Gönderen Konu: TORUN TANIMAYA DEVAM EDELİM-3 TÜRKAN SAYLAN KİMDİR?  (Okunma sayısı 9412 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Afsar Beyi

 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • İleti: 146
BOZKURTLAR

Türkiye'de kimlerin nerelerde olduğunu göstermeye devam ediyoruz. Bu seferki konuğumuz ÇYDD başkanı ve ADD aktif üyesi;

Türkan Saylan kimdir;
1935 İstanbul doğumlu. Kandilli Lisesi ve  İstanbul Tıp Fakültesi mezunu. Saylan’ın iki oğlu ve iki torunu var.  Son yılında akciğer ve kemik vereminden seri ameliyatlar geçiren Saylan, 2 yıl demir korseyle gezerken dahi neşesini koruyabildi. Neşesinin sebebi de muhtemelen Türkiye'nin gittiği yol olsa gerek.

Anne adı : Lili Mina Raiman - 1936 yılında Leyla ismini alarak ismini değiştirdi.
Lili Mina Raiman ise; Raber Ragman ve Mina Verlig kızı, 1908, Bermingen İngiltere doğumlu ve Katolik Hıristiyan.

Bu kısa bilgilerden sonra laikliğin yılmaz savunucusu, çağdaş yaşamı destekleme derneği (ÇYDD) başkanı Türkan Hanımı biraz daha büyüteç altına alalım. Neden bu denli laiklik savunucusu olduğunu da inceleyelim.

Amaç gerçek, dürüst Başbuğumuzun işaret ettiği laiklik mi, yoksa birilerinin dini inançlarına saldırımı sorusu ile başlayalım isterseniz. Dürüstlük sorgulamasına da bir sözünü hatırlayarak başlayalım. İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Yerleşkesi'nde 'Türkiye'mizin çağdaşlaşma sürecinde laiklik' konulu toplantıda ne diyor çağdaş Hanfendimiz?

"Biz Türkler hep akın etmişiz; yakıp yıkmışız, başkalarının yaptıklarını yakıp yıkmışız. Şimdi kendi yaptıklarımızı yıkıyoruz. Nedir bu alışkanlık. Biz yakıp yıkmak için var değiliz. Biz yaratmak, geliştirmek ve çağın üstüne geçmek için varız."

Yani artık alıştığımız hikaye. BARBAR TÜRKLER.

Peki nasıl geçecekmişiz çağın üstüne?

"Türkiye'nin bölünmesine, ırkçılığa yönelmesine, binlerce yıl öncesinin Arap ve İran âdetlerinin gelmesine karşıyız. Çocuklarımızın sıra üstünde namaz kılmasını değil bale yapmasını istiyoruz. İnancın insanların iç dünyasında saklı olmasını istiyoruz."

Hedef saptırmadaki ustalığı görüyormusunuz? Türklüğü ve Türklük Ülküsünü savunmak ne ile eşdeğer tutuluyor. Neyin arasına karıştırılıp yediriliyor herkese?

Bu ülkede birilerinin dini inançlarına vatan millet adına saldıranların, bu tutmuyorsa laiklik elden gidiyor yaygaraları gerçekten laik olanların da gölgelenmesine ve din düşmanı gibi gösterilmesine zemin hazırlıyor. Laik olduğunuzu söylediğinzde üzerinize sürülmüş olan pislikler nedeni ile gerçekten ne dediğiniz bile dinlenilmiyor.

Peki Türk halkı için ne söylüyor Hanfendi?

"İnsanlar okuma yazma bilmesin ki parmak bassınlar. Seçim kâğıtları at, eşek, arı ve kuşlarla dolu. Bilinir ki okuma yazma bilmeyen çoğunluktadır ve onlar ancak parmak basarak oy verirler. Onların ağaları, tarikat reisleri çağırır ve biz ata, eşeğe, arıya ya da kuşa oy vereceğiz derler. Böyle bir topluluk nasıl kalkınır? Böyle bir topluluk cahil bırakılmıştır. Bizi yönlendirmek isteyenlere, bizi koyun sananlara karşı dikkatli olalım. Bu ülkedeki insanları siyah-beyaz diye ayırmak, vatansever veya vatan sevmeyen hain diye ayırmak kimin haddine'"

Türkiye'deki okuma yazma bilmeyenlerin oranı %12 dir. En yüksek oran da Güneydoğu Anadolu Bölgesinde. Bu insanların da kimleri meclise bağımsız ya da ampul kılığında yolladığını zaten biliyoruz. O zaman kimi töhmet altında bırakıyor bu hanfendi? Bir milletin tamamını parmak basanlar kulübüne çevirdiğinde bu istatistikleri kimler alıntı yapıp kullanırlar? Cevabını zaten biliyoruz değil mi?

