Gönderen Konu: İşte Ergenekon'un CİA bağlantısı  (Okunma sayısı 17104 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ALp TeKiN

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: İşte Ergenekon'un CİA bağlantısı
« Yanıtla #20 : 10 Şubat 2008 »
Türkçü ve TUrancıyım.ama başörtüsü için bez parçası ifadesini çok ağır buluyorum.

Peki Türkçüsün Turancısın Türk Töresinde baş örtüsü diye birşey gördünmü.İkincisi İslamiyettede baş örtüsünün tam anlamıyla geçmediğini biliyormusun.Vede baş örtüsünün arap milletçisi olan emevilerinin icadı olduğundan haberin varmı.Bize getirdikleri arap adetleri şimdi soruyorum Türkçülük bumu ?
Gönülleri birleşenler ölse de bir gün
Gök kubbede kalacaktır seslerinden ün.

Gönülleri birleşenler! Selam sizlere!
Uzaklarda dertleşenler! Selam sizlere!

ilteris6

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 10 Şubat 2008 »
Türkçü ve TUrancıyım.ama başörtüsü için bez parçası ifadesini çok ağır buluyorum.Türk İslamiyetin belkemiğidir.sadece akepe ve o zihniyet başörtüsünü bir çıkmaza sokmuştur!Liderim DevletBey 8 yıldır çözümü söylemiştir.İslamı Türklükten ayıranların yanında olamayız.yakışmaz bize.Tanrı Türkü Korusun! : :asker:

Mail adresin İngilize,
Liderin Devlet Bahçeli,
Türbanı savunuyorsun.
Selamsız sabahsız ilk iletinde rengini belli ettin.
Şansını çok zorlamışsın.
Üyeliğin İptal Edilmiştir!

ilteris12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 11 Şubat 2008 »
Alıntı
Liderim DevletBey 8 yıldır çözümü söylemiştir

Senin Liderim dediğin O şahıs bırak liderliği, ancak ''Devlet'' Orman çiftliğine ''Bahçıvan'' olur. Liderlğini de odunlara, çiçeklere yapar.. 

Ayrıca DB adlı şahıs düşüncelerini söyleyemez sadece önüne koyulan kağıttan okur.

Adam olsaydı geçen seçimlerde istifa ederdi, lafını yemezdi. Neden istifa etmedi biliyormusun ?  Çünkü; Sizin gibi suya hasret çiçeklerin süslediği bahçesini bırakmak istemedide ondan. Bu bahçıvan kılıklı konuşma özürlü zürriyetsizin peşinde dolanarakmı şanlı Türk miliyetçiliği davasını güdüyorsunuz.

Bilinki yanılıyorsunuz.

Türk milliyetçiliği gibi milyonlarca Türkü ilgilendiren şanlı davayı birtek ''DB'' denen  bahcıvan kılıklı adamın şahsında algılayan sizler, Aslında bu davaya en büyük zararları veriyorsunuz. Bu otağın içi, mhp nin oyları %3'lerdeyken o partiye ve ÜGD'ye can siperane hizmet etmiş kişilerle doludur.

Düzene ayak uydurularak, takiyelerle, yalanlarla, dolanlarla ve göz boyamak için meydanlara atılan urganlarla oy toplayan, ardından meclise girerek düzenin bir KULU, düzen kapısının bir KULPU olma becerisinden başka, ne yapmış bu senin liderin, anlata bilelim.

Çevrimdışı BezAt

• Türkçü-Turancı
  • **
  • %100 Türk
« Yanıtla #23 : 11 Şubat 2008 »
Türkçü ve TUrancıyım.ama başörtüsü için bez parçası ifadesini çok ağır buluyorum.

Peki Türkçüsün Turancısın Türk Töresinde baş örtüsü diye birşey gördünmü.İkincisi İslamiyettede baş örtüsünün tam anlamıyla geçmediğini biliyormusun.Vede baş örtüsünün arap milletçisi olan emevilerinin icadı olduğundan haberin varmı.Bize getirdikleri arap adetleri şimdi soruyorum Türkçülük bumu ?

