Gönderen Konu: PKK'dan Sezen Aksu'ya çağrı  (Okunma sayısı 12945 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Türk Yiğit

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
PKK'dan Sezen Aksu'ya çağrı
« : 05 Ocak 2007 »
Terör örgütü PKK, Sezen Aksu'nun da bulunduğu bazı aydın ve sanatçılara arabulucuk çağrısı yaptı.
05 Ocak 2007 10:13

Terör örgütü PKK, internet sitesi aracılığıyla aralarında Sezen Aksu'nun da bulunduğu bazı aydın ve sanatçılara arabuluculuk çağrısında bulundu. Çağrıda Orhan Pamuk, Sezen Aksu, Yaşar Kemal, Mehmet Uzun, Akın Birdal ve İsmail Beşikçi'nin adları verildi.

Açıklamada bir çağrı da ünlü sanatçı Sezen Aksu'ya yapılarak Fransız yazar Jean Paul Sartre gibi davranması istendi. Yapılan çağrıda geçmişte Güney Afrika, Cezayir ve El Salvador gibi çatışmaların olduğu bölgelerde aydınların arabuluculuk yaptığı vurgulanarak, bu aydınlardan da aynı rolü oynamaları istendi. Yeni yıl nedeniyle yapıldığı açıklanan çağrıda Güney Afrika'da Nobel barış ödülü sahibi Desmont Tutu'nun barışın gerçekleşmesi için yaptığı girişimler hatırlatıldı.

Bölgedeki çatışmaların son bulması için aydınlar ve sanatçıların rol oynaması istenen çağrıda "Nobel ödülü almış Orhan Pamuk bu rolü oynayabilir mi?" diye soruldu. Çatışmaların son bulması için etkin rol oynayabilecek aydınlar ve sanatçılar arasında Orhan Pamuk'un yanı sıra Sezen Aksu, Yaşar Kemal, Mehmet Uzun, Akın Birdal ve İsmail Beşikçi'nin de adı sayıldı.

Sabah

Çevrimdışı AttilaHun

• Türkçü-Turancı
Ynt: PKK'dan Sezen Aksu'ya çağrı
« Yanıtla #1 : 06 Ocak 2007 »
Tam adamına danışmışlar. Bozacının şahidi çıracı misali.

Bozoklu Bozkurt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 06 Ocak 2007 »
AttilaHun soydaşım;

Birde şöyle bir vardır bu konu ile ilgili;''Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş...''
-------------------------------------------------------------------------------------
Neyse diğer hayvanlara bakalım;

Yaşar Kemal denen adam MİT raporları ile komünistliği tescil edilmiş bir şahsiyet(!!!)...

Sezen Aksu'yu demeye gerek yok..Minik Serçemiz(!!!) Türkten başka herkesin dostudur...

Orhan Pamuk zaten biz değil...O iti nimetten saymaya gerek yok...

Ötekilerden Akın Birdal dışındakileri ben tanımıyorum ne halt yedikleri de umrumda değil zaten...

Tanrı Türk'e yardım etsin.

Çevrimdışı acun_34

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #3 : 07 Ocak 2007 »

tatlıses ( anırmanın adı tatlı ses olmuş görmeyeli ) seyahatin destekleri yetmemiş sıra sezen aksu ya gelmiş..

imza topluyorlarmış..

pkk dağdan ovaya iniyor mehmet ağar eserinle övünebilirsin..

pkk şerefsizlerine yol göstererek politka yapmak ?

Sandık başına gidecek Türkleri unutmak ağar a kesinlikle pahalıya mal olacaktır.

dyp değil seçim barajını aşmak , küme düşecektir.

Çevrimdışı ozturkiyem

• Yeni Üye
  • *
    • VATAN SAĞOLSUN
« Yanıtla #4 : 08 Ocak 2007 »
Tam adamına danışmışlar. Bozacının şahidi çıracı misali.
Kandaşım  gerçekten  güzel bir tespit..İsimlere  bakınca anlaşıyılor zaten..

Nerede bir Türk düşmanı varsa onlara davet var...
VATAN SAĞOLSUN..

Çevrimdışı TeomanHUN

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #5 : 08 Ocak 2007 »
Arkadaşlar Sezen Aksu Kürt mü? Benim bu konuda bilgim yok,beni aydınlatırsanız sevinirim.

Çevrimdışı Çaka_bey

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 09 Ocak 2007 »
sezen aksu mu... O Kimm!!!
Ne Mutlu ki TÜRKÜM...

Çevrimdışı Türk Yiğit

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #7 : 09 Ocak 2007 »
Arkadaşlar Sezen Aksu Kürt mü? Benim bu konuda bilgim yok,beni aydınlatırsanız sevinirim.

Kandaşım Sezen Aksu AKP Genel Başkan Yarımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat'ın oğlu Önder Fıratla  ile aralarında bir ilişki söz konsudur.
AKP Genel Başkan Yarımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat Şeyh kürd Sait'in torunudur.

Ayrıca sezen aksunun kardelenler kapmanyası yanlıza kürdlere yönelik bir kampanyadır.

Zaten kendisi konserlerinde rumca ermenice şakılar söyleyen yıllarca bu Milletin ekmeğini yiyip yemek yediği yere pisleyen tipik bir sanatçılık adı altında hainlik yapan bir şahıstır.

Türk IRkı Sağolsun

Çevrimdışı nil

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #8 : 09 Ocak 2007 »
   Teröristlerin niye arabulucu aradığını anlayamadım.Sınırlarımızdan giriyorlar, Amerikan malı silahları ile askerlerimizi şehit edip ellerini kollarını sallaya sallaya çıkıyorlar.Türk askeri teröristleri vurmak için Kandil dağını vurmak istiyor RTE ve saz arkadaşları ABD ile işbirliği içinde olduğu için olmaz diyor.Teröristleri Kuzey Irak'ta Barzani ,Talabani denilen aşağılık adamlar besliyor , buna da ses çıkaran yok.Terörist başını içeride besliyoruz, adam hapiste ama hepimizden daha özgür istediğini söylüyor.Aydın denilen satılmış adamlar zaten onların sözcülüğünü yapıyor.Ağar , dağdan insinler siyaset yapsınlar diyor.Meydan zaten onların , arabulucuya onların ihtiyacı yok da ,bizlerin adam gibi adamlara çok ihtiyacımız var.

Çevrimdışı tungaturan

• Türkçü-Turancı
  • ben TÜRK AZ_Sİ
« Yanıtla #9 : 12 Ocak 2007 »
onları değil sezen aksu babaları abd  bile kurtaramaz.çember daralıyor.
Daha deniz daha ırmak,
Gök çadır güneş bayrak.