Gönderen Konu: selamlar budunuma!  (Okunma sayısı 2952 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kaskay_Babek

• Türkçü-Turancı
  • **
selamlar budunuma!
« : 21 Şubat 2007 »
Ben Kaskay Türküyüm :asker:. Benim atalarim azerbaycan'dan anadoluya göc etmis ondan'da benim Azerbaycanla cok büyük yakinligim var. azerbaycan türkcesi ana dilim kimi düsür  :-D
Gerekirse daha uzak zamanlara gide bilirim ama bunu kisa özetle vermek istiyorum. Kaskaylar bugün Iran'nin güneyinde yasiyan bir Türk boyudur. Kaskaylar diger Türk boylarla yasayip kaynasmis olduklari icin bunlari Iran disinda bulmak zor ama tarihi bilgilere sahip olan boyunu bilir!
Memleket olarak Denizli'nin bir kasabasindan geliyorum.Biir irkdasiniz olarak, aranizda bulunmaktan dolayi mutluyum.Tüm paylasimlarimizla birlikte olmak dilegiyle...

Tanri Türkü Korusun!
 :turan:
Bir ayağı okyanusta, Öbür ayağı Hazar'da olan dev,
Mete Han'ın ta kendisiydi. Çin duvarında yankılanan ses
Onun askerinin sesiydi:
Üze tengri temür çıda, oklar birle bir bulut,
Başbuğumuz Tanrıkut'tur Tanrıkut'tur Tanrıkut !

Çevrimdışı gokturkkagan

• Yeni Üye
  • *
Ynt: selamlar budunuma!
« Yanıtla #1 : 21 Şubat 2007 »
Ben Kaskay Türküyüm :asker:. Benim atalarim azerbaycan'dan anadoluya göc etmis ondan'da benim Azerbaycanla cok büyük yakinligim var. azerbaycan Türkcesi ana dilim kimi düsür  :-D
Gerekirse daha uzak zamanlara gide bilirim ama bunu kisa özetle vermek istiyorum. Kaskaylar bugün Iran'nin güneyinde yasiyan bir Türk boyudur. Kaskaylar diger Türk boylarla yasayip kaynasmis olduklari icin bunlari Iran disinda bulmak zor ama tarihi bilgilere sahip olan boyunu bilir!
Memleket olarak Denizli'nin bir kasabasindan geliyorum.Biir irkdasiniz olarak, aranizda bulunmaktan dolayi mutluyum.Tüm paylasimlarimizla birlikte olmak dilegiyle...

Tanri Türkü Korusun!
 :turan:

Aramıza hoşgeldin soydaşım.
Bu milleti kimse hakaret ederek imtihan etmeye kalkmasın, daha fazla sabrını zorlamasın, germesin. Hakaret eden hakaret bulur ve bu hakarete de katlanmalıdır. Bu millete hakaret etmeye hevesli olanlara hatırlatırız ki; ”Bugüne kadar Türk’e hakaret eden tüm diller yerinden koparılmıştır, bundan sonra da kopartacak bir irade bu milletin cevherinde saklıdır”. YASAYLA DEĞİL;KANIYLA TÜRK