Gönderen Konu: Önerdiğiniz kitaplar ?  (Okunma sayısı 4238 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TaKoveR

• Türkçü-Turancı
  • **
Önerdiğiniz kitaplar ?
« : 19 Kasım 2013 »
Önerdiğiniz kitaplar ?
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı Gorunmez Boz

• Kurtuluş Türklüktedir, Türk Türkleştikçe güçlenir.
  • Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: Önerdiğiniz kitaplar ?
« Yanıtla #2 : 24 Kasım 2013 »
İl basımı 1975 Ötüken yayın evi tarafından Hüseyin Nihal ATSIZ a ait "Türk tarihinde meseleler" kitabı muhakkak okumalısın.
Orada Turan, Türkçülük ve 16 Bayrak mevzusu dile getiriliyor ve bir çok tarihi savaşlar derlenmiş olarak bize ulaşıyor.
Kısaca: Mesela 16 Türk devleti biliriz bunun yanlış olduğu gibi
Ve en önemlisi bana göre "Türk titre ve kendine gel" sözünün gerçek olmadığını ve yanlış tercüme olduğunu konusunda ispatlı yazısı var 65. sayfada mesela.

Daha sonrası okuma zevkine göre değişe bilir Türk tarihinde dini inançlar kitabını filan okuya bilir Teng-ri hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsin yada nasıl Türklerin müslüman olduğunu filan anlatılır.

Esen ola kandaş

Görünmez BOZ(kurt)

Çevrimdışı TaKoveR

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #3 : 24 Kasım 2013 »
çok teşekürler Nihal ATSIZ a ait "Türk tarihinde meseleler" Kitabını aldım sınavlar bitsin başlarım :)
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

Çevrimdışı Gorunmez Boz

• Kurtuluş Türklüktedir, Türk Türkleştikçe güçlenir.
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #4 : 24 Kasım 2013 »
çok teşekürler Nihal ATSIZ a ait "Türk tarihinde meseleler" Kitabını aldım sınavlar bitsin başlarım :)

Derleme yazıların bir araya geldiği bir kitap öncelikle onu bil.
Sonuçta tek bir kitap olduğu için her mesele değerlendirilememiş ama önemi arz eden meseleler bunlar ki TÜRK meseleleri tarih de yer alan bunlar hakkında bilgiler ve doğrulamalar yapıyor. Ben de 16 devlet fikrine mesela inanmıyorum çünkü eskiden devlete aile geçince o ailenin lakabı yada boyu adlandırılır idi tarihçiler ise bunu büyük göstermek için hepsi farklı devlet diye gösteriyor ki öyle bile gösterse bu sayı 50 den fazla olması gerekir ama bunlardan bazılarını tarihçiler alıyor ki bugün hala bu gelenek sürüyor ne yazık ki!
Ama değişen tek bir şey var oda Türk Silahlı Kuvvetlerin kuruluş yılı Yeniçeri ocağı ile başlar idi o düzelmeye gitti ki zaten TSK nın çıkarları için önemli bir şeydi ama TSK burada yine yanlış yaptı çünkü o tarihten de önce ordumuzun olduğu okunan yeni tabletler ile ve diğer ülkelerin kayıtları ile tekrar ispatlandı bunun hakkında şu an tekrar bir çalışma yok, bilgi mevcut ama değerlendirip bir tez haline getiren ne yazık ki yok!

Esen ola kandaş.

Görünmez BOZ(Kurt)