Peki bu hanfendinin bu basit konuşmalarında bile açığa çıkan iç dünyasının hiç mi gerçek yansımaları yok. Buyrun bir örmek;

Mit’in raporlarında misyonerlik faaliyetlerinin Türkiye ayağı. Özellikle Kitab-ı Mukaddes Şirketi(Sadece İncil yayımlar.İlk Türkçe incili 1826 yılında çevirmişlerdir) ile sıkı ilişkileri var. Aynı zamanda Amerikan Board (Dünyadaki misyonerlik faaliyetlerini organize eden Abd merkezli bir vakıf) ile sıkı ilişkiye sahip. Amerikan Board şirketi yaptığı faaliyetleri Türkiye’de SEV (Sağlık Eğitim Vakfı) ve ÇYDD üzerinden yürütmektedir.

Verdiği reklamlarla ve söylemlerle sürekli halkı kuşkırtmaya çalışan bir ruh haleti var. Başkanlığını Profesör Türkan Saylan’ın yaptığı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği hakkında, Atatürk İlke ve İnkılaplarını kalkan olarak kullanıp, bir çok kişi ve kuruluştan yardım adı altında para topladığı, ilgili bakanlıklardan izin almaksızın yurtdışından yardım aldığı, hiç bir yasal dayanağı olmadan kamuoyuna kendisini sivil toplum kuruluşları birliği olarak tanıtan çeşitli dernek ve vakıflarla işbirliği içerisinde oldukları yönünde yapılan ihbarlar sonucu denetime tabi tutulmuş ve Dernekler Kanunu 62 ve 85/2 maddesine muhalefetten 5 Şubat 2001 tarihinde Maltepe Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu yapılmıştır.


Ayrıca bir hatırlatma daha yapalım. Bir dönem YÖK üyesi olan bu hanımefendinin, üyelik döneminde dedesinin ismi Agop olan Doğu’daki Rektör ile dedesinin ismi Ohanis olan Batı’daki Rektör olaylarının tarihlerini bir kontrol edin. Bu insanı oraya kimlerin atadığına ve nasıl oralarda bırakıldığına bakın. Neden belli dönemlerde belli şeylerin böyle yükselişe geçtiğini düşünün. Tesadüf mü diyorsunuz? Ben de diyorum ki; bu ne tesadüf!!!!

BOZKURTLAR

Gerçek düşmanlarınızı uzaklarda aramayı bırakın. Onlar hemen yanımızda. Bizimle yaşıyorlar. En büyük düşmanınıza gelince; birleşmemizi engelleyen dirençlerimiz ve ben duygularımızdır. İkinci olarak da içimize girip, bizden gibi görünüp başka yolları işaret edenlerdir.  Birleşeceğimiz ve tek yumruk olacağımız kutlu günün yakın olmasını diliyorum.

sü:kä tılıkang bugukgu tuktang (savaşa çıkın, Buguk'u tutun!)

oguz33

 • Ziyaretçi
Ynt: TORUN TANIMAYA DEVAM EDELİM-3 TÜRKAN SAYLAN KİMDİR?
« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2007, 18:19:03 »
Kurtuluş savaşından önceki tablonun tıpatıp benzeri bugün de yaşanmaktadır. Bizim tarih boyunca en büyük düşmanlarımız hep yanıbaşımızda içimizde olmuştur. Yüce Türk Milleti her zaman olduğu gibi gerekeni gerektiği zaman yine yapacaktır. Paylaşımın için teşekkürler Avşar Beyi Anda

TTK

Çevrimdışı kızıltamu

 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • İleti: 210
Ynt: TORUN TANIMAYA DEVAM EDELİM-3 TÜRKAN SAYLAN KİMDİR?
« Yanıtla #2 : 28 Eylül 2007, 20:15:24 »
Ne çinde ne abd ne avrupa nede israil düşmanın çamurlu postalları kilimlerimizin üstünde.
Ya Susturacağız Ya kan kusturacağız

Çevrimdışı ÇEPNİ FİRUZ

 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • İleti: 180
 • TÜRK IRKÇISI
Ynt: TORUN TANIMAYA DEVAM EDELİM-3 TÜRKAN SAYLAN KİMDİR?
« Yanıtla #3 : 28 Eylül 2007, 20:32:49 »
Anda; Ne kadar çok hain varmışta haberimiz yokmuş. Bu bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz.Yüce Türk Milletinin asil evlatlarının, bunların üstesinden gelebileceği kanısındayım.

