olsun ki yeryüzünde Türk'ü olduğu her yer bizim vatanımızdır. Seçimler de göstermiştir ki; Mersin'de bağımsız aday çıkmamış Türkmenler MHP de birleşmiş ve MHP birinci parti olmuştur.

Çevrimdışı Noyan

• Yeni Üye
  • *
  • Yaradılışta ki ayrıcalığım TÜRK olmak
« Yanıtla #21 : 24 Temmuz 2007 »

Irkdaşım Mersindeki Türkmenler Mersin'e sahip çıkmıştır. Teşekkürler Mersin...

Belediye başkanının konuşmasını dinlemiştim bir radyoda..
MERSİN ile alakalı olarak..

Her pamuk döneminde ( ADANA dahil ) doğudan gelen tarım işcilerinin yaklaşık 15-20 yıl boyunca %10-15 civarının her sene yerleştiğini..
( Yani 2007 de 100 işci geliyorsa.. Memeleketine 85'i geri dönüyor 15'i yerleşiyor )

Bunun bu şekilde yıllardır devam ettiğini.. Her kürdün mersinde böylelikle bir akraba evi olduğuınu..
Sonra köylerinden göçen yüzbinlerin bu akrabalar aracılığı ile boş buldukları arsalara gecekondular yaptıklarını..

Mersinin ikliminin ılımanlığı sebebi ile gecekonduda yaşamın kolay olduğundan burayı tercih ettiklerini..

Böylelikle 500.000 civarında göç alındığını.. Artık kolonilerin oluşmaya başladığını..
Alt yapının iflas ettiğini.. (Özellikle gecekondu kürt bölgelerinde)
Malesef mersinin artık bir kürt şehri olma yolunda hızla ilerlediğini anlatıyordu..

Ve bunuda birçok yerde doğruluyorlar..
--Hiç MERSİN'e gitmedin bilmiyorum.. Yalan yok.. Ama böyle olduğunu herkez anlatıyor--

Tüm şehirlerde ilçelerde aynı tehlike mevcut ,bu bilinçle bunlara ev kiralamamak işyerlerinden alışveriş etmemek ve iş vermemek gerekir düşüncesindeyim istenilmediklerini hissetmeleri gerek.Diğer etnikler içinde  bu çerçevede bir yol faydalı olur sanırım .
Yaradılışta ki ayrıcalığım TÜRK olmak

tungatonyukuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 24 Temmuz 2007 »
alper_bozkurd kandaşıma katılıyorum.Eğer mersin halkı seçse bağımsız kürt leri seçerdi.

yedikule

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : 26 Temmuz 2007 »
alper_bozkurd kandaşıma katılıyorum.Eğer mersin halkı seçse bağımsız kürt leri seçerdi.

Mersinde pkk destekli bağımsız vekiller seçilemedi doğru..
Fakat..

48.405 py alan pkk yanlısı bağımsız vekil adayı Miroğlu..
309 oy ile milletvekili seçilemedi.. ( 309 oy ile seçilemedi )

Sonuçlara itiraz etti.. Oylar tekrar sayılıyoır..

alper_bozkurd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 26 Temmuz 2007 »

Mersinde pkk destekli bağımsız vekiller seçilemedi doğru..
Fakat..

48.405 py alan pkk yanlısı bağımsız vekil adayı Miroğlu..
309 oy ile milletvekili seçilemedi.. ( 309 oy ile seçilemedi )

Sonuçlara itiraz etti.. Oylar tekrar sayılıyoır..

Irkdaşım neden hala Mersin üzerinde bukadar duruyorsun. Orda Kürt nufusu fazla tamam. Ama Mersin Türkmen şehridir. Asla onların dediği gibi ikinci Diyarbakır olmayacaktır. İtiraz oldu sonuçlandı. Sonuç ne biliyormusun MHP nin oylatrı biraz daha arttı:) Mersin üzerinde bu kadar durmayın. Mersin görevini yapmıştır. Bütün topraklar bizimdir. tek hakimiyet Türk'ün olana dek mücadelemiz sürecektir.

yedikule

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : 26 Temmuz 2007 »
İlla Mersin'i Kürt şehri göstermek istiyorsan

Andam o nasıl söz..
Çok ayıp ettin.. Olurmu hiç öyle şey..

Ben sadece MERSİN'imize yapılan göç olayına değinmek istemiştim..

alper_bozkurd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : 26 Temmuz 2007 »
Andam sadece Mersin'de değil bütün topraklarımız o kırmalarla doğru. Benim anlatmak istediğim Mersin o kırmalara geren cevabı her platformda vermiştir. Çünkü onlar Mersini aklı sırasınca Diyarbakır gibi görüyorlardı. Malesef İç Anadolu özellikle de Karaman Arap ve Kürt Partisine oy vererek bizi derimden yaralamıştır. Kürt göçü olmayan bir yer ancak yaptıkları ortadadır. Umarım yaptıkları hatayı farkederler.

Çevrimdışı Almıla

• Türkçü-Turancı
  • Gökbörü Asena Gençlik
« Yanıtla #27 : 26 Temmuz 2007 »
Öncelikle Leyla Zana gibi adiyi insan yerine koymak ve düşüncelerini okumakla hata yaptığımı düşünüyorum.Bu ülkeyi bölünmez bir bütün olmaktan alıkoyacak güç olduğunu sanmıyorum.Bizim eski geçmişte Kürşad,yakın geçmişte ise Atatürk gibi önderlerimiz vardı ve bu konuda yeterince bilinçli Türkler olduğumuzu düşünüyorum.Bırakın bu adi kürtler ve yandaşları konuşsun dursun.Elbet yakın zamanda susturulacaklar!!!Zaten zamanında osmanlı devletinin yaptığı en büyük hata menfaatleri için bütün ırklarla kardeş gibi yaşadığını sanmak ve tüm milletlere hoşgörü ile yaklaşmak değil midir?Sırf bu yüzden çökmemiş midir?Atalarımızın yaptığı hatayı yapmamamız gerekli diye düşünüyor ve tüm kandaşlarıma esenlikler diliyorum...
YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN, CİHAN SENİNDİR!