Gönderen Konu: DEMOKRASI NEDIR? TÜRK KÜLTÜRÜNE UYARMI?  (Okunma sayısı 8344 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Degerli,kandaslarim,demokrasi,nedir?ne ise yarar?yenilirmi?icilirmi?Hayatimizin,olmazsa olmazi haline gelen,bu ideoloji hakkindaki,görüs ve fikirleriniz nedir?
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
Ynt: DEMOKRASI NEDIR? TÜRK KÜLTÜRÜNE UYARMI?
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2007 »
     İlk önce şunu belirtmeliyim ki; demokrasi,olmazsa olmaz falan değildir.Yüzotuzyedi ileti ekleğiniz halde hala demokratik olmadığımızı anlamadıysanız buda sizin adınıza üzüntü vericidir.

Demokrasi,ilk çağlarda eski yunanlılarda doğmuş bir kavramdır.Bugünlerde manası;her türlü görüşe yer vermektir.Demokratsanız,her düşünceye hoşgörü ile yaklaşmalısınız,yadırgamamalısınız vs.

Türkçülük,Türklerin varlığıyla var olmuş,her geçen gün gelişmiş bir fikirler bütünü dahada ötesi bir yaşam biçimidir.Öyle ise;bizimde demokrasi hakkında yorumlarımız ve düşüncelerimiz olacaktır.Bir Türkçü demokrat olabilir mi?Kesinlikle hayır.Demokrasi,hümanizme açılan ilk kapıdır.Bu kapıdan girerseniz,yumuşarsınız,taviz verirsiniz.

Türkçülük bir egemen fikirler bütünüdür yani,Türkçülüğün olduğu yere Türkçülükten başka bir şey giremez.Demokrasi denen illet şey,kendisine hiç bir gücün egemen olmasını istemez,her görüşten bir demet alarak çelenk oluşturmak ister.Türkçülük bu çelenkteki demetlerden herhangi biri olmayı asla kabul etmez.Çünkü Türkçülük,tek bir ırkın ideolojisidir.Tek ırkın olduğu yerde,birden fazla demette olamaz.

Demokrasi Türk kültürüne uyar mı?Tabiki uymaz.Şöyle açıklayayım:

1.Eşcinsellik bir demokratik haktır.Uydu mu Türk kültürüne?

2.İstediğin kişiyle istediğin zaman cinsel ilişkide bulunmak demokratik bir haktır.Uydu mu Çingiz Han yasalarına?

3.İstediğin ideolojiye inanmak demokratik bir haktır.Uydu mu kültürümüze?

4.Yazar olup,Türk ırkına küfretmek bir demokratik haktır.Uydu mu bize?

5.Başbuğ Atatürk'ü benimsememek,O'nu küçümsemek demokratik bir haktır.Uydu mu Atalar kültürümüze?

Eğer ki cevaplarınız ''Evet'' ise tam bir demokratsınız demektir fakat cevablarınız ''Hayır'' ise; demokrasinin Türk kültürüne aykırı olduğuna inanıyorsunuz demektir.

Bugün için konuşacak olursak,demokrasi Türkçülük için amaç değil araçtır.Gün gelip,Türkçülük egemen ideoloji olduğunda demokrasi denilen afyon ortadan kalkacak ve kullanımı yasaklanacaktır.
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2007 »
Anda,öncelikle aciklamaniz icin tesekkürler.Ben otaga,demokratsiniz,diye bir söylemde bulunmadim.Demokratligin,kültürümüze uygun oldugu gibi bir iddiadada bulunmadim,sadece görüs bildirilmesini,rica ettim.Bunun,benim ekledigim ileti sayisiyla,ne alakasi var?Siz burda,bir beyanda bulunarak,demokrasinin,Türkcülük icin,bir arac oldugunu,iddia etmissiniz,burda cok büyük bir,yanilgi icindesiniz sanirim,cünkü demokrasi denilen yönetim sekli,Türkcülügü,dolayisiyla irkciligi red eder,suc sayar Bu durumda,nasil olurda,Türkcülügün gelismesi icin,arac olabilir?TTK
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 28 Ekim 2007 »
Zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışanlardan asla hazzetmem.İletimi tekrar oku ne demek istediğimi ''iyi'' anla.İlkokul çocukları edası ile cevap verme.

