Gönderen Konu: YAŞADIĞIM SEMTTEN UTANIYORUM...  (Okunma sayısı 4075 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı OLCAYTU

• Türkçü-Turancı
  • TANRI TÜRK'Ü KORUSUN
YAŞADIĞIM SEMTTEN UTANIYORUM...
« : 04 Ağustos 2007 »
  Değerli kandaşlarım ben Ankara'nın Demetevler semtinde ikamet ediyorum.Mahallemizin coğrafi yapısı ve binaların dizilişi bakımından bina önleri düğün dernek kurmaya çok müsait.Bu yüzden yaz geldiğin de her sokakta bir düğüne rastlamak mümkün.Yine öyle bir düğün var ancak tek bir farkla bu düğünü etnik özürlü köpekler yapıyor.Sabahtan akşama kadar k.rtçe çalıp söylüyorlar,zılgıt atıp halay çekiyorlar.Bir de marifetmiş gibi silah sıkıp halkın huzurunu kaçırıyorlar.Benim sinirlerimi tepeme çıkartan olay köpekler tüm bu haddini bilmez davranışları sergilerken çevre esnafın ve ikamet eden vatandaşlarımızın bu duruma tepkisiz kalmaları ve köpekleri oturup izlemeleri .Kendi ülkemizde köpekleri alkışlamaları.Burdan tüm otağda ki kandaşlarıma sesleniyorum eğer benim gibi demetevlerde ikamet eden varsa bu konu ile birşeyler yapmamız gerekiyor.Ben burada tek başımayım ve elimden bişey gelmiyor.Bu durumu halletmek lazım bunlara karşı bir takım eylemler yapılmalı.Siz değerli kandaşlarımın desteklerini bekliyorum.Esen kalın.

TANRI TÜRK'ü KORUSUN ve YÜCELTSİN.
Saraylarda süremem;
Dağlarda sürdüğümü.
Bin cihana değişmem;
Şu öksüz TÜRK'lüğümü.

Çevrimdışı İgdirhan

• Türkçü-Turancı
Ynt: YAŞADIĞIM SEMTTEN UTANIYORUM...
« Yanıtla #1 : 04 Ağustos 2007 »

Burdan tüm otağda ki kandaşlarıma sesleniyorum eğer benim gibi demetevlerde ikamet eden varsa bu konu ile birşeyler yapmamız gerekiyor.Ben burada tek başımayım ve elimden bişey gelmiyor.Bu durumu halletmek lazım bunlara karşı bir takım eylemler yapılmalı.Siz değerli kandaşlarımın desteklerini bekliyorum.Esen kalın.

TANRI TÜRK'ü KORUSUN ve YÜCELTSİN.

Bizler; anayasa ve kanunlar çerçevesinde olmak kaydıyla elbette ki tepkimizi ortaya koymalıyız.
Ancak; bizi kanunlar önüne suçlu olarak getirecek tutum ve davranışlardan, özenle kaçınmalıyız.

12 Eylül 1980 öncesini birebir yaşamış ve tercübe etmiş birisi olarak, kendimizi devletin ve güvenlik kuvvetlerinin görev ve sorumluluk alanlarına müdahil etmek hatasına düşmenin bedelini; hakkımızda hazırlanan iddianamelerde, "kendilerini devletin yerine koyarak, devleti yıkmaya ve anayasal düzeni değiştirmeye yönelik çete kurmak" suçlamasına muhatap olarak, çok ağır bir şekilde, ödedik.

Türkçüler olarak:
Devletin yanındayız ama, devlet gibi hareket etmeyeceğiz.
Güvenlik kuvvetlerinin yanındayız ama,  kendimizi güvenlik kuvvetlerinin yerine koymayacağız.

Aksi takdirde.

"Bir kere vuruştum aldım payımı
Zindanda geçirdim otuz ayımı
"

diyen şairin, yakınmalarıyla yakınacağımızı asla ve  asla unutmamalıyız.

TTK.

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
« Yanıtla #2 : 04 Ağustos 2007 »
olcaytu,

Ben Keçiören'de oturuyorum. Böyle bir düğün olduğunda 155 Polis hattına sorunu iletirsen, ekipler hemen müdahale ediyorlar. Orta da ateşli silah varsa, daha hızlı müdahale ederler.  Sonuçta yasal hakkın neyse onu kullan. Zaten eyleme geçebileceğin en iyi şey bu.

