Gönderen Konu: TÜRK MİLLETİN AZILI DÜŞMANI ÇİN  (Okunma sayısı 6503 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
Ynt: TÜRK MİLLETİN AZILI DÜŞMANI ÇİN
« Yanıtla #10 : 18 Kasım 2007 »
Keşke elimizde güçlü imkanlarımız olup Doğu Türkistanlı kandaşlarımızı ülkemize yerleştirebilsek.Aksi takdirde kalabalık ÇİNLİ(HAN) nüfusu, baskı ve çoğalma yasağı politikaları yüzünden 30-40 yıla D.Türkistanda Türk kalmayacaktır düşüncesindeyim.Türkiye de aslında o kadar fazlalık varki malesef kendi soydaşımızı yerleştiremiyoruz.Güney ve Doğu Anadolu bölgesine 6-7 milyon civarında Uygur yerleştirilse kimse topraklarımıza göz bile dikemez.DİYARBAKIR'IN KERKÜK'ÜN OĞUZLU, KIPÇAKLI,UYGURLU olması dileğimdir :-)

Çok zararlı bir düşünce!Neden bize ait toprakları bırakıpta başka yerlere yerleşiyoruz?Şimdi Türkiye işgal altında olsa sen sana kucağını seve seve açacak olan Doğu Türkistan'a sığınır mısın?Yoksa savaşır aslanlar gibi şehit mi olursun?Her zora gelen vatanını terketseydi şimdi bizim Anadolu toprakları üzerinde yaşamamamız gerekirdi ki;buda bize hiç yakışmazdı.Bize yakışmayan diğer Türk kardeşlerimize yakışır mı?Onları Türkiye'ye davet edeceğimizin aksine,onları vatanlarında kalmaya ikna etmeliyiz.

Böylesine zor bir dönemde Uygur Türk'ü kardeşlerimizin vatanlarını terketmemesi bizim için gurur vesilesi olmalıdır.Başta Abd ve diğer Avrupa ülkeleri Uygur kardeşlerimize kucak açıyorlar.Tek yapmaları gereken bir ecnebi konsolosluğuna ulaşabilmek ama onlar bunu yapmıyorlar.İnadına kendi topraklarında yaşıyorlar.Peki neden Abd ve diğer Avrupa devletleri kardeşlerimize kucak açıyorlar?Biliyorlar ki, er ya da geç Çin'deki bu rejim yıkılacak ve bölünmeler yaşanacak.Sonrada bu devletler ''Biz size yardım ettik şimdi sıra sizde'' deyip Uygur kardeşlerimizi sömürecekler.

Öyle ise;bir Türkçü asla kardeşinin memleketinden ayrılmasına göz yummamalıdır.Nasıl ki Türk soylular,kürtler çoğalıyor diye Diyarbakır'dan kaçmış ve oranın kürtlerin yaşadığı bir Türk şehri haline gelmesine katkıda bulunmuşlarsa ve bunun sayesinde orası terörün anavatanı olmuşsa,Uygur kardeşlerimizin Türkiye'ye yerleşmeside kızıl Çin'in ekmeğine yağ sürecektir.Bununla beraber Turan haritasıda küçülecek ve ''Atavatanı''nı kaybedecektir.

Ayrıca,;Musullular,Kerküklüler gelip Türkiye'ye yerleşmesinler aksine,biz oralara gidelim hem Türk nüfusunu çoğaltalım hem onlara yardım edelim.Türk girdiği ve yaşadığı toprağı terk etmemelidir.Şimdi Kerkük'te,Musul'da,Telafer'de hiç Türkmen kalmasa,hepsi buraya gelse,kürtlerde Irak'a yerleşse ne iyi olur değil mi?Eee o zaman sen Misak-ı Milli sınırlarını ne diye sayıklayıp duruyorsun ki?Kerkük'teki Türkmen Diyarbakır'a yerleşirse,Diyarbakır'daki kürtte Kerkük'e yerleşirse,sen Misak-ı Milli'yi elinden kaçırmış olursun.Diyarbakır'daki kürt gitsin nerde yaşarsa yaşasın ama Kerkük'teki Türkmen Kerkük'te kalsın.

Esenlikler.
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı