Gönderen Konu: 27 ülke Türk'ü hala öcü gösteriyor!!!  (Okunma sayısı 9524 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
  • Inançu Apa Yargan Tarkan Köl Tigin
    • Steppe History Forum
Ynt: 27 ülke Türk'ü hala öcü gösteriyor!!!
« Yanıtla #10 : 16 Eylül 2007 »
Finlandiya'da iktidar olan yönetimler her zaman İsveç'in kontrolünde ve güdümündedir(Aynı bizdeki AB, Amerika, İsrail güdümlü kuruluşlar gibi). İsveç, kürt teröristler ile diğer Türk karşıtı unsurları her zaman destekler. Finli Milliyetçi kandaşlarımızda bu husustan çok muzdarip ve şikayetçidirler. Ancak kendi aralarındaki bölünmüşlük yüzünden bir türlü iktidarı ele alamamaktadırlar. Bu iktidarlar İsveç'in ve AB'nin kuklaları oldukları için zaman zaman Türk karşıtı mesajlar vermektedirler. Ancak bunu bütün topluma ve devlete mal etmek yanlıştır.

Bugün Finlandiya'da azınlık olarak yaşayan Tatar Türkleri, Finliler ile gayet güzel geçinmektedirler. Türk ve Müslüman olmalarına rağmen kesinlikle ayrım görmemektedirler. Bunun sebebi de Ünlü Fin-Rus Savaşında Tatarların Finlilerle aynı cephede omuz omuza savaşmalarından kaynaklanmaktadır.

Hmm anladım anda sağol.

Bu İsveçliler'in Türkler'le ne alıp veremedikleri var onu da anlamıyorum. Sonuçta adamlarla savaşmamışız etmemişiz.

Türük Oguz begleri bodun eşid: üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türük Bodun iliŋin törügün kim artatı utaçı erti? Türük Bodun ertin, ökün!

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #11 : 19 Eylül 2007 »
Bu İsveçliler'in Türkler'le ne alıp veremedikleri var onu da anlamıyorum. Sonuçta adamlarla savaşmamışız etmemişiz.

Birinin sana düşman olması için illa seninle kavgalı olması gerekmez. Senden bir çok hususta nemalanmak amaçlar. Hatta sana çok iyi bir dost ve yandaş gibi de gözükebilir. Sinsice yaklaşır, sırtından kahpece hançerler, ekmek yediği çanağa pisler. Bu insanlarda genel olarak böyledir.

Devletler ve Uluslararası ilişkiler de insanlarınkinden pek farklı sayılmaz.

İsveç'in bize yani Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti aleyhine politika gütmesi; kürtleri çok sevdiği, soydaş saydığı, kürtlere yönelik insan hakkı ihlalleri, zengin-derin kültürleri ya da Mezopotamya'da  diğer toplumlarla birlikte gayet renkli bir mozaik oluşturmaları gibi zırvalar değildir.

İsveç yeraltı, enerji kaynakları bakımından çok fakir bir ülkedir. Yüksek yaşam standartını sağlamak için bu maddelere ihtiyacı var. Bunun için bütçesinden yılda katrilyonlarca Euro'yu gözden çıkarmak durumundadır. Ancak Türkiye ile Türklerin yaşadıkları yerler(Kuzey Irak, Kerkük Musul)  yeraltı ve enerji kaynaklarının bol olduğu yerlerdir. İsveçliler bunu biliyorlar ve kürtlere bu yüzden pek çok yardımlar yapıyorlar. Bunu da bir devlet politikası olarak kabul etmişler. İktidarlar değişse dahi bu dış siyaset anlayışı aynen sürdürülüyor.

Kuzey Irak'ta ki kürt bölgesine çok sayıda İsveç firması gidiyor. Eğer kürtler Türkiye'yi de ele geçirirler ve Kuzey Irak'la da birleşirlerse, İsveç'in bu enerji sorunu çok rahat çözülecek ve İsveç'in ekonomisinin enerji sorunu kökünden çözülecektir.  Böylelikle İsveç ordu, silah harcamadan sırf kürtleri kullanarak, diplomasi ve finans yoluyla bize ait olan enerji kaynaklarının üstüne bedavadan konacaktır.