İleti eklemen ile ne alakası mı var?Bu kadar ileti ekleyeceğine,okuma zahmetine katlansaydın ne demek istediğimi anlardın.
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #4 : 28 Ekim 2007 »
 Bugünkü kullanımı, içeriğindeki manası ile demokrasi, Türk Milleti'nin ihtiyaçlarını karşılayabilecek yeterlilikte bir fikir akımı değildir. Lakin demokrasiyi şekillendirmekte o ülkede yaşayan insanların elindedir.

Demokrasi ve İnsan Haklarının beşiği olan Avrupa'da Irkçılık almış başını gitmektedir. Demokratlıklarıyla övünüp Türkiye'ye Avrupa Birliği'ne girmesi için bir sürü dayatmalarda bulunan ülkelere baktığımızda, bize dayattıkları kanunların tam tersinin uygulandığını görürsünüz. Yani herkesin kendine has bir tarifi var ve ona demokrasi diyor.

Bize dönersek, ATSIZ ATA disiplinli ve şuurlu demokrasiye taraftar olduğunu belirtiyor. Şahsen bende bu fikirdeyim. Şunu da ekleyeyim. Bizim anlayışımıza göre Eğer TÜRKİYE'Yİ yalnız TÜRKLER yönetiyorsa,  Demokrasi iyidir, güzeldir ve hakikaten Demokrasi vardır. Çünkü TÜRK'ün yönettiği yerde nizam, adalet ve huzur olur. Şimdiki vaziyet tam tersidir. YÜCE BAŞBUĞUMUZ ATATÜRK TANRIDAĞI'NA VARALI, kendi ülkemizde haklarımızı Demokrasi adı altında gaspetmeye kalkan TÜRK Düşmanı asalaklarla sürekli mücadele etmek zorundayız. Hala da bu süreç devam etmektedir.

TTK

UYARI:  Andalar biraz sakin olun. HEPİNİZ TÜRK ve TÜRKÇÜSÜNÜZ, Unutmayın. Enerjiniizi, kininizi Asıl Düşmanlarımıza saklayın.
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı gurturk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #5 : 28 Ekim 2007 »
Demokrasi TÜRK örf ve adetleri ile yoğrulup hayata geçirilir ise buna hiçbirimizin sanırım itirazı olamaz.

Çevrimdışı hun_333

• Türkçü-Turancı
  • TÜRKsen öğün,değilsen itaat et!!!
« Yanıtla #6 : 28 Ekim 2007 »
Toplum ne kadar homojen bir yapıya sahip olursa,demokrasi o kadar şuurlu,disiplinli,Türk kültürüyle yoğurulmuş olur...
"Türk, bu ülkenin yegane efendisi, yegane sahibidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır; hizmetçi olma hakkı, köle olma hakkı. Dost ve düşman, hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler."

Adalet Bakanı MAHMUT ESAT BOZKURT   

Tarih: 19 Eylül 1930

http://turkcutoplum.azbuz.com

Çevrimdışı ÇEPNİ FİRUZ

• Türkçü-Turancı
  • TÜRK IRKÇISI
« Yanıtla #7 : 28 Ekim 2007 »
Demokrasi şemsiyesi altında; bügünkü irticai ve bölücü unsurların faaliyetlerinin tehlikede arz ettiği açıkça ortadadır.Dünyanın hiç bir ülkesinde bizimki kadar geniş kişi hak ve özgürlükleri yoktur. Hatta bölücü unsurların bile TBMM de bulunmasına imkan ve olanak vermektedir. AB ve ABD bizlere böyle bir demokrasi uygulattırarak Türkiye Cumhuriyetinin  parçalanmasına zemin hazırlamak istemelerinden kaynaklanmaktadır. Laik sistemin bozulmasına sebeb olacak sınırsız demokrasiye HAYIR. Ayrıca biz Türk ve Türk'çü mensuplarınada demokrası kuralları işletilmemektedir. Büyük Türk Milleti önünde Irkçı, Faşist ve Katil olarak lanse edilmekteyiz.   TTK

oguz33

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 28 Ekim 2007 »
Değerli Andalarım,

Kavram karmaşası içerisinde birbirinize yakışık olmayan ifadelerde bulunmanız hoş olmuyor. Demokrasi herkesin herşeyi söyleyebildiği ve istediği her şeyi yapabildiği bir rejim sistemi değildir.  

istemi yabgu andam, günümüzde demokrasi adı altında veya onun arkasına sığınılarak yapılan rezaletlerin hissiyatı ile düşüncelerini kaleme almış.

