Gönderen Konu: Tebrikler Azerbaycan(Örovizyon Şarkı Yarışması)  (Okunma sayısı 14939 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Işbara Tarkan

• Türkçü-Turancı
  • Elçibey'in Askeri
Almanya'da düzenlenen 56. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Azerbaycan birinci oldu. Azerbaycan 221 puanla yarışmayı kazanan ülke oldu. Azeri şarkıcı Nigar sahneye Türkiye bayrağıyla geldi.

Düsseldorf'da Eurovision Arena'da yapılan yarışmada Eldan ve Nigar'dan oluşan grubun söylediği “Running Scared” isimli şarkıyla Azerbaycan toplam 221 puan alarak birinciliği elde etti.

Eldan ve Nigar sahneye Türk ve Azeri bayraklarıyla çıktı. Eurovision'a dördüncü kez katılan Azerbaycan'ı 189 puanla İtalya ve 185 puanla İsveç takip etti. Arena'yı dolduran Azeriler ve gurbetçiler sonucu hep beraber kutladı.

Finalde sahneye çıkmaya hak kazanamayan Yüksek Sadakat grubu yarışmayı VIP bölümünden izledi. 57. Eurovision Şarkı Yarışması 2012 yılı Mayıs ayında Azerbaycan'da yapılacak.

Ermenistan maçında Azerbaycan bayrağına tahammül edemeyen soysuzlara gelsin. :x
"Süt verirken öz anam, Böyle demişti bana: Seni kurban besliyorum Türk Yurduna, Vatana, Bu dünyada azatlığı şan şöhretten üstün tut, Alçaklığı, yaltaklığı, rezilliği sen unut! Senin sevgin vatan olsun, millet olsun, ben olum, Sütüm sana haram olsun; hıyanet etsen oğlum!"

Ahmet Cevat

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Bu tür haçlı organizasyonlarını onaylamama rağmen kardeş Azerbaycan'ı, bu başarısından dolayı, kutlarım.
Azerbaycanlı sanatçıların yarışma boyunca gösterdikleri milli duruş ve özellikle de yarışmada birinci olup sahneye çıkışlarında açtıkları Türk bayrağı ve yaptıkları Bozkurt işareti her türlü övgü ve alkışa layıktır.

Ne Mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana...

Saygılarımla.

Çağrıbey

Çevrimdışı Cebe Noyan

• Her Şey Türk İçin, Türk'e Göre!
  • Türkçü-Turancı
  • Türk Irkı Sağ Olsun!
Azerbaycanlı sanatçıların yarışma boyunca gösterdikleri milli duruş ve özellikle de yarışmada birinci olup sahneye çıkışlarında açtıkları Türk bayrağı ve yaptıkları Bozkurt işareti her türlü övgü ve alkışa layıktır.
Çağrıbey

Yarışmayı izlemedim ama; bu yukarıdaki satırları okuyunca gerçekten çok mutlu oldum ve gurulandım.
Kandaşlarımızı bu başarısından dolayı kutluyorum.

Umarım ileride sadece Türk devletlerinin katılabildiği bir yarışma düzenlenir. Bu gerçekten çok güzel olur.
Ümmetinizin bittiği yerde, Türk'ün Kudreti başlar.

"Niye kaçıyoruz? Çok diye niye korkuyoruz? Azız diye niye kendimizi hor görelim? 'Hücum edelim' dedim. Hücum ettik...Savaştık. Bizdeni iki ucu,
yarısı kadar fazla idi. Tanrı lûtfettiği için, çok diye korkmadık, savaştık. Tarduş şadına kadar kovalayıp dağıttık."
(Bilge Tonyukuk - 2. Taş, Batı Yüzü - 3-4-5-6)

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
birinci olup sahneye çıkışlarında açtıkları Türk bayrağı ve yaptıkları Bozkurt işareti her türlü övgü ve alkışa layıktır.

Evet, bir haçlı batı organizasyonunda böyle tablolar izlemek bizi gururlandırdı.
Keşke şarkı, İngilizce değil de, Türkçe olsaydı daha bir anlamlı olurdu.
Maalesef, haçlı batının emperyalist tutumu, sıradan bir müzik yarışmasında bile kültürel baskınlık olarak da sürmektedir.
Vaktiyle Türkiye birinci olduğunda da şarkı İngilizceydi.
Ne Türkiye'nin ve ne de Azerbaycan'ın Türkçe şarkıyla, bırakın birinci olmasını, iyi bir derece alabilmesi bile mümkün değildir.
Bu birincilik, haçlı batının uyguladığı kültür emperyalizmine boyun eğmenin, haçlılarca verilmiş ödülünden(!) başka bir mana taşımamaktadır.
Dediğim gibi tek güzellik; Türk Bayrağının dalgalanması ve Azerbaycanlı kardeşlerimizin yaptığı Bozkurt işaretidir.
Bundan gerisi, Türklüğün haçlı batı karşısında, ezilmiş ve yenilmişliğinin resmidir.
İngilizce şarkıyla birinci olmayı, başarı gibi, alkışlamak milli bilinç yoksunluğunun göstergesidir.

TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı Cebe Noyan

• Her Şey Türk İçin, Türk'e Göre!
  • Türkçü-Turancı
  • Türk Irkı Sağ Olsun!
Ümmetinizin bittiği yerde, Türk'ün Kudreti başlar.

"Niye kaçıyoruz? Çok diye niye korkuyoruz? Azız diye niye kendimizi hor görelim? 'Hücum edelim' dedim. Hücum ettik...Savaştık. Bizdeni iki ucu,
yarısı kadar fazla idi. Tanrı lûtfettiği için, çok diye korkmadık, savaştık. Tarduş şadına kadar kovalayıp dağıttık."
(Bilge Tonyukuk - 2. Taş, Batı Yüzü - 3-4-5-6)

Çevrimdışı Atsız Gök-Börü

• Türkçü-Turancı
  • Tek Dağ Başı Mezar Oluncaya Kadar !
     Yahu biz o günü , Azerbaycan Kültür Derneğinde otururken , bu çocuklar haberlere çıkmıştı. Baktık kız mini etekli ,yaka bağır açıktı , oğlanda zibidi gibi birşey " kılığa bak" demişidik :)

Hatta oradaki ağbi , " Rusluk vardır, Türk'ün bebesi böyle gezinmez " deyincesi , çocukları gayrı-Türk ilan edip , kanalı değiştirmiştik :)

Valla kusura bakmasınlar .. Soylu çocuklarmış , Türkiye bayrağı açıp , Bozkurt'ta yaptıktan sonra helalleri var. İngilizce şarkısı , kılık kıyafetleri hiç hoşuma gitmesede , orada yaptıkları Bokzurt yok mu o , her yanlışlarını nazarımda sildi attı. İkisinide tebrik ediyorum.
GAYRI RAHATTA BULDUM CANIMA "İLK HARAMI "!

Çevrimdışı Işbara Tarkan

• Türkçü-Turancı
  • Elçibey'in Askeri
Yalnız bir hususu düzeltelim elleriyle yaptıkları hareket bozkurt değildir.Ya da benim gözlerim yanılıyor.Daha çok "rock" denen müzikle bağdaştırılamayacak böğürtüleri dinleyenlerin yaptığı el hareketine benziyor.
"Süt verirken öz anam, Böyle demişti bana: Seni kurban besliyorum Türk Yurduna, Vatana, Bu dünyada azatlığı şan şöhretten üstün tut, Alçaklığı, yaltaklığı, rezilliği sen unut! Senin sevgin vatan olsun, millet olsun, ben olum, Sütüm sana haram olsun; hıyanet etsen oğlum!"

Ahmet Cevat

Çevrimdışı Selim Pusat

• Bozkurt
  • Türkçü-Turancı
Yalnız bir hususu düzeltelim elleriyle yaptıkları hareket bozkurt değildir.Ya da benim gözlerim yanılıyor.Daha çok "rock" denen müzikle bağdaştırılamayacak böğürtüleri dinleyenlerin yaptığı el hareketine benziyor.

Rock veya Metal müzik yapanlar baş parmaklarını da açık oluyor diye biliyorum.
Bence kesinlikle bozkurt.
ALEMDE ŞER, OĞUZ'DA ER TÜKENMEZ

Çevrimdışı Yüzbaşı Sançar

• Türkçü-Turancı
Azerbaycanlı genç müzisyen kardeşlerimizi sergiledikleri Türkçü bilinçden ötürü tebrik ederim.

Tanrı Türkü ve Türk yurtlarını korusun.
Yüzbaşı Sançar Uçmağa varalı on üç yüz yıldan çok oldu. Onun düştüğü meçhul yerde, ay ışıklı yaz gecelerinde hâlâ ıztıraplı kahkahalar ve şeref ilahileri işitilir. Bu ilahiler rüzgârın çıkardığı sestir. Onu herkes işitir. Fakat o ıztıraplı kahkahaları herkes duyamaz. Onun yankılarını uzak, yakın ellerden, ancak içinde Tanrı Dağı’nın odu yanan gönüller sezer. Bu ıztıraplı kahkahalar Yüzbaşı Sançar’ın soyu, onun düştüğü yerde zafer töreni yapıncaya kadar yıllarca, belki yüzyıllarca sürüp gidecek…