Çevrimdışı kızıltamu

 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • İleti: 210
Ynt: TORUN TANIMAYA DEVAM EDELİM-3 TÜRKAN SAYLAN KİMDİR?
« Yanıtla #4 : 28 Eylül 2007, 20:35:15 »
Yüce Türk milletinin asil evlatlarının bunların üstesinden gelebileceği kanısındayım. mı?
Ben eminim anda biz onları tükürerek boğarız ama önce bunları Yüce Türk ulusuna anlatmak gerekiyor bizi yenecek tek güç kendi cahaletimizden başka birşey olamaz.
Ya Susturacağız Ya kan kusturacağız

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

 • Otağ Yöneticisi
 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • İleti: 2035
  • https://www.hunturk.net
Ynt: TORUN TANIMAYA DEVAM EDELİM-3 TÜRKAN SAYLAN KİMDİR?
« Yanıtla #5 : 28 Eylül 2007, 21:14:37 »
Bu ve benzeri kanı bozuk ve ırzı kırık etnik döküntüler; yıllardır tek bir amaç uğrunda yoğunlaşmaktadırlar. O amaç:
"Büyük Türk Milletini temel değerlerinden uzaklaştırmaktır."
Bunu nasıl yaptıklarını yer aldıkları kuruluşlardan bile anlamak mümkün.
ADD (Atatürkçü Düşünce Derneği) nin aktif kadrosu içerisinde yer alarak, adeta bir truva atı gibi, Başbuğ Atatürk'e, Türk aydınlanmasına ve Cumhuriyete ihanet halindedirler.

Bu gün; bu soyu kırık, döküntülerin sinsi taktikleri, devleti kuran ana unsur olan Türk Soyunu, yönetimden uzaklaştırmayı başarabilmiştir.
Aldıkları Atatürkçü kimlikle sergiledikleri tavırlar, gerçeği bilmeyen topluluklar tarafından, bunların şahsında menfi bir kanaatin oluşmasına, Şanlı Başbuğ Atatürk’ün din düşmanı gibi görünmesine, laikliğin din karşıtlığı gibi algılanmasına neden olmuştur.
Bunlar tam anlamıyla heteredoks batini anlayışlarla hareket edip, gerçek kimliklerini ve maksatlarını ustaca gizleyerek  kelimenin tam anlamıyla truva atı vazifesi görmektedir.

Biz Türklüğün çekirdeği ve ana mayası olan Türk çocuklarına düşen önemli görevlerden biriside; bu alçak ve kahpe mahfilleri birer birer deşifre ederek, etkisiz kılmaktır.

Bu turva atlarının çeşitli zaman ve zeminlerde, sudan sebep bahanelerle Türk Milliyetçisi ve Türkçü kadrolara, aşağılama ve horlama amaçlı olarak; kafatasçı yaftalarını yapıştırmalarının yegane gayesi, "göz hasmını da bilir, dostunu da" gerçeği dahilinde, Türkçü kadroları suçlayıp, milletin gözünden düşürerek, bertaraf etmek ve böylelikle, peşin tedbirler almak, içindir.
Türklüğün gizili gücü olan Bozkurt  ruhu yaşamakta ve biz; temiz, mağdur ve muzdarip Türk çocuklarının mayalarında, Türklüğün yarınlarının teminatı olarak inkişaf edeceği müsait zaman ve zemini kollamaktadır.

Her Türkçü bir bayraktır, Bozkurt ruhudur; Türk Milletini diriltip yarınlara taşıyacak, hayat tohumudur.
Bütün Türkçüler, kendilerinde var olan bu kutlu değerlerin bilincinde olarak hareket etmeli ve organize faaliyetlere başlamalıdır.
Türklük ruhu var oldukça, Büyük Türk Milleti var olmaya devam edecektir.
Türklük ruhunu yaşatmak; asil kanımıza karşı, üzerimizdeki en büyük sorumluluktur.

