Gönderen Konu: PERİHAN MAĞDEN BU CESARETİ NEREDEN ALIYOR ???  (Okunma sayısı 4815 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İgdirhan

• Türkçü-Turancı
Radikal gazetesnin Perihan Mağden adlı etnik döküntü yazarı bakın neler zırvalamış.

Bu bir meydan okuma, başta Atatürk olmak üzere Cumhuriye'te, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Büyük Türk Milletine kafa tutmak demektir.

İnsan, ister istemez Perihan Mağden bu cesareti kimden veya nereden alıyor? Diye sormadan edemiyor.

Aklıma "eceli gelen it, camii duvarına pislermiş" sözü geliyorda, bakalım işin sonu nereye varacak?

TTK.

İşte Perihan Mağden'in mel'un ve meşhut yazısı:

16/08/2007 Radikal  http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=230083

Alıntı

'Başta bütün dünyanın TAPTIĞI başkumandan'

Yaa öyle yaptık: "demirağlarla ördük ana yurdu bir baştan." (ya da 4 koldan).
Ana yurdu 1 baştan demirağlarla örmüş olsaydık, milli gelirimizin hatırı sayılır bir kısmını Petrol Tacirleri'ne bağışlamıyor olacaktık.

Bu yaşlı ve yorgun dünyayı daha az kirletiyor; en güzel kıyılarımızın, en güzel yörelerimizin içine etmiyor/etmemiş olacaktık.

Bizim Başkumandanımız'a hepimiz, dayak kötek HER BİRİMİZ tapıyor olabiliriz. Ama BÜTÜN DÜNYA niye tapınıyor (worship?) olsun ki Başkumandanımız'a? Takdir edebilirler. Saygı duyabilirler. En iyi, en cömert ihtimalle; öykünebilirler.

Ama TAPMALARINI istiyoruz, aynen bizler gibi. Kemalizm bir din bu topraklarda.
Alnımızı Anıtkabir'in soğuk taşlarına dayayıp hüngür hüngür ağlamak, mızmızlanmak, şikâyet etmek istiyoruz.

Aramızdan En Şikâyetçi/En Mızmız/En Münzevir Çocukları bir kısmımız (yüzde 20'lik bir kısmımız) ennnn çok beğeniyoruz.
Yalnızca 'beğenmekle' kalmıyoruz. 'Beğenmek' çok ölçülü bir kelime. Tapmak ve tapılmak istediğimiz için, orantısızlığı şiar edindiğimiz için, illa devasalaştırmak/büyütmek/kabartmatozuyla şişirmek/battallaştırmak

Orantısız: 'Küçük olsun, benim olsun' değil; büyük olsun, ennn büyük olsun, gerekirse kaçak katlar çıkarım/ormanları yağmalarım/el alemin köylerini işgal ederim/yıkıp yakarım/erozyonlarım/kesip biçerim- BÜYÜK OLSUN! EN BÜYÜK OLSUN! EN BÜYÜK BENİM OLSUN! GÜÇ HER DAİM BENİM OLSUN!

Tabii Başkumandanım'a da tapıyorlar. Onun masmavi gözleri, sapsarı saçları var; çok iyi giyiniyor ve Fox adlı bir köpeği var. Bana hiç benzemiyor yani. Biz'e hiç benzemiyor. Ama dünyanın ona 'taptıklarından' artanları ben yerim, ben giyerim. O hayali, benim yaratıklandırdığım tapma/tapınma işi, nihai olarak BENİM eserim.

Başkumandanım adına, yönetme hakkı benim! Ben karar veririm. Bu halk veremez. Bilemez bu millet. Ben çalar (tıngırt mıngırt) kanunumu, ben söylerim. Ben dans eder, ben alkışlar; resitallerim.
Niye onların ağzından yazıyorum ki? Öyle bir sapağa saptım.
Evet, onların durumu hazin.
O kadar hazin ki, ürkütücü de.

Gerçekliklerden kopuklukları, çıktıkları yumurtayı hiç beğenmeyişleri, kendi halklarına ana/avrat küfredişleri, kıllı mıllı hakaret edişleri, edepsizlikleri, şirretlikleri ve münzevirlikleriyle korkutuyorlar beni. Sürekli.
Durmaksızın onlardan korktuğum için, alabildiğine korkusuz olmak zorundayım.

