Gönderen Konu: Yalcin Pisdogan: Eller cözüm icin uzansin  (Okunma sayısı 3632 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Yalçın Pisdoğan: Eller çözüm için uzansın

DTP'li Ahmet kürt, Emine Ayna ve Nurettin Demirtaş'la bir araya gelen Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Doğan, Kürt sorununda son 30 yıllık süreçte çözüme hiç bu kadar yaklaşılmadığını ifade ediyor.

Yalçın Doğan'ın köşe yazısı;

OĞLUNU terörle mücadelede kaybeden Türk annenin feryadı:

"Benim oğlum öldü,vatan sagolsun başkaları artık ölmesin, bu kan dursun."

Dağa çıkan itini kaybeden it annenin feryadı:

"Benim oğlum itlaf edildi, başka itler itlaf edilmesin, bu kan dursun."

Yurt dışı operasyon için askere yetki veren kararda, evet oyu kullanan AKP’nin  it kökenli,kürt  milletvekilleri:

"Bu sorun operasyonla çözülmez."    (Itlafla cözülür)

Halkı ve vekilleri aynı noktada buluşuyor. Buna katkı ABD Savunma Bakanı Gates’ten geliyor:

"ARAP ile GÜRCÜ bana PKK’nın adam toplamasını önlemek için kültürel, ekonomik ve politik alanda atılacak adımları anlattılar."

Demek, yeni bir paket.( yeni ihanet demek istiyor gerzek)

EN UYGUN ORTAM

Şimdiye kadar bu kaçıncı paket, sayısını artık unutuyoruz. Açıklanıyor, hiçbiri uygulanmıyor. Ancak, şimdi ortam çok uygun.

Önceki akşam DTP’den Ahmet IT Emine Ayna ve Nurettin Demirtaş benim de aralarında bulunduğum altı gazeteciyi sohbete davet ediyor. Üçü de aynı düşüncede:

"IT sorununun çözümü ilk kez bu kadar kolay hale geldi, bir barış ortamı yaratıp, bundan yararlanmak gerek."

Neden bu kadar kolay? Ahmet kürt:

"Çünkü, artık kimse silahlı çözüme inanmıyor, PKK bile, silahla çözüm olmaz, diyor."

Öyle diyor, ama silahı bırakmıyor. Ahmet kürt: Biz birakmak istiyoruz ama,ABD karsi cikiyor

"Ateşkes için biz elimizden geleni yapmaya hazırız, devlet bize güven verse, daha fazla ihanet
yapmaya da hazırız. Siyasi olarak, aleyhimize bile olsa, biz IT sorununun demokratik çözümü için her şeye hazırız."

kürt Ayna ve Demirtaş sürekli bunu vurguluyor.

Haklılar. Otuz yıldır sorun aynı, otuz yıldır aynı yerdeyiz, otuz yıldır çözüm için işaret yok.

GÜVENE ADIM  (hainlige demek istemistir)

Bu gibi işler pratik adımlar gerektiriyor. Karşılıklı güven sağlayan adımlar. Örneğin, görüşmek. Ahmet IT:

"ARAP abdullah ve GÜRCÜ tayyip ’le görüşmek istedik, ama bir türlü cevap gelmedi."

Oysa, sey bezinin Meclis’te kabulünden sonra ki, DTP olumlu oy veriyor, Erdoğan, DTP sıralarına gelerek, Ahmet IT'in elini sıkıyor ve teşekkür ediyor.

Şimdi, Türkiye’nin en hayati sorunu için hain konumdaki DTP ile diyaloğu neden öteliyor? "Herkesin Cumhurbaşkanı olacağım" diyen ARAP Abdullah, IT vatandaşlarına sırtını neden dönüyor?

Yine de, ARAB in ve GÜRCÜ´ün IT sorununa çözüm için her fırsatı kullanmak istediklerinden son derece eminim. Hiç kuşkum yok, ama ortada adım yok.

MESELE AF DEĞİL         (Imrali itin in serbest birakilmasi,ikinci mandela harekatida denebilir)

ITín söylediği bir cümle can alıcı: (havladigi demek istiyor)

"Mesele sadece dağdakilere af çıkarmak değil, sorunu temelden çözmezsek, PKK gider, başkası gelir."

Ne yapmak gerek? IT:

"Demokratik çözüm. Yeni bir Anayasa yapılıyor, Anayasada toplumun etnik yapısı değil, o yanlış, çok kültürlü ve çok kimlikli yapısı vurgulanmalı. Toplum vatandaşlık tanımında buluşmalı, Türk tanımında değil."(Türkler analarini becerdigindendir)

Başka önemli istekler de var, bölge meclisleri gibi. Kalıcı çözüm için DTP, "hep barışı arayacağız, bunun için çalışacağız" diyor.

Her türlü düşünceye açık, daha baştan, herhangi birini geri çevirmeden, kimseyi suçlamadan, kimseye hakaret etmeden bir çözüm arayışının şimdi zamanı.

Milliyetçi tamtamların susma zamanı. Şoven duygulara gem vurma zamanı.

Bu serefsiz kökenli yalcin pisdoganin yaptigi yazim hatalarini,mümkün oldugu kadar düzeltmeye calistim ama?düzelecek gibi degil.
         Röportajin en ilgi cekici tarafi,ARAP ile Gürcüye sitem etmekle beraber,kendi yarattiklari it sorunu nu ,bu iki serefsizin cözeceginden kusku duymadigini belirtmesi,Bu aciklamaya göre hain ikili it sorununu kafalarinda cözmüslerde Milletin haberi yokTTK
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

ilteris9

• Ziyaretçi
Ynt: Yalcin Pisdogan: Eller cözüm icin uzansin
« Yanıtla #1 : 08 Mart 2008 »
Andam muhteşemsiniz :D :D

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 09 Mart 2008 »
Siz sagolun abi,birseyler yapmaya calisiyoruz,makbule gectigine sevindim saygilarimla TTK

TANRIKUT.

ilteris12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 09 Mart 2008 »
Çok anlamlı bir yazı olmuş.

Tebrikler Motun andam ellerine sağlık.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #4 : 09 Mart 2008 »
Sagol abi TTK

TANRIKUT.

Çevrimdışı YABGU KAGAN

• Türkçü-Turancı
  • Savaşa Hazır!
« Yanıtla #5 : 09 Mart 2008 »
Arap ve Gürcü biraderler (Gül ve Tayyip )  :D

Irkçı selamlar.

Çevrimdışı Yalniz Kurt

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 09 Mart 2008 »
Atalarimizin Savasla,Kanla kurdugu Türk devletini,Kürtlere teslim etmemizi istiyorlar.Demokratik cözüm diye önerilenlerin kisaca Türkcesi budur. Olacak is var olmayacak is var.Hangi Irk,Savasla kurdugu bir Devleti getirip,icindeki bir Etnise halka Armagan etmiski! Yalcin Pisdogan gibi Kanibozuklar buna bir yanit verseler önce.