TTK
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı gurturk

 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • İleti: 330
Ynt: TORUN TANIMAYA DEVAM EDELİM-3 TÜRKAN SAYLAN KİMDİR?
« Yanıtla #6 : 28 Eylül 2007, 22:21:52 »
Hain o kadar bolki,1938'e kadar süt dökmüş kedi gibi duran bu ........... lar ,BAŞBUĞ ATATÜRK'ün uçmağa varmasından sonra meydanı boş bulmuşlar  tüm kadrolara yerleşmişler,istedikleri gibi at oynatmışlar,oynatmayada devam ediyorlar.Osmanlının devlet kadrolarında at oynatan TÜRK olmayıpta TÜRK gibi gözüken bu şahısların torunları bugün devlet kadrolarında.TANRI TÜRKÜ KORUSUN.

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

 • Otağ Yöneticisi
 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • İleti: 2035
  • https://www.hunturk.net
Ynt: TORUN TANIMAYA DEVAM EDELİM-3 TÜRKAN SAYLAN KİMDİR?
« Yanıtla #7 : 28 Eylül 2007, 23:30:46 »

GAVUR EKMEĞİ YİYİP; TÜRKLÜĞE KARŞI, GAVUR KILINCI SALLAYANLAR!..

**ÇYDD, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği - Genel Başkan: Prof.Dr.Türkan Saylan - Projenin Adı: Demokrasi ve İnsan Hakları Hareketinin Başlatılması. - Tarih: 02.03.2004 - AB'den Aldığı Para: 49.955,75 Avro


TANRI TÜRK'Ü KORUSUN VE UYANDIRSIN!!!

TTK.


Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı gurturk

 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • İleti: 330
Ynt: TORUN TANIMAYA DEVAM EDELİM-3 TÜRKAN SAYLAN KİMDİR?
« Yanıtla #8 : 29 Eylül 2007, 15:53:48 »
Bu şahsın ismi misyonerlik faliyetlerindede  geçiyor,böyle birinin Başbuğ ATATÜRK'ün ismine sığınması ne kadar acı.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • İleti: 2182
Ynt: TORUN TANIMAYA DEVAM EDELİM-3 TÜRKAN SAYLAN KİMDİR?
« Yanıtla #9 : 29 Eylül 2007, 17:53:16 »
 Utanmadan TÜRK'ün YÜCE BAŞBUĞ ATATÜRK'ü sefil söylemlerine alet eden İngiliz soylu Mrs.Türkan Saylan ve ne idüğü belirsiz örgütü, A.B'den nemalanan TÜRK düşmanlarındandır.

 İlginçtir bir hafta önce çinli soysuz itin teki Başbuğ Atatürk'e, kurduğu Cumhuriyete ve Atatürkk ilkelerine ağzına geleni sayarken; Mrs.Saylan ve saz arkadaşı olan örgüt mensupları niye bir şey demediler?. Çünkü konuşan çinli sarı sıçanda Mrs. Saylan'ın nemalandığı kara delikten bize çıkan bir piyangodur. 

 Değerli Üçoklu Börü Ağabeyimizin koordinatlarını tam isabetle tutturarak, koyduğu teşhis ve tespit %100 doğrudur, yerindedir.

 Bu kanıbozuk soysuz devşirmeler, bu yabancı uşağı örgütler; GAVUR EKMEĞİ YİYİP; TÜRKLÜĞE KARŞI, GAVUR KILINCI SALLAYANLAR!'dır.  Yüce Atatürk'ü ve İlkelerini, Milletimizin gözünden soğutmak, Batının uşaklığını yapmak ve emperyalistlerden nemalanmak bunlar için bir yaşam tarzı olmuştur. Islah edilmeleri mümkün değildir. 

 Türk Milleti artık sapla samanı karıştırmamalıdır. Dostunu da düşmanını da en isabetli bir şekilde doğru olarak tespit etmek durumundadır. Bizlerde BAŞBUĞUMUZ ATATÜRK'ün ATSIZ ÇERİLERİ, Türkçü Turancılar olarak bu sapkın unsurlarla, silahsız teröristlerle mücadele edeceğiz, maskelerini düşüreceğiz, Yabancı işbirlikçisi hainleri işgal ettikleri ülkemizden temizlemek için ne gerekiyorsa yapacağız.

 TTK