Netice-i kelam, İsveç kendi çıkarları, amaçları için bütün bu politikaları, stratejileri planlıyor, uyguluyor ve aynı şekilde sürdürüyor. Bizi ve Devleti yöneten iktidarlara gelirsek; 10 Kasım 1938 saat 9:05'ten beri uyuyorlar, taviz veriyorlar, ülkeyi satıyorlar.

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
    • Steppe History Forum
« Yanıtla #12 : 19 Eylül 2007 »
Çok haklısın anda, adamlar akıllılarmış vesselam.

Türük Oguz begleri bodun eşid: üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türük Bodun iliŋin törügün kim artatı utaçı erti? Türük Bodun ertin, ökün!

Çevrimdışı ULUTÜRK

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #13 : 16 Kasım 2007 »
Ben hiç şaşırmadım ve zerre üzülmedim hatta aldırmadım siz de üzülmeyin nedenine gelince özellikle Avrupa da öyle bir önyargı varki aşamazsınız hiç kendinizi anlatmaya çalışmayın çünkü anlamak istemiyorlar ne kadar iyi olsanızda bu değişmez çünkü nasıl görmek istiyorlarsa öyle görüyor ve gösteriyorlar öyle öğretiyorlar bunu bilerek ve isteyerek yapıyorlar.Hristiyanlığı da ekleyerek geçmişten gelen kinlerini harmanlıyorlar ayrıca yunanistan  ermenistan sırbistan hatta kukla sözde kürdistan okullarında tarihsel düşmanlıkları yüzünden çocuklarını azılı birer Türk ve Türkiye düşmanı olarak yetiştiriyorlar sözün kısası bunu bilerek ve isteyerek yapıyorlar niye şaşırıyorsunuz.

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
    • Steppe History Forum
« Yanıtla #14 : 18 Kasım 2007 »
ULUTÜRK kandaşım, Sırbistan'da dediğin gibi öyle yapıyorlar, ama ben Sırbistan'ın göbeğinde gir grup Sırp ve Romen gencini hayatlarının dumuruna uğrattım, yâni üzerlerine biraz gidince ve farklı yöntemler izleyince karşılık veremiyorlar, "haklısınız" diyorlar :) Yolunu bileceksiniz kandaşlar :D

Çevrimdışı YANLIZ KURT(2)

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #15 : 18 Kasım 2007 »
yolu neymiş
bize de öğret sayın anda
Toros dağlarının tepelerinde tek bir Türkmen evinin bacası tüter halde kalmış ise, ben bu milletten umudumu kesmem, bayrağımı göğsüme sarar, milletimin istiklali uğruna ölürüm!

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
    • Steppe History Forum
« Yanıtla #16 : 18 Kasım 2007 »
Bilmedikleri yerlerden vuracaksınız andalar. Bir de târihte karşılaştırma yapacaksınız. Size örnekler:

Balkanlı: Siz topraklarımızı işgāl ettiniz bağımsızlıklarımıza son verdiniz.
Ben: O zamanlar herkes öyle yapıyordu, dünyâ böyle işliyordu. Ona bakarsanız biz Oğuzlar kuraklıklar ve Kıpçak saldırıları sonucu önce Ortadoğu'ya göçettik, Moğol fetihleri sırasında Selçuklu'nun otoritesi zayıflayınca Batı Anadolu'ya yığıldık, sonra orada kurulan beyliklerden biri olan Osmanlılar Balkanlar'ın yayılmaya uygun olduğunu görünce Balkanlar'a geçtik. Adam olsaydınız da topraklarınızı savunsaydınız.

