Gönderen Konu: SURİYE TÜRKLERİ  (Okunma sayısı 17223 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
Ynt: SURİYE TÜRKLERİ
« Yanıtla #20 : 19 Kasım 2007 »
Farabi'nin bütün çalışmaları İslam üzerine değildir.Matematiğe ve fiziğe bir çok yeni buluşlar eklemiştir.Tüm Dünya tarafından sayılan bir TÜRK bilim adamıdır(sadece din bilimcisi değildir yani).Sanırım Fârâbî'yi Mevlana ile karıştırıyorsunuz.Hem sadece din bilimcisi olsa dahi,bu Türk'ün İslam'ı yücelttiğine bir kanıttır ki;Türk bununla gurur duymalıdır.Düşünürseniz şunu görebilirsiniz:Arab kendi dinini yüceltemiyor bilimsel bir açı kazandıramıyor ama Türk onu yüceltebiliyor ve bilimsel bir açı kazandırabiliyor.Bu demektir ki;Türk,din biliminde de,matematik biliminde de çok önemli şahıslar yetiştirmiş bir ırktır.Bunda üzülecek,kızacak ne var?Türkçüyüz diye,İslam'dan kalan bütün geçmişimizi silecekmiyiz?Fârâbî İslam bilimcisiydi diye diğer işlerini çöpe mi atalım?Her Türkçü'nün kendi fikri vardır ve olmalıdır ama Türkçülük din düşmanlığı değildir keza,Türkçülük din değildir.
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #21 : 19 Kasım 2007 »
Dini tartismalar hep cikmaz sokak,Atsiz ata bu konuda,medeni insanlar dini tartismaz demistir.Tarihe mal olmus hangi Türk büyügü olursa olsun,irkima bir faydasi varmi yokmu? beni o ilgilendirir,gerisi lafi güzaf TTK
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #22 : 19 Kasım 2007 »
Beni anlamıyorsunuz.Ben din tartışmasına girmedim dikkat ederseniz.Fârâbî sadece din bilimcisi değildir dedim ve Türkçülüğün dinlere mesafesinden bahsettim.Türkçülük her dine eşit durumdadır(satanizm hariç).Bu ilkeyi göz önünde bulundurunuz.Zira, Ord.Prof.Dr Zeki Velidi Togan'da çok büyük bir Türkçüdür ancak dinine çok bağlı bir müslümandır bunlarıda göz önünde bulundurunuz.Fârâbî TÜRK bir bilim adamıdır ve tek çalışma alanı din değildir.
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #23 : 19 Kasım 2007 »
Türkcülügün her dine esit mesafede oldugunu sanmiyorum,gök Tanri dinine daha yakin olduguna inaniyorum,bu üyelik sözlesmesinde aciklanmistir Gök Tanri samanizm disindaki inanclarin söz konusu olmasi men edilmistir.Farabi konusunda belirttiginiz gibi,matematikci fizikci ve din alimi TTK

TANRIKUT.

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #24 : 19 Kasım 2007 »
4-Türk bir bütündür. Türk din ve mezhep ayrımcılığı ile bölünemez (ama sen şu anda Fârâbî'yi Türk'lükten men ediyorsun.Tek bahanende O'nun müslüman olması).

5- Dini konular hakkında görüş bildirilemez, yorum yapılamaz. Ancak Şamanizm,
Gök Tengri gibi Türk'ün eski dinleri bunun dışındadır(Burada kimse zaten İslam dini iyidir veya kötüdür diye yorum yapmadı.Gök Tengri dini milli dinimizdi ve bu din içerisinde tamamıyle saf bir Türk kültürünü yaşatır.Gök Tengri inancına olan ayrıcalık bundandır.Yoksa bu sitenin din yayma gibi bir amacı yoktur.Gök Tengri dininin ayrıcalığı kendimizin aynası olduğundandır.).
Saparmurat Türkmenbaşı

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #25 : 19 Kasım 2007 »
Farabi Türk degildir diye bir ifade kullanmadim,dünyanin Türk olarak kabul ettigi bir alim,ben Türk degildir demis olsam bile,Türklügünden bir sey kaybetmez,bu konu benim acimdan kapanmistirTTK

TANRIKUT.

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #26 : 19 Kasım 2007 »
       Hey güzel Tanrım bana sabır ver.Tamam güzel andam sen haklısın.Ben yanlış anlamışım seni kusura bakma.Yemin ederim ki,otağdan soğutuyorsunuz beni bazen.Diyorum yazmayacağım,dayanamıyor yazıyorum sonrada işin içinden çıkamıyorum.

Bazen eleştiriyordum otağ yöneticilerini ''Bu kadar sert olmalı mıyız?'' diye.Bence dahada sert olmak gerekiyormuş.Göbeğim çatladı bir şeyler anlatacağım diye aldığım yanıta bak.Hey güzel Tanrım sabır ver sen bana.
Saparmurat Türkmenbaşı

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #27 : 19 Kasım 2007 »
Cok sinirlisin keskin sirke kendi kabina zarar verir Yukarda kullandigin ifadeler degil Türkcüye,sentezciye bile yakismaz,neyi paylasamiyoruz? Göbegin catlamis,tanri sabir versinmis,bu sözleri,kendi irkdasina kullaniyorsun,düsmanina degil.Bu sözlerinden dolayi,taktir ettigim bir yorumcu olmana ragmen seni kiniyorumTTK

TANRIKUT.

Çevrimdışı Temir Yalıg

• Türkçü-Turancı
  • TÜRK'ÜM BAŞKA ÜNVAN İSTEMEM
« Yanıtla #28 : 19 Kasım 2007 »
Başlık amacından saptığı için kilitlenmiştir.
TÜRK IRKI SAĞOLSUN!