Gönderen Konu: ORTAK, KALLEŞTEN HABER; 7' DEN 77' YE HEPSİ SORUNLU. HER MİLLET ASKER OLAMAZ...  (Okunma sayısı 3782 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DEDEM KORKUT_ASYA

• Türkçü-Turancı

İlahi adalet
İşgal ettikleri Irak’ta savaştıktan sonra ülkesine dönen 450 ABD askeri, bunalıma girerek intihar etti.

İşgalcilerin vahim sonu: İNTİHAR
Irak ve Afganistan işgalinde görev   sırasında ve döndükten sonra yüzlerce askerin intihar ettiği ortaya çıktı .
Irak ve Afganistan’ı ‘demokrasi ve özgürlük’ adı altında işgal ederek, güller ile karşılanacaklarını düşünen emperyalist güç Amerika, Vietnam’da olduğu gibi fena yanıldı. İki ülkede de büyük bir direnişlerle karşılaşan ABD askerleri psikolojik bunalıma girdi. Kimi askerler daha görev başındayken intihar ederken, kimisi de evlerine döndükten sonra canına kıydı. Amerika’da yapılan ve halen devam eden bir araştırmada, Afganistan’da işgalin başladığı 7 Ocak 2001’den 2005 sonuna kadar olan dönemde ordudan ayrılmış 283 askerin  intihar ettiği belirlendi.

Vietnam gibi
Savunma İnsan Gücü Veri Merkezi’ne göre, işgallerin başlamasından beri Irak ve Afganistan’da 147 asker intihar etti.  Böylece, savaş bölgesinde intihar edenlerle ülkelerine döndükten sonra intihar edenlerin sayısının toplam 430’u bulduğu belirtildi. Irak’ta intihar oranının 2006’da her 100 bin askerde 17,3’e çıktığı ve bunun son 26 yılın en yüksek oranı olduğu vurgulandı. 1965-1973 yılları arasında yapılan Vietnam savaşı ve sonrasında da psikolojileri bozulan yüzlerce ABD askeri intihar etmişti.

Diplomatlar isyanda
Bu arada Amerikalı diplomatlar da artık işgal altındaki Irak’ta görev yapmak istemiyor. Washington Post gazetesi, Dışişleri Bakanlığı’nın Bağdat’taki münhal görevlere başvuru olmadan da atama yapabilmek için 26 Ekim’de açıkladığı yeni politikaya  isyan eden diplomatların, Irak’ta çalışma emrini “potansiyel idam cezası” olarak gördüklerini ve Irak’a gitmek istemediklerini yazdı. Amerikan diplomasisinde 46 yıldır görev yapan bir diplomat, “Bağdat’a gitmek idama mahkum edilmek gibi bir şey” dedi. Gazeteye göre, bu politika değişikliği konusunda personeli aydınlatmak amacıyla bakanlıkta yapılan toplantıda, bazı diplomatlar Bağdat’taki Amerikan büyükelçiliğinin önemini kaybettiği görüşünü savundu ve yanlarına muhafız almadan dışarı bile çıkamadıklarını belirterek, bu şartlar altında nasıl görev yapacaklarını sordular. Bazı diplomatlar da savaş bölgesine gönderilmeden önce kendilerine özel eğitim verilmemesini eleştirdi.

Beş bin kayıp
Amerika Irak’ta direnişçilere karşı kayıp vermeye devam ediyor. Bağdat’da dün 2 ABD askeri daha öldürüldü. Irak ve Afganistan işgallerinin başlamasından beri öldürülen Amerikan askerlerinin sayısı 5 binin üzerinde.

02/11/2007  03:22 

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Masum,irak halkinin,savunmasiz sivillerine yaptiklari,insanlik disi iskencelerin,vicdan azabina dayanamayip,intihar etmislerdir,son coniye kadar,intiharlarin devami temennisiyle.TTK
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı topuz

• Türkçü-Turancı
7,8 yaşındaki kız çocuklarının ırzına tecavüz eden, ya da bu tecavüzleri görmezden gelmek zorunda kalan; zevk için sokaktaki Araplara ateş eden, işkencehanelerde görev yapan bu kan emici köpeklerden bir kısmında, bir kaç vicdan kırıntısı kalmış sanırım.

İntihar eden abd eskerleri, insanlıklarından utanarak, yaşamlarına son verenlerdir.

Umarım bütün abd askerlerinin sonu böyle olur...

Tanrı Türk'ü korusun!..
Kızıl Elmada Buluşalım!..

Çevrimdışı kızıltamu

• Türkçü-Turancı
İt te ölse kardan çakalda ölse kardan.
Ya Susturacağız Ya kan kusturacağız

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
  • Inançu Apa Yargan Tarkan Köl Tigin
    • Steppe History Forum
Beter olsun Amerikan itleri.

Türük Oguz begleri bodun eşid: üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türük Bodun iliŋin törügün kim artatı utaçı erti? Türük Bodun ertin, ökün!

Çevrimdışı tankuty

• Türkçü-Turancı
  • **
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
ATA, YA MEKTUP

Atam, Atatürk: sizin resminizi bugüne kadar hep ya kitaplarda ya da duvarlarda gördüm. ilk kez size ve sizin manevi şahsiyetinize bukadar yakınım. şu an hisstetiklerimi kelimelere dökmek inanın,ki imkansız. yalnız şunu diyebilirim ki sizin gençliğe hitabenizde de dediğiniz gibi damarlarımdaki asil kan sanki vucudumdan fırlayacakmışcasına kaynıyor ve kalp atışlarımın sesi Anıtkabirin salonun da yankılanıyor. sizin huzurunuzda kendim adıma and içerim ki, ölünceyedek Laik Türkiye Cumhuriyetini, ilke ve inklaplarımızı, iç ve dış güçlere karşı her koşulda savunacağım Ne mutlu Türküm diyene!

10 kasımda Ankarada, Anıtkabirde, Ata,mızla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile buluşuyoruz

"Benim hayatta yegane fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir."

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Çevrimdışı ULUTÜRK

• Türkçü-Turancı
Amerikalılar kendilerini dünyanın en iyi askerleri ordularınıda teknolojilerine güvenerek dünyanın en kuvvetli ordusu sanıyorlar.Ben bunun böyle olduğunu bizzat adana incirlikte gördüm.Halbuki hakikat bambaşkadır Amerikan askeri ölmekten çok korkar ğöğüs ğöğüse asla çarpışamaz uzaktan mermi roket yağdırır savunmasız masumları kurşuna dizer her yaştan kızlara kadınlara tecavüzde çok mahirdirler yağmadada üstlerine yoktur bir tek savaş meydanında marifetleri yoktur.Korede de Vietnamda da kübada da bu hep böyleydi.