Balkanlı: Siz çocuklarımızı yeniçeri yaptınız, beyinlerini yıkayıp din kardeşlerine karşı kullandınız.
Ben: Bir kere o dediğiniz devşirme sistemi Osmanlı'dan önce vardı. İlk olarak Abbâsî halifeleri biz Türkler'i muhâfız olarak kullanıyorlardı. Sonra Gazneliler ve Selçuklular kullanmaya başladılar. Osmanlılar bu gulam sistemini devraldılar ve devşirmeye çevirdiler; aslında devşirmenin ilk örnekleri Anadolu Selçukluları'nda vardı. Bunun, âni kendi soyundan olmayanları muhâfız olarak kullanmanın Avrupa'da da başka örnekleri bulunmaktaydı; örneğin Litvanya'daki Büyük Dük'ün Tatar muhâfızları ya da Roma'daki İsviçreli muhâfızlar gibi. Üstüne üstlük Osmanlı devşirmelerinin çoğunun beyni yıkanmıyordu, eskiden ne olduklarını biliyorlardı, hattâ Sokollu Mehmed Paşa kendi kardeşini yeniden açtığı Sırp Ortodoks Kilisesi'nin başına getirmişti. Ayrıca devşirmenin belli kuralları vardı, öyle herkesi rastgele orduya almazlardı, bir de kendi çocuklarını kendi elleriyle veren pek çok fakir âile vardı ki, çocukları devlet kapısında düzgün bir yere gelebilsinler diye. Biz sizi devletin başına getirip başbakan yaptık, daha ne olsun?

Balkanlı: Siz bizi sömürdünüz ezdiniz vs vs...
Ben: (Lâ havle...) Bak güzelim, koçum, biz sizi gerçekten ezseydik şu masada oturan herkes Türkçe konuşan Müslümanlardan oluşurdu. Hâlâ kendi dîninizi yaşıyorsunuz, hâlâ kendi dilinizi kullanıyorsunuz. Halbuki Britanya'nın, Fransa'nın, Rusya'nın yaptıklarına bakın. Bir de sürekli "siz yaptınız siz ettiniz" demeyin, biz Türkler ya da Türkmenler-Yörükler de sizin gibi Osmanlı Devleti'nin tebaası idik, sizden tek farkımız kurucu tebaa olmamızdı. Üstelik siz büyük ayaklanmalara 19. yüzyılın başlarında başladınız, biz 16. yüzyıldan beri sürekli ayaklanıyorduk. Osmanlı Türkmenler'in üzerine siz Balkanlılar'ın üzerine gittiğinden çok daha fazla kere gitmiştir. Üstelik yatırımların çoğu da Balkanlar'a yapılmıştı. Sizi adam eden bizi bre, bütün gündelik eşyâ terimleriniz bütün mutfağınız müziğiniz bizden geçmiş! Eh evet arada ezmeler baskılar soygunlar kırımlar falan olmuş ama onlar da devletin merkezî yönetiminin zayıflayıp ortadan kalktığı 18. yüzyılın sonları ile 19. yüzyılın başlarında yaşanmıştı. Haa hâlâ laftan anlamıyorsanız ve bir derdiniz varsa Osmanoğulları âilesinin yaşayan üyelerini bulun ve derdinizi onlara anlatın, biz eski tebaalar değil, zîrâ Osmanlı bir ulus-devlet değildi, bir hânedan devletiydi.

Balkanlı: Evet haklısın, biz yanlış biliyormuşuz.
Ben: Hah şöyle, adam olun, akıllı durun, deminden beri kafamı şişirip durdunuz adam gibi Sırp şarabından tattırmadınız :roll: :evil:

Üstelik bunları anlatırkan içkiliydim  :-D

:turan:

Çevrimdışı YANLIZ KURT(2)

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #17 : 18 Kasım 2007 »
ve sırpça konuştun..
helal olsun
dil bilmek iyidir
Toros dağlarının tepelerinde tek bir Türkmen evinin bacası tüter halde kalmış ise, ben bu milletten umudumu kesmem, bayrağımı göğsüme sarar, milletimin istiklali uğruna ölürüm!

Çevrimdışı ÇEPNİ FİRUZ

• Türkçü-Turancı
  • TÜRK IRKÇISI
« Yanıtla #18 : 18 Kasım 2007 »
Güzel bir anlatım tarzı. Teşekkürler.

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
    • Steppe History Forum
« Yanıtla #19 : 18 Kasım 2007 »
Yok İngilizce konuşmuştum. Hem Sırpça bilmiyorum, hem masada Romenler de vardı.