Gönderen Konu: Size Göre Sevinc Bana Göre Hüzün Ramazan  (Okunma sayısı 2421 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Delikurt38

• Tanri Türkü ve Türk Yurtlarini Korusun
  • Türkçü-Turancı
Bildigniz gibi Müslümanlarca 11 ayin Sultani sayilan Ramazan ayindayiz Bende bir Müslüman olarak Diger Müslüman Kandaslarimin andaslarimin Ramazanini kutlar;Ramazan ayinin tüm Türk Dünyasina hayirlara vesile olmasini dilerim. Her yil icimde hüzün olan Ramazan ayi bu senede icimde bir burukluk oldu  bazen yaptigim gibi duygularimi toplayarak amatörce yazdim. Sizlerlele de paylasmak istedim yazimi Fikirlerinizi bildirirseniz iyi veya kötü yönde sevinirim.

11 ayin Sultani Ramazan geldi.Hepimizi bir sevinc kapladi Sahurlarimizda cesit cesit yemekler Iftarlarimizda en hos en lezzetli yemekler. Ardindan dilimizin döndügünce Sükür .Ramazan ayinin güzel bir yanida Teravi Namazlari Özellikle Avrupada yasiyanlarin Teravi Namazi sebebi ile camiilerde toplanarak kaynasmalari bence. Orucu anlatirken Orucun ac kalmak icin degil acligi anlamak icin oldugnu anlatiriz ve Fakir Ülkelere yardim seferberligne baslariz Basta Filistin arikan Somali Ve Digerleri.Elbette yapilan yardimlar Allah Rizasi icin kimsede bu yapilan yardimlari yadirgayamaz kinayamaz. Fakat ne yazikki Unutulanlar var Ahi alinanlar var. Haykirislari inatla duyulmiyan mahsunlar Var Allah katinda o mahsunlarin hakkini nasil verecegiz hic düsündünüzmü?? Yarin Yarabbi ben sikayetciyim Benim cigligimi duymadilar bana yardim etmediler birak yardim etmeyi adimi bile anmadilar dediklerinde hangi delige saklanicaksiniz Allah katinda Nasil hesap vericeksiniz?? hic düsündünüzmü Sormiyacaklarmi Yarabbi bizim Günahimiz neydi sucumuz arap ve Afrikali degilde Türk olmakmiydi Kizil Komonistin Baskilarina Kürt yahudisinin Baskilarina engellemelerine mani olup senin emirlerini Bir Türk Müslümani Olarak yerine getirmekmiydi bbizim günahlarimiz dediklerinde ne cevap vereceksiniz. Kimden bahsediyorsun diye sordugnuzu duyar gibiyim Öyle ya 200 yili askin bir süredir unutuldular. Bahsettigim Öz Kardesimiz Türkmenler Öz Kardesimiz Kirgizlar ve Öz Kardesimiz Uygur Türkleri hatirladinizmi ??? Hatirladinizmi Uyguru sizlerin Cinli gördügü cin isgali altinda olan DoguTürkistani yani asil Ana Yurdumuzu?? Zorlaniyorsaniz biraz daha yardimci olayim sizlere Adini Duymussunuzdur Rabia Ana diye bilinir Rabia Kadir Cinin bir numarali Devlet Düsmani ilan ettigi yillarca hapis yattiktan sonra Türkiyemize gelmek isteyen gelemeyen vize engeli koydugumuz su anda Amerikada yasayan Rabia Ana Onun Dogdogo yasadigi Topraklardan bahsediyorum. Biraz daha yardimci olayim Korkusuna Cin Seddi cekilen metehanin Kürsadin Torunlarindan bahsediyorum. Durun Durun Cok uzatmiyacagim Sadece Bu Kutsal ayda bu Kardeslerimizin Zorluklarina deginecegim biraz o kadar. Amacim kimseyi elestirmek te degil yaydirgamakta degil sadece hatirlatmak belki bir kisi dualarinda onlarida hatirlar diye Cünkü Peygamber efendimizin bir Hadisi Serifinden Imanin en Zayifinin bir zulüm gördügünde kalbinden buguz etmek oldugunu biliyoruz. Kuran okumak, Namaz kılmak, oruc tutmak… Kısacası Müslüman olmak suctur Dogu Türkistan’da. Basini istedigin gibi Örtemezsin Camiye gidip Namaz Kilamazsin Cami Önlerinde Özellikle Cuma günleri Mübarek günlerde ve Ramazan ayinda Cami Kapilarinda Etten Duvar Örüyor Kizil Cin Özellikle Ramazan ayinda Müslüman Cocuklarin okuduklari okullarda cocuklar oruc tutmasin diye Bedava yemek dagitiliyor yemeyen cocuklar en agir iskencelere mahrum kaliyor.Sahura Kalkanlarin tesbiti icin Müslüman ailelerin kapisinda Cin Polisi bekliyor.Özellikle Uygur bölgesinde uygulanan bir sistem gelistirdi cinliler 10ar ailelik bölümlere böldü mahaleleri bu Ailelerden birtanesi Oruc tutsa 10 ailede birden cezalandiriliyor Hemde Cezalarin en agiri iskencelerin en agiri ile. Daha yazilabilecek okadar cok sey varki anllatilacak okadar cok eziyetleri varki yazmaya kalksam ne siz okursunuz Nede yazmaya satirlar yeter Sizleri bilmem ama Benim yüregim sizliyor Icim kan agliyor hem cektikleri eziyetlere hemde onlardan baska Afrikali arap Müslümanlarin Gündemden düsürülmüyorken onlara sirt dönülmesinden adlarinin bile anilmamasindan Bir duanin bile onlara cok görülmesinden Yüregim sizliyor daha henüz Ramazanin basindayiz Fakat Gelen Bir Bayramin esigindeyiz bizim cocuklarimiz bayrami yasarken onlar boyunlari bükük kalicak belkide bayram yaparken yakalanicak Köle pazarinda satilacaklar sayet bir kiz ise defalarca tecavüz edilip uyusturucuya alistirilacak sonrasinda Genel evlerde Satilicaklar. Bu yazdiklarim yalan degil abarti degil arastirin Dogu Türkistan derneklerine sorun göreceksinizki bu yazdiklarim bir hic abartisiz ve orada yasananlarin ufacik bir misali oldugunu göreceksiniz. Unutmayinki kim Zalimle yan yana olursa yapilan zulmü görmezse sagir Dilsiz Kör Seytandir. Heleki bu zulmü yapanlarla ile iliskilerini güclendirmek cabalamasinda olanlarin ne Dinle ne Ahlakla bir baglantisi olamaz!!

Tanri Türkü ve Türk Yurtlarini Korusun
Ülkü; ilk önce, insanların gönüllerinde, gönüllerin derinliklerinde doğar ve kendini önce destanlarda gösterir. Sonra şuura geçer, büyük kılavuzlar tarafından açıklanır. Daha sonra da büyük kahramanlar, onu gerçekleştirmek için büyük hamleler yapar. Bu hamleler sırasında da ülkülü millet, kahramanların ardından gönül isteği ile koşar. Bütün bu uğraşmalar arasında da millet yürür, önce manen sonra maddetten ilerler, olgunlaşır, erginleşir.

H. Nihal Atsız