Gönderen Konu: AKP `nin Seçim Oy Rüşveti  (Okunma sayısı 8439 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı adnanlls

• Yeni Üye
  • *
AKP `nin Seçim Oy Rüşveti
« : 20 Temmuz 2007 »
Seçimlerde iktidar nimetini istismar eden AKP, milletin parasıyla millete sadaka dağıtıyor! Temmuz ortasında her kapıya kömür ve erzak paketi bırakılıyor. Ancak sadece yoksul kesime değil, ekonomik durumları iyi olanlara da bu yardım!       

Alıntı
  http://www.gercekgundem.com/?p=74136

9 Temmuz 2007

AKP oy 'rüşvet'ini artırdı

AKP, oyları alabilmek için yoksul kesime yönelik yardım kampanyalarını artırdı.

Seçim için geri sayım sürerken, işçiden çiftçiye, sözleşmeli personelden memura kadar her kesimin gönlünü almaya çalışan AKP Hükümeti, yoksul kesime yardım dağıtımına da hız verdi.

AKP’nin ilçe teşkilatları aracılığıyla, dağıtılan yardım paketlerinde reçelden yağa, pirinçten makarnaya, sabundan peçeteye kadar yaklaşık 300 YTL tutarında gıda ve temizlik maddeleri bulunuyor.
AKP Hükümeti, seçim öncesinde talip olduğu oyları alabilmek için yardım kampanyalarını artırdı. Hükümet, işçiye zam, belediye borçlarının ertelenmesi, çiftçilerin kefaletten doğan borçlarına af, konut edindirme yardımı ödemeleri, fındık üreticisine destek, gıda ve turizmde KDV indirimi, kömür ve gıda yardımı gibi uygulamalarla vatandaşın gönlünü almaya çalışıyor.

AKP, ilçe teşkilatları aracılığıyla İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirler başta olmak üzere Türkiye genelinde sokak sokak gıda ve temizlik malzemesi yardımlarını artırdı. Ramazan aylarında dağıtılan gıda paketleri iki-üç katına çıkarılarak, içeriği zenginleştirildi. Bu kez sadece yoksul kesime değil, kirada oturan ve bir maaşla geçinen ailelere de yardım paketi dağıtılıyor.

Seçim öncesi hazırlanan yardım paketlerinin içerisinde, “15 paket makarna, 2 çeşit reçel, 3 büyük paket çay, 1 teneke peynir, 5 kiloluk sıvı yağ, 2 kutu salça, 6 kilogram şeker, 10 kiloluk sıvı yağ, 5’er kilo pirinç, nohut, fasulye, mercimek, zeytin, çamaşır ve bulaşık deterjanı, banyo ve el sabunları” bulunuyor.

KÖMÜR YARDIMLARININ KAPSAMI GENİŞLEDİ

Seçim öncesi Türkiye genelinde kömür yardımları da artırıldı. Başbakanlığa bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, sadece yoksul kesime değil, ekonomik durumları iyi olanların da evlerinin önüne yardım için kömür poşetleri bırakıyor. Kömür yardımı için hazırlanan listelerdeki kişi sayısının da arttığı belirtiliyor.

ÖNCE ÇİFTÇİNİN GÖNLÜNÜ ALDI

Hükümet, seçim öncesi IMF’nin “seçim ekonomisi” uyarılarına karşın başta yasal düzenlemeler olmak üzere işçi, memur, çiftçinin gönlünü alan düzenlemelere imza attı. İlk olarak çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine kefaletten doğan borçlarına af getirdi. Bu alacaklar Hazine tarafından karşılanacak. Bir diğer gönül alma icraatı da çiftçiye sıfır faizli sulama kredisi vermek oldu. Haziran ayı başından itibaren de bitkisel ürün primleri ödenmeye başladı.

KDV İNDİRİMLERİNE GİDİLDİ

Hükümet, son 4.5 yıldır gerek turizm gerekse gıda sektörünün ısrarla gündeme taşıdığı KDV indirimini seçimlerin öne alınmasıyla birlikte yaşama geçirdi. Böylece gıda ve turizmde KDV oranları 10 puan indirildi. Kamu kuruluşlarında geçici işçi statüsünde çalışan 218 bin kişinin kadroya alınması da seçim yatırımlarının önemli bir ayağı olarak değerlendirildi. Kadroya alınma çalışmaları sürerken, yeni sözleşmeliler için unvanlar itibariyle ücret tavanları belirlendi.

Çevrimdışı İgdirhan

• Türkçü-Turancı
Ynt: AKP `nin Seçim Oy Rüşveti
« Yanıtla #1 : 20 Temmuz 2007 »
Yağma Hasan'ın böreği !

Hamam suyuyla ,dost gönüllemek budur işte.
Devletin malını yabancılara peşkeş çektiği yetmez gibi ,üstüne üslük birde yandaşlarını gönüllüyorlar.

Oy ;namustur .
Oy ;bir insanın kimlik ve kişilğidir.
Oy ;kendi kaderimizi ,kendimizin belirlemesidir.
Üç kuruşluk kumanyalara aldanıp oylarını akp ye verenlerde ;en az akp kadar ,kimliksiz ve şahsiyetsizdir.

Kaba bir deyim ama ;söylemenin tam, yeri geldi :
"B_ _ tan olan terazinin ,tezekten olur dirhemi"
Durum bu kadar ,basit işte !!!

Bu haberi bizimle paylaşan ;Sayın adnanlls Kandaşımıza teşekkür ederiz.
Otağımıza hoş geldiniz ! Sayın adnanlls .
Kutlu olsun...

TTK.