Tartışma konusu olan başörtüsü değil 'Türban' adı altında önce islam dinine sonra ülkemize sokulmaya çalışılan sıyasi üniformadır! Ve kımılerının anlamakta ve idrak etmekte güçlük çektiği durum ve sonucunda yaşanan tartışmalar.

Alp Tekin; başörtüsün geçmişi tartışılır ki bende bazı sağlam kaynaklardan..: Arap kadının sıcaklardan dolayı içlerinie iç çamaşırı giymemelerinden ve haraket ettiklerinde göğüsleri oynadığından ve bunun gizlenmesi için baştan göğüsleri kapatacak şekilde önerilen bir örtü ile ve birde sıcağa karşı arapların kullandığını okumuştum . Ve aslında gayet mantıklı ha birde Anadolu kadınının yüzyıllardan beri kullandığı ve adına başörtüsü dediğimiz örtü vardır. Bunun kültürümüze islam dini ile mi geldiği yada varolan bir şey olduğuda tartışılabilinir ama bu apayrı bir tartışma konusudur.  
Ve unutulmasınki Türk insanın belli bir kısmı islam dinini kabul etmiştir. Bu nedenle bir Türk başka bir Türk'ü inancından dolayı ayırmamalı veya sorgulamamlıdır! O kendi inancıdır ve orası onu ilgilendirir! Bizler için önemli olan Türk kanı taşıması, bunun bilincinde olması ve asla unutmaması gerektiği olmalıdır.
Din gibi ince konular alışma tarzına ve yetişme ortamına göre insanda ağırlık ve baskı yaptığı için bazı insanımızın inandığı dine karşı elestirileri belki haklı bulsa bile kabullenmesi güç olacaktır. Bizler bunun bilincinde olmalı ve daha temkinli adımlar atmalıyız.

Saygılarımla...

Ben ve Milletim
Tanrı'nın kırbacıyız
Tanrı kendi yolundan
çıkanları cezalandırmak
için bizi gönderir.!
ATTİLA

Çevrimdışı ALp TeKiN

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #24 : 11 Şubat 2008 »

Tartışma konusu olan başörtüsü değil 'Türban' adı altında önce islam dinine sonra ülkemize sokulmaya çalışılan sıyasi üniformadır! Ve kımılerının anlamakta ve idrak etmekte güçlük çektiği durum ve sonucunda yaşanan tartışmalar.

Alp Tekin; başörtüsün geçmişi tartışılır ki bende bazı sağlam kaynaklardan..: Arap kadının sıcaklardan dolayı içlerinie iç çamaşırı giymemelerinden ve haraket ettiklerinde göğüsleri oynadığından ve bunun gizlenmesi için baştan göğüsleri kapatacak şekilde önerilen bir örtü ile ve birde sıcağa karşı arapların kullandığını okumuştum . Ve aslında gayet mantıklı ha birde Anadolu kadınının yüzyıllardan beri kullandığı ve adına başörtüsü dediğimiz örtü vardır. Bunun kültürümüze islam dini ile mi geldiği yada varolan bir şey olduğuda tartışılabilinir ama bu apayrı bir tartışma konusudur.  
Ve unutulmasınki Türk insanın belli bir kısmı islam dinini kabul etmiştir. Bu nedenle bir Türk başka bir Türk'ü inancından dolayı ayırmamalı veya sorgulamamlıdır! O kendi inancıdır ve orası onu ilgilendirir! Bizler için önemli olan Türk kanı taşıması, bunun bilincinde olması ve asla unutmaması gerektiği olmalıdır.
Din gibi ince konular alışma tarzına ve yetişme ortamına göre insanda ağırlık ve baskı yaptığı için bazı insanımızın inandığı dine karşı elestirileri belki haklı bulsa bile kabullenmesi güç olacaktır. Bizler bunun bilincinde olmalı ve daha temkinli adımlar atmalıyız.

Saygılarımla...

