Gönderen Konu: Töre cinayetleri kürtlerin sorunu  (Okunma sayısı 9477 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Almıla

• Türkçü-Turancı
  • Gökbörü Asena Gençlik
Ynt: Töre cinayetleri kürtlerin sorunu
« Yanıtla #10 : 04 Mart 2012 »
Alıntı
Cinayetleri mi savunuyorsunuz? TCK ortada duruyor!

Medya hergün empati yapalım diyor.
Bende aynı şeyi farklı duruma uyarlıyorum; ben milleti cinayete, 'suça' teşvik etmiyorum, herkes bildiğini yapıyor sonuçta.
Milletin ruhuna hükmetmek isteyen medyayı eleştiriyorum. Adamlar bunu yaparken, Töre kavramı üzerinden Türklükede saldırıyorlar. Bir taşla 8 kuş...

Demişsiniz ama Türkistan Ordusu Anda,

Alıntı
Bunu ne amaçla yapıyor?
Namus cinayetlerine karşı oldukları için...
Yani adam kendisini aldatan karısını "temizliyor"... Veya sülalesini rezil eden gay'i vuruyor...
Medya bunları kötü ilan ediyor...

Akla şu soru geliyor... Bu medyadaki liboşlarla solcuların hepsi godoş, ensest filan mı?
Niye bu kadar şoke oluyorlar?

Sözlerin resmen kürtlerin işledikleri suçları hoş görmek demektir.
Ne kadar zorlasam da yukarıdaki sözlerinden başka anlamlar çıkartamadım.
Yani kusura bakma ama bu sözler TCK'yı yok saymak ve kürtlerin devlet otoritesini bir yana bırakıp kendi adaletlerini kandilerinin sağlamalarını kabul etmek demektir.
TTKvY.
YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN, CİHAN SENİNDİR!

Çevrimdışı Türkistan Ordusu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #11 : 04 Mart 2012 »
Kürtlerden bahsetmiyorum.
Türkler arasındaki namus cinayeti olaylarından bahsediyorum; ve bunların Kürtler arasından gelen tuhaf 'töre cinayeti' haberleriyle bir sunulmasından bahsediyorum. Tabii bu sebepten dolayı, töre olgusunun imajı bozuluyor diyorum.

İleri! İleri! Türkistan erleri!
Senin için ölürüz Türkistan illeri...

(Türkistan Lejyonu'nun anısına atfendir).

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #12 : 04 Mart 2012 »
Töre, gelenek, görenek, örf ve adet gibi kavramların hepsi içine alan geniş kapsamlı bir terim.

O halde Töre´nin kürtlükle ne alakasi var ? Namus veya yaptiklari namussuzluklari maskelemek icin bula bula bizim Töremizimi buldular ? Aslinda bunu süphesiz bilincli olarak ,yüce irkimizi Töre katilleri gibi göstermek icin istismr ediyorlar . Itin kürtün yaptigi vahset Töre cinayeti adi altinda ,bizim hesabimiza yaziliyor ! Bir kere ister it olsun ister kürt ,isterse herhangi baska  etnik yapi olsun ,Töreli insanlar olmus olsalardi asirlarca yüce irkimizin köpekligine tabii olurlarmiydi ?  Sömürgenin esaretin Töresi olmaz .
Ayni sekilde bagimsizligimizin simgesi olan Ergenekon destanini da terörle yan yana getirip yüce milletimizi terörist olarak damgalamaktan utanmadilar cekinmediler . Madem hayali bir örgüt icad etmek zorunda kaldilar , Ergenekondan baska bir isim bulamadilarmi ? Bir insan Türkün destanini ,  hayali Terör örgütüne isim  yapiyorsa ,töresini itin kürtün ugursuzun isledigi suclara kilif yapiyorsa ,alcaklik derecesini ne ile ölcmeliyiz ?

ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #13 : 05 Mart 2012 »
Bunlara ilave olarak,

Ziya Gökalp, "Türk Töresi" adlı eserinde töre sözcüğünün kanun, müessese (kurum), kaide, kural, atalardan kalan bütün kaidelerin mecmuu (toplamı), yazılmış yasalar, yazılmamış teamüller, hars (kültür), hukukî, dinî ve ahlakî kurallar anlamlarına da geldiğini belirtir.
Türkiye'ye ihanet edenler cezalandırılmalıdır!