Gerçi polis geldikten 15 dakka sonra tekrar başlıyorlar ama yine de şikayetçi olmak daha yararlıdır.

Saygılar
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı balakatun

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #3 : 06 Ağustos 2007 »
aynı şeyleri şuanda bende Gölbaşı'nda yaşamaktayım. Rezil varlıklar olan kürtler insan demeye utanıyorm sabahın köründe eğlencelerine başladılar tabi eğlence ise hayvanlardan farksızlar kürtçe şarkılar söyleyip eğleniyorlar kendi çaplarında ne kadar balkondan hakaret edip uyarmaya kalkıştıysam da işe yaramadı onlar da karşılığını verip daha çok eğlenmeye başladılar polisi aradım şimdilik hiç bir şey yapmadılar.. bakalım daha fazla ne kadar sabredebileceğim...
Dilek yolunda  ölmek Türklere olmaz tasa,
Türke boyun eğdirir yalnız türeyle yasa;
Yedi ordu birleşip karşımızda parlasa
Onu kanla söndürüp parçalarız, yeneriz.
                H.NİHAL ATSIZ

fatihhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 06 Ağustos 2007 »
...............................................................................................

yedikule

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 06 Ağustos 2007 »
Yapılabilecek fazlaca bir şey yok..
İstanbul vs vs farklı değil.. ( bazı semtler itibarı ile tabii )

Türkiyenin gerçeği..

Zamanla uygarlaşacaklar.. Mesela 50 yıl öncesine nazaran.. Şu an daha uygar düzeydeler.. Bir 50 yıl sonra belkide tamamen uygarlaşma süreçleri bitmiş olacaktır..

Aşiret ve ağalık düzeninden.. Türkçenin konuşulmadığı yerlerden.. Terör ve Ekonomik sıkıntılar sebebi ile göçtüler..

Örf ve adetlerini taşıdılar.. Uygarlıkla modern şehirle tanıştılar.. Şu anda bir ikilem içerisindeler..

Mesela 50 sene önce göçmüş bir aile ile 2 ay önce gelmiş bir kürt ailesinin çocuklarını kıyaslayınız..  Ne derseniz deyin arada fark olacaktır..

Bence fazla bulaşmayın..  Mahallenizde fazla sivrilip düşman edinmeyin..  Sorun sizin bireysel çabalarınızla düzelecek türden değil.. 

Ya zamanla uygarlaşma süreçlerini tamamlayınca çözülecek..
Yada toplumsal bir uyarı mesajı ile çözülecek türden..

Sizden kandaşınız olarak ricam..
Sakın bireysel kahramanlıklar yapmayın..

Çevrimdışı Uruk

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #6 : 06 Ağustos 2007 »
Eskişehir de okuduğum süre zarfında ikamet ettiğim mahallede bu yaratıklardan bulunmakta idi, özellikle bir yaz 2 3 tane sünnet düğününe tanıklık ettim gece kına gecesi ve ertesi gün de sabahın 9 unda başlayan gürültü ve patırtı, gereksiz müzikleri kulağımı saatlerce tırmaladı, öğle vakti geldiğinde para takma merasimine başladılar, kim ne kadar para taktıysa mikrofondan bütün mahalleye duyurululdu bu (ahmet ağa 50 ytl, nurcan yenge bir küçük altın şeklinde) yaklaşık 80 90 kişinin ne kadar ne taktığını öğrendik... daha sonra yine gereksiz gürültülerini yapıp gece 1 e kadar rahatsızlık verdiler, polise şikayet olmuş sanırsam 1 de dağıttılar bunları çok sinir bozucu görgüsüz ve medeniyetten uzak saçma sapan şeyler...
Birde Türkiye milli futbol takımının dünya kupasında 3üncü olduğu dönemde, bir galibiyetten sonra arkadaşlar ile Mehter Marşı açtık biraz sesi yüksekti, bi adam gelip bize ben ahmet kaya açıyormuyum böyle diyerek uyardı, biz ne alakası var dedik herhangi bi amacımız yok milli takımın zaferini kutluyoruz dedik... daha sonra annem hasta sesini kısına çevirmişti olayı...
kendi pislik ve mikroplarını yaymaktan çekinmezler, kutlama amaçlı yaptığımız şeyden bile nem kaparlar...