BezAt Irkdaşım bende baş örtüsü derken türbanı kastetmiştim orada yanlış bir ifade kullanmışım.Türban bahsinde geçen benimde okuduğum emevilerden geldiğidir.Baş örtüsünü eskiden beri kullanılır evet zaten baş örtüsüne söylediğim birşey yok.Ben türbanı kastetmiştim.
Gönülleri birleşenler ölse de bir gün
Gök kubbede kalacaktır seslerinden ün.

Gönülleri birleşenler! Selam sizlere!
Uzaklarda dertleşenler! Selam sizlere!

ilteris12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : 11 Şubat 2008 »
Alıntı
Arap kadının sıcaklardan dolayı içlerinie iç çamaşırı giymemelerinden ve haraket ettiklerinde göğüsleri oynadığından ve bunun gizlenmesi için baştan göğüsleri kapatacak şekilde önerilen bir örtü ile ve birde sıcağa karşı arapların kullandığını okumuştum

Doğru okumuşsunuz ancak, göğüs belirginliğini örten materyal için ''iç çamaşırı'' yerine ''sütyen'' yazmalıydınız, Çünkü o tarihlerde henüz icat edilmemişti.

Zaten Örtünme ile ilgili genel tartışma meseleside bundan kaynaklanıyor. Bazı ''Alıklar'' tarihi inceleken sanki günümüz icatları varmış gibi değerlendiriyorlar, halbuki Arap yarımadası ve diğer sıcak bölgelerde insanlar ağırlıklı olarak açık renkli ve ince giysileri tercih ediyorlardı. Biz Türkler için durum farklıydı, orta asya bozkırlarında çetin doğa şartlarına karşı kalın ve kürklü giyecekleri tercih ederdik. Bu gün hala karasal iklimin hakim olduğu bu bölgede deri ve kürklü giyecekler tercih edilir.

İslam pegamberinin Örtünme istemesinin nedeni; ''Arap'' Kadınlarının açıkta veya belirgin olan uzuvlarının, erkeklerin cinsel dürtülerini harekete geçirebilecek şekilde olmasını, engelleme maksatlıdır. Aksi halde doğal şartlardan mütevveli örtünmek durumunda olan Antartika yerlileri için Arap örtünme kaideleri pekte geçerli olmasa gerek. Kısaca Antartika, sibirya ve benzeri soğuk bölgelerin insanları ne yazık ki bazı SÜNNETLERİ uygulama şerefinden mahrumdur.

Alıntı
Anadolu kadınının yüzyıllardan beri kullandığı ve adına başörtüsü dediğimiz örtü vardır. Bunun kültürümüze islam dini ile mi geldiği yada varolan bir şey olduğuda tartışılabilinir ama bu apayrı bir tartışma konusudur. 

Bildiğiniz gibi 100 yıl öncesine kadar toplumların neredeyse %90'ına yakını tarımsal işlerle meşkuldüler. Yakın zamanda gerçekleşen sanayi devriminden sonra tüm dünyada etkisini gösteren ''Sanayi toplumu'' anlayışı bu gün dahi Anadolu insanından neyazık ki uzak bir kavramdır. Hala büyük çoğunluğunun Tarımla uğraştığı Anadolu insanın giyim-kuşam konusundaki tercihini anlayabilmek için yakın tarihimize bakmak ve Anadolu haricindeki diğer toplumlarında yaşayışlarını irdelemek gerekir.

