Gönderen Konu: Dayanılmaz İhanet  (Okunma sayısı 2444 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kıyanhan

• Türkçü-Turancı
  • **
Dayanılmaz İhanet
« : 22 Ekim 2006 »
Yeni üye olduğum bu platformdaki yolları Türk'lüğün ışığıyla aydınlanan soydaşlarımı saygıyla selamlıyorum.Sayıları hainlerinkine oranla az da Türk adını özellikle Hun Türk gibi layık olduğu saygıyla anmaya özen gösteren kuruluşların olması geleceğe dair umutsuzluğumuzu dahi üzüntümüzü azaltıyor.Vatan bekaası anlamında etrafımızdaki ateş çemberinin gittikçe daraldığı şu günlerde ihtiyaç olan dirayet ve kudretin en başta damarlarındaki kanda olduğunu hissedenlerin sayısının artmasıda ayrı bir sevinç konusu.Bu vesileyle adıma gelen bir e-posta yı sizle paylaşmak istedim.Kaynak belli olmamasına rağmen detaylar itibariyle bayağı özenli bir çalışma ve yılanın nerede yetişip içimize salındığının ipuçlarını vermesi açısından enteresan.Orhan Pamuk efendiyle ilgili bu mesaj özetleyerek yazıyorum ; Ferit Orhan Pamuk Cumhuriyetin ilk dönem demiryolları ihalelerinden hatırı sayılır bir servet yapmış aristokrat bir ailenin ferdi.Belli bir yaşa kadar devlete muhalif olmasını gerektiren bir durum olmadığı gibi rahat yaşamınıda bu devletten yenen ekmeğe borçludur.Orhan efendi başlangıçta ressam olmak istiyor,iki okul değiştiriyor gazetecilik okuyor.Kardeş Şevket Pamuk Orhan efendinin ilk dönemlerine göre oldukça başarılı bir akademisyen.Yale, Berkeley gibi üniversitelerde kariyer yapmış yurtiçi ve yurt dışındaki pek çok üniversite kürsüsünde dersler vermiş dünya çapında bir Osmanlı ekonomisi uzmanı.Kardeş şevket Pamukun çalıştığı en ilginç üniversite ve bölüm İsrail Ben Gurion üniversitesi Ortadoğu çalışmaları bölümü.Bu bölüm İsrail dış politikalarını şekillendiren ve Mossad ın fikir babalığını yapan bölüm olarak biliniyormuş.Orhan bey 1985-88 arasında 3 yıl Amerikada kalıyor.Kitap yazmanın dışında ilginç bir programa katılmış burada.International Writing Program (IWP).Kurs Iowa üniversitesi tarafından Amerikan Dışişleri bakanlığının himaye ve sponsorluğunda veriliyormuş.Her yıl dünyada gelecek vaad eden 20 yazar seçiliyor onlara Amerikan fikir ve  yaşam tarzını tanıtmak eser verecekleri rahat ortam hazırlamak maksadıyla düzenleniyormuş bu kurs.Bu kurstan mezun yazarların kitaplarını hep aynı yayın evi basıyormuş;Random Hause.Yayın evinin sahipleriyse dünya büyüğü Alman Bertelsman Yayıncılık.Bertelsman yayıncılığında sahibi hayatı tam bir sihirli değnek örneği olan ve şu an mütevazi bir emeklilik hayatı süren Reinhard Mohn.Mohn gençliğinde ateşli bir Nazi partisi üyesi.Rommel in Afrikanercorps birliklerinde savaşırken müttefiklere esir düşüyor ve Kanada ya esir kampına götürülüyor.Esarette geçen kayıp senelerden sonra bay Mohn komünizm tehtidi altındaki ülkesi Almanyada dini ve milli yayınlar basan bir yayınevi sahibi olarak meydana çıkıyor.Yıllar içindeki hızlı büyümesi devam ediyor şirketin müzik ve edebiyat alanında Türkiye ortağı Doğan Holding Pamuk un eserlerini Türkiyede onlar basıyorlar.Bir iddiada Pamukun aldığı dünyaca ünlü İmpac-Dublin ödülüyle ilgili. İrlandada Benim Adım Kırmızı adlı esere verilmiş 115 bin dolarlık ödülün sponsor şirketi İMPAC dünyada kişilere ,hükümetlere yönetim ve strateji danışmanlığı veren bir Amerikan şirketi.Bu şirketin pek çok devlet aleyhine istihbarat faaliyeti yaptığı iddiaları varmış.Şirketin kurucusu ve sahibi James Irwin Amerikanın önde gelen Cumhuriyetçilerinden ve Amerikan ordusundan sivil hizmetleri karşılığı üstün hizmet madalyası almış gayet aktif bir insan.İnternational Democratic Union derneğinin de kurucu üyesi ve muhasebecisi.Derneğin amacı Amerikan tarzı demokrasiyi dünyaya yaymakmış.Benzeri faaliyet alanı olan bir diğer dernekte Center for Democracy.Bir diğer iddia da Orhan beyin kadim dostu Amerikalı yahudi asıllı gazeteci Jeri Liber ile igili.Jeri liber senato insan haklarını izleme komitesi raportörüyken zehir zemberek Türkiye raporu hazırlamıştı.Daha sonra kitaplaştırılan raporda Kürtlere Türk ordusunun sistemli katliam yaptığı yazılmış ve ''serseriler'' diye  hitap edilmiş.Beyefendi Türkiyede açılan davaların sıkı takipçisiymiş belki de Orhan beyin söylemlerinin kaynağı bu yahudidir.Ha birde mesajda şöyle bir ayrıntı vardı 2004 yılında Pamukla aynı programlardan mezun Mahir Aktaş isimli yazarın yükselişini takip izleyin diyorlar.
Vatan Anamdır Kanım Bayrak Ha Bir Damla Gözyaşı Ha Bir Avuç Toprak