Gönderen Konu: Göktürk ler Gökten mi Geldi?  (Okunma sayısı 16062 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TOPAL_OSMAN

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: Göktürk ler Gökten mi Geldi?
« Yanıtla #20 : 02 Mart 2008 »
Topaloglu, Mustafanin kulaklari cinlasin:)

cok ilginc bir ileti;)
DALGALANIR, DURULURUZ
VATAN iCiN VURUR, VURULURUZ
ASIGIYIZ HAMSiNiN, KARLAHANANIN, PUSATIN
BiR DA SANLI ALBAYRAGIN

Çevrimdışı üygetaba

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 03 Mart 2008 »
Batılılar Tarihi MÖ 5000 yılında Sümerlerin çivi yazısı ile başlatırlar. Sümerler de bildiğiniz gibi Türk'tür. Yani batılılara göre tarih Türkler le başlar fakat onlar bunu inkar ederler. Ancak Japon Türkoloji Enstitüsünün İpek Yolu projesi sonunda kurganlarda bulduğu bir tabak varki üzerinde Türk Alfabesi ile yazılmış bir yazı var, bu yazının yaşı ise bilimsel olarak MÖ 12000 yıl. Bu yazının yaşı bu ise kullanmaya başlama tarihi sizce ne olabilir? Her neyse nereden bakarsanız bakın Tarih Türkler le başlamaktadır.Gökten gelen ufolar değil Türk'ün yüksek medeni vasfıdır, onun yüksek inanç sistemidir, onun erişilmez gücüdür. Tufandan sonra Nuh Peygamberin iki oğlundan birisi olan Yafesten bütün diğer milletler Yaseften ise sadece Türk Milleti var oldu. Bunu iyi düşünmek gerek.

Çevrimdışı Akay

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #22 : 03 Mart 2008 »
Değerli Kandaşlar,
Tarihimizi hikaye ve efsaneler üzerine oturtamayız. Türk Tarihi somut ve yalındır. Doğruluğundan emin olmadığımız bilgiler kafa karışıklığı ve bilgi kirliliğinden başka bir işe yaramaz. 
T.T.K

ilteris12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : 03 Mart 2008 »
Geçmişimiz ile ilgili sorulara cevap verebilecek noktaya gelince sanırım geleceğe ait varsayımlarımız daha sağlam olacaktır. UFO veya daha enteresan bilinmezlerle vakit kaybetmektense gaçmişimize ait olan sırları irdelemek daha yerinde bir davranış olur kanaatindeyim.

----Buraya Tıklayın----

ilteris9

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 03 Mart 2008 »
Batılılar Tarihi MÖ 5000 yılında Sümerlerin çivi yazısı ile başlatırlar. Sümerler de bildiğiniz gibi Türk'tür. Yani batılılara göre tarih Türkler le başlar fakat onlar bunu inkar ederler. Ancak Japon Türkoloji Enstitüsünün İpek Yolu projesi sonunda kurganlarda bulduğu bir tabak varki üzerinde Türk Alfabesi ile yazılmış bir yazı var, bu yazının yaşı ise bilimsel olarak MÖ 12000 yıl. Bu yazının yaşı bu ise kullanmaya başlama tarihi sizce ne olabilir? Her neyse nereden bakarsanız bakın Tarih Türkler le başlamaktadır.Gökten gelen ufolar değil Türk'ün yüksek medeni vasfıdır, onun yüksek inanç sistemidir, onun erişilmez gücüdür. Tufandan sonra Nuh Peygamberin iki oğlundan birisi olan Yafesten bütün diğer milletler Yaseften ise sadece Türk Milleti var oldu. Bunu iyi düşünmek gerek.

Bir ton saçmalık ve yanlış bilgi.

Doğrularını öğrenin de gelin.

Burası hamâset otağı değildir efendi!!

Çevrimdışı üygetaba

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #25 : 06 Mart 2008 »
İlteriş9!...
Sizi önce terbiye ve nezaket kurallarına davet ederim. Ben 61 yaşındayım, Töre konuşunca han susar (efendi...). Hangi bilginin doğrusunu sizden öğreneceğim, bildiğim Manas Destanı yanlış ta doğrusu sizde mi? Demirci Baldur ustanın örsünde kılıca su verirken etrafa yayılan kıvılcımların ne anlama geldiğini bana kim öğretebilir? ya da Kemendiyle çin uçaklarını yakalayarak yere çakan o paha biçilmez Türk'ün kendisiyle birlikte idam edilen kahraman kızının adını biliyormusunuz? Tarih destanlar üzerine kurulur, geçmişinde destan olmayanın tarihi de yoktur!... Turan muazzez ve müebbet vatan ise var olan destanlarla muazzezdir ve müebbeddir. Güntülünü aralayıp etrafınıza bir bakın neler göreceksiniz. Isıggöllü deli karı olmasa ben de siz de bugün buraya yazı yazablirmiyiz sanırsınız. 61 yılda öğrenebildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğimdir, bildiklerim ise bilmediklerimin resmidir.

Bana öğretiniz!... Türk alfabesini kim ortaya attı ve onunla ilk yazı ne zaman, nerede ve kim tarafından yazıldı. Lütfen bunu bana öğretiniz.

ilteris8

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : 06 Mart 2008 »
Biz tufanı yarattık uyku uyurken batı,
Nuh doğmadan kişnedi ordularımızın atı.
Sorsan söyle diyecek gök denilen şu çatı :
Türk gücü bir yıldırım Türk bilgisi bir deniz.

Sayın üygetaba;

İlteriş9 andamız değerli bir andamızdır ve bir tarihçidir. Takdir edersiniz ki; ekranda çıkan bir kaç harften kişinin kaç yaşında olduğunu çözmemiz biraz zor. Biz burda çok kelle kesenlerle, çok yaşını büyük gösterenlerle karşılaştık. Ayrıca, Türkler ata kültüne ve dolayısıyla atasözlerine de inanırlar, bir atasözümüz der ki;

- Akıl yaşta değil, baştadır.

Yasef'ten türediğimiz konusuna gelince... Yukarıda özellikle Atsız Ata'nın şiirinden alıntı yaptım. Türk tarihi çok büyük ve eskidir; israiloğlu hurafeleriyle ırkımızı anlatmaya çalışmak biz Türkçülere yakışmaz. Umarım beni anlamışsınızdır üygetaba.

Esen kalınız.

Çevrimdışı üygetaba

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 07 Mart 2008 »
İlteriş8 kardeş,
Benim İlteriş 9 kardeşle bir sorunum mu var! burada post mu paylaşılıyor yoksa fikirler mi? Bana darılmanıza gerek yok, tavır koymanıza da... Öğrende gel... efendi... gibi tabirlerle hitap tarzı bir tarihçi tarzı mı sizce?  Bende emekli bir işletme mühendisiyim, bir iktisatçıyım ve tüm hayatı boyunca "Türk'ün olan herşeyde Türk'ün şeref ve haysiyeti okunmalıdır" diye haykıran birisi olarak Isıggöllü deli karının oğluyum. Alıntı yaptığınız dörtlüğü keşke hep birlikte anlayabilsek. Heyhat ki sadece anladığımızı zannediyoruz. Birde şu ibrani hurefası dediğiniz pespaye ile Türk Tarihini anlatmaya çalışmak tabiri ile suçlanmak... ne kadar çirkin!!! esef ederim.

Sizde esen kalınız ve Göktengri yar ve yardımcınız olsun.