Şimdi, sinirden botokslanmış 1 Baykal, Teziç'in felaket YÖK'ü, Anayasa Mahkemesi, Çankaya'nın Nemrut'u ve Türkiye Cumhuriyeti'nin Bütün Kuvvet Komutanları yeni bir plan geliştirmek zorundalar.

'367 Zımbırtısı' gibi bir plan.
İşaret fişeğini Cindoruk Cunda'dan attı.
Yeni bir plan. Yeni bir ittifak. Yeni kıpraşma mitingleri. Halkın Tepkisi. (Başka Emekli Eruygur Paşa'larla.)
12 Nisan, 27 Nisan- birinin adı 'bildiri', diğerinin 'uyarı' ya da 'uyarga'.
'Paşam! Sen uyuma!' Pankartlarında böyle yazması gerekiyor. 'Yalvarırım: sennn uyuma!'
Genç Subaylar rahatsız, çok rahatsızlar.

Peki sınır ihlal edici yapısıyla, aksine (kendi) zannettiği kadar az konuşmayan; aksine mütemadiyen konuşup çok açık seçik anlaşılmayı 'ümid eden' Büyükanıt Komutanları, hiç mi hiç mi hiç, bi şey yapmayacak mı? Hiç mi?

Zira; mesele tam da budur: türbanlının, evet bir türbanlının (ööööğğh) kocası çıkmakla kalmıyor Çankaya'ya.
Türbanlının kocası Başkomutan sıfatını almış olacak. Sembolik olarak da olsa. Almış olacak.
Bütün Dünyanın TAPTIĞI Başkumandanımız'ın 'sıfatını' Özal aldı (o korkunç eşiyle Turgut Özal), Demirel aldı, o aldı, bu aldı. Kimler kimler aldı o TAPILAN sıfatı. O denli en ve boyda, öylesine umulmadık şahıslar o tesadüflerin ve bu darbeciliklerin neticesinde-
Diyelim konuşurken gözlerinden feraset ve delalet, letafet ve zekâ fışkıran Evren aldı.
O diyelim, 'bileğinin' hakkıyla aldı. Ordusuyla geldi, aldı. Çöktü oraya. Çankaya Tepemize.
Hepsine oldu, uydu bu 'başkumandan' titri. Ama hiçbirinin karısının başı örtülü değildi.
Her birinin karısının başı Kemalizm dini uyarınca açık; bazılarının karısının başı Kapitalizm dini uyarınca sarıya boyalıydı.
Şimdi bu TAPILANILASI sıfatın DIŞARDAN birileri tarafından taşınılacak olması! Kayseri'den birileri.
Isparta'dan, Afyon'dan birileri olabilir. Oldu. Ama işte karıları-
Şimdi Yaşar Paşam, Diğer Paşalarım; Kuvvetimin Komutanları BU YENİ ADAMIN resepsiyonunda onun türbanlı karısıyla aynı salonda bulunup azaplar içinde kıvranırlarken-
Nasıl olur Atam söyle nasıl olur?
367 gibi şahane bi çözüm bul bana.
Hem demokrasinin içinden GİBİ olsun.
Yani bir çeşit kılıf.
Hem de bu Yeniler'e ağzının payını vermiş olmama izin ver. Anlasınlar Hanya'yı Konya'yı.
Bu memleketin Hakiki Efendileri kimlermiş, bu memleketin dört nala şaklayan kalemleri, bu memleketin baş öğretmenleri, baş komutanları, baş oyuncuları kimlermiş-
Bir kez daha, son bir sindirici kez daha, gösterebilmemiz için ŞUNLARA bir çare/bir oyun/bir tıkanıklık vesilesi/bir kandırmaca/bir gölge dansı/bir ekonomik facia/yakın mesafede savaş-

NE OLURSA. ARTIK.
Gönder. Gönder. Gönder.
Başkumandanlarına Dünyanın Taptığına İnanmaktaki Şu Fanatik Bakarkörlerine.
Şu çıktıkları yumurtayı beğenmeyen yumurta kafalara.
Şu tuhaf kişiliklere. Şu ısrarcı. Şu yapışkan. Şu sürekli ağlayıp sürekli bağıran tuhaf mekanizmalara.
Bir şey gönder ya da gönderme.
Onlar postanenin kapısına yığıştılar. Paket bekliyorlar. Kemalist göklerden zembille inecek özel bir ulak.
Antidemokrasi eliyle.
Çabucak.

