Gönderen Konu: Tarihden küçük bir ders!  (Okunma sayısı 4502 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Andarkan

• Türkçü-Turancı
  • **
Tarihden küçük bir ders!
« : 14 Mayıs 2011 »
Merhabalar soydaşlar,kürt sorunuyla boğuştuğumuz günlerde tarihten ders almanın faydalı olacağına inanıyorum,bu yüzdenbir bilimsel çalışmanın kısa ama önemli bir metninden öğrendiklerimi sizinle paylaşmak istiyorum.Öncelikle kürtlerin dili farsi bir dildir,genelde farsçanın davarcası diye tabir edilir,yani hint-avrupa dil grubuna girer.Ve duymuşsunuzdur belki,kürtler atalarının hurri denen  anadolu da yaşamış bir kavim olduğunu ileri sürer,ki öyledir,oğuz boyu falan değillerdir kesinlikle.Ama bu hurrilerin konuştukları diller aramice (hami-sami dil ailesine girer) ve akad dilidir,yani kürtlerin bugün konuştukları dille alakası yoktur.Milattan önce 1200 dolaylarında hurrilerin yaşadığı bölgeye hint-avrupa kavimleri,yani aryani kavimler saldırmıştır ve de işgal etmişlerdir,metinde yazdığına göre sayıca az olmalarına rağmen bu hurrileri dağıtmışlardır.Buradan  kürtlerin Türkçemizle alakası olmayan bugünkü farsi kürt dilinin bu hint aryan kavimlerden öğrendiğini anlayabiliriz.Lakin araştırmada belirtildiği üzerekürtlerin genetik kökenihurriler olup,bu işgalcilerle kürtlerin hiç bir genetik bağı yoktur.Sayıca az olup davar sürülerini dağıtmalarının yanında,bu mahluklarla soylarını karıştırma hatasına kesinlikle düşmemişlerdir.Sadece dillerini öğreterek bunları medenileştirmeye çalışmışlardır ama bu hareketlerinin sonuçsuz kaldığını,hiçbir faydasının olmadığını bugünkü kürtlere bakarak anlayabiliriz.Benim buradan çıkardığım sonuç ne onlarla karışarak genlerimizi bozmaya tenezzül etmememiz,ne bu mahluklara Türkçe öğreterek  onları medenileştirmek gibi beyhude bir çaba içerisine girerek zamanımızı boşa harcamamamızdır.

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1034/j.1399-0039.2001.057004308.x/abstract

Yalnız aynı çalışma kürtlerin aryan ırka dahil olmadığını söyleyip,bizim kürtlerle akraba olduğumuzu  da ekliyor. Avrupa'lılar kürtlerle bir akrabalıkları olmadığını belirtip kara lekeyi bizim alnımıza çalıyorlar.