Gönderen Konu: Ortak Kanal Geliyor  (Okunma sayısı 4335 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı NTürk

• Türkçü-Turancı
Ortak Kanal Geliyor
« : 18 Ocak 2008 »
Sonunda Tüm Türk Devletlerini Birleştiren Proje Hayata Geçiyor. Kurulan Ortak Televizyondan Türk Kültürü Yayını Yapılacak. Maliyeti Bir Türk Devleti Üstlenecek. Yayın Dili ise Türkiye Türkçesi'ne yakın bir Türkçe olacak.
Azerbaycan Atatürk Kültür Merkezi Başkanı Nizami Ceferov, tüm Türk devletlerini temsil eden ortak bir televizyon kanalının faaliyete geçeceğini açıkladı.
Ceferov, 'Türk devletlerinin arazilerinde kültürel yayınlar yapacak ortak bir televizyon kanalının kurulması için görüşmeler yapılıyor. Uzun süren müzakereler sonrasında, bu kanalın iş imkanları, esas mevzuları, dili ile ilgili konular belirlenecek. Kanalın maliyetini Türk devletlerinden biri üstlenecek' şeklinde konuştu.
Nizami Ceferov, 'Televizyon kanalı, Türkiye Türkçesi'ne yakın olan bir Türkçe'yle yayın yapacak' dedi.
Ceferov, televizyon kanalının yayın yapacağı yerin büyük ihtimalle İstanbul olacağını söyleyerek, kanalda tüm Türk devletlerinin temsilciliklerinin olacağını bildirdi.
HARAY HARAY MEN TÜRKEM!!!

Çevrimdışı DEDEM KORKUT_ASYA

• Türkçü-Turancı
Ynt: Ortak Kanal Geliyor
« Yanıtla #1 : 18 Ocak 2008 »
Diğer söylevler gibi lafta kalmaz umarım.

Çevrimdışı ULUTÜRK

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 18 Ocak 2008 »
İşte böyle olacak ufak ufak adımlarla başlayacak sonra koşmaya dönecek hiçbir şey yapmamaktan iyidir eğer layıkıyla yapılırsa faydalı olacağına inanıyorum bayaği bir uzak kaldık kökleri tazelemenin vaktidir en iyi yolu da kültür birliğidir onlarda bizi hatırlayacaktır  dedim ya yavaş yavaş

ilteris9

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 19 Ocak 2008 »
Tüm Türk Dünyâsı'na kutlu olsun!

ilteris12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 19 Ocak 2008 »
Uzun vade de Rus Televizyonlarına alışmış bölge insanlarına faydalı olacağını düşünüyorum.. Sovyet zamanında Unutturulmaya çalışılan birliktelik anlayışının pekiştirilmesine katkı sağlayacak bir girişim gibi görünüyor.