Çevrimdışı Bozkurt Yarbay

• Türkçü-Turancı
  • **
  • TÜRK IRKI SAĞOLSUN!
Ynt: PERİHAN MAĞDEN BU CESARETİ NEREDEN ALIYOR ???
« Yanıtla #1 : 20 Ağustos 2007 »
Bu cesareti gösterenlerden en ağır intikamı sormak Büyük Türk Irkına bir an öce nasip olsun.
Bu cesareti en az kendisi kadar iğrenç olan hainlerden aldığı belli bu etnik özürlü hain ..............................
Yüce Vatanımız da böyle bir yazı eskiden yazılmaya kalkılsaydı yazan hain anında yargılanır ve asılırdı!
Satılık medya kurumları ile kol kola girmişler akıllarısıra dört yandan Büyük Türk Irkına ve Yüce TSK'ne kafa tutuyorlar.
Bu cahil etnik özürlüler sanıyor ki günümüzde ordu sadece uyarır!Artık bize birşey olmaz...
Bizi ABD'miz AB'miz vs... korur.Sizi soytarılar.Yüce TSK bir karar aldığında ve uygulamaya başladığı an sizin o güvendiğiniz soytarılar çil yavrusu gibi dağılacaklardır.Dağılmayanlar da Yüce Türk Silahlı Kuvvetlerinin gazabından üstüne düşeni alacaktır!
İşte o zaman Büyük Türk Irkına,BaşBuğ Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetine karşı giriştiğiniz haince eylemlerinizin ve planlarınızın hesabı sizlerden en ağır şekilde sorulacaktır!Tabi yine başınızdaki şeyhler sürüsü gibi kıvıracaksınız.
Ne de olsa bu itlerin doğasında kıvırtmak var.Ama bunu Büyük Türk Irkına yutturamayacaksınız!

TÜRK'e KEFEN BİÇENİN ÖLÜMÜ KORKUNÇ OLUR!
TTK.

Çevrimdışı ÇEPNİ_TÜRKÜ

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 20 Ağustos 2007 »
İnanılmaz. Büyük hayretler içinde okudum. Öyle maksatlı öyle saptırıcı bir yazıki. O zamanlar Atatürk sayesinde yapılabilmiş şeyleri bugün bazı basiretsizlerin yüzünden yapamıyoruz diye nasıl da Atatürk'e bağlamış. Yani söyleyebilcek çok şey yok bu mahluk gibi çok var basınımızda. Hepsi de önemli kurum ve kişileri karalayıp duruyor. Gerçekten çok saptırıcı ve maksatlı bir yazı. Çok üzücüki bu mahluk hala elini kolunu sallayarak dolaşıyor. Yazıklar olsun sizin gibilere...  Nasıl ceza almazsınız? Nasıl kurumlar ve şahsiyetler için böyle konuşabiliyorsunuz? Tabiki bir yerlerden cesaret alıyor ama nasıl? Bunu önlemenin bir yolu olmalı. Böyle sürüp gidemez...
'Biz doğrudan doğruya Milliyetperveriz ve Türk Milliyetçisiyiz.'
'Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır!'

ATATÜRK

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #3 : 20 Ağustos 2007 »
 perihan mağden denen Türk düşmanı, gürcüdür. Asıl aile soyadı da maadaşvili'dir.

İşi gücü Başbuğ Atatürk'e, Türk Milleti'ne ve Türklüğe ait değerlere saldırmaktır. Bunun gizi azgın kuduz itlerin sonu itlaf edilmektir. Radikal Gazetesi yazar kadrosunun alayı Türk Düşmanı olan etnik özürlü devşirme kırmalardır. Hepsi teröristir, Türk Ordusu tarafından dağdaki eşkiya arkadaşları gibi cezalşandırılmalıdırlar.