Çevrimdışı Kayserili_Türkmen

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #2 : 20 Temmuz 2007 »
AKP`liler vatan haini, onlara oy verenler ayrı vatan haini.Kansızlar ülke toprağımızı satıyorlar.Bu arada bilmenizi isterim ki Abdullah Gül Kayserili değil!!.Kendisi Siirt göçmeni ve Arap kökenlidir.
ABDULLAH GÜL, KAYSERİLİ DEĞİLDİR.SİİRT GÖÇMENİ VE ARAP KÖKENLİDİR...

berke tigin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 20 Temmuz 2007 »
                 Hımmm.Bu kira yardımı işi hoşuma gitti.Ne yapıp yapıp bu parayı alırım ve o parayla  şöyle güzel bi rakı açar,çilingir sofrası kurarım.Adınada enayi rakısı der geçerim.

Çevrimdışı BİLGEKURT

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #4 : 20 Temmuz 2007 »
AKP, milletin parasıyla millete sadaka dağıtıyor! "AKP'nin özelliğine bakın Satıcı, verici ve gerici"
EY VATAN! GÜZEL TURAN!
SANA FEDA BİZ VARIZ.
DÜŞMAN OĞLU MEYDANA ÇIK!
KAHRAMANLIK KİMDE İSE ANLARIZ!

Çevrimdışı HORASAN SANÇARI

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #5 : 21 Temmuz 2007 »
 KANDAŞLARIM ;

Eğer ki bir insan 3 kilo bulgura 1 kilo pirinçe kendini satabiliyorsa bu insan zaten bizlere lazım değil! Bırakın herşeylerini satsınlar akp ye ...

Çevrimdışı gokturkhan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 21 Temmuz 2007 »
Teyit de ettiriyorlarmış,yardım paketini aldın ama bi zahmet çep telefonu ile resmini çek bize göster diyerek ispatını istiyorlar.

yedikule

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 23 Temmuz 2007 »
                 Hımmm.Bu kira yardımı işi hoşuma gitti.Ne yapıp yapıp bu parayı alırım ve o parayla  şöyle güzel bi rakı açar,çilingir sofrası kurarım.Adınada enayi rakısı der geçerim.

Kandaşım.. Enayi rakısından bizede bir duble çıkarmı..?  :lol:

Çevrimdışı Okan Y

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #8 : 23 Temmuz 2007 »
Şu şeçim hakkında başlık atıcam. Ama bir türlü birşey yazamadım, çok moral bozucu.  Iki saattir  yazıyorum , siliyorum.  Bize tv den verilen şeçim sonuçlarıyla köle parti akp nin ezici çogunlukla kazandıgı kabul ettirildi. Sanki burasi azerbaycan. Burda büyük hile ve oyun olduguna inanıyorum. Ve bize bunu kabul ettirdiler demokrasi bahanesiyle.Zaten basın ellerinde kim üstüne gidebilir. Burda kazanan tabii ki Türkiye düşmaları oldu. Bundan sonra pkklilar birlikte TSK nın üstüne giderler . 

yedikule

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 27 Temmuz 2007 »

Bundan sonra pkklilar birlikte TSK nın üstüne giderler . 

T.S.K üzerine fazla gidebileceklerini sanmıyorum..
Tabiki planlarında oda vardır.. Daha önce yapacakları işlemler var..

Önce Çankaya'nın ele geçirilmesi..
Sonra..
Laik cumhurriyetin altını oyabilmeleri için.. Anayasamızda ve Ceza Kanunlarımızda kendi düşünce sistemlerine uygun düzenlemelerin yapılması..
Örnek.. Çok küçük ayrıntılar.. Büyük sonuçlar doğurur..
TÜRK Vatandaşlığı değil, TÜRKİYE'lilik..
Laikliğin Tanımlanması.. (Burası çok önemli) T.C. LAİK, SOSYAL ve HUKUK DEVLETİ'dir..

Laikliği, Sosyalliği ve Hukuku kendi görüşlerine göre yeniden tanımlama olayından sonra..

İş gelir..

İmam Hatiplilerin HARBİYE'ye girmelerine..  Bunuda kanunlarda yapacakları cambazlıkla hallettikten sonra..

Genç imamlar girdikleri kurumumuzda, Giderek rütbeler almaya ve yükselmeye başlarlar.. Çatlak sesler İmam Hatip orjinli subaylarımızdan çıkmaya başladımı..

İşte o an T.S.K'mize diş geçirecek konuma gelirler.. Artık darbe korkularıda kalmaz..

Bu günkü Ilımlı İslam.. Birdenbire sertleşmeye başlar.. Ilık yağmurlar yerini soğuk ve sağanak bir havaya bırakır..

İşte bu olayların cereyan etmemesi için gözümüzü her yerde 4 değil 14 açmalıyız..

Kurtuluş.. Başbuğ ATATÜRK'ümüzün İlke ve İnkılaplarına sımsıkı tutunarak.. Tek Yürek Tek Ses olarak.. Direnmeye devam etmektir.. Kanaatindeyim..

%85 Asli unsur olan Yüce Irkımızın bir kısım fertleri..
Belki siyasi kurumların yozlaşmasına kızarak.. Bir kısmı tepki oyu olarak, Bir kısmıda göz boyamaların şehvetine kapılarak, Bir kısmıda belkide, İçinden geçen veya beklediği bir partinin çıkmadığından ötürü bir tercih kullanıp, Bu siyasi şemayı önümüze koymuşlardır..

Ama Makam ve Mevkiler gelip geçicidir..
TÜRK Devleti, TÜRK Irkı  '' Yassıada ve Yücedivan '' Kalıcıdır..

TÜRK Devleti ve Irkı ne badireler, ne felaketler atlatmıştır.. Bu nedirki..?