Gönderen Konu: TANIŞMA  (Okunma sayısı 8318 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Turan Türk

• Yeni Üye
  • *
Ynt: TANIŞMA
« Yanıtla #10 : 28 Haziran 2008 »
Yeni konu açmamak için ilk mesajımı buradan atıyorum.
Öncelikle siz değerli soydaşlarımla aynı otağda bulunmaktan onur duyuyorum.Kendimi
Turancılığa gönülden bağlı biri olarak görüyorum.Otağa katıldıktan sonra hemen mesaj atmamamın nedeni sitenin bilgi yönünden çok geniş olmasıdır.
Otağı araştırırken bir konuda kafam çok karıştı:öncelikle ben turanı bir ırk olarak görüyorum.Otağımızdaki ''Türk ırkı'' ifadesini her gördüğümde kafamda bir soru işareti oluşuyor.Sanki Turan ırkı Türk ırkı iki farklı ırk gibi görünüyor.Tabiki ben Türkçülüğün ve Turancılığın birbirinden ayrılmaz bir bütün olduğunu biliyorum.Ama kafamdaki bu tanımlama karmaşasını bir türlü kendime(zamanı geldiğinde başkalarına) açıklayamıyorum.Kısaca ''Ben Turan ırkının Türk soyuna mensup bir bireyim''dediğimde doğru bir tanımlama yapmış olurmuyum?

Saygılarımla.

ilteris7

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 29 Haziran 2008 »
Yeni konu açmamak için ilk mesajımı buradan atıyorum.
Öncelikle siz değerli soydaşlarımla aynı otağda bulunmaktan onur duyuyorum.Kendimi
Turancılığa gönülden bağlı biri olarak görüyorum.Otağa katıldıktan sonra hemen mesaj atmamamın nedeni sitenin bilgi yönünden çok geniş olmasıdır.
Otağı araştırırken bir konuda kafam çok karıştı:öncelikle ben turanı bir ırk olarak görüyorum.Otağımızdaki ''Türk ırkı'' ifadesini her gördüğümde kafamda bir soru işareti oluşuyor.Sanki Turan ırkı Türk ırkı iki farklı ırk gibi görünüyor.Tabiki ben Türkçülüğün ve Turancılığın birbirinden ayrılmaz bir bütün olduğunu biliyorum.Ama kafamdaki bu tanımlama karmaşasını bir türlü kendime(zamanı geldiğinde başkalarına) açıklayamıyorum

Kandaşım öncelikle otağımıza hoş geldin.

Kafandaki karışıklığın sebebi Turan kavramının ırksal yönden Türkiye'de sadece Türklerin Birliği olarak kullanılmasıdır.

Ancak Dünyada bütün Turan ırkına mensup olanların hepsi Türk soyundan değildir(Örn: Macar, Fin, Moğol vs.), ancak soy açısından Türklerle akrabadır.

Kısaca 'Ben Turan ırkının Türk soyuna mensup bir bireyim''dediğimde doğru bir tanımlama yapmış olurmuyum?

Evet, doğrusu budur.