Dini tercihleri fark etmeksizin tüm tarım toplulukları, toprağın ve tarla işçiliğinin getirdiği kirlilikten kendilerini izole etme ihtiyacı duymuşlardır. Bu gün dahi tarımla uğraşan ve çok farklı inanışlara sahip toplumlara baktığımızda özellikle de uzun saçlı olan kadınların toz ve topraktan saçlarını izole edebilmek için çeşitli şekillerde örtüler kullandıklarını görmekteyiz. Aynı şekilde dünyanın hiç bir ülkesinde dar kumaş pantlon ve kravatla toprağı süren bir erkeklede karşılaşamazsınız. İnsanalar sosyal konumlarına göre giysi seçmek mecburiyetinde kalmışlardır. Kimi zaman doğanın kimi zamanda geçim kaynaklarının işlenmesi adına çeşitli kıyafetler giymekteyiz. Bu gerçek Budist uzak doğu ve hırıstiyan avrupa içinde geçerlidir. Hırıstiyan insanların yaşadığı Rus köylerinde kadınların tozdan korunmak için doğal olarak başlarını örttüklerini ve çalı çırpıdan rahatsız olmamak için uzun etekler giydiğine şahsen tanık oldum. Hatta dünyanın bir çok ülkesinde gıda sektöründe çalışan mutfak personeli için, erkeklerde dahil olmak süretiyle, saçlarını izole etmeleri yani örtmeleri zorunluluğu vardır. 

Kısacası başı örtmek veya vucudun belirli uzuvlarını kapamak Dinle diyanetle alakalı olmaktan ziyade kişilerin yaşadıkları coğrafya ve sosyo kültürel konumuyla ilgilidir. Bu gün eğer müslümanların haç ibadeti için gittikleri Mekke şehri, Arab yarımadasında değilde Sibirya'da olsaydı peygamber sünneti olarak giyilen ''İhram'' yerine soğuktan izole olabilek için Kürklere bürünmek gerekecekti.

Bu kadar basit bir gerçeği dahi görmezlikten gelerek, insanların doğal ihtiyaçlarını karşılama adına yaptıkları birtakım şeyleri ilahileştirmek veya doğa şartlarına göre değişkenlik arzetmesi gereken giyim-kuşam konusunda, uhrevi bir takım gizemler aramak, ancak örümcekleşmiş beyinlerin marifeti olabilir.

Ve son söz olarak Başbuğumuzun şu vecizesini hatırlatmak isterim

''Hayatta en hakiki mürşit ilimdir''. Türk Orduları Baş Kumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk.

ilteris9

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : 11 Şubat 2008 »
Başı kapatmak, özellikle Ortadoğu ve Orta Asya halklarında, coğrafyanın getirdiği bir zorunluluk olup, kadın-erkek herkes tarafından uygulanan bir günlük hayat ögesiydi. Hattâ bir süre sonra statü simgesi durumuna da gelmiştir (Dede Korkut hikâyelerine yada Şehnâme'ye bakarsanız, başı açık bırakmanın hakaret anlamına geldiğini görürsünüz). Örneğin Türkistan'da bozkır bölgelerinde yaşayan Türk erkekleri de çölde hareket ederken yüzlerini kapatırlardı. Kısacası, HanTengri soydaşımın da dediği gibi, örtünme doğa koşulları nedeniyle ortaya çıkmış bir şeydir, dinle bir ilgisi yoktur.

Çevrimdışı KILIÇARSLAN

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #27 : 11 Şubat 2008 »
 Baş örtüsüyle ilgili düşüncelerinize katılmakla birlikte Otağda din konularının tartışılmaması daha faydalı olur diye düşünüyorum.İran uzaya el attı nükleer enerjisini bitirme aşamasına geldi biz hala 50 cm lik bezi tartışıyoruz...

ilteris6

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 11 Şubat 2008 »
Baş örtüsüyle ilgili düşüncelerinize katılmakla birlikte Otağda din konularının tartışılmaması daha faydalı olur diye düşünüyorum.İran uzaya el attı nükleer enerjisini bitirme aşamasına geldi biz hala 50 cm lik bezi tartışıyoruz...

O 50 santimlik bez için ne yiğitler harcandı KILIÇARSLAN  ;)

Din konularına fazla girmiyoruz ama türban meselesi ve paralelindeki dini konularda da görüş belirtmekte sakınca yoktur.

Çevrimdışı KILIÇARSLAN

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #29 : 11 Şubat 2008 »
ilteris6 haklısınız ancak bazı yerlerde Türkçülük adına o kadar çok tartışılıyor ki bu din konusu pek çok çevreler neredeyse bizi din düşmanı zannedecek...