Aksi takdirde ben demokrasiye karşıyım demek veya demokrasi Türk Kültürüne uymaz demek Başbuğumuz ATATÜRK'ün ilkelerine karşı olmamız demektir. Hepimiz biliyoruzki Başbuğumuz ATATÜRK'ün ilkelerinin en tepesinde CUMHURİYETÇİLİK ilkesi yer alır. Yukarıda da belirttiğim gibi günümüzdeki demokrasi kelimesinin arkasına sığınılarak yapılan iğrençlikler kesinlikle TÜRK Kültürüne uymaz.

Atatürkçülük, "Türk milletinin bugün ve gelecekte tam bağımsızlığa, huzur ve refaha sahip olması, devletin millet egemenliği esasına dayandırılması, akim ve ilmin rehberliğinde Türk kültürünün çağdaş uygarlık düzeyi üzerine çıkarılması amacı ile temel esasları yine Atatürk tarafından belirtilen devlet hayatına, fikir hayatına ve ekonomik hayata, toplumun temel müesseselerine ilişkin gerçekçi fikirlere ve ilkelere, Atatürkçülük denir". Bir başka tanıma göre, "Atatürkçülük anti emperyalist, anti kolonyalist, lâik, ilerletici ve yürüyüş halinde bulunan dinamik sürekli bir kalkınma hareket ve sistemidir". Atatürk'e göre, Türk Devleti'nin iki temel unsuru vardır; Tam bağımsızlık ve Millî Egemenlik ilkeleri.

Atatürk'ün Demokrasi İle İlgili Görüşleri

1. Türk Demokrasisi:  ".. .Türk demokrasisi Fransa ihtilâlinin açtığı yolu takip etmiş, fakat kendine has ayırıcı özellikleri geliştirmiştir. Zira her millet inkılâbını sosyal çevresinin baskı ve ihtiyacına tabi olan ve hal ve vaziyetine ve bu ihtilâl ve inkılâbın meydana geldiği zamana göre yapar..."

Atatürk'e göre, Türk Devleti “fikrî hür; irfanı hür, vicdanı hür nesillere” sahip olmalıdır.

“...Milletimizin bugünkü idaresi, hakiki mahiyeti ile bir halk idaresidir. Ve bu idare tarzı esası meşveret olan (Şura) idaresinden başka bir şey değildir...”

“Cumhuriyet rejimi demek, demokrasi sistemiyle devlet şekli demektir”

Saygılarımla,
TTK

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #9 : 28 Ekim 2007 »
       Bugün için konuşacak olursak,demokrasi Türkçülük için amaç değil araçtır.Gün gelip,Türkçülük egemen ideoloji olduğunda demokrasi denilen afyon ortadan kalkacak ve kullanımı yasaklanacaktır.
Bugünkü kullanımı, içeriğindeki manası ile demokrasi, Türk Milleti'nin ihtiyaçlarını karşılayabilecek yeterlilikte bir fikir akımı değildir. Lakin demokrasiyi şekillendirmekte o ülkede yaşayan insanların elindedir.
       Sanırım aynı olgudan bahsetmekteyiz.Bahsettiğim demokrasi,yasaklanması gerek olan demokrasi, yani,bugün geçerli olan sistemdir.Yazımı bunu baz alarak yazdm.Atsız Ata ile fikir çatışmam söz konusu değildir.Yanlış anlaşılmasın.Yazım okunduğunda bu anlaşılabilir diye düşünüyorum.Tekrar ediyorum;bugünki tanımı ile demokrasi Türk kültürüne uygun değildir ve Türkçü demokrat olmaz.
Saparmurat Türkmenbaşı