TTK

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı Urungu Şad

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #4 : 21 Ağustos 2007 »
Perihan Mağden bu cesareti nereden alıyor biliyor musunuz?
Bizden!
Evet, evet yanlış duymadınız. O ve o gibilerin hepsi cesaretini bizden alıyor. Biz ise "kan'a susadığımızı" söylüyoruz. Ama bir yandan da susuyor, tek kelime dâhi etmiyoruz. Bedenlerimiz gibi düşüncelerimiz de parça parça olmuş, bir araya gelip tek ağızdan cümleler kuramıyoruz, gücümüzü tek el'de toplayıp ne tokadımızı çarpabiliyoruz, ne de yumruğumuzu vurabiliyoruz. Korkaklıktan değil hani bunlar. Ama işte bu durum daha çok kor adam'a. Mangalda kül bırakmayan aslı deli kan... Ama ona sahip olan, ona sahip olanlar...
Nasıl da sinmişiz, değil mi Kür Şad Ata'm? Sen, koca Çin'e korku saldın, biz ise bir avuç soysuz'a karşı duramıyoruz. Tükür Ata'm, tükür Başbuğum, tükür suratlarımıza yağmurla beraber...
Hoş, asıl sınavımızı vermedik daha biz. 21. yüzyılın Kür Şad'ı çıkmadı daha içimizden. O'nun ortaya çıkmasıyla başlayacak sınavımız...
Bakalım arkasında duracak mıyız? Öyle kuru kuruya da değil ama...
O, kan içerse, biz de o kandan içecek miyiz?
O, vurun derse, kılıçları çekecek miyiz?
O, "öldüm" derse,
ondan sonra ölecek miyiz?
Atalar uğruna,
Vatan uğruna,
Tanrı uğruna değil! O boşverdi bizi,
TÜRKLÜK uğruna, TÜRKLÜK!
Kurt, dişlerini kaybedebilir; ama huyunu asla!
"TURAN"

Çevrimdışı BozokAsena

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 22 Ağustos 2007 »
Etnik döküntü gürcünün diğer soysuzlardan aldığı güçle yazdığı bu zırvalıkları nefretle kınıyorum.Atamıza dil uzatmaya kalkanın dilini kopartırız.Sen bu gün bu kirli düşüncelerini sergileyebiliyorsan bizde ATATÜRK Gençliği olarak senin ve senin gibilere gerekeni sergileyeceğiz.
TTK.
İLTERİŞ BATI AKDENİZ VE GÜNEY EGE

Çevrimdışı ULUTÜRK

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 17 Kasım 2007 »
Bu kafası komple devşirilmiş vatansız kansız kadın. zaten yazdıklarından Türk olmadığı anlaşıldığı gibi azılı bir Türk düşmanı olduğuda anlaşılıyor Bu hain cesaretini nerden mi alıyor yazdığı romandan yargılanırken AB den mahkemeyi izlemeye gelen gözlemcilerden alıyor mahkeme önünde kendisini destekleyen bölücü ermenici solcu komünist hain güruhtan alıyor mahkemeye baskı uygulayan adalet bakanından alıyor kendisini destekleyen yanlı gazetelerden TV lerden sivil toplum kuruluşlarından alıyor ve hükümet tarafından sindirilmiş savcılardan alıyor vede en önemlisi mahkemeden önce beraat güvencesi vermiş ve mahkeme sonrasında bizzat arayarak geçmiş olsun diyen ve sevindiğini belirten tayyip ve gül ikilisinden alıyor şimdi anlamışsınızdır nerden alıyormuş.

Çevrimdışı Sinem

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #7 : 17 Kasım 2007 »
Cesaretini , korkakların çokluğundan alan bir dengesiz bu.Karmaşık ruh yapısı ,dengesiz kişiliği her yazısında bir adım daha öteye gider.Kelimeler havada uçuşur ama nafile.Kendi beyin kıvrımlarından dışarı bir adım bile çıkamaz.Yaşadığı toplumu, o toplumu ayakta tutan ve bir harç gibi birbirine bağlayan en önemli unsurun ATATÜRK olduğunu bilmez. Bunlar belli semtlerde yaşarlar,burunlarını rezillikten başka hiçbirşeye sokmazlar.Her ülkenin bulunduğu coğrafyaya göre ,geçmişine göre ,devlet geleneğine göre ,damarlarındaki kanına göre bir felsefesi olduğunu bilmeyecek kadar da kör cahildirler.Ama onlar bunu bilmezler.Aynı kaldırımda yürüdüğü insanın kim olduğunu anlayamayan ,çözemeyen bu aydıncıklar ATATÜRK'ü nerden anlasın , hangi akılla çözümlesin? Çok şey beklemeyin her köşebaşında yazanlardan.Hayal kırıklığına uğrarsınız.Çünkü saygı ,agırbaşlılık, mantıklı olmak değil hesapsızca herşeye düşman olmak değerli şimdi. Kendisi de aynen böyle, bu yüzden değerli .Aptal  bunlar boşverin bunları.Zaten Türk olsaydı böyle hastalıklı bir kafası olmazdı...
TÜRKÜM BEN. SADECE TÜRKÜM...