TTK

Çevrimdışı avşar dünyası

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 29 Haziran 2008 »
Merhaba genç arkadaşlar.
Düşüncelerinizin çoğuna katıdığımı belirtmek isterim. Mustafa Kemal ATATÜRK HAKKINDA YAZDIKLARINIZIN TAMAMINA KATILIYORUM.Şnu da söylemeden geçemiyeceğim. Emperyalizmin ne olduğunu, bu azgın it sürüsüne ilk defa mazlum bir ulus olarak biz Türklerin  Mustafa Kemal ATATÜRK 'ÜN KOMUTANLIĞINDA DAYAK ATTIĞIMIZI,Mustafa Kemal in bdüşüncesinin sonunda bir ideoloji haline doğrudan KENDİSİNİN getirdiğini ve ulusumuzun  TAM BAĞIMSIZLIK çizgisinde tek kurtuluş  reçetesi olduğunu bilmemiz de gerekir. Birde önce Şu Osmanlı tarihini bir çok kaynaktan öğrenerek doğruların bulunması gerektiğini, ezberlerin bozulması gerektiğini düşünüyorum.Nutuk ki Atatürk'ün kendi ulusuna hesap vermesidir, bunuda sindire sindire okumalıyız.Atatürk'ün dış politikasını, eğitim pol,tikasını, sağlık politikasını,ulaşım politikasını kısaca ekonomi politikasını bir iyice bellenmesi gerekir diye düşünüyorum.İçinizde yüksek öğretimde olanların mutlaka çok okuyarak, başarılı olarak en yükseğe tırmanması gereklidir.Böyle olmassa ,Osmanlı döneminde lduğu gibi hep güdülen, hep yönetilen olursunuz. Ben sizlerin en önemli yerde yöneten olmanızı yürekten isterim. Olmazsa  o deneyimli DÖNME, DEVŞİRME ÇOCUKLARI NE YAPAR YAPAR VE SİZİ YÖNETECEK KONUMA GELEBİLİRLER.Daha sonra yazmaya devam edceğiz, hoşça kalın, sağlıkla kalın.

Çevrimdışı BOZDAĞ

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #13 : 18 Mart 2011 »
Tüm kandaşlarıma esen ola bu büyük birleşme kutlu ola.
Efendiler !
“Eğer bu Millet , Bu memleket parçalanacak olursa genel şerefsizliğin enkazı altında şunun bunun şahsi şerefi de parça parça olur.
Biz O GeneL Şerefi kurtarabilmek için harekete geçen Millete Ruhumuzla katıldık. Katılmamıza mani olabilecek Şahsi Rütbeleri , Mevkileri de Genel Şerefi kurtarmaya yönelik bir gaye uğrunda feda ettik …

Çevrimdışı Tonyukuk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #14 : 18 Mart 2011 »
    Hoş geldin Bozdağ anda. Birlikteliğimiz kutlu olsun. Esenlikler.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #15 : 18 Mart 2011 »
 Bozdağ Anda,

Hoşgeldiniz. Birliğimiz kutlu olsun. Esenlikler.
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı Atsız Gök-Börü

• Türkçü-Turancı
  • Tek Dağ Başı Mezar Oluncaya Kadar !
« Yanıtla #16 : 18 Mart 2011 »
  Hoşgeldiniz..
GAYRI RAHATTA BULDUM CANIMA "İLK HARAMI "!

Çevrimdışı AĞASAR

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
« Yanıtla #17 : 18 Mart 2011 »
Tüm kandaşlarıma esen ola bu büyük birleşme kutlu ola.

Hoşgeldin değerli Kardeş'im... Birlikteliğimiz daim ve kutlu olsun...
Dolunay buğusunda zifiri göklere yazılmış Ad'ın...
İnkâra düşen geceler gibi yok saysın varlığını bütün kâinat
Varsın mavi gün her doğanda silinsin ne çıkar ?
Ay dolanır , yüz bulanır, vakit döner, tılsımlı bir âyinde söylenir Ad'ın ;

Senin Ad'ın TÜRK !...

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Çevrimdışı Tibaren

• | Y |
  • Türkçü-Turancı
  • **
    • www.Turania.net
« Yanıtla #18 : 18 Mart 2011 »
Hoş geldin Bozdağ andam, esenlik bulasın ..
Türk oğlu Türk kızı öleceksin!

Gökkurt tekrar dirilmedikçe,
Tanrı dağlarında gezmedikçe,
Kanlı İtil ırmağından su içmedikçe,
Bozkurt, Ulusuna tekrar yol göstermedikçe,
Türk Başbuğ'u, Yabgusu, Hakan'ı
Ötüken Ormanında tekrar oturmadıkça,
Akdoğanların yurdu Köğmen dağları aşılmadıkça,
Uluğ Altaylardaki Demir dağ delinmedikçe,